Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem 
Autor Wiadomość
Post Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Tak sobie myślę o tych brakujących łóżkach szpitalnych, przepełnionych szpitalach, i dochodzę do wniosku, że nasz KRK ma zaplecze, którym w imię miłosierdzia, jak dobry samarytanin mógłby się podzielić ze społeczeństwem. Chodzi o puste potężne seminaria duchowne, które jako uczelnie wyższe pracują zdalnie. A każdy wie, że seminaria są wypasione pod wieloma względami, dofinansowane z UE, Urzędów Wojewódzkich, mają zmodernizowaną infrastrukturę, własną kuchnię, obsługę, także medyczną. Abp Ryś zbiera na respiratory, więc miłosiernie byłoby aby się podzielił respiratorami z każdą diecezją.

Mam nadzieję, że będziecie wrzucać swoje pomysły jak pomóc w walce z pandemią, z wykorzystaniem wszelkich dóbr tego kraju.


Pn paź 26, 2020 19:47
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Tańszych pomysłów na trolling nie miałeś?
Believing napisał(a):
A każdy wie, że seminaria są wypasione pod wieloma względami
Co to znaczy, że budynek jest „wypasiony pod wieloma względami”? Jedne budynki nadają się na szpitale lepiej, inne gorzej, a inne w ogóle.

Seminaria nie są przecież jedynymi budynkami, które teraz stoją puste. Brak pustych budynków w ogóle nie jest problemem w obecnej sytuacji.

Cytuj:
Abp Ryś zbiera na respiratory, więc miłosiernie byłoby aby się podzielił respiratorami z każdą diecezją.
To diecezje potrzebują respiratorów? Mnie się wydawało, że szpitale.

Cytuj:
Mam nadzieję, że będziecie wrzucać swoje pomysły jak pomóc w walce z pandemią, z wykorzystaniem wszelkich dóbr tego kraju.
Proponuję, żeby Believing więcej nie pisał takich postów. To odciąży oddziały onkologiczne i pozwoli na przeniesienie części ich zasobów na zakaźne.


Wt paź 27, 2020 10:16

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
”Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało na budowę w latach 2018-2020 kwotę w wysokości 70 mln zł. Z powodu postępowania przetargowego dotacja nie została wykorzystana. Dlatego też na lata 2019-2021 kwota została podwyższona do 117 mln zł.”
Może coś udałoby się wyłuskać z tej niewykorzystanej kwoty na dodatkowe łózka, respiratory. Inaczej, może być tak, że nie będzie miał kto oglądać informacji m.in. o osobach tworzących „radiową rodzinę” i ją wspierać ze swych emeryturek.

https://www.wprost.pl/kraj/10364779/szo ... egoly.html


Wt paź 27, 2020 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Robek, ostatnie upomnienie za trolling.

Believing napisał(a):
A każdy wie, że seminaria są wypasione pod wieloma względami, dofinansowane z UE, Urzędów Wojewódzkich,


Nie, nie każdy wie. Ja nie wiem które seminaria są dofinansowane z UE i z Urzędów Wojewódzkich. Proszę podać wykaz tych seminariów.

Wiem, ze wydziały teologiczne są dofinansowane jak wiele uczelni ale seminaria duchowne jako miejsca formacji nie są.
Pod jakimi względami seminaria są wypasione?

_________________
ksiądz


Wt paź 27, 2020 11:18
Zobacz profil
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
bramin napisał(a):
Pod jakimi względami seminaria są wypasione?
A czy to ważne? Pojęcie „wypasienia” jest ortogonalne względem „przystosowania do bycia szpitalem”. Willę wyłożoną drewnem egzotycznym, posiadającą trzy kręte klatki schodowe (jedna w górę, jedna w dół, a jedna na pokaz, jak w marzeniu Tewje Mleczarza) i oświetlona kryształowymi żyrandolami dającymi zmysłowy półmrok większość ludzi nazwie „wypasioną”, ale przecież nie znaczy to, że wskazane byłoby tam organizować szpital.

Istnieją w Polsce budynki, które były projektowane jako kryzysowe szpitale (co prawda tym kryzysem miała być wojna z NATO, a nie CoViD) i są to tysiąclatki. Czytałem jednak opinie, że nawet one według dzisiejszych standardów nadają się średnio i korzystniej jest budować szpitale tymczasowe na stadionach.

Podsumowując Believing miał potrzebę dowalić KRK, więc wymyślił koncepcję „wypasionych seminariów”.


Wt paź 27, 2020 12:01
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Czy są seminaria wypasione nie wiem, ale wiadomo, że niektóre są puste, jak choćby w Kaliszu. A są i takie gdzie przez ostatnie lata liczba kandydatów oscylowała w granicach 1-5, jak choćby 1 w 2020r w Drohiczynie.


Wt paź 27, 2020 17:13
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Seminarium w mojej diecezji jest wypasione. Potężny, świetnie wyposażony budynek dla 47 kleryków wszystkich roczników.
A jak wyglądają seminaria w waszych diecezjach - każdy wie. A jak nie wie to google się kłania.

Co do tematu - skoro w każdym województwie ma powstać szpital polowy, to analogicznie, dlaczego nie w każdej diecezji?

Potrzeba nowych miejsc dla chorych i rąk do pracy. Może warto się zastanowić nad moim pomysłem, rozważyć, przedyskutować lub wpaść na własny pomysł i się podzielić.

Nie wiem jak Was, ale mnie przeraża, że nie ma miejsca dla ludzi w szpitalach.

Nazwa tematu mówi sama za siebie.


Wt paź 27, 2020 19:15
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Believing napisał(a):
Seminarium w mojej diecezji jest wypasione.
No i? Może i jest wypasione. A czy jest przystosowane do bycia szpitalem?
Cytuj:
A jak wyglądają seminaria w waszych diecezjach - każdy wie.
No ja wiem. W młodości byłem na rekolekcjach w poznańskim ASD. Wygląda jak każda inna szkoła z internatem.
Cytuj:
Co do tematu - skoro w każdym województwie ma powstać szpital polowy, to analogicznie, dlaczego nie w każdej diecezji?
Dlatego, że diecezje nie zatrudniają lekarzy?
Cytuj:
Potrzeba nowych miejsc dla chorych i rąk do pracy.
Ale nie byle jakich rąk i nie byle jakich miejsc.
Cytuj:
Nie wiem jak Was, ale mnie przeraża, że nie ma miejsca dla ludzi w szpitalach.
Wielu przeraża. Ale nie każdy uznaje, że to jest dobry pretekst, żeby sobie poujeżdżać po nielubianych związkach wyznaniowych. Zwłaszcza, że KRK jest dziś za co krytykować i nie trzeba szukać pretekstów na siłę.


Śr paź 28, 2020 8:45
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
zefciu napisał(a):
A czy jest przystosowane do bycia szpitalem?

Tak ma przestrzeń, łóżka, zaplecze sanitarne, kuchenne. Pewnie znajdą się poduszki, koce. Nie wiem jak w innych diecezjach, ale w mojej są przychodnie przy parafiach, więc jacyś lekarze też pracują. Ponadto jest dom seniora, więc wybacz, ale pielęgniarki chyba są i lekarz.
Co czujesz, gdy widzisz jak ludzie leżą w garażu dla karetek?
Nie wiem czemu, ale mam przed oczami Włochy wiosną. I tych ludzi w namiotach na pryczach...

zefciu napisał(a):
Ale nie byle jakich rąk i nie byle jakich miejsc.

Seminarium to byle jakie miejsce? Proszę Cię. Idzie zima, rośnie zachorowalność. Nie każde miasto ma potężne hale targowe, czy stadion.
A czy to nie jest dobra pora by wzajemnie uczyć się troski o drugiego człowieka? Myślę, że w covidzie najgorszym jest samotność. Wiesz że leki to nie wszystko. Często wystarczy usiąść i po porostu być, choć przez chwilę.

Ale może faktycznie, jest to utopią w dzisiejszym brutalnym świecie.


Śr paź 28, 2020 18:40
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Believing napisał(a):
Pewnie znajdą się poduszki, koce.
Bez komentarza.
Cytuj:
Co czujesz, gdy widzisz jak ludzie leżą w garażu dla karetek?
A czy to ważne, co czuję? Ty np. czujesz „ooo, fajnie, będzie można napisać antyklerykalnego posta”. Mnie to Twoje odczucie brzydzi. Mogę to obrzydzenie wyrazić i poprosić Cię, żebyś przestał.
Cytuj:
Nie wiem czemu, ale mam przed oczami Włochy wiosną.
Jak to nie wiesz czemu? Przecież to jest dosyć oczywiste skojarzenie.
Cytuj:
A czy to nie jest dobra pora by wzajemnie uczyć się troski o drugiego człowieka?
No to idź się troszcz, zamiast organizować „burze mózgów” na temat tego, co inni powinni.


Cz paź 29, 2020 9:42
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
zefciu napisał(a):
. Mnie to Twoje odczucie brzydzi. Mogę to obrzydzenie wyrazić i poprosić Cię, żebyś przestał.


Oprócz wypowiedzi w swoich urojeniach, tworzysz także offtop.

zefciu napisał(a):
No to idź się troszcz, zamiast organizować „burze mózgów” na temat tego, co inni powinni.


Jak nie masz nic w temacie do powiedzenia, to po co zabierasz głos?

Zapraszam Cię do wypowiedzi, gdy będzie dotyczyła tematu: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem.


Cz paź 29, 2020 16:48
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Believing napisał(a):
Jak nie masz nic w temacie do powiedzenia, to po co zabierasz głos?
Przecież napisałem – żeby wyrazić swoje obrzydzenie Twoją postawą i poprosić Cię o jej zmianę. Widać jednak, że prosić to se mogę.


Cz paź 29, 2020 16:54
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
zefciu napisał(a):
Believing napisał(a):
Jak nie masz nic w temacie do powiedzenia, to po co zabierasz głos?
Przecież napisałem – żeby wyrazić swoje obrzydzenie Twoją postawą i poprosić Cię o jej zmianę. Widać jednak, że prosić to se mogę.


Posłuchaj uważnie. Czy pisanie w tym temacie jest dla Ciebie przymusem z którym nie potrafisz sobie poradzić? Wiesz, gdy czytam to co o mnie wypisujesz, to do końca nie wiem, czy jesteś chory czy tylko niegrzeczny.


Cz paź 29, 2020 17:02
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Believing napisał(a):
Czy pisanie w tym temacie jest dla Ciebie przymusem z którym nie potrafisz sobie poradzić?
Już odpowiedziałem na to pytanie. Nie jest. Myślałem, że można Cię o coś prosić. Myliłem się. Już zatem nie będę się tu wypowiadał.


Cz paź 29, 2020 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Burza mózgów - jak pomóc w walce z covidem
Zefciu, to nie jest wątek mający na celu opisywanie naszych odczuć estetycznych!
Także innych użytkowników proszę o pisanie na temat.

_________________
ksiądz


Cz paź 29, 2020 17:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL