Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem 
Autor Wiadomość
Post Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Idealny scenariusz na bestseller książkowy lub filmowy.
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... rects=true

Zakonnik, kradzież dzieł sztuki, ślub z 91-latką, w tle tajemniczy przyjaciel. Czy jest to sensacja ? A i owszem ! Bardzo pikantna. Chyba sami przyznacie.

Teraz pytanie rozpoczynające być może dyskusję. Niech mi ktoś powie, jak taki gagatek przeszedł przez formację zakonną jezuicką i uchował się dość długo w tym zakonie ? Nie wierzę, że nikt z jego przełożonych czy kolegów nigdy nie zauważył czegoś niepokojącego (delikatnie ujmując) w jego zachowaniu.


Cz wrz 09, 2021 17:27
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Ten link to tylko dostęp do około 5% artykułu, przeczytałeś cały (było cię stać na płatny artykuł?) czy tylko na podstawie tych kilku darmowych wersów chcesz prowadzić dyskusję?
Jeśli tylko na podstawie 5%, to delikatnie ujmując nie w zachowaniu zakonnika, lecz Twoim można by się dopatrzeć czegoś niepokojącego.
Zakonnik, no cóż jak to mówią na bezrybiu i rak ryba. Chronofilia chyba nie jest czynem karalnym, Siekielski filmu nie zrobi. Za seks rozliczył się obrazkami i krzyżykiem, dodatkowo po bożemu wziął ślub. Nie widzę tu żadnej pikantnej sensacji. No chyba, że w dalszej (niedostępnej dla ubogich finansowo) części artykułu doczytałeś coś czego nie wiem.


Cz wrz 09, 2021 18:25
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Tu masz calosc za darmo

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/mokotow/wa ... te-5398683

Od innego jezuity wiadomo, ze byl profesorem etyki czyli moralnosci


Cz wrz 09, 2021 19:17
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Gwoli wyjaśnienia, ta "całość za darmo" nie dotyczy tego artykułu, do którego link podał @Cincinnatus.
Co rozumiesz pod pojęciem „byl profesorem etyki”?
Wracając do profesora zakonnika, pomijając krzyżyk i te kilka obrazków czy nie szlachetnie się zachował biorąc ślub z 91 kobietą?


Cz wrz 09, 2021 20:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Nolda, przestań trollowac bo będzie ostrzeżenie!

_________________
ksiądz


Cz wrz 09, 2021 20:22
Zobacz profil
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Cincinnatus napisał(a):
Idealny scenariusz na bestseller książkowy lub filmowy.
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... rects=true

Zakonnik, kradzież dzieł sztuki, ślub z 91-latką, w tle tajemniczy przyjaciel. Czy jest to sensacja ? A i owszem ! Bardzo pikantna. Chyba sami przyznacie.

Teraz pytanie rozpoczynające być może dyskusję. Niech mi ktoś powie, jak taki gagatek przeszedł przez formację zakonną jezuicką i uchował się dość długo w tym zakonie ? Nie wierzę, że nikt z jego przełożonych czy kolegów nigdy nie zauważył czegoś niepokojącego (delikatnie ujmując) w jego zachowaniu.

Czy ktokolwiek z ludzi posiada zdolność rozeznania co będzie za 20 lat, i co komu odwali??
Judasz chodził 3 lata, był naocznym świadkiem cudów, wysłuchiwał naukę Chrystusa i za kase zdradził.
Każdy człowiek posiada potencjał na Judasza, hiszpański biskup stojący na czele walki z lgbt zauroczył sie okultystką i postanowił z nią wieść dalsze życie.


Pt wrz 10, 2021 7:07
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
nolda napisał(a):
Ten link to tylko dostęp do około 5% artykułu, przeczytałeś cały (było cię stać na płatny artykuł?) czy tylko na podstawie tych kilku darmowych wersów chcesz prowadzić dyskusję?
Jeśli tylko na podstawie 5%, to delikatnie ujmując nie w zachowaniu zakonnika, lecz Twoim można by się dopatrzeć czegoś niepokojącego.
Zakonnik, no cóż jak to mówią na bezrybiu i rak ryba. Chronofilia chyba nie jest czynem karalnym, Siekielski filmu nie zrobi. Za seks rozliczył się obrazkami i krzyżykiem, dodatkowo po bożemu wziął ślub. Nie widzę tu żadnej pikantnej sensacji. No chyba, że w dalszej (niedostępnej dla ubogich finansowo) części artykułu doczytałeś coś czego nie wiem.


nolda napisał(a):
Gwoli wyjaśnienia, ta "całość za darmo" nie dotyczy tego artykułu, do którego link podał @Cincinnatus.
Co rozumiesz pod pojęciem „byl profesorem etyki”?
Wracając do profesora zakonnika, pomijając krzyżyk i te kilka obrazków czy nie szlachetnie się zachował biorąc ślub z 91 kobietą?


Cóż mam powiedzieć po Twoich wpisach ? Chyba tylko "życzyć" Kościołowi takich "szlachetnych" kapłanów. :D


Pt wrz 10, 2021 15:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Podniecasz się skandalikami brukowcowymi o jakimś byłym jezuicie. Sprawa tyle warta co skandal o sędziach kradnących 50zł na stacji. Czy pendrajwy w sklepach. Choć to byli przynajmniej aktywni sędziowie, nie jacyś "byli".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt wrz 10, 2021 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
[quote="nolda"]
Ta integracja jezuity bardzo fajna, polecam każdemu :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 10, 2021 16:57
Zobacz profil
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Cincinnatus napisał(a):
Cóż mam powiedzieć po Twoich wpisach ? Chyba tylko "życzyć" Kościołowi takich "szlachetnych" kapłanów. :D

Spójrz na fakty:
1. Były zakonnik jest podejrzanym w sprawie kradzieży „cennych” obrazów i dewocjonaliów. Piszesz, że to pikantna sensacja, czy byłoby pikantną sensacją, gdyby były pracownik gospodarstwa rolnego ukradł stary rower z tego gospodarstwa? Wartość tych dewocjonaliów określili zakonnicy. Czy to jest ich realna własność? Właściciel gospodarstwa określił wartość roweru na 200 tysięcy złotych, motywując, że był bardzo z nim związany. Jaką realna wartość przedstawia według Ciebie rower, kto powinien ją określić?
2. Wziął ślub z 91 kobietą. Jest byłym zakonnikiem, prawo nie zabrania brać śluby z osobami starszymi. Pikantna sensacja? Może gdyby zrobił to jako zakonnik… .
3. Chciał wyrzucić z domu opiekunkę socjalną. Skoro kontaktował się z opieką społeczną, wyjaśnił, że jest mężem, jest na wolności i będzie sprawował opiekę nad żoną, a mimo to pracownica opieki nie chciała opuścić mieszkania to co miał robić? Zastanawiam się, czy ta opiekunka nie powinna zostać ukarana za nieuzasadnione wzywanie policji.
No i to wszystko co skalda się na tą „pikantną sensację”. W jakim celu podałeś tego linka, co chciałeś przez to osiągnąć?


Pt wrz 10, 2021 17:09
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Napiszę Ci reakcję pewnej 88-latki. Na takie i podobne przypadki reaguje mniej więcej tak: Boże ! Że ja dożyłam takich czasów ! Ksiądz i takie rzeczy !

Co chciałem przez to osiągnąć ? Rozpocząć dyskusję na temat przepuszczania przez seminaryjne czy zakonne sita osób, które nigdy nie powinny przyjąć święceń kapłańskich. Np. przymykanie oczu przez przełożonych seminarium na skłonności homoseksualne kandydata do święceń.

Pytanie nadal aktualne. Jak gagatki przynoszące wstyd Kościołowi przechodzą przez 6-letni pobyt w seminarium ?


Pt wrz 10, 2021 17:54
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Alus napisał(a):
Czy ktokolwiek z ludzi posiada zdolność rozeznania co będzie za 20 lat, i co komu odwali??
Judasz chodził 3 lata, był naocznym świadkiem cudów, wysłuchiwał naukę Chrystusa i za kase zdradził.
Każdy człowiek posiada potencjał na Judasza, hiszpański biskup stojący na czele walki z lgbt zauroczył sie okultystką i postanowił z nią wieść dalsze życie.


Oczywiście że nikt z nas nie posiada zdolności rozeznania co będzie za 20 lat. Ale tacy jezuici mają swoją formację i myślę że świadomie podejmują decyzję o wstąpieniu do zakonu i życiu zgodnie z regułą. Mają prawo odejść i żyć z kimś innym. Ale kradzież jest kradzieżą i na to nie ma wytłumaczenia. Podobnie małżeństwo w trzecim dniu od opuszczenia zakonu czyli 18 sierpnia! Czy to skandal na który przymykali oczy współbracia? Przecież ten jezuita musiał znać tę kobietę wcześniej. Musiał ją wcześniej poprosić o rękę. Musiał zgłosić wcześniej fakt zawarcia związku małżeńskiego w USC. I w tym wszystkim był jezuitą, odprawiał mszę, spowiadał ludzi, dawał rozgrzeszenie, (nauczał w Bobolanum?). To nie był zakonnik z przysłowiowego Pćimia Dolnego!

Zastanawia mnie jaka jest przyczyna takich upadków w KRK. Co sprawia, że księża, zakonnicy żyją inaczej niż głoszą z ambony? Co się dzieje we współczesnym człowieku że nie istnieją dla niego żadne wartości?


Pt wrz 10, 2021 18:05
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
Dopisując:
Cytuj:
https://deon.pl/swiat/wiadomosci-ze-swi ... ow,1560479
Jak wiecie, usiłowanie zawarcia małżeństwa skutkuje dymisją ipso facto. Dla nas wszystkich jest to trudna sytuacja, tym bardziej, że nasz były Współbrat był wykładowcą teologii moralnej i nasza wiarygodność jako jezuitów na tym poważnie cierpi.


Pt wrz 10, 2021 18:23
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
[ciach... trolling. Ostrzeżenie. M]


Pt wrz 10, 2021 20:36
Post Re: Integracja pewnego jezuity ze społeczeństwem
bert04 napisał(a):
Podniecasz się skandalikami brukowcowymi o jakimś byłym jezuicie. Sprawa tyle warta co skandal o sędziach kradnących 50zł na stacji. Czy pendrajwy w sklepach. Choć to byli przynajmniej aktywni sędziowie, nie jacyś "byli".

No ale budowanie nowych elit, i w ramach mianowanie bez konkursu prokuratora, który pijany na golasa biega po ulicach, sklepach, to jednak skandalik z tymi nowymi elitami :D

Believing napisał(a):
Ale kradzież jest kradzieżą i na to nie ma wytłumaczenia. Podobnie małżeństwo w trzecim dniu od opuszczenia zakonu czyli 18 sierpnia! Czy to skandal na który przymykali oczy współbracia? Przecież ten jezuita musiał znać tę kobietę wcześniej. Musiał ją wcześniej poprosić o rękę. Musiał zgłosić wcześniej fakt zawarcia związku małżeńskiego w USC. I w tym wszystkim był jezuitą, odprawiał mszę, spowiadał ludzi, dawał rozgrzeszenie, (nauczał w Bobolanum?). To nie był zakonnik z przysłowiowego Pćimia Dolnego!

A czy kradzieżą nie jest branie pełnymi garściami z kasy rządowej dla zakupu luksusowych aut, dla piramidalnych wzrostów swoich uposażeń, podobnie były jezuita własnością zakonu zwiększał swój stan posiadania.
Do 91 latki też zapewne nie chodził w amory, napotkali panowie panią z silną demencją i wykorzystali ją dla jej mieszkania.
Dewianci seksualni przez lata wykorzystujący dzieci także odprawiali Msze św, głosili homilię, ba nawet drogą korupcji załatwiali sobie dojście do samego papieża, który niczego nie świadomy publicznie dawał go za wzór świętości :(

Cytuj:
Zastanawia mnie jaka jest przyczyna takich upadków w KRK. Co sprawia, że księża, zakonnicy żyją inaczej niż głoszą z ambony? Co się dzieje we współczesnym człowieku że nie istnieją dla niego żadne wartości?

A przed wiekami było inaczej?? ...wystarczy zapoznać sie z historią papiestwa, np rodu Borgiów, czasy panowania równolegle dwu/trzech papieży, sądy nad zmarłym papieżem i wydana kara "utopienia" go w Tybrze. Różnica polega jedynie na braku mediów o zasięgu światowym.


So wrz 11, 2021 7:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL