Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 List do o. Szustaka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post List do o. Szustaka
Ukazał się list katolików do o.Szustaka.
Moim zdaniem ton wypowiedzi bardzo wyważony i w wielu sprawach zgadzam się z autorami listu.
Z niektórymi tezami listu jak i końcową częścią listu dotyczącą prywatnych objawień można by polemizować.

Piszący krytykują o. Szustaka za (a)polityczność, pewne niespójności teologiczne, brak zdecydowanego głosu w sprawie aborcji, zbyt duze emocje i wulgaryzmy itd.

https://www.niedziela.pl/artykul/69477/ ... taka-Skoro

_________________
ksiądz


Pt cze 25, 2021 9:54
Zobacz profil
Post Re: List do o. Szustaka
Ja odbieram ten list tak, że Episkopatowi nie wypadała jawna krytyka buntownika, to posłużył się życzliwymi owieczkami.
Moim zdaniem, jak ktoś subskrybował kanał o. Adama Szustaka, to doskonale wiedział jak dotrzeć do niego w mniej rozbuchany sposób.
A tak jest wielkie halo i nic poza tym.

Osobiście mam jeszcze kilka konferencji o. Szustaka na CD z dawnych czasów. Tylko tyle i aż tyle. Wtedy jego słowa były dla mnie inspiracją. Teraz jak widać inni potrzebują jego słów, skoro ma tak wielu subskrybentów.

Może o. Szustak zechce rozważyć udział w rekolekcjach ignacjańskich, gdy znajdzie się na rozstaju dróg?
Czasami warto zrobić zwrot w tył.
Z serdecznymi pozdrowieniami dla o. Adama Szustaka, jeśli tu zagląda.


Pt cze 25, 2021 18:46
Post Re: List do o. Szustaka
Anonimowymi owieczkami, czyli już część katolików schodzi do poziomu donosów, inwigilacji.
"Zwykli katolicy" umieszczają ów list w "Niedzieli", tygodniku od lat idącym ręka w ręką z RM i NDz...zaiste "zwykli", bo sygnowany i ściągnięty ze strony "christianitas. org", czyli konserwatyści.


So cze 26, 2021 7:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: List do o. Szustaka
Cytuj:
A ojciec w tym wywiadzie mówi niestety rzeczy przeciwne do słów Jezusa Chrystusa.
...

Najpierw ojciec podkreśla, że herezją jest twierdzenie, że piekła na pewno nie ma. Zabezpiecza się ojciec, po czym w drugim zdaniu mówi coś totalnie nielogicznego, że ma nadzieję, jest wręcz przekonany, że prawdopodobnie go nie ma. Że Jezus nie straszył piekłem.

Ale przecież to nieprawda. Jezus straszył piekłem, mówił rzeczy bardzo trudne, mamy rozumieć, że ojciec jest lepszym kaznodzieją niż Jezus, bo nie mówi o rzeczach trudnych, pomija te fragmenty Biblii?

Tu autorzy listu mają rację. Szustak przedstawia Jezusa w lepszym świetle niż jest to ukazane w Biblii.


So cze 26, 2021 8:07
Zobacz profil
Post Re: List do o. Szustaka
afilatelista napisał(a):
Cytuj:
A ojciec w tym wywiadzie mówi niestety rzeczy przeciwne do słów Jezusa Chrystusa.
...

Najpierw ojciec podkreśla, że herezją jest twierdzenie, że piekła na pewno nie ma. Zabezpiecza się ojciec, po czym w drugim zdaniu mówi coś totalnie nielogicznego, że ma nadzieję, jest wręcz przekonany, że prawdopodobnie go nie ma. Że Jezus nie straszył piekłem.

Ale przecież to nieprawda. Jezus straszył piekłem, mówił rzeczy bardzo trudne, mamy rozumieć, że ojciec jest lepszym kaznodzieją niż Jezus, bo nie mówi o rzeczach trudnych, pomija te fragmenty Biblii?

Cytuj:
Tu autorzy listu mają rację. Szustak przedstawia Jezusa w lepszym świetle niż jest to ukazane w Biblii.

Mają rację gdy piszą wydumane przez siebie zarzuty, a nie słuchają o. Szustaka, choćby:
https://youtube.com/watch?v=mNXiD7w7VVw


So cze 26, 2021 12:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: List do o. Szustaka
Nolda, dostajesz ostrzeżenie za seksistowski komentarz i trolling.
Robek, ostrzeżenie za trolling.
Believing, proszę o merytoryczne komentarze.

_________________
ksiądz


So cze 26, 2021 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: List do o. Szustaka
Alus napisał(a):
Mają rację gdy piszą wydumane przez siebie zarzuty, a nie słuchają o. Szustaka, choćby:
https://youtube.com/watch?v=mNXiD7w7VVw

Sluchajac o.Szustaka dowiadujemy sie ze wszyscy zostana zbawieni. Natomiast Sluchajac Jezusa wiemy ze jednak nie wszyscy zostana zbawieni.


Cz lip 01, 2021 20:54
Zobacz profil
Post Re: List do o. Szustaka
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Mają rację gdy piszą wydumane przez siebie zarzuty, a nie słuchają o. Szustaka, choćby:
https://youtube.com/watch?v=mNXiD7w7VVw

Cytuj:
Sluchajac o.Szustaka dowiadujemy sie ze wszyscy zostana zbawieni. Natomiast Sluchajac Jezusa wiemy ze jednak nie wszyscy zostana zbawieni.

Klasyka - nie raczyłeś wysłuchać treści podanego linku, bo przecież wiesz lepiej czego sie dowiemy "słuchając o. Szustaka"...ot i merytoryczna polemika...


Pt lip 02, 2021 6:37
Post Re: List do o. Szustaka
katon, ale slyszales o "nadziei zbawienia dla wszystkich"
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nadziej ... _zbawienia

Do niedawna glownie straszono pieklem i karami, zeby strachem owieczki zdyscyplinowac, przeciwnie do tego, jak Jezus traktowal swoich uczniow i rozmowcow.


Pt lip 02, 2021 6:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: List do o. Szustaka
Kael napisał(a):
Do niedawna glownie straszono pieklem i karami, zeby strachem owieczki zdyscyplinowac, przeciwnie do tego, jak Jezus traktowal swoich uczniow i rozmowcow.

Przeoczyłaś "twarde mowy" Jezusa? I tak, masz rację, On nikogo nie dyscyplinował, wielu swym uczniom zezwalał odejść, nie nalegając by nadal za Nim podążali. Tyle tylko, że On wiedział "Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem"

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 02, 2021 9:03
Zobacz profil
Post Re: List do o. Szustaka
Sama piszesz, ze Pan Jezus nikogo na sile nie trzymal.
Jego Ewangelia jest pozytywna. Jego przestrogi sa prawda, ale sam mowi, ze tylko u Boga jest wszystko mozliwe i to jest Dobra Nowina.
Wszelakie straszenie karami piekielnymi za przekroczenie paragrafow nic nie daje, co podsumowal sw Pawel w swoich listach. Na pewno wiesz, co pisal o poleganiu na uczynkach Prawa?


Pt lip 02, 2021 9:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: List do o. Szustaka
Kael napisał(a):
Jego Ewangelia jest pozytywna. Jego przestrogi sa prawda, ale sam mowi, ze tylko u Boga jest wszystko mozliwe i to jest Dobra Nowina.

Pomijasz wiele słów by następnie stwierdzić, że u Boga wszystko jest możliwe, odważna postawa.
"Synu człowieczy, gdyby jakiś kraj zgrzeszył przeciwko Mnie niewiernością i gdybym wówczas wyciągnął rękę przeciwko niemu, i złamał mu podporę3 chleba, zesłał głód, wyniszczył ludzi i zwierzęta 14 i gdyby tam byli owi trzej mężowie: Noe, Danel4 i Hiob, to tylko oni, dzięki, sprawiedliwości swej, ocaliliby życie swoje - wyrocznia Pana Boga."Ez.14
Czy Jezus twierdził inaczej?"Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego." Mt.5,26
"A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie"Mt7
Kael napisał(a):
Wszelakie straszenie karami piekielnymi za przekroczenie paragrafow nic nie daje, co podsumowal sw Pawel w swoich listach. Na pewno wiesz, co pisal o poleganiu na uczynkach Prawa?

?
"sprawiedliwego sądu Boga, 6 który odda każdemu według uczynków jego: 7 tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne"..."Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni"List do Rzym.2

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 02, 2021 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: List do o. Szustaka
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Mają rację gdy piszą wydumane przez siebie zarzuty, a nie słuchają o. Szustaka, choćby:
https://youtube.com/watch?v=mNXiD7w7VVw

Cytuj:
Sluchajac o.Szustaka dowiadujemy sie ze wszyscy zostana zbawieni. Natomiast Sluchajac Jezusa wiemy ze jednak nie wszyscy zostana zbawieni.

Klasyka - nie raczyłeś wysłuchać treści podanego linku, bo przecież wiesz lepiej czego sie dowiemy "słuchając o. Szustaka"...ot i merytoryczna polemika...

Przeciez o.Szustak wyraznie mowi ze wierzy ze wszyscy zostana zbawieni.
https://www.youtube.com/watch?v=uuUwoJ0sqPI&t=530s
Posluchaj jak niewierzysz.


Pt lip 02, 2021 15:33
Zobacz profil
Post Re: List do o. Szustaka
I co z tego wynika, ze wierzy? Zapewne ma jakies przeslanki ku temu.

To, ze on wierzy w cos, nie oznacza jednak, ze tak bedzie na pewno.


Pt lip 02, 2021 15:45

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: List do o. Szustaka
Kael napisał(a):
katon, ale slyszales o "nadziei zbawienia dla wszystkich"
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nadziej ... _zbawienia

Do niedawna glownie straszono pieklem i karami, zeby strachem owieczki zdyscyplinowac, przeciwnie do tego, jak Jezus traktowal swoich uczniow i rozmowcow.

Kiedys owwszem staszono ale opierano sie tu na Ewangelii nikt sobie ot tak sobie piekla nie wymyslil.
Teraz natomiast wielu wierzacych cenzuruje Biblie poniewaz niepokrywa sie to z ich wizja swiata.

"Jezus wiele razy mówił na temat rzeczy ostatecznych, również na temat piekła i przestrzegał przed nim. Mówił o nim ponad sześćdziesiąt razy. Trzydzieści razy mówił o ogniu i o strasznych mękach i ponad trzydzieści razy mówił o wieczności. W swoim nauczaniu bardzo mocno akcentował te prawdy, dlatego my nie możemy dzisiaj pomniejszać zawartości Ewangelii".
https://www.niedziela.pl/artykul/26804/ ... e-istnieje


Pt lip 02, 2021 15:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL