Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 8:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Handel w niedzielę 
Autor Wiadomość
Post Re: Handel w niedzielę
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Gdy pracownicy ukraińscy powędrują za lepiej płatną pracą do krajów Europy zach. w Polsce zacznie się dramat z brakiem rak do pracy, a może i zapaść gospodarcza.

I znowu wróżenie z fusów, typowe dla zwolenników PO: "Jak PiS wygra wybory to Saska Kępa zostanie przemianowana na Beatę Kempę".
Tylko jakoś nigdy się te wróżby nie sprawdzają.

Sprawdzają...sprawdzają... tylko fanatyczni zwolennicy PiS albo tego nie zauważają, albo udają, ze nie widzą.
Lepiej Ty powiedz jak co dalej z listą afer PO i zamachem smoleńskim, bo jakoś ani słuchu, ani widu....


So mar 03, 2018 12:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Handel w niedzielę
Alus napisał(a):
Sprawdzają...sprawdzają... tylko fanatyczni zwolennicy PiS albo tego nie zauważają, albo udają, ze nie widzą.

Taaa... podaj choć jedno proroctwo PO z czasów kampanii wyborczej 2015 które się sprawdziło.
Alus napisał(a):
Lepiej Ty powiedz jak co dalej z listą afer PO i zamachem smoleńskim, bo jakoś ani słuchu, ani widu....

Lista jest aktualna.
Podejrzewam, że rząd jej nie rusza, bo w polskich sądach znowu okaże się, że każda z tych afer była efektem "roztargnienia" i sprawca zostanie uniewinniony przez wymiar niesprawiedliwości.
http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302219984-Sedzia-zabral-50-zl-przez-roztargnienie---SN-uniewinnil-Miroslawa-Topyle.html
Mam tylko nadzieję, że i na to przyjdzie czas. Step by step.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So mar 03, 2018 12:17
Zobacz profil WWW
Post Re: Handel w niedzielę
Cytuj:
Taaa... podaj choć jedno proroctwo PO z czasów kampanii wyborczej 2015 które się sprawdziło.

Pierwsze z brzegu - obniżenie na arenie międzynarodowej rangi Polski.


Cytuj:
Lista jest aktualna.
Podejrzewam, że rząd jej nie rusza, bo w polskich sądach znowu okaże się, że każda z tych afer była efektem "roztargnienia" i sprawca zostanie uniewinniony przez wymiar niesprawiedliwości.
http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302219984-Sedzia-zabral-50-zl-przez-roztargnienie---SN-uniewinnil-Miroslawa-Topyle.html
Mam tylko nadzieję, że i na to przyjdzie czas. Step by step.

Czyli jedynie li tylko proroctwo......
A sędzia oczywiście nie ma prawa być roztargniony i płacąc, szukając drobnych, wziąć 50 zł, które ktoś położył przed nim (widziałeś choć nagranie z kamer tego zdarzenia?)....żaden sędzia to nie nieomylny filmowy superman.


So mar 03, 2018 12:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
Alus napisał(a):
Za obniżenie podwyższonego wieku emerytalnego przez rząd PO+PSL, już Polska zaczyna płacić brakiem pracowników i powiększeniem długu ZUS.
Gdy pracownicy ukraińscy powędrują za lepiej płatną pracą do krajów Europy zach. w Polsce zacznie się dramat z brakiem rak do pracy, a może i zapaść gospodarcza.


Kolejki ludzi które widziałem w Urzędzie Pracy, sugerują coś innego :mrgreen:
Bo jak jest, czy jak będzie za jakiś czas ze znalezieniem pracy w centrum Warszawy to nie wiem, bo w końcu to jest stolica, więc tam wszystko jest inaczej, jak również są regiony gdzie to bezrobocie może się drastycznie zmniejszyć.
Natomiast u mnie cały czas jest sytuacja, że prace na etat to można załatwić sobie jedynie po znajomościach, więc na dziś dzień to w sumie nie robi różnicy czy w Polsce jest 20% czy 5%, bo w i tak wychodzi na to samo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 03, 2018 12:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Handel w niedzielę
Alus napisał(a):
Cytuj:
Taaa... podaj choć jedno proroctwo PO z czasów kampanii wyborczej 2015 które się sprawdziło.

Pierwsze z brzegu - obniżenie na arenie międzynarodowej rangi Polski.

A to tylko sie wam wydaje.
Polskę w tej chwili mniej cenią tylko ci, którzy przyzwyczajeni są, że można ją było prowadzać na smyczy.
Alus napisał(a):

Cytuj:
Lista jest aktualna.
Podejrzewam, że rząd jej nie rusza, bo w polskich sądach znowu okaże się, że każda z tych afer była efektem "roztargnienia" i sprawca zostanie uniewinniony przez wymiar niesprawiedliwości.
http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302219984-Sedzia-zabral-50-zl-przez-roztargnienie---SN-uniewinnil-Miroslawa-Topyle.html
Mam tylko nadzieję, że i na to przyjdzie czas. Step by step.

Czyli jedynie li tylko proroctwo......
A sędzia oczywiście nie ma prawa być roztargniony i płacąc, szukając drobnych, wziąć 50 zł, które ktoś położył przed nim (widziałeś choć nagranie z kamer tego zdarzenia?)....żaden sędzia to nie nieomylny filmowy superman.

Nie proroctwo. Nadzieja. Jesteś inteligentna. Powinnaś umieć rozróżniać.
Jasne.
Ja wczoraj (przypuśćmy) przekroczyłem prędkość na drodze i zostałem ukarany mandatem. Czy mogę odwoływać się do SN tłumacząc to roztargnieniem?
W twoim ujęciu pewnie tak.
Kradzież to kradzież, a ręka rękę myje.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So mar 03, 2018 12:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Handel w niedzielę
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Taaa... podaj choć jedno proroctwo PO z czasów kampanii wyborczej 2015 które się sprawdziło.

Pierwsze z brzegu - obniżenie na arenie międzynarodowej rangi Polski.

A to tylko sie wam wydaje.
Polskę w tej chwili mniej cenią tylko ci, którzy przyzwyczajeni są, że można ją było prowadzać na smyczy.

Jednym słowem USA, Izrael, Niemcy, Francja były prowadzone na smyczy.....ciekawe tylko kto kierowała tą smyczą, może ten sam, co teraz wraz Orbanem jest Polski sojusznikiem, wielki Władimir.


Cytuj:
Nie proroctwo. Nadzieja. Jesteś inteligentna. Powinnaś umieć rozróżniać.
Jasne.
Ja wczoraj (przypuśćmy) przekroczyłem prędkość na drodze i zostałem ukarany mandatem. Czy mogę odwoływać się do SN tłumacząc to roztargnieniem?
W twoim ujęciu pewnie tak.
Kradzież to kradzież, a ręka rękę myje.

Dziękuję za ocenę mojej inteligencji, ale Twój wpis dowodzi, że nagrań z kamer przy kasie nie widziałeś.


So mar 03, 2018 12:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Handel w niedzielę
Alus napisał(a):
Jednym słowem USA, Izrael, Niemcy, Francja były prowadzone na smyczy.....ciekawe tylko kto kierowała tą smyczą, może ten sam, co teraz wraz Orbanem jest Polski sojusznikiem, wielki Władimir.

I znowu przekręcasz.
I piszesz bzdury, że głowa mała. Zwłaszcza o sojusz z Putinem.
To właśnie spora część politycznych elit z takich krajów jak Niemcy i Francja prowadziły Polskę na smyczy.
Przypomnij sobie scenę na lotnisku w Berlinie, która jest symbolem i podsumowaniem polskiej "niezależności" z lat 2007-2015
Alus napisał(a):
Dziękuję za ocenę mojej inteligencji, ale Twój wpis dowodzi, że nagrań z kamer przy kasie nie widziałeś.

Owszem, widziałem.
I twierdzę, że zabrał, co nie jego.
Dla mnie ewidentnie świadomie, dla jego kolegów "przez roztargnienie".
Podtrzymuję pytanie:
Jeśli przekroczyłem prędkość na drodze i zostałem ukarany mandatem to czy mogę odwoływać się do SN tłumacząc to roztargnieniem?

Znam odpowiedź: jeśli nie ma przyjaciela w sądzie to nie ma to sensu.
A jaka jest twoja ?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So mar 03, 2018 13:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Handel w niedzielę
Cytuj:
I znowu przekręcasz.
I piszesz bzdury, że głowa mała. Zwłaszcza o sojusz z Putinem.
To właśnie spora część politycznych elit z takich krajów jak Niemcy i Francja prowadziły Polskę na smyczy.
Przypomnij sobie scenę na lotnisku w Berlinie, która jest symbolem i podsumowaniem polskiej "niezależności" z lat 2007-2015

Tylko czemu ta urwana ze smyczy Polska zmienia premiera, a ten usilnie zabiega własnie u Niemców i Francuzów o zmianę ich postrzegania Polski?

Cytuj:
Owszem, widziałem.
I twierdzę, że zabrał, co nie jego.
Dla mnie ewidentnie świadomie, dla jego kolegów "przez roztargnienie".
Podtrzymuję pytanie:
Jeśli przekroczyłem prędkość na drodze i zostałem ukarany mandatem to czy mogę odwoływać się do SN tłumacząc to roztargnieniem?

Znam odpowiedź: jeśli nie ma przyjaciela w sądzie to nie ma to sensu.
A jaka jest twoja ?

Owszem, zabrał co nie jego, ale zasadnicza kwestia - z premedytacją, czy z roztargnienia.
Iluż ludziom zdarza sie przy kasach, zostawiać swój zakupiony produkt, lub pakuwać do siatki produkt zakupiony przez kolejną osobę, kto robi systematycznie zakupy niejednokrotnie bywa tego świadkiem.
Postrzeganie każdego działania ludzi jako wyrachowane działanie dla zysku, świadczy o postrzegających, którzy traktują siebie samych jako nieomylnych, nigdy nie popełniających błędu, albo li tylko jako faryzejskiego sędziego.


Ostatnio edytowano So mar 03, 2018 13:12 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So mar 03, 2018 13:10
Post Re: Handel w niedzielę
Medieval, jesli cos jest nie tak z tym sedzia, to chyba twoja wladza czegos jeszcze nie dopiela? Sprawiedliwosc spoleczna domaga sie twoimi ustami czego? Wyrzucenia z pracy, czy dozywoscia?

A senator Kogut? Co powinno czekac jego i jego kolesi z senatu?

Ostatnie trzy lata to niszczenie w Polsce i tak niklego, szacunku do prawa, przepisow i wymiaru sprawiedliwosci.
Czyli dzis mamy republike bananowa, gdzie kazdy ma wlasny pomysl na sprawiedliwosc.
Gratuluje PiSowcom ich raju.


So mar 03, 2018 13:11
Post Re: Handel w niedzielę
Kael napisał(a):
Medieval, jesli cos jest nie tak z tym sedzia, to chyba twoja wladza czegos jeszcze nie dopiela? Sprawiedliwosc spoleczna domaga sie twoimi ustami czego? Wyrzucenia z pracy, czy dozywoscia?

A senator Kogut? Co powinno czekac jego i jego kolesi z senatu?

Senator Kogut, to jak to mówi Terlikowski o zbrodniarzach z szeregów żołnierzy wyklętych, jedynie wypadek przy pracy.


So mar 03, 2018 13:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Handel w niedzielę
Kael napisał(a):
Medieval, jesli cos jest nie tak z tym sedzia, to chyba twoja wladza czegos jeszcze nie dopiela?

Ano, nie dopięła. W sądach nadal zasiadają kolesie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So mar 03, 2018 13:27
Zobacz profil WWW
Post Re: Handel w niedzielę
medieval_man napisał(a):
Kael napisał(a):
Medieval, jesli cos jest nie tak z tym sedzia, to chyba twoja wladza czegos jeszcze nie dopiela?

Ano, nie dopięła. W sądach nadal zasiadają kolesie.

Kolesie Ziobry już opanowali KRS, zapewne to jednak za mało na ich apetyty przy dewizie TKM.....ciekawe kiedy Kaczyński pojmie jak go osaczają aby w niespodziewanym momencie wysadzić z Nowogrodzkiej....


So mar 03, 2018 13:35
Post Re: Handel w niedzielę
Nie martw sie, medieval. Zaraz beda zasiadac inni...kolesie. Twoi. Moze ci mandaty na zas umoza, dozywotnio?


So mar 03, 2018 13:37
Post Re: Handel w niedzielę
Tak w kontekście roztargnienia, poza meritum - w kolejce do kasy zauważam za sobą bardzo rozgorączkowaną, zdenerwowaną elegancką panią. Tak impulsywnie zapytałam co sie stało, czy nie potrzebuje pomocy.
Na co ona rozemocjonowana mówi takie złodziejstwo, taki bandytyzm, położyłam parasolkę do wózka, odwróciłam sie do półki i w momencie parasol znikł.
Widzę, że ta pani trzyma pod pachą parasol, więc delikatnie pytam - a ten parasol, który trzyma pani pd pachą?
W tym momencie kobieta "zamieniła sie w słup soli", spojrzała i ogromnie zdziwiona zaczęła mówić Boże co sie ze mną stało?.
Z roztargnienia właśnie nosiła swój parasol i gorączkowo go szukała, lamentując o złodziejstwie Polaków.
Na koniec uśmiałyśmy sie obie z tego przedziwnego przypadku.


So mar 03, 2018 13:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Handel w niedzielę
Kael napisał(a):
Ostatnie trzy lata to niszczenie w Polsce i tak niklego, szacunku do prawa, przepisow i wymiaru sprawiedliwosci.
Czyli dzis mamy republike bananowa, gdzie kazdy ma wlasny pomysl na sprawiedliwosc.
Gratuluje PiSowcom ich raju.


Chyba już każdy wie, jak kiepskie w Polsce jest prawo, no, ale czy w innych krajach jest dużo lepiej?

Alus napisał(a):
Tak w kontekście roztargnienia, poza meritum - w kolejce do kasy zauważam za sobą bardzo rozgorączkowaną, zdenerwowaną elegancką panią. Tak impulsywnie zapytałam co sie stało, czy nie potrzebuje pomocy.
Na co ona rozemocjonowana mówi takie złodziejstwo, taki bandytyzm, położyłam parasolkę do wózka, odwróciłam sie do półki i w momencie parasol znikł.
Widzę, że ta pani trzyma pod pachą parasol, więc delikatnie pytam - a ten parasol, który trzyma pani pd pachą?
W tym momencie kobieta "zamieniła sie w słup soli", spojrzała i ogromnie zdziwiona zaczęła mówić Boże co sie ze mną stało?.
Z roztargnienia właśnie nosiła swój parasol i gorączkowo go szukała, lamentując o złodziejstwie Polaków.
Na koniec uśmiałyśmy sie obie z tego przedziwnego przypadku.



Z powodu stresu, mogą sie dziać takie rzeczy, pamiętam jak zdawałem prawo jazdy, no i na egzaminie(pomimo tego że już miałem na koncie 20 godzin jazdy po mieście) nie byłem w stanie samochodem ruszyć z miejsca :D Chciałem wrzucić pierwszy bieg, i nie byłem w stanie tego zrobić. Dopiero po minucie próbowania jakoś sie udało.
No, ale w sklepie!!!? Gdzie tutaj masz stres? To już bardziej rozkojarzenie i to w jakiejś wyjątkowo drastyczniej formie.
I tego zakazu handlu w niedziele, to i tak nie odczuje, bo u mnie wszystkie sklepy są na tyle małe, że sie na ten zakaz się nie łapią, a gdzieś dalej, to w niedziele nie jade, bo wtedy i tak spora część sklepów jest pozamykana.

[edytowano 1x... poprawa błędów. M]

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 03, 2018 17:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL