Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
 POJĘCIE SZCZĘŚCIA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Lucyna napisał(a):
Hormon szczescia przynosi szczescie - och glupoto ludzka!

Juz male dzieci wiedza, ze tylko milosc ja daje.

Innymi słowy to co się dzieciom wydaje jest bliższe rzeczywistości niż "głupoty" naukowców.
Naprawdę, świetne podejście, Lucyno.


Śr sie 29, 2007 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
WaszJudasz napisał(a):
po pierwsze Prozac to tez narkotyk,a po drugie-zauważ ,że MDMA ('extasy') nie daje jakiegoś abstrakcyjnego szczęścia 'ot,znikąd' tylko działa empatyzująco,pozwala nizwykle wyraźnie odczuć i zrouzmieć pozytywne uczucia jakimi darzymy kogoś i jesteśmy darzeni,...bez tego kontekstu extasy nie było by zbyt ciekawym środkiem.


/Shrug. Pozwole sie nie zgodzic na podstawie osobistych doswiadczen.

WaszJudasz napisał(a):
z kokainą jest inaczej,to fakt,ale jest ona tylko bardzo krótkotrwale działającym stymulantem z euforyzujący m bonusem-dlatego znany jest kokainowy syndrom gorączkowego zażywania jednej dawki za drugą.jak ma się to do szczęścia..?


Nie mam osobistego doswiadczenia z kokaina ale raporty z jej uzycia opisuja euforie ktorej nie da sie ujac w slowa. Jak dla mnie to pasuje do definicji "szczescia", a nawet ja przekracza.


Śr sie 29, 2007 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Juz male dzieci wiedza, ze tylko milosc ja daje.

A troche większe dzieci wiedzą już, że może też powodować cierpienie z własnego doświadczenia albo lektury szkolnej np. "Lalki" Prusa...


Śr sie 29, 2007 14:26
Zobacz profil
Post 
Zencognito,
wskaz mi po nazwisku naukowca, ktory by uwazal, ze szczescie czlowieka zalezy od hormonow.
To jest odwrocenie kota ogonem, bo oczywistym jest to, ze czlowiek szczesliwy jest radosny i zdrowszy dzieki temu, i jego wyniki laboratoryjne sa lepsze.
Czlowiek szczesliwy szybciej tez wychodzi z choroby.

Dzieciom nic sie w tym wypadku nie wydaje, jezeli sa prawdziwie kochane, to sa szczesliwe, bo tylko milosc daje szczescie a nie jakies dragi albo inne erzace.


Śr sie 29, 2007 14:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Lucyna napisał(a):
wskaz mi po nazwisku naukowca, ktory by uwazal, ze szczescie czlowieka zalezy od hormonow.


Lucyno jak myslisz, po co istnieja antydepresanty? Jesli szczescie byloby niezalezne od chemii jaka znajduje sie w mozgu to bylyby bezuzyteczne, prawda?


Śr sie 29, 2007 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):
Nie mam osobistego doswiadczenia z kokaina ale raporty z jej uzycia opisuja euforie ktorej nie da sie ujac w slowa. Jak dla mnie to pasuje do definicji "szczescia", a nawet ja przekracza.



Po twoich słowach Tommy można wywnioskować co nastepuje :
Bierz narkotyki a będziesz sczęśliwy. Czy sie z tym zgadzasz?, a jeśli nie to dlaczego. przecież to pasuje do twojej definicji szczęścia.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
Po twoich słowach Tommy można wywnioskować co nastepuje :
Bierz narkotyki a będziesz sczęśliwy. Czy sie z tym zgadzasz?, a jeśli nie to dlaczego. przecież to pasuje do twojej definicji szczęścia.


Narkotyki sa drogie i nielegalne. Niewielu na nie stac a kwestia legalnosci sprawia, ze uzywanie ich pozostaje niemoralne.


Śr sie 29, 2007 14:41
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
a co ma legalność do moralności?


Śr sie 29, 2007 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):
Narkotyki sa drogie i nielegalne. Niewielu na nie stac a kwestia legalnosci sprawia, ze uzywanie ich pozostaje niemoralne.


Założmy hipotetyczną sytuację ,że narkotyki są tanie i legalne czy wtedy
zgodzisz się z hasłem" Bierz narkotyki a będziesz szczęśliwy "

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
WaszJudasz napisał(a):
a co ma legalność do moralności?


Pierwsze jest bazowane na drugim. Przestrzeganie prawa to cnota, czyz nie?

Seweryn napisał(a):
Założmy hipotetyczną sytuację ,że narkotyki są tanie i legalne czy wtedy
zgodzisz się z hasłem" Bierz narkotyki a będziesz szczęśliwy "


Sewerynie, Ty z hipotetycznymi sytuacjami? :-D

Tak, zgodze sie.


Śr sie 29, 2007 14:57
Zobacz profil
Post 
"Jesli szczescie byloby niezalezne od chemii jaka znajduje sie w mozgu to bylyby bezuzyteczne, prawda?"

No, juz chyba 100 raz to pisze :)

Czlowiek szczesliwy ma poczucie szczescia poniewaz kocha.

Szczescie nie jest nastepstwem chemii wytworzonej w mozgu.
Jezeli by tak bylo, to tabletki moglyby nam dac poczucie szczescia. Jeszcze raz pisze, ze to jest odwracanie kota do gory nogami.

Moze niech kazdy sobie odpowie na pytanie, czy odczucie przyjemnosci to szczescie?
Antydepresanty uzalezniaja czesto czlowieka i najczesciej nie eliminuja na stale depresji, a juz na pewno nie przynosza szczescia.


Śr sie 29, 2007 14:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Lucyna napisał(a):
Czlowiek szczesliwy ma poczucie szczescia poniewaz kocha.


To jest, jak zwykle - tylko i wylacznie Twoja definicja szczescia.

Lucyna napisał(a):
Szczescie nie jest nastepstwem chemii wytworzonej w mozgu.
Jezeli by tak bylo, to tabletki moglyby nam dac poczucie szczescia. Jeszcze raz pisze, ze to jest odwracanie kota do gory nogami.


A moze to Ty odwracasz kota do gory nogami? Jak chcesz to mozesz sobie na podstawie wlasnej wiary zaprzeczac calej obecnej wiedzy na temat funkcjonowania mozgu. Ja tam jednak wole sie oprzec na solidnych naukowych podstawach.

Lucyna napisał(a):
Moze niech kazdy sobie odpowie na pytanie, czy odczucie przyjemnosci to szczescie?


Ty naprawde tego nie rozumiesz. Sa narkotyki ktore, chociazby chwilowo, daja czlowiekowi szczescie - z niektorymi tez mam doswiadczenie i wiem co mowie. Chyba, ze sugerujesz, ze nie mam pojecia co sam czuje? :-)


Śr sie 29, 2007 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Założmy hipotetyczną sytuację ,że narkotyki są tanie i legalne czy wtedy
zgodzisz się z hasłem" Bierz narkotyki a będziesz szczęśliwy "


Tak, zgodze sie.

Jeśli tak to powiedz mi czy dbając o szczęście swoich dzieci (które masz lub będziesz miał ) będziesz ich namawiał do zarzywania narkotyków, bo przecież one powodują szczęście , a każdym rzodzicom zależy na szczęściu dzieci. ?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 15:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
Jeśli tak to powiedz mi czy dbając o szczęście swoich dzieci (które masz lub będziesz miał ) będziesz ich namawiał do zarzywania narkotyków, bo przecież one powodują szczęście , a każdym rzodzicom zależy na szczęściu dzieci. ?


Sewerynie przypominam, ze narkotyki sa nielegalne. Namawianie do zazywania narkotykow to byloby przestepstwo nie tylko moich dzieci ale takze moje wlasne. Dlatego tez nie bede ich czestowal ani namawial, ale jesli beda chcieli( po 18 roku zycia - jako, ze wtedy beda odpowiedzialne za swoje wlasne zycie, przynajmniej w swietle prawa) to bedzie ich decyzja.


Śr sie 29, 2007 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Seweryn napisał(a):
tommy napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Założmy hipotetyczną sytuację ,że narkotyki są tanie i legalne czy wtedy
zgodzisz się z hasłem" Bierz narkotyki a będziesz szczęśliwy "


Tak, zgodze sie.

Jeśli tak to powiedz mi czy dbając o szczęście swoich dzieci (które masz lub będziesz miał ) będziesz ich namawiał do zarzywania narkotyków, bo przecież one powodują szczęście , a każdym rzodzicom zależy na szczęściu dzieci. ?


Zakładamy hipotetyczną sytuację postaraj się wziąść to pod uwagę i odpowiedz na to proste pytanie?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 29, 2007 15:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL