Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 9:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Czy chrześcijaństwo w Europie umiera 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Małgosiaa napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Twoja wypowiedź świadczy o tym, że stawiasz wyżej religijność Katolików, a to podpada pod poczucie dumy i wyższości.

Twoje wrażenie jest .... Twoim wrażeniem. Podałam link do wyników badań. Twoje czy moje obserwacje nie maja tutaj znaczenia.
Zbigniew3991 napisał(a):
Tak samo sugerowanie, że SWII zrobił tak dużo, a Sobór Prawosławny to kompletne dno i zupełne nic. Sobór Prawosławny się nie zupełnie udał, ale lekceważenie nie jest oznaką szacunku.

O czym Ty w ogóle mówisz? Aby cokolwiek powiedzieć o moim stosunku do prawosławia, musiałbyś mnie znać osobiście, albo przeczytać wszystkie moje wypowiedzi nie tylko na tym forum, pomijając okres, gdzie dwóch userów (zefciu do nich nie należy) o mały włos nie doprowadziło mnie do ..., nieważne.


Nie piszę o TWOIM stosunku do Prawosławia, bo znam Twoje zdanie na ten temat, ale nie wszyscy je znają. Ja pisałem o tej konkretnej wypowiedzi. Nie wszyscy będą przeglądać wszystkie Twoje posty doszukując się informacji o Twoich poglądach na Prawosławie.

Co do statystyk - nie będę ich szukał, ale myślę, że nie obejmują one takich aspektów jak: czy Katolicy praktukują tradycyjne nabożeństwa (poświęcenie pokarmów w Wielkanoc, Pasterka, Rezurekcja), a poza tym niewiele mają wspólnego z Kościołem, który krytukują. Tak samo statystyki obejmujące aktywny udział wiernych w życiu Kościoła Katolickiego spadają. Kryzysy nie są więc domeną Cerkwi.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Jeżeli dobrze zrozumiałem artykuł to tam nie jest napisane, że Cerkiew dotyka jakiś kryzys, tylko że w państwach postkomunistycznych identyfikacja z prawosławiem zaczęła rosnąć po roku 1991.


So lip 21, 2018 13:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie piszę o TWOIM stosunku do Prawosławia, bo znam Twoje zdanie na ten temat, ale nie wszyscy je znają. Ja pisałem o tej konkretnej wypowiedzi. Nie wszyscy będą przeglądać wszystkie Twoje posty doszukując się informacji o Twoich poglądach na Prawosławie.

Moje konkretne wypowiedzi sa w jednym i tym samym kontekście mojego stosunku do prawosławia, a tu najwyraźniej kompletnie nie zrozumiałeś mimo, że twierdzisz iż znasz moje zdanie. Są między nami różnice i wzajemny szacunek nie objawia się bynajmniej na poklepywaniu się po plecach i ochach i achach, ale na dialogu i próbie wzajemnego zrozumienia. To, że czasem zdarzy się cos uszczypliwego z jednej (tu zefcia) czy drugiej (np. mojej) strony nie świadczy o pogardzie.
Smokepsv napisał(a):
Jeżeli dobrze zrozumiałem artykuł to tam nie jest napisane, że Cerkiew dotyka jakiś kryzys, tylko że w państwach postkomunistycznych identyfikacja z prawosławiem zaczęła rosnąć po roku 1991.

Przeczytaj jeszcze raz bez szukania wzrostów identyfikacji czyli wzrostu wiernych, a sposobu i jakości praktyk. Od razu zaznaczam, że nie jest moim celem licytacja kto lepszy, a jedynie wskazanie faktów podanych przez badających i ukazanie, że nie ma powodu do wywyższania się z tego powodu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lip 21, 2018 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Nie mam po co czytać jeszcze raz i tak czytać ze zrozumieniem nie umiem.


So lip 21, 2018 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Małgosiu - zgadzam się, z tym, że unikałbym porównywania. A to zabrzmiało jak porównywanie: my mamy świetny SWII, a w Cerkwi praktyki religijne to dno, a i Sobór w Cerkwi się nie udał. Nie został on przyjęty przez wszystkich, ale zaistniał, więc pojawiły się konkretne działania.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 14:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Zbigniew3991 napisał(a):
Małgosiu - zgadzam się, z tym, że unikałbym porównywania. A to zabrzmiało jak porównywanie: my mamy świetny SWII, a w Cerkwi praktyki religijne to dno, a i Sobór w Cerkwi się nie udał. Nie został on przyjęty przez wszystkich, ale zaistniał, więc pojawiły się konkretne działania.

Nie uczepiłeś się stwierdzenia zefcia, że SWII wszystko zepsuł, ale mojej, że ostatni sobór prawosławny niczego nie wniósł, niczego nie ustalił. Zastanawiające. Przypadkiem broniąc soboru nie powinieneś próbowac udowodnic, że cokolwiek wniósł? Nie, tego nie zrobisz, bo nie masz pojęcia o prawosławiu, a tym bardziej nic nie wiesz o tym soborze poza tym, że był taki.

@Smokepsv
Daruj sobie złośliwości. Nie wciągniesz mnie w wojnę prawosławno - katolicką.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lip 21, 2018 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Małgosiu - ja nie atakuję Ciebie tak, jak Ty mnie. Siedzisz w mojej głowie i wiesz lepiej ode mnie, co ja wiem?
Nie traktuj mnie z góry, w stylu "ja wiem wszystko o prawosławiu, a Zbyszek nic i się wymądrza". Daruj sobie te prywatne argumenty ad personam - stać Cię na więcej.

Co do zdania Zefcia o tym, że Sobór Watykański II wszystko zepsuł, już się odniosłem kilka razy.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Alus napisał(a):
Nie tylko w Niemczech, w których niewierzących jest 25%, a średnia krajów UE wynosi 51%.


Niewierzących jest nie więcej niż 2-3%. W żadnym społeczeństwie nie może ten odsetek być wyższy.

Wiara w jakieś fengszuje i astrologie to nie ateizm.


Cytuj:
o kto by pomyślał:
- że niemal połowa diecezji w USA stanie na skraju upadłości zmuszona do płacenie odszkodowań za pedofilię księży,
- kto by pomyślał, że po latach dziesiątki lub setki Hiszpanów i Irlandczyków sprzedanych przez zakonnice i księży, w niemowlęctwie do USA, Kanady, będzie szukać rodziców,
- kto by pomyślał, że po latach odnajdywane będą w Irlandii masowe groby dzieci przy sierocińcach prowadzonych przez zakonnice.


A kto by jeszcze pomyślał, że to wszystko może być prawdą, a nie jedynie wyssaną z palca propagandą :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


So lip 21, 2018 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Wiara w życie pozagrobowe, w moc czarnych kotów i czerwonych wstążek...

Kto by pomyślał, że sekty będą miały takie pole do popisu.

W każdej wspólnocie, organizacji, instytucji są osoby, które powinny być w szpitalu lub więzieniu. Nie ma się co dziwić, że wśród księży i osób konsekrowanych są ludzie, którzy nigdy nie powinni służyć w tej formie powołania. Trzeba jednak przyznać, że w wielu przypadkach to wina wiernych - to mzamiast wspierać, wymagamy i krytykujemy. Czasem winą wiernych jest to, że zamiast bronić ofiary milczą. Milczenie jest w tym przypadku pozwoleniem.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Alus napisał(a):
Zależy co rozumiesz przez upublicznienie, bo chyba nie wierzysz, że 13.10.1917r cud słońca naocznie oglądało 70 tys ufoludków.


Mówimy o 3 tajemnicach Fatimskich, z której druga tajemnica była upubliczniona w 1941, a trzecia tajemnica gdzieś po koniec dwudziestego wieku.

Więc ja też tam mogę prorokować, że 30 lat temu, przepowiedziałem to co się dzisiaj wydarzyło :D

No i cud słońca też troche nie bardzo, bo nikt tego nawet nie nagrał, więc o czym tutaj mówić, bo ogólnie to jak pojawiły sie kamery to już żadnych wielkich objawień, już nie ma.

[edytowano 1x... ort. M.]

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 21, 2018 19:13
Zobacz profil
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Zależy co rozumiesz przez upublicznienie, bo chyba nie wierzysz, że 13.10.1917r cud słońca naocznie oglądało 70 tys ufoludków.


Mówimy o 3 tajemnicach Fatimskich, z której druga tajemnica była upubliczniona w 1941, a trzecia tajemnica gdzieś po koniec dwudziestego wieku.

Więc ja też tam mogę prorokować, że 30 lat temu, przepowiedziałem to co się dzisiaj wydarzyło :D

No i cud słońca też troche nie bardzo, bo nikt tego nawet nie nagrał, więc o czym tutaj mówić, bo ogólnie to jak pojawiły sie kamery to już żadnych wielkich objawień, już nie ma.

[edytowano 1x... ort. M.]

Rzeczywiście nic sie nie dzieje w świetle kamer
https://www.wykop.pl/link/207833/niesam ... edjugorie/
https://www.interia.tv/wideo-cud-w-izra ... Id,1292595


N lip 22, 2018 7:47

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Kościół nie nakłada na wiernych obowiązku w wiarę w objawienia maryjne, więc nie każdy musi uznawać je za prawdziwe. Wobec tego takie objawienia nie stanowią silnego argumentu.

_________________
MODERATOR


Pn lip 23, 2018 19:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera



A co to ma za związek z Fatimą?

Jeśli chodzi o cud słońca, to jest on tutaj opisany.


https://www.youtube.com/watch?v=HPsh3pXiibk

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 23, 2018 21:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 21:50
Posty: 8
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Quinque a w jaki sposób papież ma się tym zając???bez urazy,ale papież ma tyle co sobie pogada,do niczego nie może zmusic(co najwyżej może sobie proponowac i zachęcac),,,a po za tym wiara to prywatna sprawa każdego człowieka,a wy sobie możecie,co najwyżej popsioczyc,że mało kogo to obchodzi!!!!!,,,chrześcijaństwo nie umiera,raczej staje się prywatną sprawą każdego człowieka!!!!!!!!!!


Pn lip 23, 2018 22:17
Zobacz profil
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera

Argumentowałeś, że w dobie video nic nie dzieje sie podobnie spektakularnego jak cud słońca w Fatimie, pokazuję jak sie mylisz.

Cytuj:
Jeśli chodzi o cud słońca, to jest on tutaj opisany.


https://www.youtube.com/watch?v=HPsh3pXiibk

Może jeszcze demaskator "objaśni" naturalny sposób wyschnięcia ubrań zgromadzonego tłumu - ludzie stali w ulewnym deszczu kilka godzin, w momencie cudu słońca ich ubrania wyschły w kilka sekund.


Wt lip 24, 2018 6:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL