Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dylematy 
Autor Wiadomość
Post Re: Dylematy
Folium napisał(a):
Witam Wszystkich.

Nie wiem czy stawiam ten temat w odpowiednim dziale -jak nie to proszę o przeniesienie.

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o problemach z jakimi musi zmagać się KK. Jednym z nich jest odchodzenie ludzi od Kościoła. Jeden z powodów to m.in " Różnice między głoszonym słowem a praktyką głoszących" - tak to delikatnie ujmując. Duchowni obierają różne drogi na skuteczną Ewangelizację i chwała im za to, ale są też drogi "odpychające".

Znalazłem stronę "Śladami Ojca Pio" i jeden z wpisów brzmi:
"Grupa Podopieczni Ojca Pio jest inicjatywą Instytutu Ks. Piotra Skargi której celem jest zdobywanie dusz dla Boga.
Przez ostatnie lata wielu Polaków oddaliło się od Świętego Kościoła Katolickiego....Grupa tego apostolatu jest ogniwem łączącym Ciebie i członków Twojej rodziny ze Świętym Ojcem Pio."

Aby należeć do grupy nie wystarczy chcieć - trzeba płacić.

https://sladamiojcapio.pl/zostan-podopiecznym-ojca-pio

Mam duży niesmak na takie działania. Jakie jest Wasze zdanie ?

To jest jedynie grupa katolików, którzy zaplanowali sobie robienie kasy na Kosciele.
Śp. kard Macharski dwukrotnie wydawał oświadczenie, iż stowarzyszenie jest organizacją prywatną nie posiada statusu organizacji kościelnej.
Kilkanaście lat temu ulotkami o "cudownych modlitwach, medalikach, krzyżykach", które same z siebie sprawiały, że kupujący odnajdywał raj na ziemi zawalali skrzynki pocztowe. A gdy ktoś uwierzył i kupił, przyczepiali się jak kleszcze, latami trudni do oderwania.
Aktualnie działają w komitywie z Ordo Iuris i mocą prawa jednych chcą zbawiać, a innych potępiać.


So lut 13, 2021 9:01

Dołączył(a): Pt lut 12, 2021 10:06
Posty: 7
Post Re: Dylematy
Robek napisał(a):
Przez wiele lat było w trakcie spowiedzi, przepraszanie za to w jaki sposób żyje, ja już nie mam na to siły, ile jeszcze można? przecież nie dostosuje religii do sposobu w jaki żyję, to musi się tak skończyć.


Warto albo nawet trzeba porozmawiać z kimś, kto pomoże rozwiązać albo zrozumieć nasze problemy.
Dopóki trwa życie jest nadzieja.



Alus napisał(a):
To jest jedynie grupa katolików, którzy zaplanowali sobie robienie kasy na Kosciele.
Śp. kard Macharski dwukrotnie wydawał oświadczenie, iż stowarzyszenie jest organizacją prywatną nie posiada statusu organizacji kościelnej.
Kilkanaście lat temu ulotkami o "cudownych modlitwach, medalikach, krzyżykach", które same z siebie sprawiały, że kupujący odnajdywał raj na ziemi zawalali skrzynki pocztowe. A gdy ktoś uwierzył i kupił, przyczepiali się jak kleszcze, latami trudni do oderwania.
Aktualnie działają w komitywie z Ordo Iuris i mocą prawa jednych chcą zbawiać, a innych potępiać.

Powinno się bojkotować takie zachowania dla dobra innych.


So lut 13, 2021 10:36
Zobacz profil
Post Re: Dylematy
Folium napisał(a):
Witam Wszystkich.

Nie wiem czy stawiam ten temat w odpowiednim dziale -jak nie to proszę o przeniesienie.

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o problemach z jakimi musi zmagać się KK. Jednym z nich jest odchodzenie ludzi od Kościoła. Jeden z powodów to m.in " Różnice między głoszonym słowem a praktyką głoszących" - tak to delikatnie ujmując. Duchowni obierają różne drogi na skuteczną Ewangelizację i chwała im za to, ale są też drogi "odpychające".

Znalazłem stronę "Śladami Ojca Pio" i jeden z wpisów brzmi:
"Grupa Podopieczni Ojca Pio jest inicjatywą Instytutu Ks. Piotra Skargi której celem jest zdobywanie dusz dla Boga.
Przez ostatnie lata wielu Polaków oddaliło się od Świętego Kościoła Katolickiego....Grupa tego apostolatu jest ogniwem łączącym Ciebie i członków Twojej rodziny ze Świętym Ojcem Pio."

Aby należeć do grupy nie wystarczy chcieć - trzeba płacić.

https://sladamiojcapio.pl/zostan-podopiecznym-ojca-pio

Mam duży niesmak na takie działania. Jakie jest Wasze zdanie ?


Widzisz, tu zaczyna się kwestia wiary. Wierzysz Bogu, czy wierzysz zapewnieniom (w tym przypadku) KRK?


So lut 13, 2021 12:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
Folium napisał(a):
Mam duży niesmak na takie działania. Jakie jest Wasze zdanie ?


A smakuje ci to, że Niemiecki Kościół, również pobiera przymusowe opłaty od swoich wiernych?

Alus napisał(a):
To jest jedynie grupa katolików, którzy zaplanowali sobie robienie kasy na Kosciele.


A to księża nie robią kasy na Kościele? pracują za darmo?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 13, 2021 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 12, 2021 10:06
Posty: 7
Post Re: Dylematy
Believing napisał(a):

Widzisz, tu zaczyna się kwestia wiary. Wierzysz Bogu, czy wierzysz zapewnieniom (w tym przypadku) KRK?



Boga bym w to nie mieszał. Stawki ustalać można m.in. w sklepie.


So lut 13, 2021 18:05
Zobacz profil
Post Re: Dylematy
Folium napisał(a):
Believing napisał(a):

Widzisz, tu zaczyna się kwestia wiary. Wierzysz Bogu, czy wierzysz zapewnieniom (w tym przypadku) KRK?



Boga bym w to nie mieszał. Stawki ustalać można m.in. w sklepie.


Jak wykazałeś w linku:
https://sladamiojcapio.pl/zostan-podopiecznym-ojca-pio
w KRK też można ustalać stawki. Więc w czym masz problem?


So lut 13, 2021 18:09

Dołączył(a): Pt lut 12, 2021 10:06
Posty: 7
Post Re: Dylematy
Believing napisał(a):
Jak wykazałeś w linku:
https://sladamiojcapio.pl/zostan-podopiecznym-ojca-pio
w KRK też można ustalać stawki. Więc w czym masz problem?


Ze złą praktyką. Słychać o cennikach na niektórych parafiach ale nie oznacza, że jest to właściwe zachowanie, wręcz przeciwnie.

Czy w Ewangelii lub KKK jest coś o stawkach ?


N lut 14, 2021 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
Believing napisał(a):
w KRK też można ustalać stawki. Więc w czym masz problem?


Bo każdy proboszcz sam sobie to ustala, u mnie było zawsze 1000 za ślub 600 chrzest, 1300zł pogrzeb, a jak komuś nie pasuje , to dowidzenia.
Ciekawe jakie stawki były w czasach Jezusa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 14, 2021 15:31
Zobacz profil
Post Re: Dylematy
Robek napisał(a):
Believing napisał(a):
w KRK też można ustalać stawki. Więc w czym masz problem?


Bo każdy proboszcz sam sobie to ustala, u mnie było zawsze 1000 za ślub 600 chrzest, 1300zł pogrzeb, a jak komuś nie pasuje , to dowidzenia.
Ciekawe jakie stawki były w czasach Jezusa?

Ksiądz, jak każda jednostka według anarchokomunizmu powinien mieć dostęp i to swobodny do produktów pracy na mocy zasady „od każdego według jego zdolności, każdemu według jego potrzeb”. U Ciebie, z tego co piszesz, ma potrzebę uzyskania tych kwot i zarazem zdolność do ich pozyskania.
W czasach Jezusa, kasę trzymał ponoć Judasz. Niestety, on już nie zaspokoi twej ciekawości.


N lut 14, 2021 17:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
nolda napisał(a):
Ksiądz, jak każda jednostka według anarchokomunizmu powinien mieć dostęp i to swobodny do produktów pracy na mocy zasady „od każdego według jego zdolności, każdemu według jego potrzeb”. U Ciebie, z tego co piszesz, ma potrzebę uzyskania tych kwot i zarazem zdolność do ich pozyskania.


Żarty sobie robisz? to ty myślisz że ksiądz od milionera za ślub bierze 10 milionów złoty? a dla bezdomnego jest za darmo? ty umiesz czytać? przecież napisałem że jak ktoś ma za mało kasy to i nie będzie kościelnego ślubu? czy aż tak ciężko nauczyć się czytać ze zrozumieniem?
Ile ty masz lat? 15? może nigdy nie miałaś z tym do czynienia, i z tego powodu nie ogarniasz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 14, 2021 20:02
Zobacz profil
Post Re: Dylematy
Robek napisał(a):
przecież napisałem że jak ktoś ma za mało kasy to i nie będzie kościelnego ślubu?

Coraz więcej młodych ludzi, nie chce ślubu kościelnego, nie dlatego że nie mają pieniędzy. Tylko dlatego, że nie chcą mieć z takim kościołem nic wspólnego. Co i owszem doprowadza do swego rodzaju rozpaczy ojców panien młodych, bo nie poprowadzą do ołtarza ukochanej córeczki. Jakby to miało jakieś znaczenie.

Mnie tylko cieszy że młodzi ludzie są bardziej świadomi siebie, rzeczywistości, niż np.Ty czy ja, gdy byliśmy w ich wieku.


N lut 14, 2021 20:10
Post Re: Dylematy
Robek napisał(a):
Żarty sobie robisz? to ty myślisz że ksiądz od milionera za ślub bierze 10 milionów złoty? a dla bezdomnego jest za darmo? ty umiesz czytać? przecież napisałem że jak ktoś ma za mało kasy to i nie będzie kościelnego ślubu? czy aż tak ciężko nauczyć się czytać ze zrozumieniem?
Ile ty masz lat? 15? może nigdy nie miałaś z tym do czynienia, i z tego powodu nie ogarniasz?

W sumie to masz rację, jak można wziąć od milionera 10 milionów. Milionerem jest też ten co ma milion albo dwa miliony. Nie chwytam, bezdomny dostanie ślubu w kościele jak będzie miał dużo kasy, a biedny niedostanie nawet jak będzie miał dom?
A o wiek to nie wypada się pytać, podobnie o te sprawy, czy się miało … . Oj, łobuziak z ciebie łobuziak.


N lut 14, 2021 21:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
Believing napisał(a):
Mnie tylko cieszy że młodzi ludzie są bardziej świadomi siebie, rzeczywistości, niż np.Ty czy ja, gdy byliśmy w ich wieku.


To ty dopiero w wieku 18 lat wyszedłeś z kołyski?

nolda napisał(a):
W sumie to masz rację, jak można wziąć od milionera 10 milionów. Milionerem jest też ten co ma milion albo dwa miliony. Nie chwytam, bezdomny dostanie ślubu w kościele jak będzie miał dużo kasy, a biedny niedostanie nawet jak będzie miał dom?
A o wiek to nie wypada się pytać, podobnie o te sprawy, czy się miało … . Oj, łobuziak z ciebie łobuziak.


To u ciebie proboszcz pyta się ile zarabiasz? i na tej podstawie wycenia ile musisz zapłacić za ślub? :D cuż to za dziwaczne obyczaje? na jakim ty świecie żyjesz? w sklepach w twojej okolicy też tak sie dzieje, że sprzedawca ocenia ile od kogo może wziąć pieniędzy, a bezdomnym rozdaje jedzenie za darmo?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 14, 2021 23:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Dylematy
Robek napisał(a):
george45 napisał(a):
Biednemu to i do nieba dostać się zdecydowanie ciężej. :beksa:


Święte słowa :mrgreen: masz kase to i dasz z 10 tysięcy to ksiądz przez cały rok będzie sie za ciebie modlił, i to w kościele na mszy niedzielnej, razem z wiernymi :biggrin: a jak nie masz kasy to możesz sobie co najwyżej o tym pomarzyć.

Miedzy modleniem, a klepaniem modlitwy jest różnica. Myślisz, że jak ksiądz weźmie dychę, to będzie się modlił czy klepał? Pozostają jeszcze wierni, którzy z tej dychy nic nie dostali. Robienie czegoś na rozkaz, to w wielu przypadkach robienie wbrew sobie.


Wt lut 16, 2021 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
Believing napisał(a):
Coraz więcej młodych ludzi, nie chce ślubu kościelnego, nie dlatego że nie mają pieniędzy. Tylko dlatego, że nie chcą mieć z takim kościołem nic wspólnego. Co i owszem doprowadza do swego rodzaju rozpaczy ojców panien młodych, bo nie poprowadzą do ołtarza ukochanej córeczki. Jakby to miało jakieś znaczenie.


Od kiedy to prowadzi się córkę do ołtarza? chyba pomyliłeś wyznania, w katolicyzmie tego niema, no chyba że coś się ostatnio zmieniło?

george45 napisał(a):
Miedzy modleniem, a klepaniem modlitwy jest różnica. Myślisz, że jak ksiądz weźmie dychę, to będzie się modlił czy klepał? Pozostają jeszcze wierni, którzy z tej dychy nic nie dostali. Robienie czegoś na rozkaz, to w wielu przypadkach robienie wbrew sobie.


O czym ty teraz mówisz? gdzie ty widziałeś bezdomnego księdza w trakcie modlitwy?
gdzie za darmo? przecież księża żyją z pieniędzy sowich wiernych, i w trakcie takiego życia się modlą, tutaj nie ma nic za darmo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 17, 2021 9:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL