Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Blokady dróg w Boże Ciało 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
IrciaLilith napisał(a):
Dokładnie , choćby maratony wprowadzają wieksze utrudnienia, bo obejmują więcej ulic i na znacznie dłuższy czas. Nie chodzę na procesje, nie biegam w maratonach, ale dlaczego skoro innym daje to radość i co najwyżej skłania do szybszego lub późniejszego wyjazdu lub skorzystania z objazdów miałoby być to dla mnie problemem?

Jeśli chodzi o kościoły to nie procesja raz do roku jest problemem, ale np dzwony kościelne jeśli ktoś mieszka blisko, a nie udało się dojść do satysfakcjonujacego dla obu stron kompromisu.


Dzwony to duży problem, ale nie da się dojść do kompromisu, kiedy jedna ze stron nie chce do niego dojść. Mieszkam w miejscu, gdzie za kościołem są tory kolejowe. To pół kilometra od mojego mieszkania. Słyszę melodie z kościoła o 15:00 i o 21:00. Gwizdy pociągów słyszę co piętnaście minut. Na szczęście proboszcz uruchamia dzwony tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba, czyli przy większej uroczystości. Niestety gdybym nawet napisał petycję zaadresowaną do PKP, oraz zebrał podpisy wszystkich mieszkańców, którym przeszkadza hałas pociągów, chyba niewiele by to dało. W społeczeństwie wiele rzeczy musimy znosić - tak po prostu jest.

_________________
MODERATOR


Pn lis 18, 2019 11:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Do dzwonów można się przyzwyczaić i nie słyszeć. Wiem coś o tym, bo mieszkałam przez rok koło stacji kolejowej, jeszcze za czasów komuny, gdzie non stop jeździły pociągi, a nie byly tak ciche jak dzisiejsze, szczególnie towarowe. Miałam problem ze spaniem przez pierwszy miesiąc. Moje dzieci mieszkały w Krakowie 100m w linii prostej od kościoła i tez po jakimś czasie nie słyszały dzwonów (okna i balkon od strony kościoła).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 18, 2019 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Blokady dróg w Boże Ciało
Też warto uwzględnić kto był pierwszy. Nie zapomnę akcji protestacyjnych geniuszy, którzy kupili okazyjnie mieszkania w pierwszej linii przy torach tramwajowych i żądali aby te nie hałasowały albo aby wypłacono im odszkodowanie z tym, że kupując tam mieszkania trudno nie zauważyć torów...
Inną sprawą jest proboszcz, który nagle wpada na pomysł aby dzwonić sobie co godzinę i to na serio głośno zaskoczony protestami i nakazem robienia tego ciszej i w ludzkich porach. Chodzi o zwykłą empatię i zrozumienie. Trudno sprawić aby pociągi nie hałasowały, ale irytowanie dzwonami o 5rano to inna bajka i na pewno nie zachęca i nie polepsza stosunku do Kościoła. Na szczęście większość potrafi wykazać się zrozumieniem i udaje się pogodzić interesy obydwu stron.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz lis 21, 2019 14:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL