Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 22:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Prawdziwy Kościół 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawdziwy Kościół
Bog nas zawsze slyszy i daje nam pouczenie przez ludzi, ktorych do tego powolal w Kosciele.

wybrana zna Pismo sw na wyrywki, ale nauki o Ciele Chrystusa nie czytala. (Ef 4,11-13 czy 1 Kor 12)

Albo nikt jej, jak urzednikowi etiopskiemu, ustami chocby i diakona, nie wytlumaczyl. (Dz 8,31)


N lut 25, 2018 7:57
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
Możesz słuchać czyjeś pouczenia, ale nie wierz żadnemu człowiekowi.

Żadnemu - zatem także Jezusowi (wszak przyjął ciało człowiecze, urodził się, żył i zmarł jako człowiek) , apostołom, ewangelistom.


Cytuj:
Przyjąć do swojego życia Jezusa, wiąże się również z tym, że przyjmujemy w pełni Jego nauki.

Czyli sąsiadkę, KK, miłujesz jak siebie samą.

Tak to już bywa z bezrefleksyjnym cytowaniem gotowców, najczęściej godzą w posługujących się nimi.


N lut 25, 2018 9:10

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
Cytuj:
Możesz słuchać czyjeś pouczenia, ale nie wierz żadnemu człowiekowi.

Żadnemu - zatem także Jezusowi (wszak przyjął ciało człowiecze, urodził się, żył i zmarł jako człowiek) , apostołom, ewangelistą.


Alus - wstydź się.
Porównujesz Jezusa Chrystusa do zwykłego człowieka :o

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N lut 25, 2018 10:15
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Możesz słuchać czyjeś pouczenia, ale nie wierz żadnemu człowiekowi.

Żadnemu - zatem także Jezusowi (wszak przyjął ciało człowiecze, urodził się, żył i zmarł jako człowiek) , apostołom, ewangelistą.


Alus - wstydź się.
Porównujesz Jezusa Chrystusa do zwykłego człowieka :o

Gdybyś lepiej znała Biblię i teologię, to wiedziałabyś, że tak Jezus w ludzkim ciele, jak i wszyscy ludzie są niezwykli, bo są dziełem Boga samego.


N lut 25, 2018 10:43

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Prawdziwy Kościół
Za czasów Jezusa świątynia w Jerozolimie była centrum życia religijnego Żydów. Świątynia była miejscem, w którym składano ofiary ze zwierząt i czczono Boga, zgodnie z Prawem Mojżeszowym. Hebrajczyków 9.1-9 mówi nam, że świątynia przedzielona była zasłoną, która oddzielała miejsce święte od miejsca najświętszego- miejsca na ziemi gdzie przebywał Bóg- od reszty świątyni, w której przebywali ludzie. To wskazuje, że grzech oddzielał człowieka od Boga (Księga Izajasza 59.1-2). Jedynie arcykapłan mógł raz w roku przekroczyć próg tego miejsca (2 Księga Mojżeszowa 30.10; Hebrajczyków 9.7), gdzie przebywając w obecności Boga mógł dopełnić rytuału oczyszczenia za grzechy (3 Księga Mojżeszowa).
Rozdarcie się zasłony na dwoje w chwili śmierci Jezusa symbolizuje ponad wszystko jego ofiarę, przelanie jego krwi, jako wystarczające odkupienie naszych grzechów. Wskazuje to, że miejsce najświętsze jest teraz dostępne dla wszystkich ludzi, już na wieki, zarówno Żydów jak i pogan.
Gdy umarł Jezus, zasłona została rozerwana, a Boża obecność już nigdy nie wiąże się z przebywanie Boga w świątyni uczynionej ręką ludzką (Dzieje Apostolskie 17.24).
Zasłona świątynna była ciągłym przypomnieniem, że grzech oddziela niedoskonałą ludzkość od obecności Boga. Fakt, że ofiary ze zwierząt były składane co roku, a inne ofiary powtarzane były codziennie podkreśla, że grzech w żaden sposób nie mógł być prawdziwie odkupiony czy unieważniony w tych ofiarach zwierzęcych. Jezus Chrystus, poprzez swoją śmierć, usunął wszystkie bariery które stały na drodze człowieka do Boga, przez co z ufną odwagą (Hebrajczyków 4.14-16) mamy do niego teraz dostęp.
Ofiara paschalna już nie trwa.


Dzieje Apostolskie::
17:24Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych
17:25Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lut 26, 2018 11:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Prawdziwy Kościół
wybrana napisał(a):
Za czasów Jezusa świątynia w Jerozolimie była centrum życia religijnego Żydów. Świątynia była miejscem, w którym składano ofiary ze zwierząt i czczono Boga, zgodnie z Prawem Mojżeszowym. Hebrajczyków 9.1-9 mówi nam, że świątynia przedzielona była zasłoną, która oddzielała miejsce święte od miejsca najświętszego- miejsca na ziemi gdzie przebywał Bóg- od reszty świątyni, w której przebywali ludzie. To wskazuje, że grzech oddzielał człowieka od Boga (Księga Izajasza 59.1-2). Jedynie arcykapłan mógł raz w roku przekroczyć próg tego miejsca (2 Księga Mojżeszowa 30.10; Hebrajczyków 9.7), gdzie przebywając w obecności Boga mógł dopełnić rytuału oczyszczenia za grzechy (3 Księga Mojżeszowa).

https://www.gotquestions.org/Polski/Zerwanie-zaslony-swiatynnej.html

Bezczelna złodziejko własności intelektualnej, już wielokrotnie upominano cię, że podaje się źródła.
Cierpliwość się skończyła.

Idź kraść i bawić się w paserstwo na innych stronach.

Ban ostateczny.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 26, 2018 11:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Jezus ma swojego Boga nawet w niebie - 1 Tym 2:5, Ap. 1:1, itd..

Łukasza 1:35 pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga a nie Bogiem. Bóg nie miał początku..

Znam prawdę i potwierdzam ją wersetami.

I tenże Jezus mówi o sobie samym -zanim Abraham stał się JA JESTEM (J 8,58) - kłamie?????


Był w Planie Bożym..Zobacz 1 Piotra 1:20.. :mrgreen: Synem Boga stał się dużo później - Łukasza 1:35.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Cz kwi 05, 2018 11:58
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
ZG63 napisał(a):
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Jezus ma swojego Boga nawet w niebie - 1 Tym 2:5, Ap. 1:1, itd..

Łukasza 1:35 pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga a nie Bogiem. Bóg nie miał początku..

Znam prawdę i potwierdzam ją wersetami.

I tenże Jezus mówi o sobie samym -zanim Abraham stał się JA JESTEM (J 8,58) - kłamie?????


Był w Planie Bożym..Zobacz 1 Piotra 1:20.. :mrgreen: Synem Boga stał się dużo później - Łukasza 1:35.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie ma to jak zrozumienie....podpowiem Ci litościwie Ja Jestem to imię własne Boga.


Cz kwi 05, 2018 17:52

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Alus napisał(a):
I tenże Jezus mówi o sobie samym -zanim Abraham stał się JA JESTEM (J 8,58) - kłamie?????


Był w Planie Bożym..Zobacz 1 Piotra 1:20.. :mrgreen: Synem Boga stał się dużo później - Łukasza 1:35.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie ma to jak zrozumienie....podpowiem Ci litościwie Ja Jestem to imię własne Boga.


Wiesz to z tetragramu? Wiesz co znaczy np. imię Jozue? To że fragment zdania coś przypomina niczego nie dowodzi..A teraz synku odnieś się do wersetów które podałem..


Pt kwi 06, 2018 8:00
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
Cytuj:
Wiesz to z tetragramu? Wiesz co znaczy np. imię Jozue? To że fragment zdania coś przypomina niczego nie dowodzi..A teraz synku odnieś się do wersetów które podałem..

Wyrwane, źle zrozumiane wersy można odczytywać wedle własnego uznania, jak np nie ma Boga.
Ja jestem i Pan mój i Bóg mój jasno dowodzą i nie podlegają dyskusji.


Pt kwi 06, 2018 8:07

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Prawdziwy Kościół
Alus napisał(a):
Cytuj:
Wiesz to z tetragramu? Wiesz co znaczy np. imię Jozue? To że fragment zdania coś przypomina niczego nie dowodzi..A teraz synku odnieś się do wersetów które podałem..

Wyrwane, źle zrozumiane wersy można odczytywać wedle własnego uznania, jak np nie ma Boga.
Ja jestem i Pan mój i Bóg mój jasno dowodzą i nie podlegają dyskusji.


Robisz uniki...Pan Bóg i Bóg mój, to o dwóch odrębnych osobach..Tak jak w Ap.1:1, czy 1 Tym 2:5 synku..


Pt kwi 06, 2018 9:29
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
ZG63 napisał(a):
Pan Bóg i Bóg mój, to o dwóch odrębnych osobach..Tak jak w Ap.1:1, czy 1 Tym 2:5 synku..

Bo św Tomasz widział podwójnie - Boga Ojca i Boga Syna.


Pt kwi 06, 2018 10:50

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Prawdziwy Kościół
Nie, on wiedział że Jezusa posłał Ojciec, ty nie masz o tym pojęcia..


Pt kwi 06, 2018 11:09
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwy Kościół
ZG63 napisał(a):
Nie, on wiedział że Jezusa posłał Ojciec, ty nie masz o tym pojęcia..

I ten wiedzący Tomasz wystraszony nie poszedł za Chrystusem na Golgotę, ani nie uwierzył w zmartwychwstanie Jezusa......


Pt kwi 06, 2018 11:23

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Prawdziwy Kościół
Może miał powody. ty też nie wierzysz w to co pisze w biblii..Wolisz ludzkie bajanie przed którym biblia ostrzega.


Pt kwi 06, 2018 13:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL