Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 A coś takiego.... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 06, 2004 12:33
Posty: 1
Post A coś takiego....
Nic nie jest takie na jakie wygląda....


(autora sobie nie przypominam, ale to i tak przecież bez znaczenia;-)[/b]


Cz maja 06, 2004 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 18:16
Posty: 11
Post 
nic nie wygląda:)


Śr maja 12, 2004 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post dobry żart? ;))
Moran, Ty to może wziąłeś za dobry żart? ;) A to jest w oczywisty sposób prawdziwe. Tylko realizm naiwny głosi, że rzeczy są takie, na jakie wyglądają. Realizm krytyczny już stwierdza, że nic tak naprawdę nie jest takie, na jakie wygląda, choć jest pewne, że istnieje obiektywnie. A idealizm w ogóle podważa istnienie rzeczy, nie mówiąc już o ich obiektywnym "wyglądzie".

Patrzysz na przykład na swoją rękę i wydaje Ci się, że ona jest taka, jaką ją widzisz... A tak naprawdę to Ty nawet ręki nie widzisz, tylko światło, które się od niej odbija!! A i światło widzisz tylko takie, jakie jesteś w stanie zobaczyć, a nie takie, jakie jest ono "naprawdę".

Idealista by do tego dodał, że właściwie to jaka jest pewność, że to światło w ogóle istnieje poza Twoim umysłem? Że nie jest ono tylko Twoim wyobrażeniem, projekcją?

A jak się tak nad tym dobrze zastanowić, to przecież dotyczy to całego świata zmysłów... ;) Tak naprawdę świat jest ZUPEŁNIE INNY, niż nam by się mogło zdawać. Tylko - i w tym problem - nie wiadomo za bardzo, w jaki sposób można by naprawdę poznać świat. Mimo tak, wydawałoby się, oczywistej pewności zmysłów, nie dają nam one żadnej informacji o obiektywnej rzeczywistości. Niestety.

Pozdrawiam! :D

_________________
Wino i muzyka rozweselają serce,
ale wyżej od tych obu rzeczy stoi umiłowanie mądrości.


Cz maja 13, 2004 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
O, Alipiusz mnie juz wyprzedzil...

Jak slysze to powiedzenie to zawsze przypomina mi sie sytuacja kiedy dowiedzialem sie dlaczego cos ma taki a nie inny kolor. Wtedy pewnie mowilem, że to "szok w trampkach" ;)

_________________
Bogu ducha winny


So maja 15, 2004 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 8:41
Posty: 163
Post PRAWDA
Nic nie jest takie na jakie wygląda....

Podoba mi się :-)

Wyobraźmy sobie wielką ścianę z napisem PRAWDA. Gdy jesteśmy zbyt daleko od tej ściany nie dotrzegamy jej. PRAWDA jest zniekształcona na skutek odległości w jakiej znajdujemy się od niej. Gdy jesteśmy całkiem przyklejeni do ściany również nie dostrzegamy. PRAWDA zniekształcona jest na skutek zbyt dużego kąta widoczności. Zachowując dopiero optymalną odległość jesteśmy w stanie dostrzec ową PRAWDĘ.

_________________
"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie. (...) Nie chcemy Kościoła, który, jak to piszą gazety, zmienia się wraz ze światem. Chcemy Kościoła, który zmieni świat".
[G.K.Chesterton]


Pt paź 01, 2004 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
jasne nic nie jest takie...

a co powiecie w zwiazku z tym o ludziach, ktorzy wyraznie widac, ze maja problem i cos ich gryzie, a na pytanie o co chodzi odpowiadaja "jest ok"

... i mamy przyklad sprzecznych komunikatow... ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn paź 25, 2004 23:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 29, 2004 12:36
Posty: 427
Post 
Nie wiem czy to jakoś sie łączy z tym tematem chociaż wydaje mi sie ze tak. Mianowicie czasem zastanawiałam sie nad tym jak naprawdę wyglądam. Tzn niby są lustra, ale skąd mam mieć pewność ze oddają prawdziwy mój obraz, tak samo ze zdjęciami. Moze mój mózg jest tak zaprogramowany że zawsze będę widziała siebie tak a nie inaczej...Poza tym ciekawe jest czy inna osoba która na mnie patrzy widzi mnie taką jaką widzę siebie sama....

_________________
Wiara jest to pewność bez dowodu.
Obrazek


Śr lut 01, 2006 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2006 21:19
Posty: 17
Post Słuch
Co do ostatniego wpisiku. Mam podobnie, także ze słuchem. Gdy ktoś mnie słyszy uważam, iż mam ładny głos, ale gdy ja siebie słysze myślę sobie: "Ale mam okropny głos". Moim zdaniem każdy troszke inaczej patrzy na siebie i siebie inaczej słyszy. :biggrin:

Nic nie jest takie jak sie nam wydaje.

_________________
Symphony of life


Pn lut 06, 2006 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 21, 2005 16:18
Posty: 85
Post 
Nic niewygląda na to czym jest

za to udajo to czym nigdy niezostanie

_________________
Dla katolika nie może istnieć neutralność. Pan Bóg też nie jest neutralny


So lut 11, 2006 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
chmurka
Cytuj:
Nie wiem czy to jakoś sie łączy z tym tematem chociaż wydaje mi sie ze tak. Mianowicie czasem zastanawiałam sie nad tym jak naprawdę wyglądam. Tzn niby są lustra, ale skąd mam mieć pewność ze oddają prawdziwy mój obraz, tak samo ze zdjęciami. Moze mój mózg jest tak zaprogramowany że zawsze będę widziała siebie tak a nie inaczej...Poza tym ciekawe jest czy inna osoba która na mnie patrzy widzi mnie taką jaką widzę siebie sama....


chmurko polecam ci więc zrób eksperyment
nagraj się na taśmę wideo VHS albo inny jakiś format przez kamerkę
może być z aparatu fotograficznego :P

potem wybierz jakąś znajomą osobę i spytaj czy wyglądasz rzeczywście tak jak na filmie jesli ta osoba powie ci , że tak lub tylko widzi drobne różnice...
to znaczy, że własnie tak wyglądasz :P

dzięki temu twoje problema znikną
już będziesz wiedzieć jak wyglądasz ;)

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lut 12, 2006 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL