Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Czy chrześcijaństwo w Europie umiera 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
subadam napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
A ja myślę, że chrześcijan jest mniej, ale to wcale nie znaczy że wiary jest mniej.


Tak przy czym nie wiadomo jak to drzewiej bywalo.
Ilu ludzi deklarowalo sie jako katolicy, a ilu naprawde tymi katolikami bylo, np znalo ewangelie i stosowalo sie do nauk kosciola przekazywanych po lacinie ?
Ilu ludzi w Reczpospolitej Obojga Narodow znalo lacine, gdy za obywateli uznawano tylko szlachte, a te ostatnia tez nie bylo czesto stac na nauke ?
Mnie sie wydaje ze bylo podobnie do tego jak jest teraz, tyle ze ludzie musieli okazywac zewnetrznie ze sa katolikami, ale postepowali zupelnie nie po katolicku.


Chrześcijaństwo nie jest równoznaczne z Katolicyzmem. Jest coraz więcej ludzi, którzy nie są Katolikami, ale wierzą w Jezusa Chrystusa, więc są Chrześcijaninami. A to, w co sądzą Ci Chrześcijanie o Jezusie Chrystusie, to zupełnie inna sprawa. Chyba wolę sytuację, w której ludzie otwarcie przyznają, że są na bakier z Kościołem, jak jest teraz, niż to, co było wcześniej: ksiądz po łacinie swoje, my klepiemy swoje zdrowaśki a robimy jeszcze co innego.

_________________
MODERATOR


Pt lip 20, 2018 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Quinque napisał(a):
Przy takiej prędkości spadku ilości wiernych w 2100 roku w Europie, liczba chrześcijan będzie bardzo mała. Dlaczego tak się dzieje i czy taki trend można odwrócić?


Wszystko, co przestaje się sprawdzać, prędzej czy później musi się skończyć. Chrześcijaństwo w jego dotychczasowej formie musi umrzeć, żeby się odrodzić jak Feniks z popiołów. Tak więc zdecydowanie nie należy reanimować na siłę konającego chrześcijaństwa. Trzeba iść naprzód, ku lepszemu :)

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt lip 20, 2018 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
towarzyski_pelikan napisał(a):
Quinque napisał(a):
Przy takiej prędkości spadku ilości wiernych w 2100 roku w Europie, liczba chrześcijan będzie bardzo mała. Dlaczego tak się dzieje i czy taki trend można odwrócić?


Wszystko, co przestaje się sprawdzać, prędzej czy później musi się skończyć. Chrześcijaństwo w jego dotychczasowej formie musi umrzeć, żeby się odrodzić jak Feniks z popiołów. Tak więc zdecydowanie nie należy reanimować na siłę konającego chrześcijaństwa. Trzeba iść naprzód, ku lepszemu :)


Sobór Watykański II był próbą takiego spalenia i odnowy. W Prawosłąwiu także była dwa lata temu próba zwołania Soboru. Kościoł (czy Kościoły?) się reformują.

_________________
MODERATOR


Pt lip 20, 2018 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Quinque napisał(a):
Jeżeli Bóg by się objawił dziś to myślę że wszyscy ateiści nie mieli problemu z nawroceniem się


Jeśli jakiś człowiek by wyszedł na ulice i zaczął opowiadać że jest Bogiem, to raczej bym nie zareagował na to w jakikolwiek sposób.
Natomiast jeśli to by była jakaś postać mierząca kilka kilometrów wielkości, rzucająca piorunami, i mówiąca że jest Bogiem!

Wtedy bym uznał, że to jest jakieś oszustwo, może kosmici, jakaś tajna broń USA, i raczej na początku bym odrzucał taką możliwość, że to na serio jest Bóg.

I nawet wam powiem dlaczego tak bym to oceniał :mrgreen: bo w końcu kosmici matematycznie licząc mogą istnieć, więc jeśli gdzieś tam powstali i postanowili nas odwiedzić, to można założyć że zaczęliby z jakiś tam powodów, robić takie cyrki, próbując udawać jakiegoś tam Boga.

Natomiast jeśli chodzi o broń, to USA ma różnego rodzaju tajne testy broni, i to wszelkiego rodzaju, więc również tutaj można założyć, że coś takiego by stworzono, i to miałoby służyć głównie sianiu paniki, czy ogólnie zastraszaniu ludzi.

No a tego prawdziwego Boga, to ja nie mam do czego przypiąć, nawet nie wiem jakby miał wyglądać, i na jakiej zasadzie to jego objawienie by się odbywało.


Alus napisał(a):
Poza tym o rozpadzie ZSRR mówiła Maryja w Fatimie i ludzie wierzyło słowom Maryi, wyczekiwali jedynie aby jak najszybciej to sie stało.


Nie przypominam sobie czegoś takiego, w której przepowiedni Fatimskiej, o tym jest mowa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 20, 2018 23:23
Zobacz profil
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Quinque napisał(a):
Nie tylko w Niemczech, w których niewierzących jest 25%, a średnia krajów UE wynosi 51


Cytuj:
Nie ma się z czego cieszyć. W samym Berlinie jest 60% ateistów. Papież powinien się tym zająć, zamiast nawoływać ludzi do przyjmiwania muslimsów

A w jaki konkretny sposób papież winien sie zająć? - powołać inkwizycję?

Cytuj:
- że niemal połowa diecezji w USA stanie na skraju upadłości zmuszona do płacenie odszkodowań za pedofilię księży,
- kto by pomyślał, że po latach dziesiątki lub setki Hiszpanów i Irlandczyków sprzedanych przez zakonnice i księży, w niemowlęctwie do USA, Kanady, będzie szukać rodziców,
- kto by pomyślał, że po latach odnajdywane będą w Irlandii masowe groby dzieci przy sierocińcach prowadzonych przez zakonnice


Cytuj:
Super. Ale jaki to na związek z tematem? Poza tym USA są prostestanckie

Jaki ma związek, dowiodłam podając cytat biblijny - tak niech wasze światło świeci - bo słowa jedynie uczą i czyny przyciągają lub odpychają.
Protestanci nie zamykają oczu i uszu na niegodziwość katolickich duchownych i osób konsekrowanych.

Cytuj:
Poza tym o rozpadzie ZSRR mówiła Maryja w Fatimie


Cytuj:
Tak. Objawienia które miały miejsce w 1917 roku przepowiedziały rozpad ZSRR który powstał na końcu 1922 roku

Maryja o Rosji przekazała informację s. Łucji w 1929r, mówiła, ze ZSRR będzie rozpowszechniał grzeszny, kłamliwy komunizm na całą ziemię, zakończy ten proces poświecenie Rosji Bogu i Niepokalanemu Sercu Maryi.
Takiego aktu poświecenia dokonał św Jan Paweł II po zamachu na jego życie 13.05.1981r w godzinie pierwszego objawienia 13.5.1917r w Fatimie. Dokonał aktu 15.03.1984r w łączności ze wszystkimi biskupami świata, a w Moskwie potajemnie, na Placu Czerwonym dokonał tego bp czeski Hnilic.
11.03.1985r I-szym sekretarzem KC KPZR został wybrany Gorbaczow, ogłaszając Pierestrojkę tym samym zainaugurował rozpad ZSRR, ostatecznie przypieczętowany 26.12. 1991r.


So lip 21, 2018 7:31
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Quinque napisał(a):
Alus napisał(a):

Nie tylko w Niemczech, w których niewierzących jest 25%, a średnia krajów UE wynosi 51


Nie ma się z czego cieszyć. W samym Berlinie jest 60% ateistów. Papież powinien się tym zająć, zamiast nawoływać ludzi do przyjmiwania muslimsów

A ilu ateistow jest w samej Warszawie?

Quinque nie chce przyjac do wiadomosci, ze Berlin to tez czesc bylej DDR gdzie jest wiekszosc ateistow.
I to nie "papiez" ma sie czyms zajac, tylko ... Quinque. Czy Pan Jezus wyslal tylko Piotra, zeby nauczal?

Quinque napisał(a):
Cytuj:

- że niemal połowa diecezji w USA stanie na skraju upadłości zmuszona do płacenie odszkodowań za pedofilię księży,
- kto by pomyślał, że po latach dziesiątki lub setki Hiszpanów i Irlandczyków sprzedanych przez zakonnice i księży, w niemowlęctwie do USA, Kanady, będzie szukać rodziców,
- kto by pomyślał, że po latach odnajdywane będą w Irlandii masowe groby dzieci przy sierocińcach prowadzonych przez zakonnice


Super. Ale jaki to na związek z tematem? Poza tym USA są prostestanckie

To Quinque rozpacza nad malejaca liczba katolikow czy chrzescijan?
A Irlandia to jeszcze Europa czy juz nie?
Kosciol katolicki w Polsce jeszcze swoje katharsis przejdzie. U nas wszystko jest nieco spoznione, ale nie jestesmy w niczym lepsi ani swietsi niz reszta swiata. Dlatego calosc moze byc bardzo bolesna, duchowo i materialnie, dla naszych hierarchow i kaplanow. A mogli sie przygotowac, gdyby szanowali papieza i zastanowili sie nad jego slowami. Dobrowolne ubostwo przyjac latwiej niz przymusowe.


So lip 21, 2018 8:13
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Zbigniew3991 napisał(a):
Sobór Watykański II był próbą takiego spalenia i odnowy. W Prawosłąwiu także była dwa lata temu próba zwołania Soboru. Kościoł (czy Kościoły?) się reformują.
Przecież sobór się odbył. Owszem – nie był panprawosławny, ale miał miejsce. Natomiast w żaden sposób to czym się zajmował nie było porównywalne ze zniszczeniami, jakich dokonał SVII.


So lip 21, 2018 8:22
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Konkretnie jakie zniszczenia? Liturgii? Wiary? Dogmatow?
I bez SWII bylyby dzis pelne koscioly, seminaria duchowne i klasztory? Zadnej pedofilii, zwlok noworodkow, ukrywania ciezkich grzechow u "swoich", zeby maluczkich nie gorszyc?


So lip 21, 2018 9:54

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
zefciu napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Sobór Watykański II był próbą takiego spalenia i odnowy. W Prawosłąwiu także była dwa lata temu próba zwołania Soboru. Kościoł (czy Kościoły?) się reformują.
Przecież sobór się odbył. Owszem – nie był panprawosławny, ale miał miejsce. Natomiast w żaden sposób to czym się zajmował nie było porównywalne ze zniszczeniami, jakich dokonał SVII.


Rzecz jasna Sobór się odbył, ale to, czy jest on uznawany przez wszystkich za Sobór, to inna sprawa. Tak w Katolicyzmie jest ten problem: Sedewekantyści i inne wspólnoty nie uznały ważności postanowień Soboru.

Czy SWII dokonał zniszczeń? Wiele rzeczy mogło odbyć się inaczej, ale nie powiedziałbym aż tak ostro, żeby Sobór powodował zniszczenia. Weszło wiele zmian - zmiany zawsze są trudne, choćby były zmianą na lepsze.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Kael napisał(a):
Konkretnie jakie zniszczenia? Liturgii? Wiary? Dogmatow?
I bez SWII bylyby dzis pelne koscioly, seminaria duchowne i klasztory? Zadnej pedofilii, zwlok noworodkow, ukrywania ciezkich grzechow u "swoich", zeby maluczkich nie gorszyc?
Pełna zgoda. Całkiem możliwe że mylimy (nie do końca udaną, ale jednak pomocną) próbe zaradzenia kryzysowi z przyczyną owego kryzysu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lip 21, 2018 10:15
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
zefciu napisał(a):
Przecież sobór się odbył. Owszem – nie był panprawosławny, ale miał miejsce.

I po co, skoro niczego nie ustalił? Niczego, w sensie dla całego prawosławia.
Cytuj:
Natomiast w żaden sposób to czym się zajmował nie było porównywalne ze zniszczeniami, jakich dokonał SVII.

W prawosławiu nie było "SWII", a praktyki religijne sa na niskim poziomie (pomimo chlubienia sie ortodoksją). No, ale poczucie dumy i wyższości (co mnie niesamowicie irytuje i czego nie ukrywam) kwitnie:: https://ekai.pl/katolicy-bardziej-prakt ... awoslawni/

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lip 21, 2018 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Quinque napisał(a):
Tak. Objawienia które miały miejsce w 1917 roku przepowiedziały rozpad ZSRR który powstał na końcu 1922 roku



Te przepowiednie z Fatimy zostały upublicznione wiele lat później, a na to że faktycznie miały miejsce w 1917 roku, nie ma żadnych dowodów.

To tak jakbym dzisiaj powiedział, że w 2010 roku, miałem wizje w której Polska przegra mecz z Senegalem na mistrzostwach świata 2018 roku, no i ta moja przepowiednia jest z 2010, ale upubliczniam ją dopiero dzisiaj, no i kto mi udowodni że jest inaczej? :D



No i w tych przepowiedniach, nie ma takiego wyrażenia że ZSRR się rozpadnie, więc "Quinque" coś tu nie bardzo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 21, 2018 11:39
Zobacz profil
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Robek napisał(a):
Quinque napisał(a):
Tak. Objawienia które miały miejsce w 1917 roku przepowiedziały rozpad ZSRR który powstał na końcu 1922 roku



Te przepowiednie z Fatimy zostały upublicznione wiele lat później, a na to że faktycznie miały miejsce w 1917 roku, nie ma żadnych dowodów.

To tak jakbym dzisiaj powiedział, że w 2010 roku, miałem wizje w której Polska przegra mecz z Senegalem na mistrzostwach świata 2018 roku, no i ta moja przepowiednia jest z 2010, ale upubliczniam ją dopiero dzisiaj, no i kto mi udowodni że jest inaczej? :D



No i w tych przepowiedniach, nie ma takiego wyrażenia że ZSRR się rozpadnie, więc "Quinque" coś tu nie bardzo.

Zależy co rozumiesz przez upublicznienie, bo chyba nie wierzysz, że 13.10.1917r cud słońca naocznie oglądało 70 tys ufoludków.


So lip 21, 2018 12:44

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Małgosiaa napisał(a):
zefciu napisał(a):
Przecież sobór się odbył. Owszem – nie był panprawosławny, ale miał miejsce.

I po co, skoro niczego nie ustalił? Niczego, w sensie dla całego prawosławia.
Cytuj:
Natomiast w żaden sposób to czym się zajmował nie było porównywalne ze zniszczeniami, jakich dokonał SVII.

W prawosławiu nie było "SWII", a praktyki religijne sa na niskim poziomie (pomimo chlubienia sie ortodoksją). No, ale poczucie dumy i wyższości (co mnie niesamowicie irytuje i czego nie ukrywam) kwitnie:: https://ekai.pl/katolicy-bardziej-prakt ... awoslawni/


W Kościele Katolickim praktyki religijne są na wysokim poziomie? W Kościele, w którym jestem niemal codziennie, widzę głównie starsze osoby, które na Mszy klepią zdrowaśki. Ludzie młodzi nierzadko wychodzą przed błogosławieństwem. Zarówno w Cerkwi, jak i w Kościele nie jest dobrzei nie ma sensu porównywania.

Twoja wypowiedź świadczy o tym, że stawiasz wyżej religijność Katolików, a to podpada pod poczucie dumy i wyższości. Tak samo sugerowanie, że SWII zrobił tak dużo, a Sobór Prawosławny to kompletne dno i zupełne nic. Sobór Prawosławny się nie zupełnie udał, ale lekceważenie nie jest oznaką szacunku.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 12:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy chrześcijaństwo w Europie umiera
Zbigniew3991 napisał(a):
Twoja wypowiedź świadczy o tym, że stawiasz wyżej religijność Katolików, a to podpada pod poczucie dumy i wyższości.

Twoje wrażenie jest .... Twoim wrażeniem. Podałam link do wyników badań. Twoje czy moje obserwacje nie maja tutaj znaczenia.
Zbigniew3991 napisał(a):
Tak samo sugerowanie, że SWII zrobił tak dużo, a Sobór Prawosławny to kompletne dno i zupełne nic. Sobór Prawosławny się nie zupełnie udał, ale lekceważenie nie jest oznaką szacunku.

O czym Ty w ogóle mówisz? Aby cokolwiek powiedzieć o moim stosunku do prawosławia, musiałbyś mnie znać osobiście, albo przeczytać wszystkie moje wypowiedzi nie tylko na tym forum, pomijając okres, gdzie dwóch userów (zefciu do nich nie należy) o mały włos nie doprowadziło mnie do ..., nieważne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lip 21, 2018 13:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL