Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
 Polityka w Kościele i w kościele 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Polityka w Kościele i w kościele
Małgosiaa napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Po prostu wyguglaj sobie bo tytul tego watku jest: przeglad prasy i Aktualnosci wiec pewnie gdzies w sieci to mozna znalezc. Latwiej podac fragment artykulu niz zamieszczac link na ktory nikt nie zwraca uwagi.

No nie. Sam fragment artykułu to za mało. Powinien być podany link do źródła.

Nie ma problemu. Przepraszam.
https://niezalezna.pl/339237-na-polskie ... triotyzmie


Wt lip 07, 2020 0:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
To zgoda na wylozenie ulotek wyborczych Dudy nie byla agitacja polityczna w tym kosciele?


Wt lip 07, 2020 5:52
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
subadam napisał(a):
To zgoda na wylozenie ulotek wyborczych Dudy nie byla agitacja polityczna w tym kosciele?

I ŻADNEJ agitki nie było w apelu księdza "głosuj wybierając między dobrem a złem" - to w każdej niemal kampanii klasyczne przemycanie wskazywania na kogo należy głosować.
Albo w ogłoszeniach parafialnych - Módlmy sie do Ducha Świętego, byśmy dzisiaj dokonali właściwego wyboru, czyli zgodnego z wolą Bożą - i pytanie skąd ksiądz zna wolę Bożą.


Wt lip 07, 2020 7:39
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Aha. Czyli mamy tak – ksiądz wykłada ulotki Dudy. Następnie mówi, że wybory to wybór „między dobrem a złem”, ale mimo to maci e czelność pisać, że „nie było agitacji za konkretnym kandydatem”, bo ksiądz „mówił dyplomatycznie”. Wy już naprawdę w piętkę gonicie. Aż tak bardzo się boicie konsekwencji Waszych czynów, jak stracicie stołki?


Wt lip 07, 2020 11:14
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
gzaze napisał(a):
Aha. Czyli mamy tak – ksiądz wykłada ulotki Dudy. Następnie mówi, że wybory to wybór „między dobrem a złem”, ale mimo to maci e czelność pisać, że „nie było agitacji za konkretnym kandydatem”, bo ksiądz „mówił dyplomatycznie”. Wy już naprawdę w piętkę gonicie. Aż tak bardzo się boicie konsekwencji Waszych czynów, jak stracicie stołki?

Do kogo kierujesz zarzut "Wy", nie nie bardzo pojmuję...


Wt lip 07, 2020 12:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Mamy tu do czynienia z rzeczą bardzo naganną.

Nie wiemy czy ten plac przy kościele do kościoła należy czy nie bo to tez zmienia postać rzeczy, jeśli tak, to nie jest to miejsce na politykę i władze kościelne powinny upomnieć takiego duchownego.

W ogóle sama relacja o tym wydarzeniu jest niespójna.
Najpierw jest mowa o tym, ze agresor wyszedł z kościoła z zona i dzieckiem, czyli z tego wynika, ze Msza była w kościele, potem okazuje się, ze była jednak przed kościołem

Z kazaniem to inna sprawa. Nie znamy jego treści wiec wypowiadanie się na ten temat nie ma sensu. Mógł powiedzieć o wyborze miedzy dobrem a złem czy rzucić "bogoojczyźnianym" hasłem.

gzaze napisał(a):
Aż tak bardzo się boicie konsekwencji Waszych czynów, jak stracicie stołki?

Kto ma te stołki stracić? :lol:

_________________
ksiądz


Wt lip 07, 2020 12:16
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Alus napisał(a):
Do kogo kierujesz zarzut "Wy", nie nie bardzo pojmuję...
Do nich. Tzn. do całego tego kolektywu, który podrzuca księżom ulotki, potem pisze o tym w gazecie, a na końcu linkuje to na forum.
bramin napisał(a):
Nie znamy jego treści wiec wypowiadanie się na ten temat nie ma sensu. Mógł powiedzieć o wyborze miedzy dobrem a złem czy rzucić "bogoojczyźnianym" hasłem.
No nie. Jeśli mówił o wyborze między dobrem a złem w kontekście wyborów, w których mamy dwóch kandydatów, a jednocześnie agitował za jednym z nich, to nie da się tego zinterpretować inaczej, niż tak, że uznał głosowanie na Trzaskowskiego za „popieranie zła”. I trudno się dziwić parafianinowi, że poczuł się „zgromiony z ambony” przez księdza z powodów politycznych i że mu się to nie podobało.

Cytuj:
Kto ma te stołki stracić? :lol:
Oni. Tzn. cały ten kolektyw politruków, który zajmuje się pisaniem, publikowaniem i linkowaniem pisowskiej propagandy politycznej. Oczywistym jest, że jak PiS padnie, to w kolektywnie będzie mniej stołków i mniej pieniędzy. I wszyscy oni to odczują. Od prezenterów wiadomości, którzy wylecą z pracy, po szare robaczki, dostające dychę za wpis na forum.


Wt lip 07, 2020 12:31
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
I znowu (dzieki nadgorliwosci robaczka2) jestesmy w zlym watku.
Msza sw byla zapewne poza budynkiem kosciola
Cytuj:

W związku z epidemią koronawirusa, msza św. odprawiana była na świeżym powietrzu, bo kościół jest za mały, to ośrodek katolicki, który nazywa się L'Hermnitage

- mówił.

Poprosiłem zakrystianina, aby na placu przed kościołem umieścił ulotki Andrzeja Dudy. Mężczyzna, który mnie zaatakował, najpierw przyniósł mi te ulotki i zaczął mówić, że robię "propagandę polityczną na człowieka, który nie jest godny zaufania i na niego nie będzie głosował". Odpowiedziałem mu, że to jego sprawa i to kwestia tolerancji - kto będzie chciał, to weźmie ulotkę. Wierni relacjonowali mi, że jeszcze przed mszą ten człowiek robił propagandę

- powiedział nam ks. Stanisław Jeż.


Tu hamulce, zeby podejsc do prowizorycznej ambony, badz ksiedza stojacego z mikrofonem moga byc mniejsze.
Jak widac, ksiadz jest zbulwersowany faktem"robienia propagandy" przez kogos innego. Ulotki rozlozone w poblizu (polowego) oltarza sa jak najbardziej (wedlug niego) ok.

Dlatego wazne sa linki do takich tanich sensacji, zeby samemu moc przeczytac calosc informacji.


Wt lip 07, 2020 13:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Czyli morda w kubel - ksiedzu wolno zabierac glos tylko po zatwierdzeniu wypowiedzi przez A, B, C i D z tego forum.
I nalezy odebrac tytul swietego Sw. Stanislawowi. I Tomaszowi More.
Moze ktos wzial pod uwage dwa aspekty -
- specyfika roli Kosciola na emigracji
- wklad Kosciola w obaleniu komunizmu jest ok ale w krytykowaniu lewactwa? To sie w glowie nie miesci


Ostatnio edytowano Wt lip 07, 2020 13:31 przez robaczek2, łącznie edytowano 1 raz



Wt lip 07, 2020 13:24
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
robaczek2 napisał(a):
Czyli morda w kubel - ksiedzu wolno zabierac glos tylko po zatwierdzeniu wypowiedzi przez A, B, C i D z tego forum.
I nalezy odebrac tytul swietego Sw. Stanislawowi. I Tomaszowi More.

KEP w liście precyzyjnie wskazał - ambona jest dla Boga, mównica w sejmie dla polityka. Basta.
Św Jan Paweł II nauczał - Biorąc pod uwagę oczekiwania współczesnego człowieka w stosunku do kapłana, widzimy, ze sprowadzają sie one w istocie do jednego, wielkiego oczekiwania PRAGNIE ON CHRYSTUSA. O wszystko inne, to czego potrzebuje w wymiarze ekonomicznym, społecznym i polityczny , może zwrócić sie do innych. kapłana prosi o Chrystusa!

robaczek2 napisał(a):
Czyli morda w kubel - ksiedzu wolno zabierac glos tylko po zatwierdzeniu wypowiedzi przez A, B, C i D z tego forum.
I nalezy odebrac tytul swietego Sw. Stanislawowi. I Tomaszowi More.
Moze ktos wzial pod uwage dwa aspekty -
- specyfika roli Kosciola na emigracji
- wklad Kosciola w obaleniu komunizmu jest ok ale w krytykowaniu lewactwa? To sie w glowie nie miesci

Biorąc pod uwagę oczekiwania współczesnego człowieka w stosunku do kapłana, widzimy, ze sprowadzają sie one w istocie do jednego, wielkiego oczekiwania pragnie on Chrystusa. O wszystko to, czego potrzebuje w wymiarze ekonomicznym, społecznym i politycznym, może zwrócić się do innych. Kapłana prosi o Chrystusa!, św Jan Paweł II "Dar i Tajemnica".
Mylił się święty papież????
Połączyłem Twoje dwa posty. bramin


Wt lip 07, 2020 13:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Z pobieżnego riserczu wynika, że to sprawa, której nie powinno było być. Ks. Stanisław Jeż to nie byle kto, to nie jakiś wikary przysłany z Polski do pomocy, on we Francji jest od ponad 40 lat. Można by oczekiwać, że zna swoją "trzódkę" i jej wrażliwości. Nawet jeżeli był w zastępstwie w innej parafii, jak można wyczytać. Można by też przypuszczać, że nawet jeżeli jest pro-PiS-owy, to parafianie o tym dobrze wiedzą i nie będą zaskoczeni tego typu "jednoznacznie dwuznacznymi" kazaniami. Zwłaszcza, że z opisu wynika, że ów krewki parafianin nie był żadnym "przypadkowym przechodzniem" ale przyszedł z rodziną. Widocznie nie był przyzwyczajony do tego typu kazań od miejscowego księdza.

Swoją niezbyt chlubną kartę dopisała Gazeta Polska, która rozkłada ulotki "przed kościołem", tyle że msza też jest sprawowana "przed kościołem". To jak to zrobili, stali na trawniku czy rozłożyli stolik za klombem? Z drugiej, ponoć to zakrystianin odpowiadał za miejsce, na polecenie księdza. Więc odpowiedzialność wraca. Jeżeli msza jest w plenerze to plener staje się kościołem i nie ma "granicy przyzwoitości" między agitacją a kazaniem.

Ale cóż, przykład idzie z góry, nie ma się co czepiać księdza na emigracji, jeżeli "w centrali" biskupi równie krewko namawiają do głosowania na jedyną słuszną partię.

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/t ... 19531.html

""Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy wybranej przez większość Polaków uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów piszących słowami i czynami ewangelię Twojego Syna. Ewangelista Mateusz, premier Morawiecki, pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz, profesor Szumowski, jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża Matko za ich posługę""

Nie wspomnę o stałej obecności dygnitarzy PiS na mszach transmitowanych przez czas pandemii, którzy stale byli wymieniani imiennie przez prowadzących msze, bo to już był stały punkt programu. Ale taka sakramentalizacja to było już coś.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lip 07, 2020 13:42
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Nie dziwi w przypadku tego księdza
https://youtube.com./watch?v=EhZbLx8cyJg


Wt lip 07, 2020 13:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Alus, Twoje powolywanie sie na Chrystusa lub JPII kojarzy mi sie z apelem Judasza o rozdanie pieniedzy ubogim. Przepraszam - ten typ tak ma.
Po prostu Kosciol musi w jakims zakresie dostosowywac sie do systemu w jakim mu przychodzi dzialac. Tak bylo w Niemczech Hitlera, komunistycznej Polsce, tak jest w Chinach.


Wt lip 07, 2020 13:54
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
Alus, Twoje powolywanie sie na Chrystusa lub JPII kojarzy mi sie z apelem Judasza o rozdanie pieniedzy ubogim. Przepraszam - ten typ tak ma.
Po prostu Kosciol musi w jakims zakresie dostosowywac sie do systemu w jakim mu przychodzi dzialac. Tak bylo w Niemczech Hitlera, komunistycznej Polsce, tak jest w Chinach.

Kościół ma jedynie jeden system BOGA...co boskie Bogu, co cesarskie cesarzowi.
Mówisz o części kapłanów Kościoła popierającym Hitlera???
A jak niby dostosowywał się do komunizmu Kościół w czasach PRL?


Wt lip 07, 2020 14:00
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
Alus, Twoje powolywanie sie na Chrystusa lub JPII kojarzy mi sie z apelem Judasza o rozdanie pieniedzy ubogim. Przepraszam - ten typ tak ma.

Zatem siostra Judasza, czy wcielenie Judasza????


Wt lip 07, 2020 14:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL