Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 0:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media? 

Jakie odnosisz wrażenie, co do prześladowań związanych z tematem?
1. Kościół jest prześladowany przez mass media! 33%  33%  [ 10 ]
2. Kościół nie jest prześladowany przez mass media! 27%  27%  [ 8 ]
3. Kościół broni się prześladowaniami, aby odwrócić uwagę od negatywnego zachowania księży! 40%  40%  [ 12 ]
Liczba głosów : 30

 Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Nie wiem z jakiej wyszukiwarki korzysta JedenPost, ale ta najpopularniejsza daje zgoła przeciwne wyniki. Co nie znaczy, że one są w ogóle miarodajne (bo zaraz się pilaster przyczepi, że analizy 3 sigma nie zrobiłem).
A może korzystamy z tej samej, tylko JP się wyniki pomerdały i podał je odwrotnie??

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 16, 2014 8:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Nie wiem, jaką wyszukiwarkę Jajko uważa za "najpopularniejszą", ale Google daje wyniki takie:

fraza "ksiądz molestował" - 582 000 rezultatów
fraza "nauczyciel molestował" - 33 200 000 rezultatów (!)

Ale, i to jest bardzo ciekawe, Jajko również has a point. Wpiszmy mianowicie inne frazy, zamieniając "molestował" na "pedofil". Oto wyniki:

fraza "ksiądz pedofil" - 462,000 rezultatów
fraza "nauczyciel pedofil" - 222,000 rezultatów (!!)

Zupełnie niezwykłe - o ile w przypadku fraz dotyczących księdza wynik jest porównywalny (i to wydaje się logiczne), o tyle w przypadku fraz dotyczących nauczyciela różnica jest dramatyczna. A musimy przecież wziąć także i to, że kiedy mówimy o tym, iż "ksiądz molestował", to niekoniecznie musi to dotyczyć akurat dziecka (w końcu mógł równie dobrze molestować parafiankę albo kleryka - który, o czym choćby w przypadku sprawy abp. Paetza często się "zapomina", w żadnym wypadku nie jest dzieckiem, więc nie ma mowy o pedofilii), w przypadku natomiast nauczyciela jest to raczej bardziej prawdopodobne (skoro już wskazuje się wyraźnie jego zawód). Czyżby takie było źródło nieistnienia w mediach "problemu pedofilii" wśród nauczycieli? :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 16, 2014 9:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Możesz wrzucić tu link do strony z wynikami/adresem zapytania google'a? Bo ja otrzymuję zgoła inne wyniki.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 16, 2014 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Ukyo napisał(a):
Nie, Quas, to Ty postrzegasz świat w kategoriach czarno-białych, i jeżeli ktoś krytykuje Twój biały Kościół, zaczynasz mieć mętlik w głowie, czujesz złość i zaczynasz szukać powodu takiego stanu. Denerwuje Cię to, ze ktoś śmie krytykować postępowanie ludzi Kościoła, szukasz wiec teorii spiskowych, które potwierdziłyby Twoje fobie. A fobie polegają na tym, ze to, co Cię niepokoi, co burzy Twój idealny świat wartości (słabych, bo pokładanych w ludziach - ońi stanowią ziemski Kościół), nazywasz manipulacja i opatrujesz wygodnym mianem spisek. Im bardziej wiarygodny artykuł, im mocniej uargumentowany, tym większa w tym wszystkim manipulacja. Im mocniej zaczyna Cię coś przekonywać, tym sprytniejsza upatrujesz w tym ingerencje złych, obcych sił.
Prawda jest jednak taka, ze Ty po prostu boisz sie, ze możesz nie mieć racji i robisz wszystko, by prawda o pewnych sprawach dot. Kościoła do Ciebie nie dotarła. Bo wtedy wszystko sie zawali w drobny mak. ;)


Mnie sie wydaje ze problem katolikow lezy jeszcze gdzie indziej, a mianowicie w tym ze jesli nie beda wierzyc Kosciolowi i tego czego naucza (nie tylko Biblie) moze zostac usuniety z Kosciola i tu nalezy szukac braku obiektywizmu co u niektorych katolikow.
Cale jednak szczescie ze to sie zmienia.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr kwi 16, 2014 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Johnny99 napisał(a):
Nie wiem, jaką wyszukiwarkę Jajko uważa za "najpopularniejszą", ale Google daje wyniki takie:

fraza "ksiądz molestował" - 582 000 rezultatów
fraza "nauczyciel molestował" - 33 200 000 rezultatów (!)

Ale, i to jest bardzo ciekawe, Jajko również has a point. Wpiszmy mianowicie inne frazy, zamieniając "molestował" na "pedofil". Oto wyniki:

fraza "ksiądz pedofil" - 462,000 rezultatów
fraza "nauczyciel pedofil" - 222,000 rezultatów (!!)

Zupełnie niezwykłe - o ile w przypadku fraz dotyczących księdza wynik jest porównywalny (i to wydaje się logiczne), o tyle w przypadku fraz dotyczących nauczyciela różnica jest dramatyczna. A musimy przecież wziąć także i to, że kiedy mówimy o tym, iż "ksiądz molestował", to niekoniecznie musi to dotyczyć akurat dziecka (w końcu mógł równie dobrze molestować parafiankę albo kleryka - który, o czym choćby w przypadku sprawy abp. Paetza często się "zapomina", w żadnym wypadku nie jest dzieckiem, więc nie ma mowy o pedofilii), w przypadku natomiast nauczyciela jest to raczej bardziej prawdopodobne (skoro już wskazuje się wyraźnie jego zawód). Czyżby takie było źródło nieistnienia w mediach "problemu pedofilii" wśród nauczycieli? :D


Sadzisz ze jest to powod do dumy i zadowolenia ze inni sa jeszcze gorsi ?? !!

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr kwi 16, 2014 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
No to je wypisz. Może tu chodzi o jakieś pozycjonowanie?

Właśnie sprawdziłem Yahoo Search, wg tego samego schematu. O ile nie występuje tam już różnica między liczbą rezultatów dla "ksiądz/nauczyciel molestował", o tyle znów mamy do czynienia z różnicą w przypadku drugiej frazy - dla "nauczyciel pedofil" wynik jest mniej więcej taki sam, natomiast dla "ksiądz pedofil" jest on.. wyższy (choć tym razem "tylko" dwukrotnie). Czy to już jakaś reguła? Bo niby nie to samo, ale jednak jakby to samo.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 16, 2014 9:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Ja mam takie zapytanie

https://www.google.pl/search?q=%22ksi%C4%85dz+molestowa%C5%82%22

i wyników tylko 13 tysięcy...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 16, 2014 9:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Chyba dlatego, że ty wpisujesz cudzysłowy, a ja nie - czyli z grubsza ja szukam wyrazów "ksiądz" i "molestował" w jednym tekście, a ty wyłącznie całych fraz "ksiądz molestował". No cóż, zobaczmy, jakie wtedy otrzymamy wyniki:

"ksiądz molestował" - 13 400 wyników
"nauczyciel molestował" - 2 740 wyników

"ksiądz pedofil" - 47 000 wyników (!)
"nauczyciel pedofil" - 1 720 wyników (!)

Robi się to coraz bardziej interesujące :D Po pierwsze, okazuje się o to, że tekstów, w których występują jednocześnie słowa "nauczyciel" i "molestował" jest wprost kosmicznie więcej, niż tekstów, w których te dwa wyrazy układają się w jedną frazę. W przypadku księży różnica również występuje, ale jest zdecydowanie mniejsza. Wygląda na to, że gotowość do tworzenia zbitek "ksiądz molestował" jest znacząco wyższa, niż w przypadku nauczycieli. Po drugie - fraz "ksiądz pedofil" jest o wiele więcej, niż fraz "ksiądz molestował" (co już samo w sobie jest ciekawe), natomiast w przypadku nauczycieli jest ich.. mniej. Już zatem trzecie wyszukiwanie pokazuje to samo - słowo "pedofil" jest łączone ze słowem "ksiądz" znacznie chętniej, niż ze słowem "nauczyciel" i nie ma to żadnego przełożenia na kwestię molestowania..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 16, 2014 9:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Tak mi się wydawało, że źle szukaliście, ale tego nie pisałem, bo nie wierzyłem, że można nie umieć korzystać z wyszukiwarki!! Szukanie bez cudzysłowów powoduje bzdurne wyniki (z punktu widzenia postawionego problemu), bo wśród znalezionych stron (ze zbioru "ksiądz molestował") znajdują się także zawierające takie na przykład zdania:
Ksiądz niewinny, nie molestował
Ksiądz poinformował, że nauczyciel molestował
Jajko molestował chomika i powiedział, że to ksiądz


KOMPLETNIE BEZ SENSU!

Natomiast jak wyszuka się konkretne FRAZY (czyli cudzysłów!!!) to wyniki stają się bardzo antyklerykalne.... O czymś to świadczy...
W sumie fajnie, że to wyszło, choć teza była przeciwna, hehe.
Czekam teraz na dowód pilastra, że wyniki wyszukiwania są odwrotnie proporcjonalne do stanu faktycznego :D

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 16, 2014 10:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Jajko napisał(a):
Szukanie bez cudzysłowów powoduje bzdurne wyniki (z punktu widzenia postawionego problemu), bo wśród znalezionych stron (ze zbioru "ksiądz molestował") znajdują się także zawierające takie na przykład zdania


Nie bądź aż tak.. nierozgarnięty :-D Jak wpiszesz z cudzysłowami, to znajdziesz także np. frazy typu "ksiądz molestował? prokuratura nie widzi podstaw" itp. Weź się uspokój, my tu nie prowadzimy badań socjologicznych :-D Masz coś inteligentniejszego do powiedzenia na temat wyników albo moich interpretacji, czy nie? :-D

Na deser jeszcze jeden test, też z cudzysł‚owami. Poszukajmy fraz "pedofilia w szkole/w Kościele". Oto wyniki:

"pedofilia w Koś›ciele" - 744 000 wyników
"pedofilia w szkole" - 1 230 000 wyników


Wydaje się™ wię™c, że potwierdzałoby to z kolei tezę™ JedenPosta. Ale zróbmy jeszcze jedno wyszukiwanie - fraz "problem pedofilii w szkole/w Koś›ciele". Wyniki:

"problem pedofilii w Kościele" - 53 800 wyników
"problem pedofilii w szkole" - 4 (sł‚ownie: cztery) wyniki (!) - przy czym trzy z nich i tak dotyczą Koś›cioł‚a (!), czwarty wynik dotyczy zaś› cyberprzemocy.

Komentarze? :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 16, 2014 10:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Umówmy się jednak, że błędnych trafień w metodzie z cudzysłowami jest o niebo mniej niż w metodzie bez cudzysłowów.

Znów cos źle wpisujesz:

"pedofilia w kościele" - 716 000
"pedofilia w szkole" - 754 000

oraz

"pedofile w kościele" 68 900
"pedofile w szkole" - 3 (trzy)

"pedofil w kościele" - 259 000
"pedofil w szkole" - 55 000


Wnioski? Z jakiegoś powodu internet pisze znacznie częściej o pedofilach w kościele niż w szkole. Nie jest to chyba zupełnie bezpodstawne.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 16, 2014 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Mam PrintScreena zrobić? :-D

Raczej się nie umówimy. Na 10 pierwszych stron wyszukiwania (czyli 100 pierwszych wyników) frazy "ksiądz molestował" bez cudzysłowów, stwierdzenie czy myśl wyrażona wprost: "ksiądz nie molestował" lub podobne, występuje trzy razy, przy czym dwukrotnie chodzi o wypowiedź samego zainteresowanego (jednym z nich był ks. Gil). W przypadku frazy "ksiądz molestował" z cudzysłowami mamy jeden taki przypadek (chodzi o frazę "Gdyby faktycznie ksiądz molestował, a nie ma wyroku, nazywanie go w taki sposób [czyli „pedofil” - przyp. red.] jest przestępstwem."). Zatem w przypadkach obydwu wyszukiwań mamy do czynienia z bardzo podobnym odsetkiem (skoro większość stwierdzeń o znaczeniu ksiądz-nie-molestował pochodzi z ust samych oskarżanych). No i trzeba pamiętać, że to nie jest wątek "pedofilia w Kościele", tylko wątek o prześladowaniu Kościoła przez media, więc mowa o trendach medialnych, a nie o faktach.

Cytuj:
Wnioski? Z jakiegoś powodu internet pisze znacznie częściej o pedofilach w kościele niż w szkole.


I to pomimo tego, że z twojego własnego wyszukiwania wynikałoby, iż skala "pedofilii w szkole" jest mniej więcej taka sama, jak skala "pedofilii w Kościele". Mimo to o "pedofilach" w Kościele pisze się o wiele częściej, niż o tych w szkole :-D Czyli znowu mamy podobny rezultat :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 16, 2014 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Jajko napisał(a):
Tak mi się wydawało, że źle szukaliście, ale tego nie pisałem, bo nie wierzyłem, że można nie umieć korzystać z wyszukiwarki!! Szukanie bez cudzysłowów powoduje bzdurne wyniki (z punktu widzenia postawionego problemu), bo wśród znalezionych stron (ze zbioru "ksiądz molestował") znajdują się także zawierające takie na przykład zdania:
Ksiądz niewinny, nie molestował
Ksiądz poinformował, że nauczyciel molestował
Jajko molestował chomika i powiedział, że to ksiądz


KOMPLETNIE BEZ SENSU!



Przeciwnie, własnie z sensem, biorąc pod uwagę dyskutowany problem: postulowane medialne prześladowanie KRK. Właściwie im więcej wyników bzdurnych typu Jajko molestował chomika i powiedział, że to ksiądz tym one tu istotniejsze.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr kwi 16, 2014 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
No właśnie jak użyjesz cudzysłowu to takie bzdurne wyniki odrzucasz. Oczywiście, jakaś część przejdzie, co pokazywał J99, ale chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że wówczas jesteśmy znacznie bliżej prawdziwej liczby tekstów o księżach którzy molestowali niż jak wpiszemy te słowa bez cudzysłowa?!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 16, 2014 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Trzeba przekonywać, bo z badania próby 100 wyników nie wynikło żadne "znacznie bliżej", raczej mniej więcej tyle samo :-D To zresztą zrozumiałe - użycie w jednym tekście słów "ksiądz" i "pedofil" nastąpi znacznie częściej w kontekście ksiądz-to-pedofil, po prostu dlatego, że takie coś jest newsem, a to, że jakiś ksiądz nie jest pedofilem, jest materiałem na newsa znacznie rzadziej :-D Wydaje się więc, że ew. różnica powinna być minimalna.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 16, 2014 11:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL