Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Horror w katolickich szkołach Kanady 
Autor Wiadomość
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Kael napisał(a):
Quque twoje patologiczne poglady i brak empatii przekonuja mnie coraz bardziej, ze Kosciol ktory wychwalasz i na ktorym sie wzorujesz nie ma nic wspolnego z Kosciolem Jezusa Chrystusa

Jestem tu ponad trzy lata, i nie umiesz poprawnie napisać mojej nazwy? Pomijąc, wiesz co jest patologią? To (sytuacja z mojego podwórka) że biskup zabronił wnieść ciało zmarłego do Kościoła, tylko dlatego że zmarł pijany. Ale już tego biskupa nie gorszy to że papież modli się z poganami
Cytuj:
gloryfikujesz sprawcow

Czy takie oczernianie nie podpada pod ostrzeżenie? Żądam przeprosin
proteom napisał(a):
Nie jestem scjentystą

Dziwne. Bo w każdym wątku o nauce i wierze deprecjonujesz te drugą
Cytuj:
Bo nie jestem psychopatą i sadystą i nie sprawia mi satysfakcji, jak ludzie zadają cierpienie innym

Na jakiej podstawie uważasz że twoje poczucie estetyki jest lepsze od poczucia estetyki sadysty?
Cytuj:
uczniów Jezusa

Przeca przyjmujac naukawy obraz świata to Jezus to zwykły chłop jakich wiele. Taki żydowski Sokrates


So lis 28, 2020 18:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
proteom napisał(a):
Raczej staramy się zrozumieć intencje/racjonalizacje duchownych.

Albo milinow innych, ktorzy codziennie wypieraja sie Chrystusa. Na czele z robaczkiem.


So lis 28, 2020 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Quinque

Cytuj:
Dziwne. Bo w każdym wątku o nauce i wierze deprecjonujesz te drugą

Nic mi o tym nie wiadomo. Poza tym - nie trzeba być scjentystą, żeby krytycznie oceniać nieracjonalne wierzenia np. pseudonaukę.

Cytuj:
Na jakiej podstawie uważasz że twoje poczucie estetyki jest lepsze od poczucia estetyki sadysty?
To nie kwestia estetyki, ale etyki - katolickiej, wrażliwości i empatii. Nie twierdze, że wszyscy duchowni, którzy stosowali przemoc wobec dzieci to psychopaci, ale niektórzy mogli być. To raczej kwestia ogromnych uprzedzeń wobec dzieci tubylców; poczucie władzy i bezkarnośći; niski poziom empatii, a przede wszystkim: brak odkrycia kochającego Boga w każdym z nich. Dla nich to był co najwyzej dogmat wiary, a nie żywe doświadczenie realizowane dzięki Duchowi Świętemu. Prawdopodobnie nie prowadził ich Duch Święty, bo trwanie w Nim daje zdrowe owoce https://pl.wikipedia.org/wiki/Owoc_Duch ... %C4%99tego


Cytuj:
Przeca przyjmujac naukawy obraz świata to Jezus to zwykły chłop jakich wiele. Taki żydowski Sokrates
Są różne obrazy świata. Naukowy jest jednym z nich. Kim był Jezus dla tych kanadyjskich duchownych? Być może dla wielu kimś odległym, taką prawdą wiary katolickiej., a nie żywym Wcielonym Bogiem - działającym w świecie i odsłaniającym Nieskończoną i Bezwarunkową Miłość Boga. Wielu z nich to mogli być tylko urzędnicy kościelni, a nie świadkowie Jezusa, który uczył i nakazywał miłować bezwarunkowo każdego człowieka, zwłaszcza słabszego.


So lis 28, 2020 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Przemoc ze strony duchownych dotykała nie tylko dzieci tubylców, ale też Europejczyków np. w Irlandii. Śledztwo wykazało systemowy charakter tortur, gwałtów, rytualnej przemocy fizycznej, seksualnej i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi w Irlandii, tzw. „Reformatory and Industrial Schools”. Komisja ustaliła, że sprawców było około 800. Z około 25 tys. dzieci, które przebywały w sierocińcach w badanym okresie około 1090 osób przedstawiło komisji swoje skargi :(
https://pl.wikipedia.org/wiki/Raport_Ryana
To się działo w 20 wieku, często już po Vaticanum 2. To pokazuje, że samo chodzenie do kościoła, przyjmowanie Sakramentów, czytanie Biblii, modlitwa - nie czyni nawet z osoby ochrzczonej, również duchownej ucznia Jezusa.


So lis 28, 2020 22:06
Zobacz profil
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Quinque napisał(a):
No ale to przecież scjentyści/ludzie zafascynowani nauką uważacie że człowiek to małpa która składa się tylko z materii i nic poza tym.

O bogowie. Zdajesz sobie sprawę, QQ, że pierwociny dualizmu są u poganina Sokratesa, a Jezus, jako Izraelita, był zakamieniałym monistą, który całego człowieka nazywał - dusza? Potrafisz zrobić takie przejście, że Biblia też jest natchniona monizmem? I w ogóle, jaka to różnica, jaką etykietkę przyszwejsuje się do monizmu?

Quinque napisał(a):
A skoro tak to co was tak gorszy? Co za różnica kto kogoś jak traktował?

Gorszyć to nic nas nie gorszy. Ale czujemy wstręt do ludzi, którzy obrzydliwymi zachowaniami kalają pojęcie świętości. Bo to tacy właśnie katolicy, takie duchowieństwo daje świadectwo, że świętość jest to kłamstwo pchane w oczy maluczkim, żeby byli głupi, ale nie pchali się do władzy (kogo cytuję?). A przecież świętość jako taka kłamstwem nie jest.

Quinque napisał(a):
Skoro wszyscy idziemy do piachu i nic poza tym

Ciekawość, dlaczego notorycznie piszesz w takim tonie, jakbyś wiedział, że idziesz do piekła i nic poza tym.


So lis 28, 2020 23:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
ErgoProxy napisał(a):
Ale czujemy wstręt do ludzi, którzy obrzydliwymi zachowaniami kalają pojęcie świętości. Bo to tacy właśnie katolicy, takie duchowieństwo daje świadectwo, że świętość jest to kłamstwo pchane w oczy maluczkim.

Ladnie to tak klamac?
Swietosc to np Apostolowie, sw Franciszek, sw. Tomasz More, sw. Maksymilian Kolbe .... i tysiace innych. Znanych i nieznanych. Ale robaczek sie do nich nie zalicza. I wielu innych np wspomnianych w tym watku rowniez.


N lis 29, 2020 0:12
Zobacz profil
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
robaczek2 litosci! Ze nie jestesmy swieci, to prawda. Ze powinnismy i wrecz musimy byc swieci, bo inaczej nie ma dla nas miejsca w niebie, to prawda podstawowa dla chrzescijanina.

Jezeli ci, ktorzy maja prowadzic wiernych do Boga i swietosci sami sa slugami zla, to dokad sie idzie sluchajac ich nauk?


N lis 29, 2020 7:47
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Cytuj:
Wszystkie te w/w przypadki to dzieło zakonnic i księży - przypadek?

Cytuj:
To nie jest przypadek, tylko jak oni sobie to racjonalizowali? Nikt ich chyba nie zmuszał do przemocy wobec dzieci? Czy biskupi o tym wiedzieli? Wydaje mi się, że wtedy jeszcze nie uznawano, że dzieci mają takie same prawa, jak dorośli.

Nauka Kościoła zmieniała się przez wieki wraz ze zmianami cywilizacyjnymi w świecie.
Przykład pierwszy z brzegu - najpierw uczono, że dusze osób nieochrzczonych idą piekła, w tym dusze niemowląt.
Z tej racji św Bernard z Clairvaux zachęcał do zabijania heretyków ze szlachetnych pobudek - aby uratować ich dusze przed piekłem (bójcie się tych, którzy dusze zatracić mogą).
Z czasem w kwestii dusz niemowląt zmieniono naukę na tzw limbus - przedsionek nieba. W 2007r zlikwidowano limbus i teraz naucza się, że niechrzczone dzieci dostępują pełnego zbawienia.
Aktualnie nacisk na obronę życia nienarodzonych, ale już żywymi można swobodnie gardzić i nazywać ich np zarazą.


N lis 29, 2020 8:45
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Czy nie jest tak, że naukę Kościoła na przestrzeni wieków można porównać do nieustannego gonienia za króliczkiem. Zawsze będziesz w biegu i nie osiągniesz celu, bo na tym ma to polegać.
Parafrazując dialog z pewnego filmu - " Tu nie oto chodzi aby zebrać, ale żeby zbierać".

Z muzycznego spojrzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=tMZMhot1wU0


N lis 29, 2020 8:52
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Alus napisał(a):
Z tej racji św Bernard z Clairvaux zachęcał do zabijania heretyków ze szlachetnych pobudek - aby uratować ich dusze przed piekłem (bójcie się tych, którzy dusze zatracić mogą).

Proszę zatem wykazać blędność nauk Bernarda

ErgoProxy napisał(a):
O bogowie. Zdajesz sobie sprawę, QQ, że pierwociny dualizmu są u poganina Sokratesa, a Jezus, jako Izraelita, był zakamieniałym monistą

Nic takiego nie miało miejsca

Księga Psalmów:
Dlatego się cieszy moje serce, dusza się raduje,
a ciało moje będzie spoczywać z ufnością,
10 6 bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu


N lis 29, 2020 10:11
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
A jak to jest ujęte w oryginale? Bo mnie się kołacze zdanie: "dusza, która grzeszy, ta umrze". To że filozofowie (czyli wg źródłosłowu: miłośnicy mądrości) rozbili człowieka na frakcje takie-śmakie-owakie, i że Kościół to łyknął, to naprawdę w kontekście wiary chrześcijańskiej niewiele znaczy, skoro Pismo wypowiada się o współczesnej mu mądrości ludzkiej, jak się wypowiada.

Tradycja dla ciebie jest ważniejsza od Pisma? Treści w kontekście szukasz?

Natomiast robaczek może niech sobie odświeży List do Efezjan? W zasadzie pierwsze zdanie chyba wystarczy, jak Paweł tam się zwraca do szeregowych efezjańskich robaczków.


N lis 29, 2020 11:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
ErgoProxy napisał(a):
Natomiast robaczek może niech sobie odświeży List do Efezjan? W zasadzie pierwsze zdanie chyba wystarczy, jak Paweł tam się zwraca do szeregowych efezjańskich robaczków.

Robaczek do protestantow albo innych swiadkow nie nalezy aby go Pismem zalatwic.


N lis 29, 2020 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Kael napisał(a):
Jezeli ci, ktorzy maja prowadzic wiernych do Boga i swietosci sami sa slugami zla, to dokad sie idzie sluchajac ich nauk?

Masz na mysli Piotra i spolke?


N lis 29, 2020 14:52
Zobacz profil
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Piotr sie nawrocil i to przy swiadkach. A nasi biskupi chroniacy pedofilow? A ci ksieza i zakonnice? Byla jakas publiczna ekspiacja sprawcow i ich pokuta?


N lis 29, 2020 15:42
Post Re: Horror w katolickich szkołach Kanady
Robaczek nie jest protestantem.

Robaczek niech się zadeklaruje może, czy szczerze wierzy w Boga Izraela, który JEST i którego słowa i czyny gdzieś-kiedyś opisano w takiej grubej książce, w zasadzie historycznej. Bo może robaczek tylko tak sobie powiarowuje ukradkiem w Panbocka, a naprawdę to w księdza polskiego, co ma chody u tego Panbocka. :D Że przez księdza polskiego robaczek sobie u Panbocka zbawienie załatwi, jak się za komuny załatwiało. :D :D :D

I żeby jasność była: mnie się Panbocek, jako konstrukcja synkretyczna, półpogańska, nawet podoba. Nie podobają mi się upodobania polskiego księdza, które robaczek, jak go wysterować, postara się zaspokoić. Oby nie moim dzieckiem, jeśli się kiedyś dochowam. :evil:


N lis 29, 2020 16:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL