Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona
 Polityka w Kościele i w kościele 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Sorry, powtorzony post przez dzialajaca podwojnie zepsuta myszke


Pt lip 24, 2020 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Gzaze, nie podniecaj sie tak. Czy jesli ktorys z moderatorow zakaze robaczkowi wyrazania swojej opinii na temat ksiezy bioracych udzial w walce politycznej, czy Idacemu jego opinii na temat rodziny to czy naprawde zmieni to ich przekonania?
Oczywiscie nie, przekonania innych zmienic jest niezmiernie trudno i zwykle tylko "school of the hard knocks"
( zyciowa szkola kuksancow ) potrafi to zrobic, na pewno nie zadna pisanina na forum.
Twoj sprzeciw wobec tych pogladow zostal zapisany i zauwazony, to jest obawiam sie wszystko na co mozesz liczyc. Zamiast robic "burze w szklance wody", bo tym wlasnie jest forum trzeba przyjac ze sa ludzie o roznych pogladach i nauczyc sie je tolerowac, nawet gdy sa zupelnie przeciwne do naszych.
W jakis sposob jest to zadanie forum - platformy do przedstawiania roznych pogladow, ktore z zasady nie moga sie ze soba zgadzac, bo wtedy dyskusja by zamarla.
Jednak w pewnym momencie trzeba podpisac protokul rozbieznosci i zamknac dyskusje zanim przerodzi sie w klotnie, takie mam wrazenie.


Pt lip 24, 2020 16:09
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
Nie zauwazylem gdzie tu jest pogarda. Morda w kubel robaczek. Argument jest - koniecznosc gloszenia prawdy. Zawsze, przez kazdego w miare posiadanych srodkow.

Wypowiedź abp Gadeckiego nie jest głoszeniem prawdy???


Pt lip 24, 2020 16:11
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
subadam napisał(a):
Czy jesli ktorys z moderatorow zakaze robaczkowi wyrazania swojej opinii na temat ksiezy bioracych udzial w walce politycznej, czy Idacemu jego opinii na temat rodziny to czy naprawde zmieni to ich przekonania?
Nie zmieni. Fakt, że nie wolno tutaj otwarcie powiedzieć „użytkownik taki a taki to syn przedstawicielki takiej a takie profesji” również nie zmienia niczyich przekonań. A jednak takiej zasady się trzymamy, z jakiegoś powodu.
Cytuj:
Zamiast robic "burze w szklance wody", bo tym wlasnie jest forum trzeba przyjac ze sa ludzie o roznych pogladach i nauczyc sie je tolerowac, nawet gdy sa zupelnie przeciwne do naszych.
Ale ja nie mam nic przeciwko ludziom mającym przeciwne do moich poglądy. Mam przeciwko wygłaszaniu krzywdzących i podłych tez.


Pt lip 24, 2020 16:15
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
@robaczek2
Proszę zmienić styl dyskusji. Obecny wyraża pogardę dla myslących inaczej i próbe przepchnięcia swojego punktu widzeniaza pomocą "bo ja takj mówię", bez żadnych argumentów.

Nie zauwazylem gdzie tu jest pogarda. Morda w kubel robaczek. Argument jest - koniecznosc gloszenia prawdy. Zawsze, przez kazdego w miare posiadanych srodkow.

Ale jakiej prawdy? Tej ewangelicznej, ze jak ktos jest ci wrogiem, to ty masz mu byc przyjacielem? Czy tej ewangelicznej inaczej, ze kto nie z nami, ten przeciw nam?
Ksiadz ma sie Ewangelia zajmowac. Kiedy wdepnie w politykowanie i wspieranie wszystkich dzialan jednego kandydata/partii, to obudzi sie w bagnie. Niestety, wielu ksiezy w te pulapke wpadalo i wpada, pokladajac ufnosc w czlowieku.
Zaden kandydat nie jest Panem Jezusem, a i ten poslusznie placil podatki okupantom i nie kamienowal cudzoloznic. Nawet zlodzieja Judasza nie napietnowal przed reszta.
A Jego niby wierni uczniowie glownie by wyrzucali ze swojego grona grzesznikow. Szczegolnie tych, ktorzy grzesza inaczej niz oni sami. Ich grzechy sa usprawiedliwiona i wybaczalna "slaboscia"
"Grzechy" tamtych wolaja o pomste do nieba, wiec zalatwimy to sami.
Jak palenie czarownic.


Pt lip 24, 2020 16:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
gzaze napisał(a):
Mam przeciwko wygłaszaniu krzywdzących i podłych tez.

Gzaze, Moze troche dystansu do swoich wypowiedzi bo moim zdaniem niestety nie masz prawa do oceny "krzywdzacych i podlych tez" Czy teza - polityk A glosowal za (czymkolwiek) jezeli jest wygloszona z ambony jest podla?

Poza tym nie przypisuj sobie oceny: "Osoby, które kochają Chrystusa, ale głosują z jakiegoś powodu na konkretnego kandydata w świeckich wyborach odrzucają życie wieczne".
ktore to osoby kochaja Chrystusa.
Podobnie jak autor wypowiedzi o glosowaniu nie ma kompetencji aby oceniac kto odrzuca a kto przyjmuje zycie wieczne.


Pt lip 24, 2020 16:33
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
Czy teza - polityk A glosowal za (czymkolwiek) jezeli jest wygloszona z ambony jest podla?
Nie. Natomiast nieczytanie czyichś argumentów i wciskanie, jakoby tak twierdził…
Cytuj:
Poza tym nie przypisuj sobie oceny: "Osoby, które kochają Chrystusa, ale głosują z jakiegoś powodu na konkretnego kandydata w świeckich wyborach odrzucają życie wieczne".
O co Ci chodzi? Jakiej oceny? To nie jest moja ocena to jest ocena tego księdza.
Cytuj:
ktore to osoby kochaja Chrystusa.
To jest pytanie? Zdanie oznajmujące? Jakiś urywek?
Cytuj:
Podobnie jak autor wypowiedzi o glosowaniu nie ma kompetencji aby oceniac kto odrzuca a kto przyjmuje zycie wieczne.
Też właśnie o tym mówię. I przeciwko takim ocenom protestuję. Więc już sam nie wiem, zgadzasz się ze mną? Masz obiekcje do mojego protestu? Czy po prostu walisz na oślep żeby walić?


Pt lip 24, 2020 17:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
gzaze napisał(a):
Cytuj:
Poza tym nie przypisuj sobie oceny: "Osoby, które kochają Chrystusa, ale głosują z jakiegoś powodu na konkretnego kandydata w świeckich wyborach odrzucają życie wieczne".
O co Ci chodzi? Jakiej oceny?

Chodzi mi o to, ze nie masz zadnego prawa aby stwierdzic "osoby ktore kochaja Chrystusa".
Zgoda w tym punkcie? Odpowiedz prosze.
Cytuj:
Też właśnie o tym mówię. I przeciwko takim ocenom protestuję. Więc już sam nie wiem, zgadzasz się ze mną? Masz obiekcje do mojego protestu? Czy po prostu walisz na oślep żeby walić?

Chodzi o cos innego. Ty mozesz uwazac, ze A kocha Chrystusa.
Ksiadz moze uwazac, ze ktos tam nie uniknie ognia piekielnego.
Ale ani Tobie ani ksiedzu nie odmawiam prawa gloszenia swoich opinii. Gdziekolwiek.
Najwyzej sie z nimi nie zgadzam i Tobie napisalem ze nie masz zadnego prawa.
Ale w wypowiedziach na tym forum widze nagonke ze ksiedzu nie wolno.
I tylko temu sie sprzeciwiam.


Pt lip 24, 2020 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Alus napisał(a):
"Tak samo jak gdyby w II turze był Kosiniak Kamysz...Gdyby nie pan Trzaskowski znalazł się w II turze, ale pan Hołownia" stanowczo nawoływałby prof Strzembosz do głosowania na nich, na demokrację.
Szukając kontry nie zauważyłeś, zakonnik cytuje słowa profesora Strzembosza, nie deklarując na kogo osobiście odda głos.

Wyraznie tu wynika z tego artykułu napisanego przez księdza że chrześcijanin powinien oddać głos na Trzaskowskiego, więc może bądzmy konsekwentni że ksiądz nie powinien nikogo oficjalnie wspierać.
Poza tym ów ksiądz przytoczył pominął w wypowiedziach Gądeckiego bardzo istotne treści. Nie pasowały?


Ostatnio edytowano Pt lip 24, 2020 17:45 przez katon, łącznie edytowano 1 raz



Pt lip 24, 2020 17:37
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
Chodzi mi o to, ze nie masz zadnego prawa aby stwierdzic "osoby ktore kochaja Chrystusa".
Ale przecież nie oceniam żadnej konkretnej osoby. Takie osoby jednak istnieją. I z pewnością część z nich głosowała na Trzaskowskiego (bo czemu nie).
Cytuj:
Chodzi o cos innego. Ty mozesz uwazac, ze A kocha Chrystusa.
No nie. Zalecaną postawą dla chrześcijanina jest uważać wszystkich innych chrześcijan za świętych.
Cytuj:
Ksiadz moze uwazac, ze ktos tam nie uniknie ognia piekielnego.
Nie. Nie może. Bo zadaniem księdza jest sprawowanie sakramentów. Jeśli ksiądz sobie wkręci do głowy kretyńską tezę, że Kowalski nie uniknie ognia piekielnego i koniec, a Kowalski przyjdzie do niego do spowiedzi to efekt może być dla Kowalskiego tragiczny i sprowadzić go na drogę rozpaczy o zbawieniu.
Cytuj:
Ale w wypowiedziach na tym forum widze nagonke ze ksiedzu nie wolno.
Bo nie wolno. Bo ksiądz nie jest od wygłaszania „swoich opinii”, tylko od głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów.


Pt lip 24, 2020 17:41

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
bramin napisał(a):
Maja prawo i nawet za przeproszeniem psi obowiązek do wypowiadania się, jeśli te sprawy dotyczą sumienia, moralności itp. ale jeśli publicznie się wypowiadają na temat jakiejś opcji politycznej czy przez kazania, wywiady, w różnych mediach czy przez taki plakat jest to rzecz karygodna.
Prywatnie przy kawie ksiądz może sobie opowiadać o swoich politycznych sympatiach, publicznie już nie

oraz Katona:
"Myślę jednak że księża nie powinni ani w Kościele ani na łamach prasy mówić na kogo głosują czy na kogo wierni powinni zagłosować."

Czyli morda w kubel - znacie moje stanowisko.

A czy Ty zdajesz sobie sprawę co by było gdyby księża masowo wykorzystywali ambonę w celach politycznych?
Jakie konsekwencje?


Pt lip 24, 2020 17:42
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
gzaze napisał(a):
Cytuj:
Poza tym nie przypisuj sobie oceny: "Osoby, które kochają Chrystusa, ale głosują z jakiegoś powodu na konkretnego kandydata w świeckich wyborach odrzucają życie wieczne".
O co Ci chodzi? Jakiej oceny?

Chodzi mi o to, ze nie masz zadnego prawa aby stwierdzic "osoby ktore kochaja Chrystusa".
Zgoda w tym punkcie? Odpowiedz prosze.


To nie gzaze tak twierdzi, tylko ksiadz w Koscianach i jego obroncy na forum wysylaja w ogien wieczny za wybor RT. Ani nie maja prawa potepiac, bo jest to zabronione wprost przez Pana Jezusa, a tym bardziej nie maja prawa twierdzic, ze ten wybor oznacza zerwanie wiezi z Chrystusem. Czyli potepiaja osoby Chrystusa kochajace.

robaczek2 napisał(a):
Cytuj:
Też właśnie o tym mówię. I przeciwko takim ocenom protestuję. Więc już sam nie wiem, zgadzasz się ze mną? Masz obiekcje do mojego protestu? Czy po prostu walisz na oślep żeby walić?

Chodzi o cos innego. Ty mozesz uwazac, ze A kocha Chrystusa.
Ksiadz moze uwazac, ze ktos tam nie uniknie ognia piekielnego.
Ale ani Tobie ani ksiedzu nie odmawiam prawa gloszenia swoich opinii. Gdziekolwiek.
Najwyzej sie z nimi nie zgadzam i Tobie napisalem ze nie masz zadnego prawa.
Ale w wypowiedziach na tym forum widze nagonke ze ksiedzu nie wolno.
I tylko temu sie sprzeciwiam.

Ksiadz prywatnie moze sobie rozne rzeczy uwazac. Potepiac i to za przekonania polityczne odmienne od wlasnych mu nie wolno.


Pt lip 24, 2020 17:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
gzaze napisał(a):
Bo ksiądz nie jest od wygłaszania „swoich opinii”, tylko od głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów.

Czyli mozna powiedziec ze sa osoby ktore kochaja Crystusa ale nie wolno powiedziec ze sa osoby ktore nie beda zbawione.
Czyli morda w kubel znowu. Brak zgody. I koniec dyskusji.
Kiedys bylo - robotnicy do fabryk, studenci do ksiazek.


Pt lip 24, 2020 17:53
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
robaczek2 napisał(a):
Czyli morda w kubel znowu.
O! Widzę, że posłuchałeś rady i odpaliłeś swojego bota
Cytuj:
Czyli mozna powiedziec ze sa osoby ktore kochaja Crystusa ale nie wolno powiedziec ze sa osoby ktore nie beda zbawione.
Wolno powiedzieć, że są osoby, które nie będą zbawione. Nie wolno powiedzieć, że osoby, które mają inne od mówiącego poglądy polityczne nie będą zbawione. Ile razy mam to powtarzać, żebyś przyjął do wiadomości, co mam do powiedzenia i przestał „gadać swoje”.


Pt lip 24, 2020 18:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
katon napisał(a):
A czy Ty zdajesz sobie sprawę co by było gdyby księża masowo wykorzystywali ambonę w celach politycznych?
Jakie konsekwencje?

To by bylo straszne.
Tylko w tym watku i w tym temacie mamy do czynienia po prostu z nagonka na Kosciol bo jakiemus ksiedzu zdarzylo sie powiedziec "nie glosujcie na A poniewaz..." Albo pozwolic na umieszczenie ulotek gdzies tam we Francji. Juz nawet na "Módlmy sie do Ducha Świętego, byśmy dzisiaj dokonali właściwego wyboru, czyli zgodnego z wolą Bożą" jest szlaban.
"Bo ksiądz nie jest od wygłaszania „swoich opinii”, tylko od głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów."
Taka sama skala zjawiska jak w innym watku o pedofilii.

A moze w hitlerowskich Niemczech powinni?


Pt lip 24, 2020 18:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL