Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 12:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona
 Polityka w Kościele i w kościele 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
A po co w tym radiu tyle polityki? Po co to podkręcanie negatywnych emocji?
Czy jest miejsce na chrześcijańskie radio z prawdziwego zdarzenia?
Poza tym to nie moje klimaty:
https://www.youtube.com/watch?v=D9_4CliGgsk

Dzieki. Pewnie po to ze jako jedna z nielicznych rozglosni nie boi sie mowic prawdy.
Akurat zespol Radia Maryja i TV Trwam w ten sposob widzi swoje poslannictwo jako "chrzescijanskie radio z prawdziwego zdarzenia". Czasami ogladam transmisje Mszy sw, Rozaniec lub Apel Jasnogorski. Super. Chwala zespolowi.
Jakos nie zwrocilem uwagi na Twoj link - wspaniale. Ciesze sie ze sa jeszcze politycy, ktorzy potrafia dawac swiadectwo swojej wiary. To moje klimaty.


Wt lip 14, 2020 21:54
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To byla imprezy partyjna czy moze jednak Msza sw?
W kazdym razie "swoja nagrode juz odebrali" i moze robaczkom sie podobaja i ich chwala, ale wielu zaslug u Pana Boga przez to nie zbiora. A tylko te maja wartosc.

Ale co tam Pan Bog i Ewangelia dla PiSu! I, niestety, dla mediow o. Rydzyka.


Śr lip 15, 2020 5:59
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
robaczek2 napisał(a):
Zamieszczajac wiadomosc o wizycie prezydenta na Jasnej Gorze spodziewalem sie, ze nie wszyscy beda sie odnosic do tego faktu z entuzjazmem. Ja tak - jestem dumny z tego ze moj prezydent potrafi przyjechac do Matki, ze mialem przyjemnosc ogladac dzien czy dwa wczesniej ludzi ktorzy przyjechali do Matki z okazji spotkania rodzin Radia Maryja. Jestem dumny ze znalazl sie wizjoner ktory to radio i telewizje Trwam zalozyl.
Z inych aktualnosci proponuje strone zamieszczona na innym forum: https://www.infowars.com/west-vancouver ... crosswalk/
jako argument ze moze to jednak ideologia a nie czlowiek.

Przykład prawdziwej modlitwy dal nam Chrystus, odchodzący na modlitwę na pustynię.
Ty zaś gdy chcesz sie modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu(Mt (6,7)
Nie potrafisz rozeznać czym jest modlitwa na pokaz, a modlitwa wspólna - modlitwa słuchaczy RM, jest tą samą modlitwą, którą odmawiamy w każdym kościele.
Modlitwa na pokaz w świetle fleszy, to klasyczna manifestacja, pokazówka dla widzów.
Jeśli ktoś poczuł sie urażony, to przeprasza, ale słów swoich nie żałuję- czyli wyznaje Bogu "zgrzeszyłem, ale nie żałuję".
A RM to konglomerat polityki z modlitwą...wiele można wskazać, a klasycznym są wykłady prof Wolniewicza, określającego sie mianem "rzymski katolik niewierzący", przez lata czołowy działacz na rzecz legalizacji w Polsce eutanazji....o to cała prawda głoszona w RM - jawnogrzesznik z racji pogardy do PO przytulony do mieniącej sie katolicką rozgłośni...a straszeni eutanazją trwa non stop.


Śr lip 15, 2020 7:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 613
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bardzo smutna polemika świadcząca o skrajnej niechęci. O całkowitym braku miłości bliźniego. To jakaś patologiczna forma katolicyzmu, w której człowiek ukrywa swoją wiarę. Zamyka drzwi, aby nikt nie wiedział o jego postawie wobec Boga. Przeraża mnie taka komunokatolicyzm. Od dziesiątek lat komuniści nawołują, aby sprawy Kościoła i religii zamknąć w czterech ścianach domów. Aby żaden przejaw wiary nie był widoczny publicznie. Jeśli zgodzimy się z taką postawą, to niedługo przyjdą rozwiązania saudyjskie i nawet posiadanie Biblii albo różańca stanie się karalne.

Uważam, że każdy katolik powinien mieć prawo i poczuwać się do obowiązku dawania publicznego świadectwa swojej wiary. Uważam, że im wyższą funkcję sprawuje, tym ważniejsza jest katolicka postawa w życiu publicznym. Polityk, musi być odważny. Wiedząc, że każde jego okazanie swojej wiary będzie okazją do hejtu, musi mieć odwagę przyznawania się do Boga. Publicznego przyznawania się do swojej wiary.

A dziękczynna wizyta w Matki Boskiej jest pięknym przykładem dla każdego katolika.

Tym niemniej rozumiem, że każdemu ateiście i ŚJ, taka postawa jest solą w oku. Szanuję was, ale będąc katolikiem chwalę katolicką postawę polityka. Mam przy tym do was niewierzący pytanie: dlaczego znaleźliście się na forum katolickim? Czy po to, aby krytykować przejawy wiary katolickiej i się naśmiewać z ludzi należących do Kościoła?

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr lip 15, 2020 7:39
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Widze, ze unia panstwa z Kosciolem bardzo sie niektorym podoba. Wlasnie tak, jak jest np w wielu krajach arabskich, gdzie de facto rzadza duchowni i prawo religijne.

I widze, ze latwo mowic o kims "bezbozniku", bo nie pochwala tej unii.

Wiara jest sprawa osobista a nie panstwowa. Polityk, oczywiscie, ma prawo do wszelkich praktyk religijnych i nie mui sie z tym chowac. Ale co boskie Bogu, a co cesarskie cezarowi. Polska nie jest krajem tylko katolikow i rzad, cuy partia w komplecie przed kamerami, jako wlasnie rzad czy partia, to nie jest swiadectwo (tylko) wiary.
Konczy to sie przyrownaniem ministrow do apostolow, choc jeden to skazany kilkukrotnie klamcs, a drugi robi lewe interesy za panstwowe pieniadze i to na rzecz rodziny i znajomych.
Gdzie tu zwiazek z Ewangelia? Chyba, ze chodzi o Mateusza przed nawroceniem.

A twoje pytanie o obecnosc niewierzacych swiadczy o tym, ze od 5 lat na forum nie przeczytales regulaminu, na ktory wyraziles zgode.

Cytuj:
1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.


Śr lip 15, 2020 7:53
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Wrocil temat repolonizacji mediow. (Przypomina to cos komus? Mnie - Rosje Putina, o innych wzorcach demokracji nie wspominajac).

Cytuj:
Tuż po ogłoszeniu pierwszych sondaży niedzielnych wyborów prezydenckich minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zasugerował, że rządzący planują wprowadzić "nowy ład w mediach".

– Nie powinno być tak, że część mediów staje się tak naprawdę sztabem wyborczym jednego z konkurentów; nie możemy udawać, że tego nie widzimy - mówił Ziobro. Jak podkreślał, trzeba "zadbać o podstawowe mechanizmy działania demokracji, do nich należy na pewno rzetelne informowanie o tym, co dzieje się realnie w obszarze władzy publicznej w Polsce." Jak można przypuszczać, cytowany nie mówił o TVP.

Z kolei w poniedziałek, prezes Porozumienia, były wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że repolonizacja mediów to "jest dobry kierunek, ale można to przeprowadzać wyłącznie na zasadach rynkowych".

https://www.money.pl/gospodarka/pis-wra ... 2881a.html

Jak wiemy, zasady, obojetnie jakie, ustanawia w Polsce partia.

Jak na razie przedstawiciele zagranicznych mediow swoje zdanie o kulturze politycznej obecnego prezydenta (ktory mowi tylko to, co partia mysli) juz powiedzieli.
https://tvn24.pl/swiat/oswiadczenie-zag ... lt-4637490

Innymi slowy: prezes nie bedzie niedlugo brzydzil sie amerykansko-niemiecka prasa po polsku. Swiat za to bedzie znal fakty, w Polsce nieznane. A ze opinia swiata jest Polsce potrzebna chocby po to, zeby dostawac kredyty na zakupy u handlarzy bronia, wiec...


Można to skomentować w jedyny sposób - szalona jazda bez trzymanki i pod prąd. A za kierownicą...

Idący napisał(a):
Uważam, że każdy katolik powinien mieć prawo i poczuwać się do obowiązku dawania publicznego świadectwa swojej wiary. Uważam, że im wyższą funkcję sprawuje, tym ważniejsza jest katolicka postawa w życiu publicznym.

A gdyby w Polsce głównym nurtem wiary był islam, to...

Wyznawcy innych religii, ateiści, ludzie o odmiennym światopoglądzie niż rządowy mają się wynieść z kraju w którym się urodzili i są jego pełnoprawnymi obywatelami?


Śr lip 15, 2020 8:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 613
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mt 5,14-16 Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

Cytuj:
1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.


Tak, macie szanowni rozmówcy prawo do walki z katolicyzmem i jego przejawami. Smuci mnie to. Smuci mnie to, że wykorzystujecie katolicki portal do walki w Kościołem, bo czyn innym jest obsesyjne negowania najważniejszego przykazania, które sformułował Jezus zapytany o to.
Mogę się tylko modlić w waszej intencji. Ale wydaje mi się, że nienawiść jest uczuciem silniejszym od miłości. A może tylko bardziej spektakularnym. Mam nadzieję, że i do was dotrze kiedyś światło miłości bożej. Teraz wydaje się wam to oburzające, ale na prawdę zależy mi na waszym zbawieniu. Na tym, abyście w imię Chrystusa zamienili nienawiść w miłość. Jak Szaweł zmienił się w Pawła.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr lip 15, 2020 8:15
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Idący napisał(a):
Mt 5,14-16 Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

Cytuj:
1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.


Tak, macie szanowni rozmówcy prawo do walki z katolicyzmem i jego przejawami. Smuci mnie to. Smuci mnie to, że wykorzystujecie katolicki portal do walki w Kościołem, bo czyn innym jest obsesyjne negowania najważniejszego przykazania, które sformułował Jezus zapytany o to.
Mogę się tylko modlić w waszej intencji. Ale wydaje mi się, że nienawiść jest uczuciem silniejszym od miłości. A może tylko bardziej spektakularnym. Mam nadzieję, że i do was dotrze kiedyś światło miłości bożej. Teraz wydaje się wam to oburzające, ale na prawdę zależy mi na waszym zbawieniu. Na tym, abyście w imię Chrystusa zamienili nienawiść w miłość. Jak Szaweł zmienił się w Pawła.


Smutne, że wybrani mogą się posługiwać cytatami z Biblii w politycznym komentarzu. I mają prawo by głosić o walce z katolicyzmem. Jakiej walce? Dyskusja nie jest walką, dopóki sami jej tak nie postrzegamy. Są tacy autentyczni, gdy mówią o uczuciu nienawiści silniejszym od miłości. Nawet z modlitwą na ustach.

Nie od dziś wiadomo, że wojny na tle religijnym były najkrwawszymi w historii ludzkości.


Śr lip 15, 2020 9:24

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Przykre to, że [wciąż] mowa nienawiści sączy się z kościoła.


Śr lip 15, 2020 10:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele

Jakim prawem nazywasz katolików niewierżacymi, ŚJ i kimś tam jeszcze? Tak, tak, odpowiadałeś po postach Alyus i Kael, a one są katoliczkami. Nie będę tu prostować Twojego rozumienia Ewangelii, ale z pewnością jest wypaczone, bo świadczy się czynami a nie klękaniem w świetle kamer. I nie szafuj cytatami z Biblii, których nie rozumiesz.
I teraz masz alternatywę: przeprosisz Alus i Kael, albo dostajesz ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 15, 2020 12:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
wielu zaslug u Pana Boga przez to nie zbiora.

Moze masz jakies listy uwierzytelniajace z Gory?


Śr lip 15, 2020 13:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Idący napisał(a):
Bardzo smutna polemika świadcząca o skrajnej niechęci. O całkowitym braku miłości bliźniego. To jakaś patologiczna forma katolicyzmu, w której człowiek ukrywa swoją wiarę. Zamyka drzwi, aby nikt nie wiedział o jego postawie wobec Boga. Przeraża mnie taka komunokatolicyzm. Od dziesiątek lat komuniści nawołują, aby sprawy Kościoła i religii zamknąć w czterech ścianach domów. Aby żaden przejaw wiary nie był widoczny publicznie. Jeśli zgodzimy się z taką postawą, to niedługo przyjdą rozwiązania saudyjskie i nawet posiadanie Biblii albo różańca stanie się karalne.

Uważam, że każdy katolik powinien mieć prawo i poczuwać się do obowiązku dawania publicznego świadectwa swojej wiary. Uważam, że im wyższą funkcję sprawuje, tym ważniejsza jest katolicka postawa w życiu publicznym. Polityk, musi być odważny. Wiedząc, że każde jego okazanie swojej wiary będzie okazją do hejtu, musi mieć odwagę przyznawania się do Boga. Publicznego przyznawania się do swojej wiary.

A dziękczynna wizyta w Matki Boskiej jest pięknym przykładem dla każdego katolika.

Tym niemniej rozumiem, że każdemu ateiście i ŚJ, taka postawa jest solą w oku. Szanuję was, ale będąc katolikiem chwalę katolicką postawę polityka. Mam przy tym do was niewierzący pytanie: dlaczego znaleźliście się na forum katolickim? Czy po to, aby krytykować przejawy wiary katolickiej i się naśmiewać z ludzi należących do Kościoła?

Paskudni ateiści i ŚJ zmienili treść słów Chrystusa Ty zaś, gdy chcesz sie modlić wejdź do swej izdebki zamknij drzwi i módl sie do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który jest w ukryciu odda tobie(Mt (6,6).

Idący napisał(a):
Mt 5,14-16 Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

To światło to fundament Będziesz miłował Boga swego ze wszystkich sił, a całej duszy swojej,całym swoim sercem, A BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO - czyli szanuj wszystkich, nie wrzeszcz kłamstw -"Ja wam dałem, oni wam wszystko zabiorą, oni będą wsze dzieci deprawować, oni będą oddawać dzieci gejom i lesbijkom, oni byli/są gorszym wirusem niż koronawirus".
"Będę się modlił za was" - to wyraz poniżania, pogardy wobec katolików gorszych od koronawirusa - 49% głosujących na RT, po odjęciu +-5% ateistów, to nadal katolicy.


Śr lip 15, 2020 13:14
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Mam: slowa samego Pana Jezusa. Ale ja nie Idący i mnie bramin karze za cytowanie Ewangelii.
Nie watpie jednak robaczek2, ze znasz Ewangelie na wyrywki i sam znajdziesz ten fragment u Mt 6


Śr lip 15, 2020 13:16

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Modlitwa na pokaz w świetle fleszy, to klasyczna manifestacja, pokazówka dla widzów.

Co do tej manifestacji i pokazówki dla widzów:

"- Dla mnie wielką rzeczą jest to, aby móc na początku swojej posługi prezydenckiej zrobić dokładnie to, co staramy się w życiu prywatnym - zaczynać razem z błogosławieństwem Matki Bożej; zaczynać w oparciu o dotknięcie tego źródła wartości, którym zawsze była, jest i będzie Jasna Góra - powiedział prezydent w krótkim wystąpieniu do zgromadzonych w kaplicy osób.


Dodał, że ze wzruszeniem wspomina moment, gdy wiele lat temu, w 1990 r. przybył na Jasną Górę jako wiceminister obrony narodowej. -Mogłem tutaj pomyśleć o tym, co jest ważne, co jest najważniejsze w życiu narodu, w życiu każdego człowieka, także w moim własnym życiu, aby lepiej służyć; służyć tak jak się przyjęło widzieć problem służby, problem działania w służbie Bogu, ludziom i ojczyźnie - powiedział Bronisław Komorowski.
Zobacz także:
"Tutaj na Jasnej Górze były i są szczególne dożynki"

Prezydent dodał, że także dzisiaj, klęcząc przed obrazem Matki Bożej, myślał o swoich poprzednikach - zarówno tych z odległej historii, jak i o Lechu Kaczyńskim, który również na Jasnej Górze swoją służbę ofiarował Bogu i Matce Bożej".
https://www.prezydent.pl/archiwum-broni ... bozej.html
Więc to chyba jest w zwyczaju polskich prezydentów wizyta na Jasnej Górze w ważnych chwilach. Wyjątek to oczywiście Kwaśniewski.
Inni wierni też często tak postępują że udają się do miejsc szczególnych aby za coś prosić czy dziękować.


Śr lip 15, 2020 13:33
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Prosić i dziękować za osobiste sprawy, a zawierzać cały naród, to zasadnicza różnica - corocznie Kościół zawierza Maryi Polskę, ale nie czyni tego PONAD wiernymi, ale wraz z wiernymi.
Przy tym nikogo duchowni prowadzący zawierzenie odnowienie ślubów jasnogórski, nie nazywają gorszymi od koronawirusa.


Śr lip 15, 2020 13:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL