Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata
a dlaczego kasjer miałby nie sprzedać alkoholu (nie mówię o sprzedaży nieletnim lub będącym pod wpływem, w Polsce prawo wtedy nakazuje nie sprzedać)
Tzn jaka konkretnie wiara, czy religia zabrania ci sprzedawać alkoholu? Przecież nie musisz go pić. Jeśli ktoś jest muzułmaninem i nie pije, islam nie zabrania mu sprzedawać alkoholu. Tylko pić.
Wbrew pozorom ja się zgadzam z jajkiem. Klauzula sumienia powinna wynikać z konstytucyjnej wolności sumienia. Przykład z kasjerem jest śmieszny, ale już mniej śmieszny jest przykład np adwokata z urzędu. Czy jeżeli adwokat nie chce bronić jakiegoś wyjątkowo paskudnego przestępcy to co?
Religia ŚJ zabrania poddać się transfuzji krwi, ale nie komuś ją przetoczyć. Dlatego lekarz ŚJ raczej nie ma problemu ze zleceniem przetoczenia osobie innej wiary.
Ja wam dam inny przykład, może wyda się banalny. Jako lekarz, nie uznaję homeopatii. NIe przepisuję środków homeopatycznych (zresztą zgodnie z wiedzą medyczną) Kierując się swoim sumieniem nie przepiszę środka który moim zdaniem nie ma prawa pomóc. Albo- jeszcze inaczej- nie przepiszę pacjentowi leku który według mojej najlepszej wiedzy spowoduje u niego więcej szkody niż pożytku. Chirurg nie wytnie zdrowego wyrostka nawet jakby pacjent chciał. Pacjent sobie może chcieć. My mamy prawo odmówić. Np ja uważam (i wielu chirurgów których znam też) że nie do końca etyczne jest podejmowanie się operacji np choćby powiększania piersi. Wiadomo że niczego nie leczysz, a narażasz pacjentkę na powikłania zabiegu. Jasne, są ludzie którzy z tego żyją i to nieźle. Ale czy są to naprawdę lekarze czy raczej osoby parające się "zaawansowaną kosmetyką"? Czym innym jest chirurgia plastyczna w przypadku deformacji, blizn itp a czym innym w przypadku wszczepiania silikonu zdrowej babie....nie mówię że to "złe". Ale dla mnie nie jest w 100% etyczne.

_________________
Ania


Cz lip 24, 2014 10:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata
A może otworzyć rzeźnie? W których egzekutorzy (użyję eufemizmu) przerywaliby ludzkie życie. A prawo najpierw ograniczyłoby to do życia w zakresie od 0 do 12 tygodnia po zapłodnieniu. Potem, można byłoby stopniowo rozszerzać. Do 24 tygodnia, do 9 miesiąca, do ukończenia lat 18, do czasu materialnego uzależnienia od rodziców ... Także w przypadku niektórych chorób. Najpierw nieuleczalnych, potem kosztownych, następnie sprawiających ból, albo nieprzyjemnych do leczenie ... A ostatnim etapem byłoby wykonywanie usługi przewania życie komercyjnie. Za wskazaną opłatą. Na prywatne życzenie.

Doprowadziłęm wywód do debilnej skrajności. Ale w tym kierunku taka droga. Zanim nie dojdziemy za daleko, trzeb stanowczo zatrzymać ten proces libralizacji elinminowania istnień ludzkich.


Cz lip 24, 2014 13:13
Zobacz profil
Post Re: Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata
quas napisał(a):
Ta nagonka na dr. Chazana za jego bohaterską postawę, wykreowana za rządów antykatolickiej Platformy, za której w ten sposób zwalcza się katolicyzm, wiarę, zastrasza ludzi co ma znamiona prześladowania katolików w wypowiedzi wice ministra zdrowia Neumanna z Platformy....... ta nagonka pokazała katolikom pilną potrzebę zmiany klauzuli sumienia która w obecnym stanie zmusza lekarzy do wskazywania człowieka który za niego zabije dziecko.

Katolicy widzą teraz że istnieje potrzeba takiej zmiany w prawie, mam nadzieję że w sejmie to zmienią, a my jako katolicy powinniśmy to popierać.

Oczywiście, że trzeba zmienić prawo, aby lekarz sumienia nie musiał wskazywać kata.


Cz lip 24, 2014 13:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata
A ten co ma awersje do pracy, sumienie nie pozwala mu sie meczyc, by pracowac nie musial.


Cz lip 24, 2014 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata
Cytuj:
A może otworzyć rzeźnie? W których egzekutorzy (użyję eufemizmu) przerywaliby ludzkie życie. A prawo najpierw ograniczyłoby to do życia w zakresie od 0 do 12 tygodnia po zapłodnieniu. Potem, można byłoby stopniowo rozszerzać. Do 24 tygodnia, do 9 miesiąca, do ukończenia lat 18, do czasu materialnego uzależnienia od rodziców ... Także w przypadku niektórych chorób. Najpierw nieuleczalnych, potem kosztownych, następnie sprawiających ból, albo nieprzyjemnych do leczenie ... A ostatnim etapem byłoby wykonywanie usługi przewania życie komercyjnie. Za wskazaną opłatą. Na prywatne życzenie.

Doprowadziłęm wywód do debilnej skrajności. Ale w tym kierunku taka droga. Zanim nie dojdziemy za daleko, trzeb stanowczo zatrzymać ten proces libralizacji elinminowania istnień ludzkich.



A może stworzyć państwo wyznaniowe, w którym religia katolicka dominowałaby. Na samym początku prawo dostosować tak aby w pełni zgodne było z doktryną KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Następnie dodać różnorakie przykazania z Nowego Testamentu, aż z czasem i Stary Testament uwzględni się w nowym porządku świata, w skrócie NWO. Jakże piękna to wizja.
Ale co w tym czasie począć z ateistami i innowiercami? Początkowo można dać im wybór, albo wyjadą z państwa "Katolicka Rzesza Pospolita" , albo zgodnie ze starą sprawdzoną metodą trafią do pewnych obozów które funkcjonowały na terenie Polski za czasów III Rzeszy, w pewnym momencie jej istnienia.
Jednak po co się ograniczać i dzielić wspaniałą ziemię z potępionymi? Trzeba by wprowadzić ostateczne rozwiązanie (tzw. Final Solution) i świat na nowo stałby się piękny.

Teraz cytując:
Cytuj:
Doprowadziłem wywód do debilnej skrajności. Ale w tym kierunku taka droga. Zanim nie dojdziemy za daleko, trzeba stanowczo zatrzymać ten proces tworzenia państwa wyznaniowego.



Jak widać w drugą stronę też się da pójść.


Cz lip 24, 2014 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
...
Teraz cytując:
Cytuj:
Doprowadziłem wywód do debilnej skrajności. Ale w tym kierunku taka droga. Zanim nie dojdziemy za daleko, trzeba stanowczo zatrzymać ten proces tworzenia państwa wyznaniowego.



Jak widać w drugą stronę też się da pójść.


Taki zabieg uważam za nieetyczny. Nie będę polemizować na tym poziomie.


Pt lip 25, 2014 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata
Cytuj:
Taki zabieg uważam za nieetyczny. Nie będę polemizować na tym poziomie.



Przecież to ja dostosowałem się do twojego poziomu.
Jak ty coś piszesz to wszystko ok i fajnie, ale jak ktoś użyje twojej wypowiedzi i zmieni słowa kluczowe to jest już be.
Czyli etycznym dla ciebie jest popadanie w skrajność jakby osoby opowiadające się za aborcję chciały do niej przymuszać na siłę ubarwiając ten piękny wniosek (pytanie skąd się on wziął) dodatkowo "aborcją" w każdym wieku. Jednak jak ja poszedłem w identycznie bezsensowną skrajność to już to jest złe.

Jak widzę podwójna moralność ma się dobrze.


Pt lip 25, 2014 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Potrzeba zmiany klauzuli sumienia - bez wskazywania kata
kropeczka_ns napisał(a):
Np ja uważam (i wielu chirurgów których znam też) że nie do końca etyczne jest podejmowanie się operacji np choćby powiększania piersi. Wiadomo że niczego nie leczysz, a narażasz pacjentkę na powikłania zabiegu. Jasne, są ludzie którzy z tego żyją i to nieźle. Ale czy są to naprawdę lekarze czy raczej osoby parające się "zaawansowaną kosmetyką"? Czym innym jest chirurgia plastyczna w przypadku deformacji, blizn itp a czym innym w przypadku wszczepiania silikonu zdrowej babie....nie mówię że to "złe". Ale dla mnie nie jest w 100% etyczne.

Dość często za małe piersi, lub bardzo nierówne to dramat dla kobiety i źródło jej kompleksów. Wtedy zabieg chirurgiczny mimo, że u zdrowej, jednak w czymś pomoże :jupi:


Pt lip 25, 2014 20:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL