Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 14:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Cywilizacja śmierci 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2003 17:34
Posty: 619
Post 
hr. Cecylia Plater-Zyberk napisał(a):
„Mało kto pamięta, że wszystko cokolwiek istnieje na tym świecie posiada strony tak dodatnie jak i ujemne. Obowiązkiem jest to wiedzieć i uwzględniać, największą zaś filozofią i umiejętnością życia jest: strony dodatnie we wszystkim wyszukiwać i ku dobremu wyzyskiwać, strony zaś ujemne poprawiać do lepszego jeśli uczynić nie można, takowe uwzględniać i znosić. Cieszyć się głośno, a znosić cicho”

„W stosunku do ludzi bądź aniołem pokoju i wyrozumiałości, nie zaś demonem intrygi i zawiści; gdziekolwiek noga twoja stanie niechaj w ślad za tobą pokój się wznosi”

„Nawet w szermierkach słownych staraj się o spokój i uszanowanie należne każdemu bliźniemu. Mów lub pisz z miłością dla sprawy prawdy lub dobra, bez uniesień namiętnych, napaści lub zjadliwych dygresji”

„Jeśli miałbyś coś skrytykować, zwróć najpierw ostrze krytyki ku sobie, aby siebie skontrolować czy w krytyce nie jesteś powodowany prywatą, osobistą urazą, sympatią lub antypatią. Skontroluj także siebie czy żywisz prawdziwą życzliwość względem osób, które zamierzasz swym sądem dosięgnąć”

_________________
"Wielki wstyd dla nas, że święci dokonywali wielkich dzieł,
a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich"
(św. Franciszek z Asyżu)


N lip 01, 2007 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
No dobrze, ale np. prezerwatywa na pewno nie działa w ten sposób.


N lip 01, 2007 16:28
Zobacz profil
Post 
Ale prezerwatywa nie jest bezpieczna, bo nie zapewnia skutecznej ochrony np.przed AIDS.Są naturalne metody planowania rodziny,a wszelkie chemiczne czy mechaniczne ingerencje w naturę ludzkiej płciowości i rozrodczości są złem i to stanowczo stwierdzam.

Arku akt poczęcia jest czymś pięknym,jest cudem bo możemy współuczestniczyć w akcie stwórczym.Trzeba to tylko dostrzec.Człowiek,który wzgardzi aktem poczęcia jest gorszy od zwierzat.Bo nawet zwierzęta opiekują się potomstwem.Potępiam antykoncepcję i już wyjaśniłem dlaczego.


N lip 01, 2007 17:59

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Ale ludzie boją się mieć dużo dzieci. Jeśli ktoś ma np. piątkę i nie chce mieć kolejnego, ale też nie będzie rezygnował z seksu, to co ma zrobić? Wiem, że można się przed tym uchronić naturalnie, ale zawsze może zdarzyć się tzw. "wpadka". Lepsza antykoncepcja niż aborcja.


N lip 01, 2007 18:28
Zobacz profil
Post 
polonium znowu nam zablysnal:):) taaaak otwierajmy wiecej domow dziecka, tworzmy wiecej rodzin z 9 dzieci ktore walczy beda o jedzenie:) ale w zadnym wypadku nie uzywajmy prezerwatyw...w afryce najwyrazniej jest mnustwo katolikow:) nie widze niczego zlego w srodkach antykoncepcyjnych, nikt z tego powodu nie cierpi, przynosi to wiecej korzysci niz problemow.


N lip 01, 2007 20:34

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Polonium 210 napisał(a):
Ale prezerwatywa nie jest bezpieczna, bo nie zapewnia skutecznej ochrony np.przed AIDS.Są naturalne metody planowania rodziny

One to w ogóle nie zapewniają obrony przed jakimkolwiek choróbskiem.
Polonium 210 napisał(a):
a wszelkie chemiczne czy mechaniczne ingerencje w naturę ludzkiej płciowości i rozrodczości są złem i to stanowczo stwierdzam.

Polonium, naprawdę masz takie doświadczenie we współżyciu, a także w stosowaniu antykoncepcji, że jesteś w stanie "stanowczo stwierdzić", że źle ona wpływa na mentalność ludzi którzy jej używają?
Bo ja odnoszę wrażenie, że nie bardzo masz kompetencje by się na takie tematy wypowiadać.
Polonium 210 napisał(a):
Trzeba to tylko dostrzec.Człowiek,który wzgardzi aktem poczęcia jest gorszy od zwierzat.

Skreśliłeś wszystkich celibatariuszy, no ładnie ;-)


N lip 01, 2007 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Mam drobny quiz do rozwiązania, dla ludzi deklarujących się jako osoby pro-life, przeciwne cywilizacji śmierci.
Quiz składa się z dwóch zestawów zdjęć. Celem uczestnika quizu jest rozpoznanie w każdym zestawie na którym ze zdjęć jest przedstawione podejście pro-life, a na którym widać działanie cywilizacji śmierci.

Zestaw 1:
Obrazek Obrazek

Zestaw 2:
Obrazek
Obrazek


Śr gru 19, 2007 22:41
Zobacz profil
Post 
Zestaw I

Dobre dziewczynki (zdjęcie 1) przyniosły kury na przyjęcie, które potem wspólnie spożyją z koleżankami (zdjęcie 2)

Zestaw II
Mały Mandinga (zdjęcie 1) ciągnie krowę do wujka Freda, po ty by zrobił z niej pyszne befsztyczki (zdjęcie 2)


Śr gru 19, 2007 23:01

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Niestety profosie, ale ten quiz okazał się dla Ciebie za trudny.


Śr gru 19, 2007 23:11
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
Zen, :piwo: .

Nie, żeby koniecznie kufel, ale z tych wszystkich emotek to było najbliższe podaniu ręki.


So gru 22, 2007 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 15:28
Posty: 174
Post 
Nie wiem czy ja dobrze rozumie temat, ale myślę że cywilizacja śmierci jest to wszystko co zagraża człowiekowi, co niszczy człowieka, co odbiera mu szczęscie, pokój, radość, życie,to wszystko co niszczy rodzine, co bije w Kościół Święty i słowo które daje sam Bóg.
Więc wydaje mi się że chodzi o takie sprawy jak aborcja, eutanazja, homoseksualizm, biseksualizm, transeksualizm, wszelkie związki, małżeństwa homoseksualne, pedofila, rozwody małżonków, separacje, związki niesakramentalne, i to wszystko przez co niszczy się rodzinę, Boga, kościół, człowieka- to jest cywilizacja śmierci a ona pochodzi od Szatana, który w dzisiejszym świecie mówi i reklamuje że ta cywilizacja śmierci służy człowiekowi i jest dla niego dobra a tak naprawdę niszczy człowieka i jego szczęscie.

_________________
Pozdrawiam:)

Paweł


Pt lut 15, 2008 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
To jest cywilizacja śmierci:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i każdy kto je mięcho ją napędza.


So lut 23, 2008 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Zenku czy nie widzisz żadnej różnicy miedzy ludźmi a zwierzętami ,których też jest żal.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lut 23, 2008 23:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Widzę, a różnica ta niczego nie zmienia w kwestii oceny masowego zabijania zwierząt które jest obecnie powszechne w naszej cywilizacji.


So lut 23, 2008 23:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:05
Posty: 54
Post 
Najgorsze jest to że ateiści tez czasem określają kościół i to co za sobą niesie jako cywilizację śmierci a to nieprawda bo przecież w kościele nie ma nieprawości.


Wt sie 05, 2008 8:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL