Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Księża przeciw kulturze 
Autor Wiadomość
Post Re: Księża przeciw kulturze
Uzasadnienie - bardzo proste - miejsce koncertu.
Kopiec Wyzwolenia - miejsce upamiętniające powstańców śląskich, ginących za przynależność Śląska do Polski.
Nie godzi się aby na symbolicznych grobach odbywał sie koncert podczas którego pada mnóstwo przekleństw, bluźnierstw, zapewne pośród publiczności leją sie hektolitry piwa, czy innych alkoholi.


Wt lip 03, 2018 8:06

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 14:39
Posty: 33
Post Re: Księża przeciw kulturze
JedenPost napisał(a):
Zapytam jeszcze raz, doprecyzowując: czy uznałbyś za objaw demokracji, gdyby grupa satanistów zaprotestowała przeciwko spotkaniu z egzorcystą - po prostu z powodu faktu, że jest on egzorcystą - i znalazłaby posłuch u władz, bo byłaby to akurat grupa wpływowa?


Odpowiadam: w demokracji decyduje większość i jak to nazywasz "grupy wpływowe" i zablokowanie egzorcysty przez satanistów jest możliwe jeżeli będą większością lub będą mieli wpływ na władzę. Czy mi się to podoba? nie, ale moje upodobania nie mają nic do rzeczy.
Za komuny KK był jawnie zwalczany, bo władza była antyklerykalna. Gdyby w mieście rządziła partia liberalna te protesty księży nie miały by skutku, ale jest jak jest bo demokratycznie wybrana władza popiera KK i przychyla się do protestów.

Ja w każdych wyborach głosuję na ludzi wyznających tę samą wiarę co ja bo chcę żeby takie decyzje zapadały i właśnie po to to robię, nie po to, żeby pan X miał pracę tylko, żeby jego decyzje były możliwie najbliższe moim przekonaniom. Mi ta decyzja odpowiada Tobie nie.

Po kolejnych wyborach i wygranej partii nie przychylnej KK, będą koncerty, marsze i inne imprezy które dla mnie będą nie do przyjęcia bo się nikt nie przychyli do takiego protestu, mogę dać Ci gwarancję.


Wt lip 03, 2018 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
@Mario_007

OK, uczciwe postawienie sprawy.


Alus napisał(a):
Uzasadnienie - bardzo proste - miejsce koncertu.
Kopiec Wyzwolenia - miejsce upamiętniające powstańców śląskich, ginących za przynależność Śląska do Polski.
Nie godzi się aby na symbolicznych grobach odbywał sie koncert podczas którego pada mnóstwo przekleństw, bluźnierstw, zapewne pośród publiczności leją sie hektolitry piwa, czy innych alkoholi.


Zdajesz sobie sprawę, że w tym miejscu odbywają się koncerty popowe, rockowe i festiwal hip-hopowy?

Jak myślisz: na jakich imprezach alkoholu leje się najwięcej, na jakich pada ze sceny najwięcej przekleństw? ;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Księża przeciw kulturze
JedenPost napisał(a):
Zapytam jeszcze raz, doprecyzowując: czy uznałbyś za objaw demokracji, gdyby grupa satanistów zaprotestowała przeciwko spotkaniu z egzorcystą - po prostu z powodu faktu, że jest on egzorcystą - i znalazłaby posłuch u władz, bo byłaby to akurat grupa wpływowa?

W tym przypadku działanie "wpływowej grupy" nie miało miejsca. Jak już napisałem wcześniej organizator pod wpływem protestu sam zrezygnował z imprezy.
Odnośnie satanistów to gdyby większość mieszkańców stanęła po ich stronie to oczywiście uznałbym to za w pełni demokratyczne i uczciwe rozwiązanie.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt lip 03, 2018 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Padre77 napisał(a):
W tym przypadku działanie "wpływowej grupy" nie miało miejsca.


Księża są wpływową grupą i w ciągu ostatniego miesiąca udało im rozpętać całkiem sporą nagonkę.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 10:19
Zobacz profil
Post Re: Księża przeciw kulturze
Alus napisał(a):
Uzasadnienie - bardzo proste - miejsce koncertu.
Kopiec Wyzwolenia - miejsce upamiętniające powstańców śląskich, ginących za przynależność Śląska do Polski.
Nie godzi się aby na symbolicznych grobach odbywał sie koncert podczas którego pada mnóstwo przekleństw, bluźnierstw, zapewne pośród publiczności leją sie hektolitry piwa, czy innych alkoholi.


Cytuj:
Zdajesz sobie sprawę, że w tym miejscu odbywają się koncerty popowe, rockowe i festiwal hip-hopowy?

Jak myślisz: na jakich imprezach alkoholu leje się najwięcej, na jakich pada ze sceny najwięcej przekleństw? ;)

Zapewne leje się jak na niemal wszystkich zbiorowych imprezach, tyle tylko, że na symbolicznej mogile nikt nie wzywa demona, nie oddaje hołdu złu.


Wt lip 03, 2018 10:29

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Wiesz, na koncertach metalowych też na ogół nikt nie "wzywa demona", to są wydarzenia kulturalne.

Poza tym... co to jest w ogóle za argument, od kiedy to nie wolno w Polsce wzywać demonów i czcić Szatana?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 10:41
Zobacz profil
Post Re: Księża przeciw kulturze
JedenPost napisał(a):
Wiesz, na koncertach metalowych też na ogół nikt nie "wzywa demona", to są wydarzenia kulturalne.

Poza tym... co to jest w ogóle za argument, od kiedy to nie wolno w Polsce wzywać demonów i czcić Szatana?

Wydarzenia kulturalne w trakcie których gloryfikuje się szatana
http://www.tekstowo.pl/piosenka,kat,666.html
Od zawsze nie wolno w miejscach poświęconych zmarłym.
Brakuje innych miejsc w Piekarach Śląskich odpowiednich dla zorganizowania koncertu dla miłośników tego rodzaju muzyki?


Wt lip 03, 2018 12:51

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Alus napisał(a):
Wydarzenia kulturalne w trakcie których gloryfikuje się szatana


No i? Jest tu obiektywnie jakiś problem, jakaś szkodliwość społeczna, czy chodzi tylko o postawienie na swoim?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 14:39
Posty: 33
Post Re: Księża przeciw kulturze
JedenPost napisał(a):
Wiesz, na koncertach metalowych też na ogół nikt nie "wzywa demona", to są wydarzenia kulturalne.


No i tu dochodzimy do momentu gdzie trzeba sobie powiedzieć czego oczekuję od słuchanej przez siebie muzyki?
Metalowiec nie musi udawać satanisty bo to mu nakręca rozgłos, tylko grać dobrą muzykę, raper nie musi przeklinać co drugie słowo tylko ma mieć coś do powiedzenia. Jak dobry raper przeklnie wtedy kiedy trzeba bo to ma sens w jego przekazie to to nie razi, gorzej jak cały jego przekaz to trzy słowa na k, ch i j bo to się niczym nie różni od "majteczek w kropeczki" z metalem jest tak samo, pseudo sataniści założą odwrócony krzyż bo to przyciągnie zbuntowaną młodzież ale pytanie co mają do powiedzenia jak chcą mnie przekonać, że warto ich słuchać?
Taki np szwedzki SABATON gra o wojnach, bitwach i bohaterach (nawet POLSKICH) i ich przekaz mnie przekonuje w ich kraju pewnie zaśpiewanie 50 razy słowa szatan w piosence nie chwyta,
http://www.tekstowo.pl/piosenka,kat,666.html
nie wiem czemu, ale znów mam skojarzenie z "majteczki w kropeczki o ho ho ho" dla mnie przekaz w tym stylu tylko do innej publiczności.


Wt lip 03, 2018 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Mario_007 napisał(a):
Metalowiec nie musi udawać satanisty bo to mu nakręca rozgłos, tylko grać dobrą muzykę, raper nie musi przeklinać co drugie słowo tylko ma mieć coś do powiedzenia.


Hmmm, nie sądzę, żeby w obecnych czasach udawanie satanisty nakręcało rozgłos, prędzej już mówić można o uleganiu konwencji. Istnieją kapele metalowe autentycznie praktykujące lub zafascynowane satanizmem czy okultyzmem, istnieją takie, dla których jest to po prostu zbiór rekwizytów, a Szatan ma charakter dość komiksowy i po prostu dobrze wpasowuje sie w tematykę, istnieją wreszcie, jak zaznaczyłem, ulegający konwencji. No i są takie zespoły jak KAT, gdzie Szatan to taka postać trochę z Micińskiego, a trochę z LaVeya, czyli symbol pewnej filozofii.


Mario_007 napisał(a):
Taki np szwedzki SABATON gra o wojnach, bitwach i bohaterach (nawet POLSKICH) i ich przekaz mnie przekonuje w ich kraju pewnie zaśpiewanie 50 razy słowa szatan w piosence nie chwyta,


Alez chwyta, obok Norwegii Szwecja zrodziła najpoteżniejszą swego czasu scenę black metalową, stamtąd wywodza sie niektóre z najektremalniejszych kapel, w tym Marduk, kóremu odwołano koncert. A sam Sabaton to akurat doskonały przykład zastępowania zdolności muzycznych sprytnym marketingiem.

Mario_007 napisał(a):
http://www.tekstowo.pl/piosenka,kat,666.html
nie wiem czemu, ale znów mam skojarzenie z "majteczki w kropeczki o ho ho ho" dla mnie przekaz w tym stylu tylko do innej publiczności.


No, dośc zabawne to jest, weźmy jednak poprawkę na fakt, że jest to tekst sprzed ponad 30 lat, kto wie, czy nie napisany przez Romka w wieku nastoletnim ;)

Bardziej współcześnie śpiewali sobie tak:

http://www.tekstowo.pl/piosenka,kat,oczy_slo_c.html
http://www.tekstowo.pl/piosenka,kat,trzeba_zasnac.html
http://www.tekstowo.pl/piosenka,kat,kupa_swiat.html

i jakkolwiek różnie można się na taką poetykę (jak kto woli - grafomanię) zapatrywać, to majteczki w kropeczki to raczej nie są.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 13:45
Zobacz profil
Post Re: Księża przeciw kulturze
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Wydarzenia kulturalne w trakcie których gloryfikuje się szatana


No i? Jest tu obiektywnie jakiś problem, jakaś szkodliwość społeczna, czy chodzi tylko o postawienie na swoim?

Peany na rzecz zła, niezależnie od miejsca, czy słuchaczy, zawsze są szkodliwe.


Wt lip 03, 2018 15:35

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Księża przeciw kulturze
Hmm, a czy tę teze można czymś poprzeć? To znaczy, no nie wiem - czy metalowcy, sataniści sa jakoś bardziej skłonni do przemocy, przestęstw czy czego tam jeszcze niż inne subkultury, fani innych gatunków muzyki? W takim amerykańskim hip-hopie, który przecież zła programowo nie gloryfikuje, przestępców i trupów mamy na pęczki.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 15:55
Zobacz profil
Post Re: Księża przeciw kulturze
Cytuj:
Hmm, a czy tę teze można czymś poprzeć? To znaczy, no nie wiem - czy metalowcy, sataniści sa jakoś bardziej skłonni do przemocy, przestęstw czy czego tam jeszcze niż inne subkultury, fani innych gatunków muzyki? W takim amerykańskim hip-hopie, który przecież zła programowo nie gloryfikuje, przestępców i trupów mamy na pęczki.

Mnie nie interesuje amerykański hip-hop, wiem jedno na symbolicznym grobie tysięcy powstańców śląskim zgrozą byłoby wielbienie demona, uosobienia zła wszelkiego.


Wt lip 03, 2018 17:00

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Księża przeciw kulturze
Ja się na satanizmie znam tylko w wersji filozoficznej, oraz kiedyś przeczytałam Biblię Szatana ( choć nie całą, bo szczegółowe opisy rytuałów mnie znudziły, a wiedza o ich celu wydała mi się wystarczająca do pojęcia o co w tym biega) i wiem że Szatan ma tam znaczenie symboliczne i w sumie jakby się ludzie trzymali podawanych tam zaleceń wcale by to źle nie wyszło, aczkolwiek komu się chce zapoznać z tym porządnie? A ma to o tyle sens że rzuca nowe światło na całą sprawę, oraz wskazuje że jeśli jakaś grupa jakoś rytualnie wielbiła Szatana na symbolicznym grobie powstańców znaczyłoby to że nie znają lub nie zrozumieli tego przekazu.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 03, 2018 17:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL