Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zło na świecie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
ubrania,mieszkania i innych tworów kulturowych
Ubranie - tak, bo człowiek się przeniósł w zimniejsze rejony. Mieszkania - zwierzęta też mają nory. Bez jakich innych tworów kulturowych nie możesz żyć?
Metalik napisał(a):
Do przetrwania czysto biologicznego konieczne jest też zachowanie się moralne
Przykład?
Metalik napisał(a):
Najważniejszym narzędziem było "wynalezienie mowy",którą też nie posługują się inne byty żywe.
Inne gatunki też się porozumiewają między sobą, np. delfiny.
Metalik napisał(a):
łączenie się w związki przyjacielskie,rodzinne,gminne,państwowe (nie myl tego ze stadami).
A na czym polega różnica?
Wg. mnie jedyną różnicą między człowiekiem a zwierzęciem jest jego mocno pofałdowana kora mózgowa, a co za tym idzie - inteligencja. Reszta - narzędzia, mowa, kultura, to tylko tej inteligencji pochodna.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Cz mar 17, 2005 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Mój Boże!
Postaraj się pomyśleć,a nie wymuszaj ode mnie tak szczegółowych odpowiedzi.

1.Jak sobie wyobrażasz ludzi bez ubrań-pomyśl
2.Jak możesz porównywać nory do mieszkań?
3.człowiek jako byt rozumny jest twórcą kultury.Co to jest kultura-zajrzyj do słownika.Bez kultury człowiek nie przeżyłby.
4.Delfiny nie posługują się mową.Jak w ogóle możesz porównać ich sposób porozumiewania się z mową ludzką,ktorą można zapisać.
5.Moralność jest potrzebna inaczej wszyscy byśmy traktowali się jak rzeczy,które można wykorzystać.I tak się zaczyna dziać obecnie w wyniku odejścia od zasad moralnych.
6.Widziałes modlącego się kota albo psa,bo ja nie.
7.Nie widzisz różnicy między człowiekiem a zwierzęciem?
Typowa mentalność ekologa.


Cz mar 17, 2005 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
1.Jak sobie wyobrażasz ludzi bez ubrań-pomyśl

W Afryce, skąd człowiek pochodzi, nie mają z tym problemów.
Metalik napisał(a):
2.Jak możesz porównywać nory do mieszkań?
Zaryzykuję stwierdzenie, że ponad połowa ludzi na świecie mieszka w norach, a tylko część, jak Metalik, ma mieszkania.
Metalik napisał(a):
3.człowiek jako byt rozumny jest twórcą kultury.Co to jest kultura-zajrzyj do słownika.Bez kultury człowiek nie przeżyłby.
kultura - całokształt materialnego i duchowego dorobku ludzkości gromadzony, utrwalany i wzbogacany w ciągu jej dziejów, przekazywany z pokolenia na pokolenie.
Bez czego konkretnie, byś nie przeżył?
Metalik napisał(a):
4.Delfiny nie posługują się mową.Jak w ogóle możesz porównać ich sposób porozumiewania się z mową ludzką,ktorą można zapisać.
Mogę, bo funkcją mowy jest komunikacja, a im to wychodzi. Słowianie przed wizytą Cyryla i Metodego też nie znali pisma, nie byli więc ludźmi?
Metalik napisał(a):
5.Moralność jest potrzebna inaczej wszyscy byśmy traktowali się jak rzeczy,które można wykorzystać.
W obliczu bezpośredniego zagrożenia nie ma moralności. Nie ukradniesz chleba, gdy Twoje dziecko będzie głodne?
Metalik napisał(a):
6.Widziałes modlącego się kota albo psa,bo ja nie.
Na szczęście nie.
Metalik napisał(a):
7.Nie widzisz różnicy między człowiekiem a zwierzęciem?
Nie dość, że widzę, to jeszcze dokładnie ją opisałem w poprzednim poście.
Metalik napisał(a):
Typowa mentalność ekologa.
Tzn jaka?

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Cz mar 17, 2005 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
1.Nawet najbardziej prymitywne plemiona mają jakieś okrycia ciała.A poza tym ludzie mieszkają też na innych kontynentach.
2.Pokaż mi gdzie ludzie żyją w norach? (ta rzekoma połowa :-) )
3.kwestia kultury--To porzuć mieszkanie,ubrania, cały dorobek naukowy naszej cywilizacji i zamieszkaj w lesie.Spróbój wyrzyć :-D
4.komunikacja delfina i człowieka jest wg Ciebie taka sama? :-)
5.Moralność powinna obowiązywać zawsze,a brak pieniędzy na chleb jest właśnie brakiem moralności władz i urzędników,którzy wolą nabić własne kieszenie niż działac dla dobra ludzi.
5.Dla ekologa nie ma większej różnicy między zwierzęciem a człowiekiem.Czasem nawet zwierzęta są dla nich ważniejsze.I to jest właśnie mentalnośc ekologów.


Pt mar 18, 2005 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
1.Nawet najbardziej prymitywne plemiona mają jakieś okrycia ciała.A poza tym ludzie mieszkają też na innych kontynentach.
Zgadza się, na przykład w Ameryce Południowej: http://www.lastrefuge.co.uk/photolibrary/sp_waorani.htm
Metalik napisał(a):
2.Pokaż mi gdzie ludzie żyją w norach?
http://web.amnesty.org/pages/ec-171003-feature-eng
Metalik napisał(a):
3.kwestia kultury--To porzuć mieszkanie,ubrania, cały dorobek naukowy naszej cywilizacji i zamieszkaj w lesie.Spróbój wyrzyć
Może kiedyś spróbuję, i to przez "zet z kropką".
Metalik napisał(a):
4.komunikacja delfina i człowieka jest wg Ciebie taka sama?
Przekazują sobie informację. W jakich kategoriach mam rozpatrywać różnice?
Metalik napisał(a):
5.Moralność powinna obowiązywać zawsze,a brak pieniędzy na chleb jest właśnie brakiem moralności władz i urzędników,którzy wolą nabić własne kieszenie niż działac dla dobra ludzi.
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
Metalik napisał(a):
5.Dla ekologa nie ma większej różnicy między zwierzęciem a człowiekiem.Czasem nawet zwierzęta są dla nich ważniejsze.I to jest właśnie mentalnośc ekologów.
Masz tylko jedno wyjście, żeby zachować twarz - podać jaki ekolog stwierdził, że zwierzę jest dla niego ważniejsze niż człowiek. Może być link.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pt mar 18, 2005 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
1.To jest wynik prymitywizmu cywilizacyjnego,a nie oznaką instynktu.

2.Na pewno nie jest to połowa ludzi,a poza tym nie sądzę ,zeby im taka egzystencja odpowiadała.

3.Nie przetrwałbyś.Zresztą chcąc nie chcąc i tak korzystałbyś z wiedzy jaka istnieje.Błąd ort.wynika z pośpiechu pisania i niemożności poprawienia go na tym forum.

4.No pewnie, mowa ludzka niczym się nie różni :-D
Zresztą delfiny od urodzenia to potrafią,a ludzie nie,stąd wniosek, że mowa ludzka jest wynikiem działań rozumu, anie instynktu.

5.Kwestia moralności.Człowiek nie ma instynktu ale rozum.Jeśli będę potrzebował chleba to kradzież będzie ostatecznością.Istnieje chierarchia w moralności.Na pewno nie dopóściłbym się morderstwa z powodu braku pieniędzy.Zwierzęta nie zastanawiają się i mordują,ja mogę się zastanowić co mogę uczynić bo mam rozum.

6.Słyszałem takie teorie,gdzie zwierzęta są wyżej od zwierząt.Zresztą propagowanie wegetarianizmu częściowo się z tym pokrywa.
Na pewno oficjalnie nie będzie to napisane,ale z kontekstu można wiele wyczytać.


Pt mar 18, 2005 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Znowu z powodu pośpiechu popełniłem parę błędów:-D


Pt mar 18, 2005 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
1.To jest wynik prymitywizmu cywilizacyjnego,a nie oznaką instynktu.
Nie mówimy o instynkcie tylko o różnicach między człowiekim a zwierzęciem. Czy mieszkańcy Amazonii są wg. Ciebie już ludźmi czy jeszcze zwierzętami?
Metalik napisał(a):
2.nie sądzę ,zeby im taka egzystencja odpowiadała.
Powtarzam, nie mówię o tym czy im to odpowiada czy nie. Mówiłeś, że człowiek się tym różni od zwierzęcia, że mieszka w mieszkaniu.
Metalik napisał(a):
3.Nie przetrwałbyś.Zresztą chcąc nie chcąc i tak korzystałbyś z wiedzy jaka istnieje.
Napotkałbym trudności związane ze zmianą trybu życia jakiej dokonał człowiek na przestrzeni wieków. Ale w miejscu gdzie rosną owoce i warzywa powinienem utrzymać się przy życiu, jak rozbitek.
Metalik napisał(a):
4mowa ludzka jest wynikiem działań rozumu
Przecież mówiłem, że jedyną różnicą między człowiekiem a zwierzętami jest jego pofałdowana kora mózgowa. Dlatego mowa delfinów jest dużo bardziej uboga.
Metalik napisał(a):
5Istnieje chierarchia w moralności.Zwierzęta nie zastanawiają się i mordują,ja mogę się zastanowić co mogę uczynić bo mam rozum.
Znowu się spieszysz. Widziałeś kiedyś jak 2 samce walczą o terytorium albo o samicę? Zupełnie jak ludzie. I silniejszy, gdy wygra, może zabić słabszego, albo tylko zranić, albo tylko przepędzić. Ma wybór i wybiera. Czymś się tam kieruje. Tak jak człowiek.
Metalik napisał(a):
6.Słyszałem takie teorie,gdzie zwierzęta są wyżej od zwierząt.Zresztą propagowanie wegetarianizmu częściowo się z tym pokrywa.
Nie ma "słyszałem". Jak oskarżasz, to konkretnie, kogo i za co. Ile osób zmarło z powodu wegetarianizmu?

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pt mar 18, 2005 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
Znowu z powodu pośpiechu popełniłem parę błędów:-D
Za późno, już zdążyłem się przyczepić.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pt mar 18, 2005 13:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
1.Są ludżmi na niższym szczeblu rozwoju.I nie stanowią połowy ludzkości jak próbowałeś mi wmówić.

2.Zwierzę nie narzeka na mieszkanie w norze, a tamci na pewno chcieliby mieszkać w innych warunkach.

3.Najpierw musiałbyś poznać co jadalne.Ludzie zanim dowiedzieli się co mogą jeść zatruło się.Ty jesteś w lepszej sytuacji bo wiesz co można.I w ten sposób już jesteś związany z dorobkiem kulturowym.Zwierzęta raczej w lesie się nie otrują,bo instynkt je ostrzega,z ludźmi jest inaczej.

4.I tylko moralność chroni nas przed bójką o samicę :-)

5.Wmawianie ludziom, że jedzenie mięsa jest nowym "holocaustem" to czysta głupota.Jak jesteś ekologiem to powinieneś wiedzieć co to jest "prawo natury".
Słyszałem,bo mam uszy.Nie mam zwyczaju zapamiętywać każdego nazwiska jakie usłyszę w radio,telewizji,itp.
Jak coś znajdę to Ci pokażę.


Pt mar 18, 2005 17:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
1.Są ludżmi na niższym szczeblu rozwoju.I nie stanowią połowy ludzkości jak próbowałeś mi wmówić.
No widzisz, są ludźmi, a nie używają ubrań, czyli jednak jedno nie ma z drugim nic wspólnego. "Połowa ludzkości" odnosiła się do żyjących w nędzy czyli w norach.
Metalik napisał(a):
2.Zwierzę nie narzeka na mieszkanie w norze, a tamci na pewno chcieliby mieszkać w innych warunkach.
Możliwe, chodzi mi o fakt, że samo mieszkanie w mieszkaniu nie świadczy o człowieczeństwie.
Metalik napisał(a):
3Zwierzęta raczej w lesie się nie otrują,bo instynkt je ostrzega,z ludźmi jest inaczej.
Mój instynkt mówi mi, że to, co słodko pachnie jest jadalne. Zwierzęta też się czasami dają na to nabrać.
Metalik napisał(a):
4.I tylko moralność chroni nas przed bójką o samicę
Nazwij to jak chcesz. Ja wiem jednak, że wiele mężczyzn walczy o kobietę. Wybierz się kiedyś na dyskotekę i zatańcz z dziewczyną, która z kimś przyszła.
Metalik napisał(a):
5.Wmawianie ludziom, że jedzenie mięsa jest nowym "holocaustem" to czysta głupota.
Pytałem ile osób zmarło z powodu niejedzenia mięsa, skoro mówisz, że wegetarianie szanują bardziej życie zwierząta niż ludzi.
Metalik napisał(a):
Jak jesteś ekologiem to powinieneś wiedzieć co to jest "prawo natury".
Przecież cały czas mi mówisz, że człowiek jest czymś innym niż zwierzę i prawa natury go nie obowiązują (mieszkanie w norach, nagość, walka o samicę). Moralnośc wybiórcza?

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pt mar 18, 2005 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
1.To nie ma nic wspólnego z bycia " tylko zwierzęciem".Zwierzęta nie wiedzą co to bieda,bo potrafią wyżyć.Z ludźmi jest inaczej.Skoro "nora" to wg Ciebie przenośnia określająca biedę to przyznałeś się do błędu.

2.Liczy się świadomość,a to różni zwierzęta od ludzi.Jak wspomniałem:
Zwierzę nie narzeka na mieszkanie w norze, a tamci na pewno chcieliby mieszkać w innych warunkach.

3.Instynk zwierząt jest raczej nieomylny.Dopiero po zmieszaniu trucizny z czymś jadalnym doprowadzi je do otrucia.

4.Tylko idioci dla których moralność nic nie znaczy będą się bić o kobietę.I ta moralność różni nas od zwierząt.

5.Znam osoby,które były jaroszami,ale z powodu choroby musiały powrócić do jedzenia mięsa.Kto nie chce jeść mięsa-prosze bardzo,ale robienie z tego ideologii jest nie na miejscu.

6.Prawo natury obejmuje wszystkie byty materialne.Ze względu na duchową stronę człowieka jest szersze i nie odnosi się tylko do materialnej egzystencji


So mar 19, 2005 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Jeszcze kwestia Prawa Natury:

Skoro jesteś ekologiem to powinieneś wiedziec, że zwierzęta na wzajem się zjadają.Dlaczego ludzie mieliby się wyłamać?


So mar 19, 2005 10:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
1.Zwierzęta nie wiedzą co to bieda,bo potrafią wyżyć.Z ludźmi jest inaczej.
A ci ludzie na tych zdjęciach, które Ci pokazałem, wiedzą co to bieda?
Metalik napisał(a):
Skoro "nora" to wg Ciebie przenośnia określająca biedę to przyznałeś się do błędu.
Jakiego?
Metalik napisał(a):
2.tamci na pewno chcieliby mieszkać w innych warunkach
Tylko wtedy, gdyby znali inne warunki. Pudelek też zapewne woli mieszkać w mieszkaniu niż w lesie.
Metalik napisał(a):
3.Instynk zwierząt jest raczej nieomylny.Dopiero po zmieszaniu trucizny z czymś jadalnym doprowadzi je do otrucia.
Nie wiem czy jest nieomylny czy nie. W każdym razie wszelkie uczucie wstrętu jakie powoduje w nas zapach zgnilizny albo ekstermentów to sygnał "nie jeść, może zaszkodzić". Nikt nas tego nie uczył.
Metalik napisał(a):
4.Tylko idioci dla których moralność nic nie znaczy będą się bić o kobietę.I ta moralność różni nas od zwierząt.
Więc idioci nie są ludźmi?
Metalik napisał(a):
5.Znam osoby,które były jaroszami,ale z powodu choroby musiały powrócić do jedzenia mięsa.
I z tego wynika, że dla ekologów życie zwierząt jest ważniejsze niż życie ludzkie?
Metalik napisał(a):
6.Prawo natury obejmuje wszystkie byty materialne.Ze względu na duchową stronę człowieka jest szersze i nie odnosi się tylko do materialnej egzystencji
Jest szersze? A kto je poszerzył i na jakiej podstawie?
Metalik napisał(a):
Skoro jesteś ekologiem
Powiedziałem to gdzieś, czy znowu słyszałeś to tylko gdzieś w telewizji?
Metalik napisał(a):
powinieneś wiedziec, że zwierzęta na wzajem się zjadają.Dlaczego ludzie mieliby się wyłamać?
Odpowiedź znajdziesz w mojej sygnaturce.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


So mar 19, 2005 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Dyskusja z Tobą nie ma sensu.Przez cały czas piszę to samo,Ty przepisujesz to co napisałes wcześniej i w kółko piszemy to samo od kilku dni.
Jeśli interesuje Cię kwestia człowieka przez pryzmat filozofii katolickiej to najlepiej przeczytaj jakąś książkę.Mnie się już nie chce :-)

pozdr.


So mar 19, 2005 17:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL