Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 9:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 507 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Następna strona
 adopcja dzieci przez pary homoseksualne? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
micked napisał(a):
Jest wiele normalnych rodzin, które pragną adoptować dziecko, są też rodzinne domy dziecka, możliwości jest wiele.

Jak widzimy z zycia mozliwosci te sa niewystarczajace, warto wiec poszukac innych.

micked napisał(a):
Poza tym warto zadać sobie pytanie dlaczego koncepcja adopcji dzieci przez homoseksualistów pojawiła się dopiero w XX w?

Moze dlatego, ze w naturze czlowieka jest niechec do wszystkiego co inne. Ta niechec byla podsycana przez rozne panujace ideologie, ktore dopiero od niedawna zaczely tracic na znaczeniu. Dzieki powszechnemu dostepowi do oswiaty kazdy moze w miare obiektywnie rozpatrzyc, ktora innosc jest calkowicie nieszkodliwa i zaczac te innosc akceptowac zamiast zwalczac. Co wiecej, mozna nawet zastanowic sie, czy ta innosc nie moze pomoc w rozwiazaniu niektorych istniejacych problemow.

micked napisał(a):
I czy nie jest to związane z pojawieniem się pewnej ideologii, zgodnie z którą homoseksualizm nie jest zaburzeniem osobowości, ale pewnym alternatywnym stylem życia.

Nie wiem co to za tajemnicza ideologia o ktorej piszesz, moze masz na mysli jakas ideologie gloszaca potrzebe samodzielnego myslenia? Zreszta niewazne co to za ideologia by byla, kazda ideologie mozna przeanalizowac z perspektywy jej ewentualnego wplywu na swiat i na tej podstawie sprobowac ocenic ile jest warta.

Tak na marginesie, jakby kazdy tak swoja wyznawana ideologie uczciwie przeanalizowal (uczciwie czyli pod katem swiata a nie jej samej), to mysle, ze mozna by uniknac wielu przykrych sytuacji, w jakie obfituje historia.


Wt maja 23, 2006 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Szanowny -olfiku-. Jestem pełen szacunku i podziwu dla Twojego wysiłku jakim jest walenie głową w ten "pseudoetyczny" mur. Mam nadzieję, że nawet jeśli go nie przebijesz, to Twoja praca nie pójdzie na marne, i może ktoś, kto kiedyś przeczyta tą dyskusję, przemyśli sobie parę rzeczy na nowo.

Pozdrawiam serdecznie,
Grzesiek.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Wt maja 23, 2006 16:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Proponuję doczytać :-) Zresztą pisałam nieco wyżej...

Dziecko potrzebuje ojca i matki (kobiety i mężczyzny) bo potrzebuje dwóch wzorców. Obu płci. Bo w stosunku do nich się określa. Jest to przynajmniej wystarczający powód, żeby nie zgodzić się na jego zaburzanie.

Kolejną rzecz też pisałam - lepiej pominąć? Dziecko potrzebuje być kochane i wychowywane dla niego samego. Nie jest niczyją własnością. Dziecka nie można "posiadać" - w sensie psychologicznym to patologia, jesli ktoś tak na relację patrzy. Zatem nie ma "prawa do posiadania dziecka".

Para homoseksualistów być może dziecka chce i potrzebuje. Ale to nie oznacza, że dziecko ma załatwiać ich potrzebę. Dziecko nie jest od załatwiania niczyich potrzeb. To chyba jasne?

Jeśli do takiej postawy patrzenia na "posiadanie dziecka" dołączy się - choćby potencjalne, ale mocno uzasadnione - ryzyko poważnych zaburzeń, to egoizm własnych potrzeb powinien ustąpić przed dobrem dziecka. W końcu pragnienie dobra to miłość :-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt maja 23, 2006 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
jo_tka napisał(a):
Dziecko potrzebuje ojca i matki (kobiety i mężczyzny) bo potrzebuje dwóch wzorców. Obu płci. Bo w stosunku do nich się określa. Jest to przynajmniej wystarczający powód, żeby nie zgodzić się na jego zaburzanie.

Czy insynuujesz, ze adopcja przez pary homo ma polegac na odbieraniu dzieci parom hetero? Bo tak to wyglada :(

jo_tka napisał(a):
Jeśli do takiej postawy patrzenia na "posiadanie dziecka" dołączy się - choćby potencjalne, ale mocno uzasadnione - ryzyko poważnych zaburzeń, to egoizm własnych potrzeb powinien ustąpić przed dobrem dziecka. W końcu pragnienie dobra to miłość :-)

Skad masz te rewelacje o zaburzeniach? Chec dawania milosci rodzinnej dziecku ktore tego nie ma to wlasnie jest dobra wola. Czemu wciaz wmawiasz parom homo zla wole?


Wt maja 23, 2006 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Olfik - przeczytaj proszę jeszcze raz kilka moich postów. Bo nie widzę sensu rozmowy z nadinterpretacjami...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt maja 23, 2006 22:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
jo_tka napisał(a):
Olfik - przeczytaj proszę jeszcze raz kilka moich postów. Bo nie widzę sensu rozmowy z nadinterpretacjami...

No czytam i wciaz widze ze sie czepiasz tego posiadania. Kompletnie nie rozumiem jaki ma zwiazek z tematem, przeciez osrodki adopcyjne sprawdzaja czy ktos chce miec dziecko jako zabawke do posiadania czy tez dac mu rodzine.

Moze napisz jak ja mam twoje wypowiedzi interpretowac? Tylko tak jasno, bez wieloznacznosci. Jam czlek prosty i mi trzeba prosto.


Wt maja 23, 2006 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A dokładnie tak jak napisałeś. Dziecko nie jest niczyją własnością, niczyim prawem i niczyją zabawką. Niczyją - także dla par heteroseksualnych.

Dlatego jeśli stoję przed wyborem pt: dobro dziecka (bo zaburzenia rozwojowe są poważnym złem, nawet poważne podejrzenia, że takie zagrożenie jest realne, powinno być wiążące) a nieistniejące prawo, którego ktoś się domaga, to wybieram dobro dziecka.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr maja 24, 2006 6:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
jo_tka napisał(a):
Dlatego jeśli stoję przed wyborem pt: dobro dziecka (bo zaburzenia rozwojowe są poważnym złem, nawet poważne podejrzenia, że takie zagrożenie jest realne, powinno być wiążące) a nieistniejące prawo, którego ktoś się domaga, to wybieram dobro dziecka.

No to roznimy sie tylko w sprawie tych zaburzen.
Wiec pytam juz ktorys raz, skad masz te rewelacje o powaznych zaburzeniach? Jak na razie tylko ja rzucam jakimis zrodlami, chociazby ten nieszczesny onetowy artykulik. Na szybko moge znalesc cos jeszcze np. http://www.apa.org/pi/parent.html. Pokaz konkretnie na czym opierasz twierdzenie o zaburzeniach, bo ja nie wiem co mam o tym myslec. Jak dasz jakies zrodla twierdzace inaczej, to przynajmniej bedzie mozna przemyslec, ktore sa bardziej wiarygodne.


Śr maja 24, 2006 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Na szybko moge znalesc cos jeszcze np. http://www.apa.org/pi/parent.html

Kiepściutkie te dowody !! redagowane przez Gejów i Lesbiki. Oile co s takiego można nazwać dowodami ..!! Chyba nie bardzo masz pojecie co to dowód!!
Dlatego zastan ow sie nad tym co piszez!!
A tak na marginesie poco wam dzieci na wychowanie ???

Dane policyjne są przerażające Na 10 skazanych za pedofilię 7 to geje!! Przerażające fakty

Takicm ludziom jak wy mamy powierzyć wychowanie dzieci . Byście je wychowywali i gwałcili w swoich domach
Chyba żeby je gwałcić i poniewierać


Śr maja 24, 2006 8:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
godunow napisał(a):
Dane policyjne są przerażające Na 10 skazanych za pedofilię 7 to geje!
Homoseksualizm to popęd do dorosłych osobników tej samej płci. Pedofilia do popęd do dzieci niezależnie od ich płci. Pedofilowi jest wszystko jedno czy to chłopczyk czy dziewczynka. Więc trudno mówić o pedofilach gejach bądź heteroseksualistach.
godunow napisał(a):
chyba żeby je gwałcić i poniewierać
Faktycznie, że też nikt na to nie wpadł wcześniej, od dzisiaj jesteś moim Scherlockiem Holmsem!

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Śr maja 24, 2006 9:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Homoseksualizm to popęd do dorosłych osobników tej samej płci. Pedofilia do popęd do dzieci niezależnie od ich płci. Pedofilowi jest wszystko jedno czy to chłopczyk czy dziewczynka. Więc trudno mówić o pedofilach gejach bądź heteroseksualistach.

Zaskarż Policję że mówi nie prawdę !! Jeszcze raz powtarzam na 10 skazanych pedofilów 7 było czy jest gejami.. ( procent gejów w całej populacji ludzi waha się od 2- 4 procent ) ten przedział!!
Nie wiem czemu Twój wywód ma służyć. Faktem jest że ludzie skazani za pedofile w większości przypadków byli lub są gejami


Śr maja 24, 2006 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
Ciekawe czy ktos oskarzy homoseksualistow, ze sami podstawili Godunowa do dyskusji aby kompromitowal wierzacyh? :)

PS
Czy moge traktowac Godunowa jako osobe gleboko wierzaca? Wydaje mi sie, ze taka definicje spelnia, wszak robi wszystko co w jego mocy dla swojej ideologi (niewazne jaka ona tam jest). Ale nie znam sie, wiec sie pytam.


Śr maja 24, 2006 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
godunow napisał(a):
Zaskarż Policję że mówi nie prawdę !! Jeszcze raz powtarzam na 10 skazanych pedofilów 7 było czy jest gejami.. ( procent gejów w całej populacji ludzi waha się od 2- 4 procent ) ten przedział!!
Zaskarżam Ciebie, że mówisz nieprawdę, ja mam takie dane Komendy Stołecznej Policji:

90% przypadków pedofilii w Polsce to przypadki pedofilii heteroseksualnej.
86% przypadków pedofilii dotyczy członków najbliższej rodziny.

Zadzwoń tam, jak nie wierzysz.
Ale i tak uważam, że pedofilia homoseksualna bądź heteroseksualna to mylące pojęcia.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Śr maja 24, 2006 10:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Ciekawe czy ktos oskarzy homoseksualistow, ze sami podstawili Godunowa do dyskusji aby kompromitowal wierzacyh?

Cytat
Cytuj:
Zadzwoń tam, jak nie wierzysz.
Ale i tak uważam, że pedofilia homoseksualna bądź heteroseksualna to mylące pojęcia.
Ja mówię o rejestrze skazanych prawomocnymi wyrokami sądu .. Tak dla ścisłości …sprawy
Ja by si e kto pytał powtarzam jeszcze raz jestem człowiekiem wierzącym w Chrystusa i jego naukę!! Wielu się tego tu wstydzi niestety !! W tym moderatorzy tego forum ( katolickiego) dopuszczając tu niestety do reklamy form i zachowań homoseksualnych !! Wbrew stanowisku ich kościoła !~!
Nauki Chrystusa bronie co wielu nie potrafi robić chociaż tak wielu wykazuje poparcie dla Jego Nauki
Po owocach poznajemy wierzących ! Owoce są tu opłakane !!


Śr maja 24, 2006 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Godunow, co to jest reklama zachowań homoseksualnych? Czy to jest podobne do reklamy płynu do mycia naczyń? Czy ktoś tu mówi: "spróbuj, spodoba Ci się"?

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Śr maja 24, 2006 10:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 507 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL