Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 31, 2020 8:22

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Transseksualizm 
Autor Wiadomość

Post Re: Transseksualizm
Believing napisał(a):
Szukając odpowiedzi na hasło - androgyniczna kobieta wyskoczyło mi m.in. to:
Cytuj:
Labirynt płci Otto Weiningera.
Szukaj "androgynia"

Pt mar 20, 2020 14:49

Dzięki Kozioł.
Trochę z innej "beczki":
Cytuj:
Albowiem dawniej nasza natura nie była taka jak teraz, lecz inna. Bo naprzód trzy były płcie u ludzi, a nie, jak teraz, dwie: męska i żeńska. Była jeszcze i trzecia prócz tego: pewien zlepek z jednej i drugiej (...). Imię jej i postać złożone były z obu pierwiastków: męskiego i żeńskiego (...).

Platon
http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia ... gynia.html

Pt mar 20, 2020 15:13

Kozioł napisał(a):
Takie tezy w ostatnich latach legły w gruzach. Życie je zweryfikowało. Nauka pogrzebała.

Cóż, zmień awatar (albo i nie) i od dziś zgodnie z twoim życzeniem będę się zwracał do ciebie w rodzaju żeńskim.

Naprawdę można wyjść z homoseksualizmu, nauka niczego nie pogrzebała bo też niczego ale to niczego nie udowodniła. Nie ma realnych i twardych dowodów że homoseksualizm czy transseksualizm ma biologiczne podstawy, te tezy o rzekomym zabetonowaniu że jak jesteś homo to masz być homo nie mają żadnych naukowych podstaw. Za to mają udowodnione nie raz psychiczne / psychologiczne podstawy.

Zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim, natomiast mój wygląd jest androgyniczny i jest to już kwestia genów, tego nie zmienię. Nie zamienię się w Angelinę Jolie.

Believing napisał(a):

Przyznaję, że po przeczytaniu artykułu mam w głowie chaos. Ale może equuleuss coś to pomoże, wyjaśni, nakieruje.

Najprościej - Androgynia (andros mężczyzna, gyne kobieta) – występowanie u danej osoby cech psychicznych charakterystycznych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Pt mar 20, 2020 18:54
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7