Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kościoła. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
Tak BTW, Którego papieża oskarżono o herezję? Jedyny papież jaki głosił herezję to był Jan XXII. Z tym że on wygłaszał swoje tezy jako luźna koncepcja z której pózniej się wycofał


QQ, też nie rozumiesz różnicy między "oskarżano" a "udowodniono"?

Oskarżanych było wielu, przykładowo wszyscy papieże po Piusie XII przez niektóre grupy tzw. tradycjonalistów. Potwierdzone mniej lub bardziej oficjalnie jest to u nielicznych, jak z pamięci mógłbym wymienić jednego, jednakże nie o tym sprawa.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 29, 2019 10:42
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Palmer napisał(a):
Alus napisał(a):
Jesteś solą dla ziemi, jesteś światłem dla świata - odniesiesz te słowa Chrystusa także do polityków :o


Niby, że wszyscy politycy są źli lub bardzo źli z definicji?
Tylko na bezludziach żyją prawdziwi chrześcijanie? :D

Pudło...Jezus tymi słowami do uczniów wyróżnia ich od wszystkich innych ludzi różnych zawodów. Dlatego tez zapowiada komu więcej dano od tego więcej wymagać będą.
Przyrównywanie papieża i duchownych w kwestiach wierności słowu Bożemu, to niwelowanie tegoż słowa.
Aktualnie już rzadziej sie podnosi w nauczaniu ksiądz jest zastępcą Boga na ziemi, papież jest namiestnikiem Chrystusa i przyrównywanie błędów i win owych zastępców i namiestników do pospolitych grzeszników to jak odzieranie Boga ze świętości.

Duchownym można stawiać poprzeczkę wyżej niż świecki?
Tak
Chociaż są dokładnie z tej samej gliny ulepieni?
Tak, ponieważ podjęli pewne decyzje, publicznie przed Kościołem wypowiedzieli zobowiązania i dostali sakrament, aby nie byli sami w ich realizacji.

https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... eczne.html


Śr maja 29, 2019 11:05
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
bert04 napisał(a):
Quinque napisał(a):
Tak BTW, Którego papieża oskarżono o herezję? Jedyny papież jaki głosił herezję to był Jan XXII. Z tym że on wygłaszał swoje tezy jako luźna koncepcja z której pózniej się wycofał


QQ, też nie rozumiesz różnicy między "oskarżano" a "udowodniono"?

Oskarżanych było wielu, przykładowo wszyscy papieże po Piusie XII przez niektóre grupy tzw. tradycjonalistów. Potwierdzone mniej lub bardziej oficjalnie jest to u nielicznych, jak z pamięci mógłbym wymienić jednego, jednakże nie o tym sprawa.


Przeczytaj jeszcze raz mój post. Napisałem że chodzi o udowodnienie tego iż papieże głosili herezje


Śr maja 29, 2019 11:13

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque- napisałeś którego papieża oskarżono o herezję, a takie oskarżenia padają np pod adresem obecnego papieża.
Jeśli chodzi o udowodnienie to jakie dowody Cię zadowolą? To pytanie jest kluczowe biorąc pod uwagę jakich 'dowodów' wymagasz w sprawie TE.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr maja 29, 2019 11:32
Zobacz profil
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Potrafisz wskazać jednego papieża który poparł herezję? Albo wygłosił heretyckie nauki? Powiem ci coś, nie było takiego. Mowa rzecz jasna nie o jakiejś tam luźnej koncepcji którą papież sobie prywatnie rzucał. A arbitralnym nauczaniu


Śr maja 29, 2019 12:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Napisałem że chodzi o udowodnienie tego iż papieże głosili herezje


Wiem, ale edytowałeś post w czasie, jak pisałem odpowiedź a jak zauważyłem, że coś jeszcze dopisałeś, było już za późno na korektę.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 29, 2019 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
Potrafisz wskazać jednego papieża który poparł herezję? Albo wygłosił heretyckie nauki? Powiem ci coś, nie było takiego. Mowa rzecz jasna nie o jakiejś tam luźnej koncepcji którą papież sobie prywatnie rzucał. A arbitralnym nauczaniu


Cytuj:
Kardynał Jacques Duèse został wybrany papieżem 7 sierpnia 1316 r. – po ponad dwuletnim wakacie na Stolicy Piotrowej – i przyjął imię Jana XXII. Niestety w historii Kościoła zapisał się jako papież, który podważył dogmat wiary o wizji uszczęśliwiającej w niebie. Jan XXII, w trakcie trzech kazań wygłoszonych w katedrze awiniońskiej między 1 listopada 1331 roku a 5 stycznia 1332, zaczął nauczać, że dusze sprawiedliwych nie cieszą się wiecznym szczęściem widzeniem Boga.

https://www.pch24.pl/papiez--ktory-chci ... 772,i.html


Śr maja 29, 2019 20:07
Zobacz profil
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Może przeczytaj drugą stronę. I jeszcze raz moją prośbę


Śr maja 29, 2019 20:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
Może przeczytaj drugą stronę. I jeszcze raz moją prośbę

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Niestety w historii Kościoła zapisał się jako papież, który podważył dogmat wiary o wizji uszczęśliwiającej w niebie. Jan XXII, w trakcie trzech kazań wygłoszonych w katedrze awiniońskiej między 1 listopada 1331 roku a 5 stycznia 1332, zaczął nauczać, że dusze sprawiedliwych nie cieszą się wiecznym szczęściem widzeniem Boga. Św. Robert Bellarmin (1542-1621) pisał w „De Romano Pontifice”, że Jan XXII prezentował heretycką nauką z intencją podania jej wiernym do wierzenia jako prawdy nieomylnej.

Widać?


Śr maja 29, 2019 20:46
Zobacz profil
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Przeczytaj jeszcze raz poprzednią stronę. I moją prośbę. I daruj sobie personalne wycieczki bo narazie to ty dowodzisz że nie umiesz czytać ze zrozumieniem


Śr maja 29, 2019 21:54

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
Przeczytaj jeszcze raz poprzednią stronę. I moją prośbę. I daruj sobie personalne wycieczki bo narazie to ty dowodzisz że nie umiesz czytać ze zrozumieniem


Chodzi Ci o to, że Jan XXII "rzucił luźną koncepcję, z której się wycofał"? No właśnie podano w poprzednim poście zdanie św. Roberta o tej koncepcji: "z intencją podania jej wiernym do wierzenia jako prawdy nieomylnej".

_________________
MODERATOR


Pn gru 02, 2019 18:57
Zobacz profil
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
Potrafisz wskazać jednego papieża który poparł herezję?
No przecież Honoriusz, którego wyklął Sobór Powszechny i wyklinali późniejsi papieże. Nie jest możliwe, abyś o nim nie słyszał, zatem co miało na celu to pytania?


Wt gru 03, 2019 7:18
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Bzdura. Już tłumaczyłem że herezji nie poparł. Przecież to wy czcicie osobę(Liberiusza) która poparła arianizm jako świętą


Wt gru 03, 2019 11:50
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
Bzdura. Już tłumaczyłem że herezji nie poparł.
No nie. Poparł i to w ogóle nie jest konkrowersyjne, czy poparł. Fakt ten został potwierdzony przez Sobór i innych papieży. Kontrowersją jest, czy to poparcie można uznać za nauczanie ex cathedra


Cytuj:
Przecież to wy czcicie osobę(Liberiusza) która poparła arianizm jako świętą
A Liberiusz nie był papieżem?


Wt gru 03, 2019 11:58
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
zefciu napisał(a):
No nie. Poparł i to w ogóle nie jest konkrowersyjne

Posiadasz dowody na to że jednoznacznie poparł monoteletyzm? Strona ultramontes dowodzi że sprawa Honoriusza nie jest jednoznaczna. Choć mi ta sprawa jest obojętna
Cytuj:
A Liberiusz nie był papieżem?

Był i co z tego? To wy czcicie heretyka


Wt gru 03, 2019 18:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL