Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Katolicyzm otwarty - analiza zjawiska 
Autor Wiadomość
Post Re: Katolicyzm otwarty - analiza zjawiska
towarzyski_pelikan napisał(a):
Przepraszam, znowu się zapomniałam: Wnioski wyciągnij sam.


Ok, możesz się do mnie zwracać jak chcesz i jak Ci lepiej. Wnioski to mam takie jakie były poprzednio. To brednie. I to szkodliwe, szczególnie takie cytaty -

Jeśli zaś matka obawia się, że dotykanie przez księdza-pedofila (bo, oczywiście, ks. Michał jest pedofilem, dokumentacja nie pozostawia tu cienia wątpliwości) może wywrzeć zły wpływ na przyszłe życie seksualne córki to bez rozgłosu (który z pewnością córce zaszkodzi) powinna jej zakazać chodzenia na plebanię a gdyby ksiądz pytał dlaczego, powiedzieć: Ksiądz wie, dlaczego co każda kobieta potrafi poprzeć dostatecznie wymownym spojrzeniem.

Czyli Korwin martwi się tutaj tylko o przyszłe życie seksualne tej dziewczynki, i matka ma zgłosić to tylko jedynie dlatego jeśli obawia się że to wywrze wpływ na życie seksualne jej dziecka w przyszłości. Czyli najważniejsze jej czy ta dziewczynka będzie seksualnie sprawna w przyszłości bo jeśli miałaby być, to atak pedofila nie musi być zgłoszony i postrzegany jako zły, bo ma na celu w/g Korwina rozbudzić tę dziewczynkę seksualnie aby w przyszłości była bardziej chętna. No i rozgłos zaszkodzi córce. Bo kto ją będzie chciał po czymś takim.

I kto tutaj określa osoby LGBT dewiantami? Czy taki tok rozumowania nie jest również dewiacyjny i w sumie obrzydliwy?

Co reprezentuje Korwin? Co reprezentują narodowcy wygrażający i rzucający wulgaryzmy? Obronę jaką? Co reprezentują sobą? Czy sami żyją w czystości? Czy dają świadectwo czy anty-świadectwo?


Pn lut 24, 2020 11:08

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Katolicyzm otwarty - analiza zjawiska
Quinque napisał(a):
Tak swoją drogą, członkowie Kościoła Otwartego lubią utożsamiać się z "katolicką inteligencją". Grzeszą pychą. Jeżeli inteligencję katolicką definujemu jako osobę, która ma jakieś tam pojęcie o swojej wierze. To i ja mógłbym się tak nazwać. A bliżej mi do Kościoła moheru. Np. takiego prof. Bartyzela można spokojnie nazwać w ten sposób. A on sam utożsamia się z Kościołem św. Pius'a X czy kurialistów Rzymskich


Każdy lubi utożsamiać się z inteligencją katolicką. Tymczasem żadna z grup nie jest z założenia "inteligencją katolicką". Wśród przedstawicieli "Kościoła otwartego" są ludzie inteligentni, ale... też i mniej inteligentni. Tak też w grupie "Kościoła zamkniętego" są przedstawiciele "inteligencji katolickiej" oraz osoby spoza "inteligencji katolickiej".
Zastanawiam się w ogóle czym jest "inteligencja katolicka". To osoby z wykształceniem wyższym, które są jednocześnie katolikami? To osoby o wysokiej świadomości w kwestii wyznawanej religii oraz o wysokiej wiedzy o katolicyzmie?

_________________
MODERATOR


Wt lut 25, 2020 9:51
Zobacz profil
Post Re: Katolicyzm otwarty - analiza zjawiska
Quinque napisał(a):
Tak swoją drogą, członkowie Kościoła Otwartego lubią utożsamiać się z "katolicką inteligencją". Grzeszą pychą.
Nie. Raczej staroświeckością. Pojęcie „inteligencja” oznacza po prostu klasę społeczną żyjącą z pracy umysłowej. Jest to jednak w dzisiejszych czasach koncept dość przestarzały.
Cytuj:
Jeżeli inteligencję katolicką definujemu jako osobę, która ma jakieś tam pojęcie o swojej wierze. To i ja mógłbym się tak nazwać.
Wydaje mi się, że osoba, która ma pretensje do nazywania się „inteligencją” powinna odróżniać przecinek od kropki. Ale to tylko takie moje prywatne zdanie.


Wt lut 25, 2020 12:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL