Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kochasz Kościół????? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 29, 2003 17:11
Posty: 32
Post Kochasz Kościół?????
:hmmm: no wlaśnie........
co to dla Ciebie znaczy kochac Kościół ? :telefon:
Jak to wyrażasz? ??
jeśli masz ochote to podziel się .... trudnościami i radościami tej milości....

_________________
s. Elżbieta Jarmuszkiewicz - Misjonarka Klaretynka


Pn lut 02, 2004 15:12
Zobacz profil
Post 
Znaczy to dla mnie wytykać mu każdą wadę.
Czyli tak jak kochane dziecko trzeba pouczać i strofować, tak ja kocham mój Kościół.
:lol:
A i czasami przygarnąć i obronić - choćby przed Pug'iem na forum. :biggrin:


Wt lut 03, 2004 16:51

Dołączył(a): Pn lut 02, 2004 18:44
Posty: 7
Post Jedyna prawdziwa miłosć
Skoro ktoś ma czelność krytykować Kosciół świadczy iż jego wiara i chęć przynależenia do tegoż Koscioła jest mu zupełnie obojętna albo jest tak idealny że nie może nic sobie zarzucić. Kościół tworzą wszyscy wierni i to ich wszystkich krytykujesz(PTRqwerty)
Wracając do tematu, miłość do Kościoła, jako do zgromadzenia wiernych, jest bym bardziej gorętsza im większa, głębsza jest wiara. Uwierzmy i zaufajmy jedynej doskonałej miłości jaką jest Jezus Chrystus.
Zgodnie z przykazaniem miłości, mamy kochać bliżniego. Tym bliźnim są wszyscy nasi bracia i siostry, im mocniej wierzymy i kochamy Boga tym bardziej kochamy nasz Kościół.


Wt lut 03, 2004 19:19
Zobacz profil
Post co to znaczy: miłować
Ja znów ze swoim dziwactwem. Ja nie kocham Kościoła, bo nie mam wobec niego ciągotek lubieżnych. Ja Kościół miłuję. Ja juz mdleję od korygowania rozumienia tych róznych pojęć.
A czy Ty znasz Biblię? Czy tylko Cię egzaltacja opanowała. Bo ja zrozumiałem PTR-a, że jego miłość do Kościoła jest na wzór ojca miłującego swojego syna. A co mówi Księga Mądrości o ojcowskiej miłości? Poczytaj, bo to będzie bardziej pożyteczne niż Twoje wzdychanie i oburzanie się na PTR-a. A co mówi na ten temat Pan Jezus, bo przecież jeżeli PTR mówi o wadach, to mowi o konkretnych członkach Kościoła, bo nie jest mu obce to, że okreslona, grzeszna grupa ludzi tworzących Kościół, to nie cały Kościół. Ale oni wpływają na wizerunek Kościoła i upominając ich upomina się niejako Kościół. Co innego gdyby PTR ganił doktrynę Kościoła ale tego nie robi.
Pokój i dobro! tis.


Wt lut 03, 2004 20:25

Dołączył(a): Pn lut 02, 2004 18:44
Posty: 7
Post Do teofila
Nie mam zamiaru rozmawiać z osobą o tak wysokim mniemaniu o sobie, której miłość kojarzy się tylko z przyjemnościami fizycznymi. A propo ojcowskiej miłości, aby obdarzyć kogoś ojcowską miłością trzeba być jak ten ojciec, którego opisuje Księga Mądrości. Co do korygowania "tych pojęć"- pycha gubi ludzi.


Wt lut 03, 2004 20:41
Zobacz profil
Post 
Czy Ty dexterlog, rozumiesz to, co czytasz? Jeżeli mi wykażesz niezbicie, że mi się miłość kojarzy się tylko z przyjemnościami fizycznymi. To gotów jestem - choć ze wględu na wiek i chorobę nie jestem w stanie przemaszerować 1km - pieszo obejść kulę ziemską. To właśnie Ty tym swoim zdaniem utożsamiasz miłość z przyjemnościami fizycznymi u tożsamiając ją z kochaniem.


Wt lut 03, 2004 22:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Ja kocham swój Kościół.
Jest on,jak twierdzi Biblia,filarem i podporą prawdy. ;)
Szerzej piszę na stronie:

viewtopic.php?t=571

Pozdrawiam
MARCIN
Z Bogiem


Śr lut 04, 2004 10:43
Zobacz profil
Post 
Kocham Kościół w sposób nieco podobny do PTR...
Najważniejsze bowiem dla mnie jest 11 Chystusowe przykazanie Miłóści - Boga i bliźniego...
Oraz postępowanie w duchu Odpowiedzialności ...
Mimo tego - że jak każdy człowiek - czasem "zbłądzę"...

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=9742#9742

http://www.katolik.pl/dyskusje/viewtopi ... 3539#53539


Śr lut 04, 2004 10:55
Post 
hihi
jak malutkie 'stwierdzonko' może wywołać całą serię ciekawych wypowiedzi :)


Śr lut 04, 2004 22:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Czy zauważyliście,że nawet Biblia kocha Kościół? ;)

Często zadaję pytanie:

Co jest Twoim filarem i podporą Prawdy?

Niektórzy(np.biblijnie wierzący)odpowiadają BIBLIA.

A co Biblia mówi na ten temat?

Kościół jest filarem i podporą prawdy (1 Tm 3, 15) ;)

Pozdrawiam.
Z Bogiem

ps.Prawda może nie jest jak pies.

Jezus jest Prawdą.Sam o sobie tak mówi...


Cz lut 05, 2004 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 08, 2004 14:13
Posty: 77
Post 
A czymże jest kościół?
Dlaczego nagle mam kochac kościół?
Dlaczego mam byc dobry, genialny, punktualny, zyczliwy, dobry?
Czy komuś to potrzebne?
Czy nie było by milej i lepiej, gdyby tych nakazów było by mniej?

Przecież Jezus nie mówił o nakazach i zakazach, mówił jedyeni - kochajcie i bądźcie kochani! A miłość to nie zbiór nakazów i zakazów, miłość to po prostu miłość;)

_________________
Kto zobaczy we mnie coś dobrego, zobaczy siebie. Niech nie łudzi się ten, który na głupotę skazany, bo nic więcej nie zobaczy, tylko ból i winę swoją. Ten zrozumie, kto rozumem i sercem włada. Kto ma oczy zamknięte niechaj się martwi.


Cz lut 12, 2004 22:25
Zobacz profil ICQ
Post 
Cytuj:
Przecież Jezus nie mówił o nakazach i zakazach,


Ty chlopie chyba w zyciu Biblii nie przeczytales!!

To co tutaj wypisujesz to tylko Twoje dziwaczne wymysly.
Zacznij myslec........bo jak na razie masz z tym trudnosci


pozdrowka


Cz lut 12, 2004 22:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 08, 2004 14:13
Posty: 77
Post 
Ty zas chłopie chyba dobrze jąznasz skoro tak mówisz, ale szkoda, że wg niej nie postępujesz;)

_________________
Kto zobaczy we mnie coś dobrego, zobaczy siebie. Niech nie łudzi się ten, który na głupotę skazany, bo nic więcej nie zobaczy, tylko ból i winę swoją. Ten zrozumie, kto rozumem i sercem włada. Kto ma oczy zamknięte niechaj się martwi.


Cz lut 12, 2004 22:40
Zobacz profil ICQ
Post 
Polkownik, Współczujący !

Tak się składa, że głównym "filarem" naszej Wiary jest Dekalog w połączeniu z 11 (Chrystusowym) przykazaniem Miłości Boga i bliźniego.

Nowy Testament jest dla nas świadectwem życia i nauczania Jezusa Chrystusa, zaś Stary T. - wyjaśnia nam na jakich podstawach Jezus Nauczał...
Tyle w ogromnym skrócie - tytułem wyjaśnienia pewnych (chyba niezrozumiałych dla Was ) kwestii...


Pt lut 13, 2004 9:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 08, 2004 14:13
Posty: 77
Post 
Moim głównym filarem jest miłość, która nie nakazuje i nie zakazuje, pozwala mi ona abym nazywał rzeczy po imieniu, czarne to czarne, białe to białe, wolność pozwala mówić mi to co myslę i to co czuję, pokora pozwala mówić mi to nawet wtedy gdy będzie rażące, w końcu wszyscy jesteśmy ludxmi i płyniemy tym samym statkiem, więc nie oszukujmy się, że jesteśmy tacy doskonali, skoro nie jesteśmy. Więc zamiast pokazywać się na pokaz innym, jacy to jesteśmy dobrzy - zacznijmy być dobrzy pokazując prawdę.

_________________
Kto zobaczy we mnie coś dobrego, zobaczy siebie. Niech nie łudzi się ten, który na głupotę skazany, bo nic więcej nie zobaczy, tylko ból i winę swoją. Ten zrozumie, kto rozumem i sercem włada. Kto ma oczy zamknięte niechaj się martwi.


Pt lut 13, 2004 13:08
Zobacz profil ICQ
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL