Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona
 POJĘCIE SZCZĘŚCIA 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Podalem Ci link w ktorym masz wszystko na tacy. W skrocie:

1875 - San Francisco zakazuje istnienie miejsc w ktorych mozna spozywac opium. Rzekomy powod? Nigdy nie udowodnione zarzuty, ze imigranci Azjaci(ktorzy te miejsca prowadzili) zrujnowali moralnie bialych uczeszczajacych takie miejsca. Prawdziwy powod? Strach i panika przed tym, ze ci sami imigranci uwodza biale kobiety.
Pierwsza czesc XX wieku - Gazety publikuja historie o gwaltach bialych kobiet z rak ludzi czarnych aby podbic sprzedaz. Jako ze ludzie czarni w tych czasach pracowali glownie fizycznie - i zazywali koke jako odpowiednik naszej kawy - pojawia sie masowa histeria, ze za wszystko jest odpowiedzialna kokaina. Kokaina zdelegalizowana.
1914 - Pojawia sie prawo dotyczace regulacji recept na narkotyki ktore wraz z czasem staje sie realna prohibicja.
1937 - Pojawia sie prawo dotyczace uprawiania Marihuany. Trzeba bylo miec licencje. W skrocie? Licencji nikt nie dostal. Dlaczego? Poniewaz "Marihuana wywolywala przemoc w zdegenerowanych rasach" - wywolane glownie imigracja Meksykanczykow.

Potem to juz sie potoczylo.

Dalej czujesz taki idealizm Sewerynie?


Śr sie 29, 2007 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Seweryn napisał(a):
tommy napisał(a):
Nie dociera do Ciebie to co mowie? A. To jest przestepstwo. B. Nawet jakby to nie bylo to nie namawialbym ani nie sugerowal. To bylaby decyzja mojego dziecka.


Tommy powiedz czemu według ciebie handel i zarzywanie narkotyków to przestępstwo?


Ja zadałem ci proste pytanie a jakże pokrętną odpowiedż uzyskałem. Ja nie pytam o San Francisco roku 1875 ,tylko o Polske roku 2007 . Obudź się to nie San francisco mamy rok 2007.
Jeśli nie wiedziałeś że chodzi mi o obecne czasy sprecyzuję pytanie .Powiedz mi czemu jest to uważane za przestępstwo u nas w kraju ?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 16:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
Ja zadałem ci proste pytanie a jakże pokrętną odpowiedż uzyskałem. Ja nie pytam o San Francisco roku 1875 ,tylko o Polske roku 2007 . Obudź się to nie San francisco mamy rok 2007.
Jeśli nie wiedziałeś że chodzi mi o obecne czasy sprecyzuję pytanie .Powiedz mi czemu jest to uważane za przestępstwo u nas w kraju ?


Bo USA popchnelo swoja wizje na reszte swiata. I tak juz zostalo.


Śr sie 29, 2007 16:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):
Bo USA popchnelo swoja wizje na reszte swiata. I tak juz zostalo.


Czyli według ciebie narkotyki są zakazane dlatego że USA popchnelo swoja wizje na reszte swiata , a nie dlatego że narkotyki powodują wyniszczenie organizmu człowieka ,rozpad rodziny ,uzależnienie, itp.?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 16:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
Czyli według ciebie narkotyki są zakazane dlatego że USA popchnelo swoja wizje na reszte swiata , a nie dlatego że narkotyki powodują wyniszczenie organizmu człowieka ,rozpad rodziny ,uzależnienie, itp.?


Historia mowi, ze mam racje Sewerynie. Nie zamierzam dyskutowac z Twoja niewiedza.


Śr sie 29, 2007 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Seweryn napisał(a):
tommy napisał(a):
Bo USA popchnelo swoja wizje na reszte swiata. I tak juz zostalo.


Czyli według ciebie narkotyki są zakazane dlatego że USA popchnelo swoja wizje na reszte swiata , a nie dlatego że narkotyki powodują wyniszczenie organizmu człowieka ,rozpad rodziny ,uzależnienie, itp.?


Odpowiedz tylko tak czy nie , zaspokój moją niewiedzę.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 17:03
Zobacz profil
Post 
Seweryn napisał(a):
Właśnie Tommy zgadnij czemu zarzywanie narkotyków to przestepstwo ,skoro według ciebie przynoszą tyle szczęścia. Czemu państwo uznaje to za przestępstwo . Zastanawiałeś się czasami nad tym?

Ja się zastanawiałem.
Głównie z dwóch powodów. Przede wszystkim ludzie zażywający narkotyki są szczęśliwi :-), nie chcą pracować, nie chcą kupować urządzeń, nawet dużo nie chcą jeść. Po prostu wystarczy im do szczęścia ten właśnie narkotyk.
Nie chcą również chodzić do kościoła, bo i po co jak Matka boska może osobiście rozmawiać z nimi, i w dodatku jest bardziej realna niż na obrazkach ?
Państwo, i inni, nastawieni są na to że ludzie będą pracować. Oni mają robić, a nie leżeć bykiem i relaksować się pod wpływem narkotyków.
Mają chodzić codziennie do roboty i zarabiać na siebie i państwo. Z narkomana nie ma pożytku, nie dość, że nie daje na państwo to jeszcze jest mu kulą u nogi. Jest szczęśliwy, więc nie potrzebuje do szczęścia pralki, lodówki, samochodu.
Wydaje mi się, że z tego powodu narkotyki są zakazane.
A co Seweryn, myślałeś, że politycy i inni martwią się o Twoje życie ? :-)


Śr sie 29, 2007 17:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
Odpowiedz tylko tak czy nie , zaspokój moją niewiedzę.


Dokladnie tak. Przeciez pisalem. Sewerynie, wszystkie narkotyki razem wziete zabijaja w USA rocznie ~15 tys. ludzi. Alkohol zabija 50-100 tys. Nikotyna 400-500 tys. Czy wobec takich statystyk wybrazasz sobie, ze powod dla ktorego narkotyki sa nielegalne jest racjonalny?


Śr sie 29, 2007 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Tommy powiedz mi czy według ciebie alkohol i nikotyna też dają szczęście?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:35
Posty: 273
Post 
Seweryn napisał(a):
NinaX napisał(a):
Bo to jest prawdziwe szczęście, odczuwasz je w prawdziwy, rzeczywisty sposób, ale jest sztucznie wywołane! Więc nie mówię, że szczęście jest sztuczne tylko, że sztucznie wywołane.

To chyba różnica nie?


Właśnie o to pytam co masz przeciwko temu żeby prawdziwe szczęście wywołać sztucznie?


To proste. Po prostu nie chcę, żeby moje szczęście było od czegoś zależne w tym wypadku od narkotyków. Chce czuć szczęście zawsze! Chce być szczęśliwa gdy chodzę po ulicy i gdy rozmawiam z przyjaciółką. Nie chcę żeby moje szczęście było zależne od tego czy wezmę narkotyk czy nie. Właśnie to mam przeciwko prawdziwemu szczęściu wywoływanemu sztucznie.

_________________
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Antoine de Saint Exupery


Śr sie 29, 2007 18:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Seweryn napisał(a):
Tommy powiedz mi czy według ciebie alkohol i nikotyna też dają szczęście?


Tommy chyba zrozumiałeś ,że alkohol i nikotyna nie dają szczęścia, lub masz wątpliwości . :gazeta:

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 18:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:35
Posty: 273
Post 
Seweryn napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Tommy powiedz mi czy według ciebie alkohol i nikotyna też dają szczęście?


Tommy chyba zrozumiałeś ,że alkohol i nikotyna nie dają szczęścia, lub masz wątpliwości . :gazeta:


Seweryn zrozum wreszcie, że szczęście da ten środek, który jest w stanie wytworzyć hormony, które wprowadzą nasz organizm w stan szczęścia. Czy alkohol i nikotyna posiadają składniki wywołujące hormony szczęścia nie wiem, więc sie nie wypowiem. Ale jeśli posiadają to tak - alkohol i nikotyna da to szczęście. A jeśli nie posiadają to szczęścia te używki nie dadzą.

Tylko, że będzie to szczęście wywołanie sztucznie, a jak już powtarzałam kilkakrotnie nie chce takiego szczęścia i mam coś przeciwko temu (post wyżej). Co nie zmienia faktu, że coś co wywołuje hormony szczęścia da to szczęście.

I proszę Cię Seweryn nie zarzucaj mnie zaraz pytaniami czy swojemu dziecku dam do picia alkohol czy do palenia papierosy. Albo czy uważam, ze to jest dobre, zdrowe, fajne etc. Bo nie rozmawiamy tu o używkach tylko to szczęściu, które mogą one wywołać.

_________________
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Antoine de Saint Exupery


Śr sie 29, 2007 21:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Tommy powiedz mi czy według ciebie alkohol i nikotyna też dają szczęście?


Tommy chyba zrozumiałeś ,że alkohol i nikotyna nie dają szczęścia, lub masz wątpliwości . :gazeta:


Albo moze po prostu nie odwiedzam tej strony co 3 minuty mojego zycia? Dzien mnie nie bylo a Ty takimi tekstami rzucasz. :whoeva:

Poza tym, NinaX Ci odpowiedziala. Chyba nie musisz miec po lewej nicku 'tommy' i usmiechnietej twarzy z serduszkami w oczach zeby zaakceptowac wypowiedz? ;-)


Pt sie 31, 2007 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):

Poza tym, NinaX Ci odpowiedziala. Chyba nie musisz miec po lewej nicku 'tommy' i usmiechnietej twarzy z serduszkami w oczach zeby zaakceptowac wypowiedz? ;-)


Ja się pytam ciebie a nie Niny .No chyba że Nina i ty to ta sama osoba.Wiec pytanie ciągle aktualne

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt sie 31, 2007 9:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
Ja się pytam ciebie a nie Niny .No chyba że Nina i ty to ta sama osoba.Wiec pytanie ciągle aktualne


Na tyle na ile mi wiadomo okupuje tylko jedno cialo. I podpisuje sie pod jej wypowiedzia. Co chcesz jeszcze?


Pt sie 31, 2007 9:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL