Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europy 
Autor Wiadomość
Post Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europy
W Zachodniej Europie niszczenie Kościołów czy zmienianie ich na place zabaw, biblioteki, skateparki, hotele czy bary a nawet kluby nocne, nikogo już nie gorszy. Trzy lata temu w Kościele św. Wincenta w Metzu(Francja) banda nastoletnich prostaków urządziła sobie dyskotekę. W tym samym czasie w Kościele św. Rity w Paryżu policja wlecze po podłodze księdza i rozgania grupę nielicznych wiernych, którzy protestowali we wnętrzu Kościoła przeciwko zmiany Kościoła w hotel. Gdy Notre Dame płonęła cała Francja nad tym ubolewała. Natomiast gdy niszczy się inne zabytki już nikt po nich nie płacze. W Belgii, Holandii czy Niemczech jest to samo. Znaleźć czynny Kościół to nie lada wyczyn. Te kilka osób które przychodziło co niedziela do Kościoła nie jest w stanie utrzymać tych Kościołów. Z tym że nie wiem co gorsze, niszczenie tych budynków czy zmienianie ich w kluby nocne?

Prawdopodobnie taką sytuację będziemy mieli w Polsce. Może nie dziś, ale za 20, 30 lat? Może warto się zastanowić nad zapisem w ustawie który zabrania niszczenia zabytkowych Kościołów

https://m.youtube.com/watch?v=XfbeP-_WuPE Kościoły zmienione na Hotele czy Bary. Reportaż z 2012 r. o dziwo zrobiony przez TVN

https://m.youtube.com/watch?v=9lZK5alM4cY rozbiórka katedry we Francji


Cz wrz 26, 2019 10:07
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Jesteś pewny, że za 20-30 lat Polska i świat będą istnieć?


Cz wrz 26, 2019 10:55

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Można mieć tylko nadzieję że do Paruzji będą

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 26, 2019 10:58
Zobacz profil
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Quinque napisał(a):
Te kilka osób które przychodziło co niedziela do Kościoła nie jest w stanie utrzymać tych kościołów. Z tym że nie wiem co gorsze, niszczenie tych budynków czy zmienianie ich w kluby nocne?

Prawdopodobnie taką sytuację będziemy mieli w Polsce. Może nie dziś, ale za 20, 30 lat? Może warto się zastanowić nad zapisem w ustawie który zabrania niszczenia zabytkowych Kościołów


Sam podales przyczyne.
Naiwna jest wiara, ze taka ustawa uratuje nieuzytkowane koscioly za 20-30 lat. Sa one wlasnoscia koscielna i moga jako zabytki dostawac dotacje, ale nie musza. Kosciol dla 10 wiernych, uzywany moze raz na miesiac (ksiezy tez ubedzie) bez ogrzewania czy oswietlenia, z niszczejacym wyposazeniem, sam sie rozsypie.
Dlaczego podatnicy maja topic pieniadze w kosciolki na wsiach, ktorych nikt nie potrzebuje?


Cz wrz 26, 2019 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Quinque napisał(a):
Prawdopodobnie taką sytuację będziemy mieli w Polsce. Może nie dziś, ale za 20, 30 lat? Może warto się zastanowić nad zapisem w ustawie który zabrania niszczenia zabytkowych Kościołów



Takie jest życie, jeśli ludziom nie są potrzebne kościoły, to trzeba je polikwidować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 26, 2019 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
I na każdy zlikwidowany kościół wybudować jedno więzienie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 26, 2019 11:44
Zobacz profil
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Andy72 napisał(a):
I na każdy zlikwidowany kościół wybudować jedno więzienie?

Polska w Europie jest niekwestionowanym liderem w ilości kościołów i ilości więźniów
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ika/xw33kq


Cz wrz 26, 2019 12:40
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Czyżbyś Andy72 wierzył, że puste ruiny zagwarantują wyższą (niż dziś) moralność Polaków?


Cz wrz 26, 2019 12:49
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Kael napisał(a):
Sam podales przyczyne


I dlatego że w twoim kraju z tych Kościołów robi się domy publiczne. Lepiej będzie jak zostaną zburzone


Cz wrz 26, 2019 13:41
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Alus napisał(a):
Andy72 napisał(a):
I na każdy zlikwidowany kościół wybudować jedno więzienie?

Polska w Europie jest niekwestionowanym liderem w ilości kościołów i ilości więźniów
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ika/xw33kq


Mogłabyś przestać zaśmiecać mój wątek?


Cz wrz 26, 2019 13:41
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Quinque napisał(a):
Alus napisał(a):
Andy72 napisał(a):
I na każdy zlikwidowany kościół wybudować jedno więzienie?

Polska w Europie jest niekwestionowanym liderem w ilości kościołów i ilości więźniów
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ika/xw33kq


Mogłabyś przestać zaśmiecać mój wątek?

Przeczytaj Regulamin - forum jest ogólnodostępny.
Załóż swoje własne, nikt nie będzie Ci spokoju zakłócał.


Cz wrz 26, 2019 13:48
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Masz jakąś dziwną manierę do każdego tematu wpychać jakieś antypolskie i antykościelne wątki. Nie wiem po co to robisz ale przestań to robić. Albo załóż sobie bloga czy osobny temat i tam wypisuj wszystko to co chcesz sobie wypisywać. Ale ja nie muszę tolerować offtopu w wątku który założyłem i włożyłem chociaż odrobinę wysiłku aby napisać dłuższy post używając w tym celu telefon komórkowy


Cz wrz 26, 2019 17:37
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Czym piszesz, gdzie piszesz, Twoja sprawa, nie pasują ci dane służby więziennej w Polsce, złóż doniesienie do prokuratury na kłamstwa tychże służb.


Cz wrz 26, 2019 17:43
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
Sam podales przyczyne


I dlatego że w twoim kraju z tych Kościołów robi się domy publiczne. Lepiej będzie jak zostaną zburzone

No to poprosze dowody na twoja insynuacje.


Cz wrz 26, 2019 18:06
Post Re: Niszczenie i bezczeszczenie kościołów na Zachodzie Europ
Kael napisał(a):
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
Sam podales przyczyne


I dlatego że w twoim kraju z tych Kościołów robi się domy publiczne. Lepiej będzie jak zostaną zburzone

No to poprosze dowody na twoja insynuacje.


Może jeszcze domów publicznych się z nich nie robi, ale fakt że zmieniane są w hotele, bary, parki linowe, dyskoteki... świadczy o tym że zachodni Europejczycy(w tym Niemcy), nie mają żadnego szacunku do budynków sakralnych. Gdy ktoś w końcu postanowi gdzieś na zachodzie zrobić z Kościoła, dom publiczny wcale a wcale mnie to nie zdziwi


Cz wrz 26, 2019 18:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL