Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Księża przeciw kulturze 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Księża przeciw kulturze
Pojawiła się dziś informacja, że Metal Doctrine Festival w Piekarach Śląskich jednak się nie odbędzie.

Wszystko zaczęło się na początku tego miesiaca, gdy grupa księży wystosowała do prezydent miasta prostest przeciwko organizacji zapowiedzianego wydarzenia:

https://silesion.pl/piekary-ksieza-chca ... 04-06-2018

na co otrzymali odpowiedź:

https://silesion.pl/ksieza-kontra-festi ... 04-06-2018

i tak to sie toczyło, w międzyczasie głos zabrał wokalista najważniejszego z mających wystąpić zespołów:

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-Ne ... kich-23283

aż na dziś stanęło jednak na odwołaniu:

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4144212968


Jako, że nie jest to pierwszy raz, gdy przedstawiciele Kościoła w Polsce starają się zwalczać kulturę niezależną, zapytuję: jakie jest Wasze zdanie na temat tego typu cenzorskich zagrywek?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 02, 2018 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Księża przeciw kulturze
Każdy może wystosować swój sprzeciw, jeśli jakaś impreza jego zdaniem nie powinna się odbywać.
Tutaj sprzeciw okazał się skuteczny. Nikt formalnie nie zakazał koncertu tylko sami organizatorzy wycofali się z tej imprezy.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn lip 02, 2018 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Cóż, kiedy ostatnio sprzeciw okazał się nieskuteczny, dzień przed koncertem ukradziono elementy hydrauliki https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-Ne ... duza-22259 po czym zjawił się Sanepid i wykorzystał pretekst, toteż teraz organizatorzy mogli obawiać się podobnego scenariusza.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 02, 2018 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Księża przeciw kulturze
Zdecyduj się czy chcesz pisać o festiwalu w Piekarach czy koncercie w Rzeszowie.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn lip 02, 2018 13:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 14:39
Posty: 33
Post Re: Księża przeciw kulturze
Jeżeli chcesz poznać moje zdanie to w skrócie:

po pierwsze słowo cenzura jest moim zdaniem mało adekwatne bo tyczy się sytuacji w której strona cenzora czerpie korzyści polityczne z faktu ocenzurowania czegoś, wątpię żeby KK czerpał polityczne punkty w takiej sytuacji, bo raczej wystawia się na ataki wszystkich "obrońców wolności" którzy nie słyszeli KATA ale na pewno stał się im on bliższy ich sercu w tej sytuacji.

Po drugie (wytłumaczę ateistom) jeżeli w moim ukochanym mieście gdzie gospodarzem jest ukochana drużyna piłkarska ŻÓŁTE TRAMPKI NOWA WIEŚ zapragnie zorganizować sobie spotkanie klub kibica NIEBIESKIE TRAMPKI NOWY DWÓR i będzie krzyczeć ŻÓŁTE TRAMPKI NOWA WIEŚ TO CIENIASY, to czy nie mogę wyrazić mojego sprzeciwu bo moje uczucia kibica zostaną mocno nadszarpnięte?

Czy więc, jeżeli ktoś chce na terenie miejsca mojego zamieszkania jawnie obrażać BOGA czy mam być obojętny? Nie chcę być obojętny i nie mogę, a już nie wyobrażam sobie, żeby znalazł się tam jakikolwiek ksiądz, który byłby obojętny. I tyle w temacie.

KAT jest zespołem antyklerykalnym, księża grupą antyKATowską czyli demokracja.


Pn lip 02, 2018 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
@Padre77

Nie przeczytałeś pierwszego posta? Piszę o zjawisku wywierania przez przedstawicieli Kościoła (i sprzymierzonych z nimi polityków) presji na organizatorów imprez kulturalnych, by te się nie odbywały.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 02, 2018 14:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Mario_007 napisał(a):
po pierwsze słowo cenzura jest moim zdaniem mało adekwatne bo tyczy się sytuacji w której strona cenzora czerpie korzyści polityczne z faktu ocenzurowania czegoś


No przecież z tym własnie mamy do czynienia: Kościól stara sie zawłaszczyć dla siebie przestrzeń publiczną, w tym wypadku Kopiec Wyzwolenia. Komunikat jest jasny: KRK ma prawo organizować tam swoje imprezy, a inni nie.

Mario_007 napisał(a):
Po drugie (wytłumaczę ateistom) jeżeli w moim ukochanym mieście gdzie gospodarzem jest ukochana drużyna piłkarska ŻÓŁTE TRAMPKI NOWA WIEŚ zapragnie zorganizować sobie spotkanie klub kibica NIEBIESKIE TRAMPKI NOWY DWÓR i będzie krzyczeć ŻÓŁTE TRAMPKI NOWA WIEŚ TO CIENIASY, to czy nie mogę wyrazić mojego sprzeciwu bo moje uczucia kibica zostaną mocno nadszarpnięte?


Sugerujesz, że Kościół jest gospodarzem Piekar Śląskich?

Mario_007 napisał(a):
KAT jest zespołem antyklerykalnym, księża grupą antyKATowską czyli demokracja.


Jasne, można i taki na to patrzeć. A teraz szczerze: uznałbyś za objaw demokracji, gdyby ktoś naciskami na lokalne władze próbował - nieraz skutecznie - udaremniać np. spotkania z egzorcystami, misjonarzami czy biskupami?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 02, 2018 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Księża przeciw kulturze
Sprawa jest dość prosta do rozwiązania. W sprawach budzących duże emocje powinno się zorganizować referendum lokalne, w którym ci którym sprawa leży na sercu wypowiedzą się czy chcą daną imprezę gościć u siebie czy też nie. W takich przypadkach powinien być zniesiony próg ważności referendum wychodząc z założenia, że ci co nie brali udziału w referendum nie chcą o danej sprawie decydować. Jeżeli demokratycznie okaże się, że społeczności wizyta biskupa, misjonarza czy egzorcysty się nie podoba to nie powinna być organizowana.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn lip 02, 2018 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Padre77 napisał(a):
Jeżeli demokratycznie okaże się, że społeczności wizyta biskupa, misjonarza czy egzorcysty się nie podoba to nie powinna być organizowana.


Czyli opowiadasz się za tym, by władza narzucała podmiotom prywatnym i związkom religijnym co mogą, a czego nie mogą organizować?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 02, 2018 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Księża przeciw kulturze
Nie władza tylko ludzie. To ludność jest gospodarzem danego terenu i powinna mieć możliwość decydowania o tym czym chcą karmić swoje dzieci.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn lip 02, 2018 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Padre77 napisał(a):
Nie władza tylko ludzie.


Doprawdy? A kto niby i w jaki sposób miałby organziować referenda i decydować o tym, w jakiej sprawie należy je zwołać?


Padre77 napisał(a):
To ludność jest gospodarzem danego terenu i powinna mieć możliwość decydowania o tym czym chcą karmić swoje dzieci.


Aha. Ludność jest gospodarzem czyjegoś prywatnego klubu, wynajętego terenu czy świątyni, tak to postrzegasz?

Czy dobrze rozumiem: jeśli ludność jakiegoś miasta zdecyduje, że np. ŚJ nie mogą sie spotykać w swoich Salach Królestwa, to należy im tego zabronić, bo tak rozumiesz demokrację?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 02, 2018 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 14:39
Posty: 33
Post Re: Księża przeciw kulturze
No i doszliśmy do sedna.

1. KK nie zabrania, bo niby jak miałby to zrobić? Tylko protestuje przeciwko temu w sposób w jaki Ty również możesz (demokracja).

2. Zapewne księża protestujący są z tego miasta więc jak i inni mieszkańcy są tam gospodarzami i mogą się wypowiadać, jeżeli również jesteś mieszkańcem tego miasta jesteś jego gospodarzem i możesz się wypowiadać na równi z nimi co robisz właśnie na tym forum (demokracja).

3. Co do ostatniego zdania to to co ja sądzę nie ma znaczenia to po prostu jest demokracja, ktoś może oprotestować spotkania z misjonarzem czy biskupem, ma do tego pełne prawo, i tu niestety w grę wchodzi jeszcze zdrowy rozsądek, podaj mi powód do oprotestowania spotkania z misjonarzem czy biskupem to będziemy rozmawiać. Jeżeli misjonarz jest oszustem i zbiera kasę nie dla potrzebujących tylko dla siebie to sam się pod tym podpiszę.

Kościół protestuje przeciwko obrazie uczuć religijnych zapytam wprost: czy na prawdę widzisz w tym coś niestosownego??


Pn lip 02, 2018 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Mario_007 napisał(a):
Kościół protestuje przeciwko obrazie uczuć religijnych zapytam wprost: czy na prawdę widzisz w tym coś niestosownego??


Gdyby chodziło tylko o protetsty - nie, niczego niestosownego bym nie widział.

Zapytam jeszcze raz, doprecyzowując: czy uznałbyś za objaw demokracji, gdyby grupa satanistów zaprotestowała przeciwko spotkaniu z egzorcystą - po prostu z powodu faktu, że jest on egzorcystą - i znalazłaby posłuch u władz, bo byłaby to akurat grupa wpływowa?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 02, 2018 15:09
Zobacz profil
Post Re: Księża przeciw kulturze
Cytuj:
jakie jest Wasze zdanie na temat tego typu cenzorskich zagrywek?


Popieram w stu procentach


Pn lip 02, 2018 23:10

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Akurat po Tobie nie spodziewałem się niczego innego :-D

Niemniej - dzięki za podzielenie się zdaniem. Jakieś uzasadnienie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 7:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL