Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:47



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
 Masturbacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Masturbacja
A jakich ludzi konkretnie masz na myśli pisząc o "jakichś świętych" ? Wielu ludzi może być świętych, i mówić że masturbacja to grzech, nie masz pewności że tak nie jest.
Cytuj:
według mnie nie ma żadnego tekstu który by w sposób jasny i zrozumiały dawał do zrozumienia że masturbacja to grzech tzn.grzech pewny bo indywidualnie grzechem może być wiele czynności.

A czy Biblia jest lekturą jasną i zrozumiałą ? Rozumiesz ją lepiej niż Duchowni ? I po raz kolejny mówię, że nie ma grzechów pewnych lub indywidualnych; grzech to grzech.

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


N paź 24, 2010 21:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: Masturbacja
Dusze letnie duzo praktykują ale ich dusze w stosunku do Chrystusa stoją w miejscu, wynika to z ich niezdecydowania co do woli życia wiecznego.


N paź 24, 2010 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: Masturbacja
Aiveena napisał(a):
A jakich ludzi konkretnie masz na myśli pisząc o "jakichś świętych" ? Wielu ludzi może być świętych, i mówić że masturbacja to grzech, nie masz pewności że tak nie jest.
Cytuj:
według mnie nie ma żadnego tekstu który by w sposób jasny i zrozumiały dawał do zrozumienia że masturbacja to grzech tzn.grzech pewny bo indywidualnie grzechem może być wiele czynności.

A czy Biblia jest lekturą jasną i zrozumiałą ? Rozumiesz ją lepiej niż Duchowni ? I po raz kolejny mówię, że nie ma grzechów pewnych lub indywidualnych; grzech to grzech.


Uważam że tylko poprzez cuda Bóg daje do zrozumienia duszom z Nim zgodymi że dany człowiek jest Święty a więc że wiedza którą wdał jest zgoda z Wolą Boga.Takich ludzi powinno sie według mnie wystawiać na ołtarze czyli beatyfikować - bo to chyba beatyfikacja to uznawanie za Świętego.

Jeżeli chodzi o grzechy tzn.grzechy pewne to Biblia jest jasna i zrozumiała.
Propo grzechu pewnego a indywidualnego,grzech pewny to znaczy żę Bóg nigdy się z danym uczynkiem w cżłowieku nie zgadza i to są 10 przykazań Bożych oraz treść Pisma Świętego i treści wdane przez Świętych.
Grzech indywidualny to znaczy że jest lub stał się grzechem (jedno lub kilku razowo) grzechem tylko dla danej osoby, ale nie znaczy to że nalezy dokładać 11 przykazanie Boże lub jakiś zakaz Boży.
Czyli jak ktoś sie upije to mogło to być dla Niego grzechem indywidualym ale nie znaczy to że mamy dokładać 11 przykazanie Boże - Nie pij alkoholu.
Pani tego nie kuma że jeżeli według swojego odczucia uważa że masturbacja to grzech to być może tylko w Pani przypadku Bóg się z tym nie zgadza(jedno lub kilku albo nawet każdorazowo), to nie znaczy że nie zgadza się z tym u innych ludzi.


N paź 24, 2010 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Masturbacja
Cytuj:
Uważam że tylko poprzez cuda Bóg daje do zrozumienia duszom z Nim zgodymi że dany człowiek jest Święty a więc że wiedza którą wdał jest zgoda z Wolą Boga.Takich ludzi powinno sie według mnie wystawiać na ołtarze czyli beatyfikować - bo to chyba beatyfikacja to uznawanie za Świętego.

Moje nawrócenie z pewnością było cudem, a zapewniam Cię - nie żyłam zgodnie z wolą Bożą. Więc ?
Cytuj:
Jeżeli chodzi o grzechy tzn.grzechy pewne to Biblia jest jasna i zrozumiała.
Propo grzechu pewnego a indywidualnego,grzech pewny to znaczy żę Bóg nigdy się z danym uczynkiem w cżłowieku nie zgadza i to są 10 przykazań Bożych oraz treść Pisma Świętego i treści wdane przez Świętych.
Grzech indywidualny to znaczy że jest lub stał się grzechem (jedno lub kilku razowo) grzechem tylko dla danej osoby, ale nie znaczy to że nalezy dokładać 11 przykazanie Boże lub jakiś zakaz Boży.
Czyli jak ktoś sie upije to mogło to być dla Niego grzechem indywidualym ale nie znaczy to że mamy dokładać 11 przykazanie Boże - Nie pij alkoholu.

"Zadowolenie serca i radość duszy daje wino pite w swoim czasie i z umiarkowaniem. Udręczeniem dla duszy jest zaś wino pite w nadmiernej ilości, wśród podniecenia i zwady."
Syr 31, 28-29
W Biblii wszystko znajdziesz, a Boże prawa to nie tylko dekalog. :)
Cytuj:
Pani tego nie kuma że jeżeli według swojego odczucia uważa że masturbacja to grzech to być może tylko w Pani przypadku Bóg się z tym nie zgadza(jedno lub kilku albo nawet każdorazowo), to nie znaczy że nie zgadza się z tym u innych ludzi.

O tym jeszcze nie słyszałam. Czyli Bóg ustala "zasady" indywidualnie, dla każdego człowieka inny komplet ?

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


N paź 24, 2010 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: Masturbacja
Aiveena napisał(a):
Cytuj:
Uważam że tylko poprzez cuda Bóg daje do zrozumienia duszom z Nim zgodymi że dany człowiek jest Święty a więc że wiedza którą wdał jest zgoda z Wolą Boga.Takich ludzi powinno sie według mnie wystawiać na ołtarze czyli beatyfikować - bo to chyba beatyfikacja to uznawanie za Świętego.

Moje nawrócenie z pewnością było cudem, a zapewniam Cię - nie żyłam zgodnie z wolą Bożą. Więc ?

Cytuj:
Jeżeli chodzi o grzechy tzn.grzechy pewne to Biblia jest jasna i zrozumiała.
Propo grzechu pewnego a indywidualnego,grzech pewny to znaczy żę Bóg nigdy się z danym uczynkiem w cżłowieku nie zgadza i to są 10 przykazań Bożych oraz treść Pisma Świętego i treści wdane przez Świętych.
Grzech indywidualny to znaczy że jest lub stał się grzechem (jedno lub kilku razowo) grzechem tylko dla danej osoby, ale nie znaczy to że nalezy dokładać 11 przykazanie Boże lub jakiś zakaz Boży.
Czyli jak ktoś sie upije to mogło to być dla Niego grzechem indywidualym ale nie znaczy to że mamy dokładać 11 przykazanie Boże - Nie pij alkoholu.

"Zadowolenie serca i radość duszy daje wino pite w swoim czasie i z umiarkowaniem. Udręczeniem dla duszy jest zaś wino pite w nadmiernej ilości, wśród podniecenia i zwady."
Syr 31, 28-29

Nawrócenie to nie cud.Cud to wtedy gdy za pośrednictwem Boga dzieją się rzeczy wykraczające ponad prawa fizyki czyli normalnego działania tego świata a więc np.cud eucharystuczny w Sokółce - zamienienie się Hostii w Kawałek Serca.

Ten fragment który Pani podaje a winie potwierdza że jak się wypije umiarkowanie to grzechem nie będzie, przesadnie grzechem będzie. A czy jest przykazanie - nie pij alkoholu?

W Biblii wszystko znajdziesz, a Boże prawa to nie tylko dekalog. :)
Cytuj:
Pani tego nie kuma że jeżeli według swojego odczucia uważa że masturbacja to grzech to być może tylko w Pani przypadku Bóg się z tym nie zgadza(jedno lub kilku albo nawet każdorazowo), to nie znaczy że nie zgadza się z tym u innych ludzi.

O tym jeszcze nie słyszałam. Czyli Bóg ustala "zasady" indywidualnie, dla każdego człowieka inny komplet ?


Nawrócenie to nie cud.Cud to wtedy gdy za pośrednictwem Boga dzieją się rzeczy wykraczające ponad prawa fizyki czyli normalnego działania tego świata a więc np.cud eucharystuczny w Sokółce - zamienienie się Hostii w Kawałek Serca.

Ten fragment który Pani podaje o winie potwierdza że jak się wypije umiarkowanie to grzechem nie będzie, przesadnie grzechem będzie. A czy jest przykazanie - nie pij alkoholu?

Wola Boga nie jest taka sama dla każdego człowieka.Przykazania Boże i to z czym się Bóg nie zgadza każdorazowo jest zawarte w Piśmie Świętym i treściach podawanych przez Świętych.
Grzech indywidalny zna tylko dana osoba wierząca.


N paź 24, 2010 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Masturbacja
Cytuj:
Nawrócenie to nie cud.Cud to wtedy gdy za pośrednictwem Boga dzieją się rzeczy wykraczające ponad prawa fizyki czyli normalnego działania tego świata a więc np.cud eucharystuczny w Sokółce - zamienienie się Hostii w Kawałek Serca.

W Sokółce nie było żadnego cudu. Winna była bakteria, a mianowicie pałeczka cudowna.
Cytuj:
Ten fragment który Pani podaje o winie potwierdza że jak się wypije umiarkowanie to grzechem nie będzie, przesadnie grzechem będzie. A czy jest przykazanie - nie pij alkoholu?

Nie ma, ale mimo wszystko spożywanie alkoholu w nadmiernej ilości nie jest przez Boga chwalone, więc nie będzie to grzech indywidualny, ale ogólne złamanie "zasad" (mówiąc Twoim językiem - grzech pewny...).

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


N paź 24, 2010 23:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: Masturbacja
Aiveena napisał(a):
Cytuj:
Nawrócenie to nie cud.Cud to wtedy gdy za pośrednictwem Boga dzieją się rzeczy wykraczające ponad prawa fizyki czyli normalnego działania tego świata a więc np.cud eucharystuczny w Sokółce - zamienienie się Hostii w Kawałek Serca.

W Sokółce nie było żadnego cudu. Winna była bakteria, a mianowicie pałeczka cudowna.
Cytuj:
Ten fragment który Pani podaje o winie potwierdza że jak się wypije umiarkowanie to grzechem nie będzie, przesadnie grzechem będzie. A czy jest przykazanie - nie pij alkoholu?

Nie ma, ale mimo wszystko spożywanie alkoholu w nadmiernej ilości nie jest przez Boga chwalone, więc nie będzie to grzech indywidualny, ale ogólne złamanie "zasad" (mówiąc Twoim językiem - grzech pewny...).


Czy w Sokółce chodziło o bakterię? Tego nie wiem.BYnajmniej tego rodzaju zkawiska to cud.
Po za tym ni esłyszałłem żeby pałeczka bakteri zamieniała Hosite w kawałki Serca.

Propo alkoholu, jeżęli nie ma Przykazania Bożęgo - NIe pij alkoholu lub zakazu picia alkoholu to w przypadku pijaństwa bezie to grzech indywidualny bo tylko dany cżłowiek grzechy wtedy piciem alkoholu a nie wwszyscy co spożywają alkohol.
Chrzech pewny to taki który zawsze jest grzechem a więc gdyby było Przykazanie Boże lub inny zakaz Boży - Nie pij alkoholu- to wtedy każdy kto by spożywał alkohol by grzeszył.Ale nie każdy grzeszy spożywaniem alkoholu, więc w przypadku niektroych ludzi spozywanie alkoholu może być grzechem dlatego picie alkoholu nie jest grzechem pewnym tylko może być grzechem indywidualnym.


Pn paź 25, 2010 8:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Masturbacja
Cytuj:
Czy w Sokółce chodziło o bakterię? Tego nie wiem.BYnajmniej tego rodzaju zkawiska to cud.
Po za tym ni esłyszałłem żeby pałeczka bakteri zamieniała Hosite w kawałki Serca.

Bo nie ma takiej możliwości. Hostia nie była kawałkiem serca, była tylko zabarwiona na czerwono, bo zaczęła rozwijać się na niej pałeczka krwawa...

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


Pn paź 25, 2010 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: Masturbacja
Aiveena napisał(a):
Cytuj:
Czy w Sokółce chodziło o bakterię? Tego nie wiem.BYnajmniej tego rodzaju zkawiska to cud.
Po za tym ni esłyszałłem żeby pałeczka bakteri zamieniała Hosite w kawałki Serca.

Bo nie ma takiej możliwości. Hostia nie była kawałkiem serca, była tylko zabarwiona na czerwono, bo zaczęła rozwijać się na niej pałeczka krwawa...



Ale ogólnie podobne zjawisja to cuda.Np.stygmaty Ojca Pio.
A poro tego zabarwienia na czerwono to przecież to lekaże sprawdzili i stwierdzili że to Tkanka Mięśnia Sercowego.


Pn paź 25, 2010 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Masturbacja
Cytuj:
A poro tego zabarwienia na czerwono to przecież to lekaże sprawdzili i stwierdzili że to Tkanka Mięśnia Sercowego

Nie. Radzę dokładnie prześledzić tą sprawę.

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


Pn paź 25, 2010 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: Masturbacja
Aiveena napisał(a):
Cytuj:
A poro tego zabarwienia na czerwono to przecież to lekaże sprawdzili i stwierdzili że to Tkanka Mięśnia Sercowego

Nie. Radzę dokładnie prześledzić tą sprawę.



Ale cuda eucharystyczne się zdażały już w przeszłości.Bynajmniej cud to zjawisko materialne wykraczające po za prawa fizyki.


Pn paź 25, 2010 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 24, 2010 20:47
Posty: 4
Post Re: Masturbacja
A ja sądzę, że nie ma to jak dobre trzepanko, sam Jezus Chrystus, ba BÓG mi tak powiedział!!!

_________________
ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG ===> WWW.RUTOWICZ.PINGER.PL


Pn lis 29, 2010 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 15:26
Posty: 455
Post Re: Masturbacja
Ponad 90 % mężczyzn to robi. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej - jest w błędzie.


Wt lis 30, 2010 4:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 28, 2010 20:22
Posty: 5
Post Re: Masturbacja
Kto chce to niech se marszczy alfreda, właśnie po to jest wolna wola


Wt lis 30, 2010 8:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 28, 2010 20:22
Posty: 5
Post Re: Masturbacja
Do burdelu idźcie jak nie macie co robić , żałosne pisać o tym


Wt lis 30, 2010 8:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL