Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zdrada 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 16, 2022 11:43
Posty: 2
Post Zdrada
Chciałam opisać swoją sytuację i zapytać się Was co byście zrobili na moim miejscu. Jestem mężatką od 27 lat, mam dwoje dorosłych dzieci. Kilka miesięcy temu dowiedziałam się o romansie męża. Romans trwał przez kilka miesięcy i został przerwany w momencie kiedy się dowiedziałam. Mąż żałuję, że wplątał się w taką relację [przynajmniej tak mówi] . Ostatnio w wyniku nacisków / pytań przyznał się, że zdradził mnie jeszcze dwukrotnie: 20 i 10 lat temu. Romanse wówczas trwały ok.2 tygodni. Jestem załamana i rozbita. Kocham męża, ale nie wiem czy dam radę z nim być i czy to ma sens.


Pn maja 16, 2022 11:53
Zobacz profil
Post Re: Zdrada
Agnieszka_1975 napisał(a):
Jestem załamana i rozbita. Kocham męża, ale nie wiem czy dam radę z nim być i czy to ma sens.

Byłam w odrobinę innej sytuacji gdy dowiedziałam się o zdradzie męża. Nasze dziecko chodziło wówczas do gimnazjum. Tak jak Ty też kochałam swojego męża i walczyłam przez siedem lat o nasze małżeństwo. Zupełnie niepotrzebnie. Nie da się żyć z kimś do kogo nie masz już zaufania.
I z własnego doświadczenia wiem, że miłość może się skończyć i trzeba nauczyć się z tym żyć. Co też nie jest łatwe i wymaga czasu.

Nie powiem Ci że masz zrobić to czy tamto. Każda z nas jest inna. I choć podobna rzecz nas doświadczyła, to nasze małżeństwa z pewnością nie były takie same.


Pn maja 16, 2022 15:45

Dołączył(a): Pn maja 16, 2022 11:43
Posty: 2
Post Re: Zdrada
Dziękuję Believing za odpowiedź. Domyślam się, że wiesz co teraz czuję. Chciałam się Ciebie zapytać jak wyglądało Twoje małżeństwo przez te 7 lat, kiedy próbowałaś je ratować. Co przeważyło za tym, że podjęłaś decyzję o rozstaniu? Ja obecnie jestem na wahadle, przechodzę z myśli o rozstaniu do myśli o próbie ratowania związku. Czuję, że przez tak długi czas [prawie całe moje dorosłe życie] żyłami z kimś kogo tak naprawdę nie znałam.


Wt maja 17, 2022 8:11
Zobacz profil
Post Re: Zdrada
Agnieszko, w mojej rodzinie nie było rozwodów. Nie słyszałam też, aby były jakieś zdrady. Miałam też na względzie dziecko, że potrzebuje obojga rodziców. W takim czasie jak Ty jesteś obecnie pojechałam na rekolekcje ignacjańskie, na Fundament. Potrzebowałam odrobiny spokoju, czasu (Fundament trwa 5 dni), by móc zebrać myśli co dalej, co mam robić. Nie miałam nikogo z kim mogłabym szczerze porozmawiać o tym co się stało. Moja Mamusia była bardzo chora, a ja nie chciałam jej obarczać swoimi problemami.

Nie żałuję tych rekolekcji, to najpiękniejsze co mogłam dostać. Jeździłam tam co roku, na osiem dni. Na I tydzień pojechałam w żałobie po śmierci Mamusi. Umarła w święto Matki Bożej Anielskiej. Pełne rekolekcje trwają cztery tygodnie, z rocznymi odstępami (by usłyszane słowo mogło we mnie pracować), daje to cztery lata + fundament= 5 lat. Rok później był rok przerwy. W następnym roku pojechałam na Syntezę Klasyczną, też trwa 8 dni i zawiera w sobie treści ze wszystkich czterech tygodni rekolekcji. Decyzję podjęłam rok później, po rekolekcjach 30 dniowych. Choć jadąc tam, wcale po tą decyzję nie jechałam. Ale mogłam ją podjąć. Byłam na tyle silna.

Nie zapominaj proszę, że to moja droga, Twoja może być inna.

Może to zabrzmi dość dziwnie, ale jeśli będziesz mogła zobaczyć film z tegorocznych nominacji oskarowych "Drive My Car" to gorąco Ci polecam. Właśnie teraz, w tym stanie jakim jesteś może przynieść Ci ulgę i rzuci nowe spojrzenie.


Wt maja 17, 2022 17:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL