Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 masturbacja-dlaczego to grzech? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re:
SweetChild napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
Jasne, ja też mogę napisać, że przy pomocy słuchaniu Ducha Świętego wszystko interpretuję inaczej niż KK. Kto będzie miał rację?


Możesz, ja jedynie pisałem, jak KK tłumaczy pochodzenie swojej wiedzy. A kto będzie miał rację, tego nie jestem w stanie rozstrzygnąć.

Mroczny Pasażer napisał(a):
To, że oni (księża) sobie tak zapiszą we własnym kodeksie nie znaczy, że tak jest. Bo człowiek bywa omylny.


Dlatego wiara w KK jest w dużej mierze wiarą w obecność Ducha Świętego w Kościele. A Duch Święty jest nieomylny.

Mroczny Pasażer napisał(a):
Zaciekawił mnie też tekst "wierni z uległością przyjmują nauczanie". Hehe, czyli przyjmują, bez żadnej dyskusji, bez przemyślenia tego co ich nauczają.


To też jest ładnie wytłumaczone: wierny ma wręcz obowiązek przemyślenia podanego przez KK nauczania. Jak uczciwie do tego podejdzie, to wyniku przemyślenia dojdzie do prawidłowych wniosków i przyjmie naukę KK jako swoją. A jak nie, to znaczy że nieuczciwie przemyślał, sam się oszukuje itp.

to po co wogole nad tym myslec skoro jakiekolwiek nie zgodzenie sie z nauka KK z klucza jest uwazane za nieuczciwosc wzgledem siebie.


N lut 21, 2016 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re:
Mroczny Pasażer napisał(a):
Cytuj:
"Masturbacja (inaczej: onanizm (tylko u mężczyzn, patrz: Onan), samogwałt, ipsacja) to zachowanie seksualne polegające na dotykaniu organów płciowych (penisa, okolic pochwy), kończące się najczęściej orgazmem, w celu wywołania przyjemności seksualnej. Zjawisko masturbacji odnosi się zasadniczo do ludzi, aczkolwiek występuje także u części zwierząt. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym udziale."


Więc takie stymulowanie pupy masturbacją by nie było. A więc i grzechem też nie. To po prostu masowanie sobie pupy, a że wynikiem tego jest orgazm? Cóż, to znaczy, że mam zrezygnować z masażu pupy?

Swoją droga niektóre kobiety osiągają orgazm poprzez samą stymulacje piersi. To też jest grzeszne?

o jaaaaaa, to poleciales!!!!!


N lut 21, 2016 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
wszystko zalezy od intencji.Jezeli od paru dni chodze z pelnym wzwodem a po nocach spac nie moge ,bo mam przedziwne sny :o ,to masturbacja jest jak najbardziej wskazana .Wiem jednak po sobie ;) ze w tej kwestii bardzo latwo jest sie oszukac,ale z tego co napisales masz dobre "czucie"i bedziesz wiedzial kiedy sie oszukales a kiedy nie.proponuje jednak zebys w momencie ewentualnego podkniecia sie nie robil sobie zbyt duzych wyrzutow,idziesz dalej i nie ogladasz sie za siebie ,no chyba ze chcesz sie zamienic w slup soli.


N lut 21, 2016 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
fenghuang napisał(a):
wszystko zalezy od intencji.Jezeli od paru dni chodze z pelnym wzwodem a po nocach spac nie moge ,bo mam przedziwne sny


Jak byłem młodszy, jak i teraz zdarzają mi sie erotyczne sny, i nigdy z tego powodu problemów nie robiłem :D chyba żeby był obowiązek chodzenia na nago po ulicy, to zapewne to całe podniecenie może być troche krępujące, natomiast jak ja na to patrze, to nie wiem w czym wy widzicie problemy?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 21, 2016 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 27, 2015 20:52
Posty: 35
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
fenghuang napisał(a):
Jezeli od paru dni chodze z pelnym wzwodem a po nocach spac nie moge ,bo mam przedziwne sny :o ,to masturbacja jest jak najbardziej wskazana


Nie, bo tylko się napędzasz i zaczynasz coraz bardziej tego pragnąć. Zaczyna się od robienia tego raz na tydzień, kończy na silnym uzależnieniu. Idąc Twoim tokiem myślenia: jak jestem silnie zestresowany, bo taką mam pracę, to z automatu mam sięgać po papierosa? W teorii oba mechanizmy niczym się nie różnią.

Naturalne to są polucje. Niedestruktywny jest też stosunek z ukochaną osobą. Jak ktoś ma problem z tym nałogiem to polecam go natychmiast próbować rzucić, bo drugiego tak toksycznego działania na rozum, które kompletnie wypacza rzeczywistość, chyba nie ma.


Ostatnio edytowano N lut 21, 2016 19:53 przez Apsik1, łącznie edytowano 1 raz



N lut 21, 2016 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
Nałóg masturbacji staje się takim ssskarbem bez którego nie można żyć, i człowiek powoli zamienia się w Golumna.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 21, 2016 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 27, 2015 20:52
Posty: 35
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
Rozumiem porównanie (trafne), ale nazywanie tego skarbem brzmi potwornie. Jest to niszczący psychikę nałóg. I tyle.


N lut 21, 2016 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
A czym był pierścień zwany Władcą Pierścieni?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 21, 2016 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 27, 2015 20:52
Posty: 35
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
Doskonale rozumiem do czego dążysz. Dla tkwiących w uzależnieniu, masturbacja jest zgubnym skarbem. Uważam jednak, że w tym wypadku mamy do czynienia z tematem niezwykle ważkim i powinno się mówić prosto z mostu, że to tragiczne w skutkach działanie.

Wszystko rozumiem, po prostu zazębia mi się samo określenie "skarb" z tym tematem ;)


N lut 21, 2016 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
To może jedna radziecka bajka z dzieciństwa:
- chłopak niejadek zamiast jeść wyrzucał jedzenie
- na to jedzenie łakomiła się jedna mucha
- rosła i rosła aż w końcu stała się większa od tego chłopaka
- zrobiła sobie z niego niewolnika

To o byciu niejadkiem, ale z powyższym się także kojarzy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 21, 2016 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
Apsik1 napisał(a):
Doskonale rozumiem do czego dążysz. Dla tkwiących w uzależnieniu, masturbacja jest zgubnym skarbem. Uważam jednak, że w tym wypadku mamy do czynienia z tematem niezwykle ważkim i powinno się mówić prosto z mostu, że to tragiczne w skutkach działanie.


A co takiego tragicznego dzieje sie od tej masturbacji?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 21, 2016 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
można z twarzy chyba wyczytać że ktoś jest masturbator, dziewczyny instynktownie omijają takich gości, potem zostaje tylko ręka albo co gorsza płatny seks ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 21, 2016 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
Apsik1 napisał(a):
fenghuang napisał(a):
Jezeli od paru dni chodze z pelnym wzwodem a po nocach spac nie moge ,bo mam przedziwne sny :o ,to masturbacja jest jak najbardziej wskazana


Nie, bo tylko się napędzasz i zaczynasz coraz bardziej tego pragnąć. Zaczyna się od robienia tego raz na tydzień, kończy na silnym uzależnieniu. Idąc Twoim tokiem myślenia: jak jestem silnie zestresowany, bo taką mam pracę, to z automatu mam sięgać po papierosa? W teorii oba mechanizmy niczym się nie różnią.

Naturalne to są polucje. Niedestruktywny jest też stosunek z ukochaną osobą. Jak ktoś ma problem z tym nałogiem to polecam go natychmiast próbować rzucić, bo drugiego tak toksycznego działania na rozum, które kompletnie wypacza rzeczywistość, chyba nie ma.

dltego mowie ze latwo mozna sie oszukac.co do papierosa -jezeli bedzie to twoj jedyny papieros w tym dniu to czemu nie?!i zgodze sie jest bardzo destrukcyjna jak sie od niej uzaleznisz ,ale wcale tak nie musi sie stac


N lut 21, 2016 20:33
Zobacz profil
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
Andy72 napisał(a):
można z twarzy chyba wyczytać że ktoś jest masturbator, dziewczyny instynktownie omijają takich gości, potem zostaje tylko ręka albo co gorsza płatny seks ;-)


Andy, mam nadzieję, że sobie żartujesz, bo jak nie, to mi ręce opadają. Zapomniałeś jeszcze, że się od tego umiera :roll:

Skąd ludziom takie rzeczy się biorą w głowie?


N lut 21, 2016 20:49

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: masturbacja-dlaczego to grzech?
To było półżartem

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 21, 2016 20:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL