Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:14



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Nawrócenie w Kościele 
Autor Wiadomość
Post Nawrócenie w Kościele
Czy KK ma szansę się nawrócić i stać się Kościołem Chrystusowym nie tylko z nazwy ale z wiary?

http://legaba.6te.net/namiestn.html

Po przeczytaniu tej książki możemy zadać sobie pytanie - czyj to Kościół? - przez jakiego ducha jest prowadzony?

Trwoga zalewa serce !


Pt sty 13, 2017 17:07
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Owszem, trwoga zalewa serce jak się czyta taki stek bzdur na temat tego, co naucza Kościół. :)


Pt sty 13, 2017 17:20
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Trwoga jest oznaka obecnosci szatana, ktory rece zaciera, ze zlapal kolejna osobe w siec misternych klamstw.

Martw sie o swoje zbawienie, wybrana. O swoj Kosciol zadba Pan Jezus osobiscie, jak robi to od 2000 lat.


Pt sty 13, 2017 17:21
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Kael napisał(a):
Trwoga jest oznaka obecnosci szatana, ktory rece zaciera, ze zlapal kolejna osobe w siec misternych klamstw.

Martw sie o swoje zbawienie, wybrana. O swoj Kosciol zadba Pan Jezus osobiscie, jak robi to od 2000 lat.


Jezus Chrystus nic nie robi bez woli człowieka.
Gdyby to robił, to świat wyglądał by inaczej i szatan nie miałby władzy na ziemi.


Pt sty 13, 2017 17:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Ale może skupisz na weryfikowaniu tego, co czytasz zamiast powielaniu zdartych płyt starych i na wskroś przedyskutowanych zarzutów?

Jeśli chcesz, to zajmij się chociaż konkretnym zagadnieniem, bo zwykle nie potrafisz zatrzymać się na jednym temacie i skaczesz po kolejnych i rzadko doprowadzasz cokolwiek do końca.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt sty 13, 2017 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Znakiem Kościoła Chrystusowego jest zwiastowana Ewangelia i udzielane zgodnie z ustanowieniem sakramenty. Obojętnie jak grzeszny nie byłby, jest święty nie swoją świętością, ani świętością tych czy owych, lecz tylko i wyłącznie Chrystusa.


Pt sty 13, 2017 18:05
Zobacz profil
Post Re: Nawrócenie w Kościele
wybrana napisał(a):
Czy KK ma szansę się nawrócić i stać się Kościołem Chrystusowym nie tylko z nazwy ale z wiary?

http://legaba.6te.net/namiestn.html

Po przeczytaniu tej książki możemy zadać sobie pytanie - czyj to Kościół? - przez jakiego ducha jest prowadzony?

Trwoga zalewa serce !

A trwoga pochodzi od demona....albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości i powściągliwości (Tym 1,7)


Pt sty 13, 2017 18:17
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy KK ma szansę się nawrócić i stać się Kościołem Chrystusowym nie tylko z nazwy ale z wiary?

http://legaba.6te.net/namiestn.html

Po przeczytaniu tej książki możemy zadać sobie pytanie - czyj to Kościół? - przez jakiego ducha jest prowadzony?

Trwoga zalewa serce !

A trwoga pochodzi od demona....albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości i powściągliwości (Tym 1,7)


Jakże zimne i nieczułe może być serce człowieka, jeżeli poznaje taką ohydę, nieprawości i się nie tworzy?

1:9
Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.
1:10
Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie.
1:11
Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach.


Pt sty 13, 2017 19:03
Post Re: Nawrócenie w Kościele
No dobrze, dam szansę:
Wybrana, napisz nam o czym konkretnie chcesz porozmawiać w tym temacie.


Pt sty 13, 2017 19:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Kael napisał(a):
Martw sie o swoje zbawienie, wybrana. O swoj Kosciol zadba Pan Jezus osobiscie, jak robi to od 2000 lat.
Czyli duchowni, osoby konsekrowane i inni również nie powinny troszczyć się o Kościół? No bo skoro Jezus osobiście, no to już nie przez swoich powołanych (w znaczeniu: powołanych do pełnienia specjalnych funkcji).

Kael napisał(a):
Trwoga jest oznaka obecnosci szatana, ktory rece zaciera, ze zlapal kolejna osobe w siec misternych klamstw.

Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy KK ma szansę się nawrócić i stać się Kościołem Chrystusowym nie tylko z nazwy ale z wiary?

http://legaba.6te.net/namiestn.html

Po przeczytaniu tej książki możemy zadać sobie pytanie - czyj to Kościół? - przez jakiego ducha jest prowadzony?

Trwoga zalewa serce !

A trwoga pochodzi od demona....albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości i powściągliwości (Tym 1,7)


(16) A gdy Jakub zbudził się ze snu, pomyślał: Prawdziwie Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem. (17) I zdjęty trwogą rzekł: O, jakże miejsce to przejmuje grozą! Prawdziwie jest to dom Boga i brama do nieba!
(Rodzaju 28:16-17)


(12) Prawicę swą wyciągnąłeś i pożarła ich ziemia. (13) Wiodłeś Twą łaską lud oswobodzony, przeprowadziłeś go Twą mocą w święte Twe mieszkanie. (14) Wieść tę narody przyjęły ze drżeniem, padł strach na mieszkańców filistyńskiej ziemi. (15) Przerazili się wtedy książęta Edomu, wodzów Moabu ogarnęła bojaźń, truchleją z trwogi wszyscy mieszkańcy Kanaanu. (16) Strach i przerażenie owładnęły nimi. Wobec siły ramienia Twego stali się jak kamień, aż przejdzie lud Twój, o Panie, aż przejdzie lud, któryś sobie nabył. (17) Wprowadziłeś ich i osadziłeś na górze twego dziedzictwa, w miejscu, które uczyniłeś swym mieszkaniem, w świątyni, którą założyły Twoje ręce, Panie. (18) Pan jest królem na zawsze, na wieki!
(Wyjścia 15:12-17)


(25) Od dziś zaczynam bojaźnią i strachem przed wami przejmować wszystkie narody pod całym niebem.
Kto tylko o tobie usłyszy, zacznie się bać i drżeć przed tobą.

(Pwt Prawa 2:25)


(21) Machabeusz widząc masy stojącego wojska, różnorodną broń i dziki wygląd bestii, wyciągnął ręce do nieba i wzywał Pana, który czyni cuda. Wiedział bowiem, że przygotowuje on zwycięstwo wedle zasługi, nie dzięki broni, ale jak się Jemu będzie wydawało słuszne. (22) Wzywając zaś Go, mówił w ten sposób: Ty, Władco, wysłałeś swego anioła, za Ezechiasza, króla judzkiego, a zgładził on w obozie Sennacheryba około stu osiemdziesięciu pięciu tysięcy ludzi. (23) Teraz również, Władco nieba, poślij dobrego anioła przed nami na trwogę i przestrach. (24) Niech wielkością Twojego ramienia zostaną powaleni ci, którzy z bluźnierstwem na ustach przyszli tutaj przeciwko Twojemu świętemu ludowi. Na tym zakończył.
(2 Machabejska 15:21-24)


(4) Śmieje się Ten, który mieszka w niebie, Pan się z nich naigrawa,
(5) a wtedy mówi do nich w swoim gniewie i w swej zapalczywości ich trwoży

(Psalmów 2:4-5)


(20) Powstań, o Panie, by człowiek nie triumfował; osądź narody przed Twoim obliczem.
(21) Przejmij ich, Panie, bojaźnią; niech wiedzą poganie, że są tylko ludźmi.

(Psalmów 9:20-21)


(15) Jak ogień pożera lasy, jak pożoga wypala góry,
(16) tak ich ścigaj Twoją nawałnicą i burzą Twoją wpraw ich w zamieszanie!
(17) Okryj hańbą ich oblicze, aby szukali imienia Twego, Panie!
(18) Niech wstyd i trwoga ogarną ich na zawsze, niech będą pohańbieni i zginą!
(19) Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.

(Psalmów 83:15-19)


(7) Bo któż na obłokach będzie równy Panu, któż wśród synów Bożych będzie do Pana podobny?
(8) Bóg w radzie świętych przejmuje bojaźnią, wielki jest i straszny - ponad wszystkich wokół Niego.
(9) Panie, Boże Zastępów, któż równy jest Tobie? Potężny jesteś, Panie, a wierność Twoja w krąg Ciebie otacza.

(Psalmów 89:7-9)


(7) Zaiste, Twój gniew nas niszczy, trwoży nas Twe oburzenie.
(8) Stawiasz przed sobą nasze winy, nasze skryte grzechy w świetle Twojego oblicza.
(9) Bo wszystkie dni nasze płyną pod Twoim gniewem; kończymy nasze lata jak westchnienie.
(10) Miarą naszych lat jest lat siedemdziesiąt lub, gdy jesteśmy mocni, osiemdziesiąt;
a większość z nich to trud i marność: bo szybko mijają, my zaś odlatujemy.
(11) Któż potrafi zważyć ogrom Twojego gniewu i kto może doświadczyć mocy Twego oburzenia?

(Psalmów 90:7-11)


(8) Wdowy ich stały się liczniejsze niż nadmorski piasek. Sprowadziłem na matki i na młodzieńców niszczyciela w samo południe, zesłałem na nich nagle trwogę i poniżenie. (9) Gaśnie matka siedmiu synów, oddaje swego ducha. Słońce jej zachodzi, nim się dzień skończył, ogarnął ją wstyd i zmieszanie. To, co z nich zostanie, dam na pastwę miecza, na łup ich nieprzyjaciół - <wyrocznia Pana>.
(Jeremiasza 15:8-9)


(35) To mówi Pan Zastępów: Oto złamię łuk Elamu, źródło jego potęgi. (36) Sprowadzę na Elam cztery wiatry z czterech krańców nieba i rozproszę ich na wszystkie te wiatry, tak że nie będzie narodu, dokąd nie dotarliby rozproszeni Elamici. (37) Napełnię Elam trwogą wobec jego nieprzyjaciół, wobec tych, co nastają na jego życie. Sprowadzę na nich nieszczęście, żar mojego gniewu - wyrocznia Pana. oślę za nimi miecz, aż ich wyniszczę. (38) Ustawię zaś swój tron w Elamie i usunę stamtąd króla i książąt - wyrocznia Pana.
(Jeremiasza 49:35-38)


(20) Spojrzyj, Panie, i rozważ, komuś tak kiedy uczynił: Czy kobiety mają jeść owoc swego łona - pieszczone niemowlęta? Czy w świątyni Pańskiej ma się zabijać kapłana i proroka? (21) Legli w prochu ulicy: chłopiec i starzec, moje dziewice i moi młodzieńcy padli od miecza; zabiłeś ich w dniu swego gniewu, zgładziłeś bez litości. (22) Zwołałeś jak gdyby na święto wszystkie me trwogi zewsząd. Nikt się w dniu gniewu Pańskiego nie ostał, nie umknął: tych, co pieściłam, chowałam, wróg mój wyniszczył.
(Lamentacje 2:20-22)


(13) Tak mówi Pan Bóg: Zniszczę bożki i położę kres bałwanom z Nof, i władcy w ziemi egipskiej nie będzie już odtąd. I ześlę trwogę na kraj egipski. (14) Spustoszę Patros, i podłożę ogień pod Soan, i będę sprawował sąd nad No. (15) Wyleję mój gniew na Sin, na twierdzę Egiptu, i w No wytępię hałaśliwą tłuszczę. (16) Podłożę ogień pod Egipt - Sjene zadrży z trwogi; w No otworzy się wyłom, a w Nof będzie udręka codzienna. (17) Młodzieńcy z On i Pi-Beset polegną od miecza, a miasta te pójdą w niewolę.
(Ezechiela 30:14-17)


(15) Tak mówi Pan Bóg: W dniu, w którym on zszedł do Szeolu, na znak żałoby zamknąłem nad nim Otchłań, zatrzymałem jej strumienie i zastawiłem wielkie wody; z jego powodu spowiłem Liban w strój żałobny i z jego powodu uschły wszystkie drzewa na polach. (16) Gdy go strącałem do Szeolu, pomiędzy tych, którzy zeszli do dołu, hukiem jego upadku zatrwożyłem wszystkie narody. (...)
(Ezechiela 31:15-16)


Czy należy rozumieć to tak, że Bóg w Starym Testamencie był demonem (a przynajmniej: został przedstawiony jako demon), czy może jednak wycofujecie się z tego (trwoga pochodzi od demona w znaczeniu najoczywistszym, czyli trwoga pochodzi tylko od demona)?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt sty 13, 2017 21:02
Zobacz profil
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Witaj Elbrus! Milo ze sie odezwales, choc jakby offtopowo. Pewnie dlatego, ze wybrana poza zalamaniem rak nie sprecyzowala o czym chce dyskutowac.

Co do zadbania o Kosciol to owszem, uwazam, ze o Kosciol troszczy sie Pan Jezus. My jestesmy jego czescia, ale naszym zadaniem jest budowac go tam, gdzie jestesmy. A nie ratowac caly Kosciol w jakis tajemniczy i nesprecyzowany sposob.
Robmy swoje po prostu, i to Kosciolowi najbardziej pomoze.

Co do trwogi, to na pewno wiesz, ze sa rozne rodzaje bojazni.
W NT slyszymy ciagle “nie lekajcie sie“. wybrana akurat to powinna wiedziec. W koncu martwi sie o Kosciol Tego, ktory obiecal, ze bramy piekielne Kosciola nie przemoga i powiedzial:
Cytuj:
To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat». J 16,33

A to jest NT.

Pomijam tu “dzielo“ watpliwej jakosci, ktore ja o “trwoge“ przyprawilo.


Pt sty 13, 2017 21:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nawrócenie w Kościele
wybrana napisał(a):
Czy KK ma szansę się nawrócić i stać się Kościołem Chrystusowym nie tylko z nazwy ale z wiary?

http://legaba.6te.net/namiestn.html

Po przeczytaniu tej książki możemy zadać sobie pytanie - czyj to Kościół? - przez jakiego ducha jest prowadzony?

Trwoga zalewa serce !

Ja bym raczej, po przeczytaniu takiej książki zadał sobie pytanie: przez jakiego ducha prowadzony jest autor tego steku bzdur?
Tekst jest pełen błędów.
Czytając go tylko przelotnie zgrzytałem zębami nad ignorancją i tępotą autora.

Pierwszy z brzegu przykład. Autor pisze (a raczej skrobie bezmyślnie):
Cytuj:
Papież Honoriusz III (...) w owych czasach powstał zakon franciszkański, stworzony przez Franciszka z Asyżu (1182-1226) nie bez pewnego oporu ze strony papieża, który, ulęgając wpływom dominikanów, nie chciał, aby powstał zakon konkurencyjny.

Oczywiście, zakon franciszkanów powstał w 1209 roku, (zatwierdzony ustnie przez Innocnetego III chociaż bulla pisemna zatwierdzająca ich została wydana oficjalnie w 1223 roku) a dominikanów w 1216 roku.
Jednak według autora Honoriusz III, który został papieżem w 1216 rok, już w 1209, pewnie jako przed-papież, ulegał wpływom dominikanów, którzy zresztą powstali dopiero 7 lat później.
Co za idiota to pisał?

Cytuj:
zwalczali ich dominikanie, a później nawet inkwizycja zabrała się za tych zakonników. Inkwizytorzy spalili na stosie bardzo wielu franciszkanów z tego powodu, ze zakonnicy ci zarzucali dygnitarzom Kościoła chciwość i pogoń za zlotem.

Kolejna bzdura, ale nawet aż żal dyskutować.

Wybrana, szkoda czasy na czytanie bzdur

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 21:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Kael napisał(a):
Witaj Elbrus! Milo ze sie odezwales, choc jakby offtopowo. Pewnie dlatego, ze wybrana poza zalamaniem rak nie sprecyzowala o czym chce dyskutowac.

Co do zadbania o Kosciol to owszem, uwazam, ze o Kosciol troszczy sie Pan Jezus. My jestesmy jego czescia, ale naszym zadaniem jest budowac go tam, gdzie jestesmy. A nie ratowac caly Kosciol w jakis tajemniczy i nesprecyzowany sposob.
Robmy swoje po prostu, i to Kosciolowi najbardziej pomoze.

Co do trwogi, to na pewno wiesz, ze sa rozne rodzaje bojazni.
W NT slyszymy ciagle “nie lekajcie sie“. wybrana akurat to powinna wiedziec. W koncu martwi sie o Kosciol Tego, ktory obiecal, ze bramy piekielne Kosciola nie przemoga i powiedzial:
Cytuj:
To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat». J 16,33

A to jest NT.
Pomijam tu “dzielo“ watpliwej jakosci, ktore ja o “trwoge“ przyprawilo.


Kael - Kościoła Jezusa Chrystusa żadne bramy piekielne nie przemogą, bo Kościół Jezusa Chrystusa, to żywa wiara. To wszyscy wyznawcy tej wiary, są Kościołem Jezusa Chrystusa, którego żadne bramy piekielne nie przemogą, bo ta wiara jest z Ducha Świętego. Kościół, to nie określona instytucja, budynek bądź zrzeszenie. Kościół to trwanie w Jezusie, w Jego naukach, przykazaniach, miłości. Każdy człowiek jest Świątynią Boga, a jego serce Jej Ołtarzem. My jesteśmy cegiełkami, kamieniami tego Kościoła, a Jezus Chrystus jest jego fundamentem.
Jezus powiedział: Gdzie się dwoje modli, ja będę stał pośród nich.
Możemy tworzyć większe zbory, kościoły ale tam fundamentem musi być tylko Jezus Chrystus. Musi być zachowany Duch wiary i wszystkie przykazania Boże.


Pt sty 13, 2017 21:58

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Tekstowi, jaki przytoczyłaś, wykazano kłamstwo.
Czy wiesz, kto jest ojcem kłamstwa?

Tak, dobrze myślisz.
Deklarujesz, że kochasz Boga a propagujesz coś, co napisał zapalony antychrześcijanin podpisujący się Niosący Światło (Lucyfer) na grupie dyskusyjnej utworzonej przez człowieka, który całe swoje życie publiczne poświęcił walce z wiarą (tak, z wiarą - nie tylko z Kościołem katolickim).

Propagując kłamstwo współpracujesz z Ojcem Kłamstwa.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt sty 13, 2017 22:58
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Nawrócenie w Kościele
Faktycznie, okazuje się, że autor tekstu nazywa siebie Lucyferem.

To już był absolutny szczyt kompromitacji Wybranej. Nawet naiwność i bezmyślność powinny mieć jakieś granice.

Ciekawe, czy tym razem Wybrana wreszcie zastanowi się nad swoją postawą.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 14, 2017 0:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL