Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Złe rzeczy darem od Boga ? 
Autor Wiadomość
Post 
Czy w takim razie Bóg nie zsyła ani dobrych ani złych rzeczy na człowieka a jest jedynie po to by go czcić i nieskończenie dziękować ze dał nam życie ?


Śr wrz 03, 2008 9:53
Post 
Zapytaj się teisty. W moim zyciu Boga nie ma ;)

Crosis


Śr wrz 03, 2008 10:04

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Crosis napisał(a):
Zapytaj się teisty. W moim zyciu Boga nie ma ;)

Crosis


Te 5473 postów temu przeczy.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr wrz 03, 2008 20:32
Zobacz profil
Post 
Seweryn wie lepiej od ciebie, widocznie.

"Te 5473 postów temu przeczy". Myślisz,że kogoś przekonasz albo nawrócisz takimi tekstami?


Cz wrz 04, 2008 17:28

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Kori napisał(a):
Seweryn wie lepiej od ciebie, widocznie.

"Te 5473 postów temu przeczy". Myślisz,że kogoś przekonasz albo nawrócisz takimi tekstami?


Człowiek rozmawia dniami i nocami o Bogu ,a potem mówi , że w jego życiu Boga nie ma . Nie chodzi tu o nawracanie ale o zdrowy rozsądek.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz wrz 04, 2008 17:41
Zobacz profil
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Hm, to jest tak...

- widziałem na własne oczy - uzdrowienia z nieuleczalnych chorób
np. ludzie z AIDS czy z raka są uzdrawianiu po odmówieniu modlitwy przebaczenia i wybaczeniu każdemu wszystkieg - wniosek - w większosci przypadków są to choroby spowodowane zatrzymywaniem urazy, czy nieprzebaczeniem ... (choć nie mówię, że zawsze)

- często choroby są wynikiem działania złego - np. jakiś kontakt z okultyzmem, wróżbami, magią, czarami, astrologią ... samemu, w rodzininie lub nawet u przodków (gdy jest to grzech nieprzebaczony)
- i tak, np. po modlitwie uwolnienie/egzorcyźmie choroby często znikają (należy pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem o przebaczenie i naprawienie tego zła, ochrone przed złem i uwolnienie od niego i zniszczenie jego skutków - uzdrowienie)

- przekleństwo - np. dziecko w łonie matki zostało przez kogoś przeklęte (a nawet przez własną matkę - gdy ta powiedziała do ojca że go niechce - dziecko to słyszy i czuje, itp.) (należy pomodlić się o oddalenie przekleństwa, zniszczenie jego skutków i uzdrowienie)

- oddanie - np. gdy ktoś wzywa diabła, lub matka poświęca swoje dziecko diabłu, lub matka ciężarna korzysta z usług np. wróżki (j.w.)

itp.

- rzadko zdarza się, aby nie można było kogoś uzdrowić - np. jak w przypadku dobrowolnego cierpienia, cierpienia ekspiacyjnego (jak np. w przypadku o. Pio) itp., bo w większości przypadków trwanie choroby jest skutkiem trwania w złym, w grzechu, utrzymywania kontaktów ze złem lub nie naprawienie grzechu. Czasami zdarza się, że ktoś mimo zerwania ze złem i modlitwami wstawienniczymi nie zostaje uzdrowiony - wtedy są to zazwyczaj plany Boże znane tylko samamu Bogu, np. sprawdzenie wytrwałości w modlitwie...

Bóg nie chce naszego zła, a dobra. Skutkiem grzechu są choroby i cierpienia. Bóg nas kocha i chce nas uzdrowić.

jeśli komuś to potrzebne to dadam, że współcześnie Kościół w Liturgii prowadzi Msze Święte z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie - zazwyczaj wtedy gdy w parafii jest grupa Odnowy w Duchu Świętym - podczas takich Mszy i modlitw często dzieją się cudowne uzdrowienia (na własne oczy widziałem cudowne uzdrowienia).
- Proście a otrzymacie ;)
- Dla Boga nie ma nic nie możliwego...


Cz wrz 04, 2008 17:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Ciekaw jestem jak wyglądały te cudowne uzdrowienia w Twojej grupie,czy została wykonana wiarygodna dokumentacja medyczna potwierdzona przez lekarzy? Masz tendencje do przyznawania Twojemu ruchowi monopolu na podobne zjawiska.Tymczasem występują one w wielu miejscach i niekoniecznie wśród Chrześcijan.W zasadzie wchodzimy na pole tzw.medycyny holistycznej.Nie znamy tak na prawdę do końca mozliwości w jakie wyposażył Stwórca człowieka,nauka też ma swoje ograniczenia .Faktem jest,że wiara ma ogromną moc,szczególnie jeśli oparta jest w naszej podświadomości.


So wrz 06, 2008 17:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Złe rzeczy darem od Boga ?
Piszecie że Pan Bóg..daje zło..i ani jednej osoby która temu zaprzecza--Pan Bóg nie zsyła zła..jeśli już ,to zło w życiu człowieka dopuszcza //to różnica olbrzymia


Pt paź 15, 2010 18:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: Złe rzeczy darem od Boga ?
odpowiedż do tego pierwszego posta :
mniej więcej z NT:
"dlaczego ten człowiek jest chory , kto zgrzeszył on czy może jego rodzice? -któryś z uczniów do Jezusa
nikt nie zgrzeszył on był chory od urodzenia żeby okazała się na nim wielkość Boga... -Jezus do ucznia"

według nas coś jest złem ,a według Boga łaską dla nas...to my nazywamy to złem , a jeżeli coś nazywamy to tylko w naszym "wąskim 'świecie to jest tym czym to nazywamy...tylko Bóg ogarnia prawdziwy charakter każdej rzeczy , bo tylko On "widzi"wszystko na raz i tylko On może "obliczyć" charakter danego zjawiska...
to co u ludzi jest niemożliwe u Boga jest możliwe , bo u Niego wszystko jest możliwe ....


Cz paź 28, 2010 21:01
Zobacz profil
Post Re: Złe rzeczy darem od Boga ?
Zastanawiające jest, jak Dobry Bóg, Stwórca wszechświata i każdego z nas może obdarza złem. To niemożliwe! Nam ludziom tak się tylko wydaje z naszego punktu ludzkiego widzenia.
Jak Dobro, może ofiarować zło? Ten, który ze wszelkiego zła potrafi uczynić Dobro?

To pytanie jest wpuszczaniem na niebezpieczne wody, i nic dobrego z niego nie wynika. Jak stworzenie, jakim wszyscy jesteśmy może kwestionować dary Stwórcy- Boga Wszechmogącego

TGD z płyty Wiara czyni cuda:
Nie ma za trudnych spraw,
nie ma zbyt błahych też,
dla Ciebie Panie Ty przecież wszystko wiesz.
Każdą potrzebę znasz,
słyszysz mój śmiech i płacz
Dla Ciebie Panie to przecież ważne jest.
I wiem, że wszystko jest możliwe,
że nie ma rzeczy bez znaczenia,
dlatego modlę się do Ciebie Dobry Panie.
I wiem że zanim powiem słowo
Ty Boże znasz już całe zdanie.
Uwielbiam Cię , Twoja wola niech się stanie.
Nie zaskoczę Cię
wiesz o mnie wszystko
Wiesz co było
znasz moją przyszłość
niepokjęte że
Ty Panie Kochasz mnie
kochasz mnie.

Pozdrawiam


Cz paź 28, 2010 21:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 08, 2007 17:06
Posty: 87
Post Re: Złe rzeczy darem od Boga ?
Jednak jak się okazuje wszyscy w końcu dochodzimy do tajemnicy próbujemy to jakoś rozgryźć próbować sobie wytłumaczyć ale jak zwykle jak o jest w pewnej bajce '' jesteśmy tak naprawdę ,,misiami o bardzo małych rozumkach " ( To cytat z Puchatka jakby ktoś nie wiedział )
Ja już dość dawno doszedłem do tego wniosku że ostatecznie można sobie pewne rzeczy tłumaczyć
nawet trzeba ale w końcu trzeba przyznac się że i tak staniemy przed murem niewiedzy który nie można pzekroczyć. Tylko ten kto ufa Bogu będzie mógł z tym żyć ci co chcą wszystko poznac od A do Z stają się ateistami albo się zwyczajnie na Boga gniewają.


Wt maja 03, 2011 11:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Złe rzeczy darem od Boga ?
krismal1 napisał(a):
ci co chcą wszystko poznac od A do Z stają się ateistami albo się zwyczajnie na Boga gniewają.
W jaki sposób chęć poznania wszystkiego przybliża do ateizmu?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt maja 03, 2011 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 12, 2016 21:54
Posty: 12
Post Re: Złe rzeczy darem od Boga ?
Wyobraźmy sobie że idziemy do biblioteki w której wybieramy książkę, która opisuje życie jakiegoś człowieka w które się wcielamy. My niestety nie mamy wyboru kim i gdzie będziemy. Nie mamy możliwości pamiętania poprzednich wcieleń, choć istnieje efekt deja vu. Wydaje nam się że już tu byliśmy choć jesteśmy w danym miejscu pierwszy raz. Czasami następuje efekt przebicia. Dzieci pamiętają kim byli i co robili. My po wcieleniu mamy jedynie wpływ na losy danej nam osoby. Naszym zadaniem jest zdać test. Najprostszą metodą nauczania , jest ustalenie zasad lub jak kto woli prawideł czy też jak to nazwał Watykan przykazań , dzięki którym możemy stać się idealni czyli możemy być odpowiedni lub nieodpowiedni do tego planu. Jeżeli w jednym wcieleniu będziemy źli w następnych wcieleniach musieli ponieść karę lub inaczej mówiąc naukę. Jeżeli jesteś złodziejem będziesz okradany. Jeżeli zabijasz będziesz zabity. Jeżeli się znęcasz będą się znęcali na tobie . Każda krzywda musi być odkupiona w tym lub następnym wcieleniu. Chyba że się nie nadajesz.

Zasady znamy wszyscy z przekazów. Twierdzenie że nie ma sensu w śmierć czy w cierpieniu i że nie ma w tym planu jest błędna. Świat w którym żyjemy nie został stworzony by być szczęśliwym. Stworzony został by wybrać tych co się nadają do bycia wybranym. Przecież nawet my chcąc wysłać ludzi na marsa wybieramy odpowiednie osobniki
Jeżeli jesteś gotowy na to by być wybranym przeczytaj i pomyśl czy się nadajesz by żyć wiecznie. Wyobraźmy sobie że istnieje nieskończoność. Jak pętla z połączonego paska kartki papieru sklejonego po odwróceniu, po którym w nieskończoność możemy rysować ołówkiem i nie skończy się kreślona linia. Że z nicości trwającej nieskończenie długo pojawia się niematerialny stwórca. Stwórca, którego nazywany jak chcemy - nie jest to ważne , który jest samotny i dzięki wieczności bycia samotnym wielu przemyśleń i eksperymentów chce stworzyć swój świat. Świat pozbawiony nudy , teoretycznie nie przewidywalny, świat idealny do dalszego stworzenia, taki w którym samoistnie wytworzy się bezkresna radość i zadowolenie który nazwiemy „RAJ”.


N lis 13, 2016 23:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL