Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ksiądz w cywilu 
Autor Wiadomość
Post Ksiądz w cywilu
Mam nadzieję, ze to odpowiedni dział jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Otóż jakieś dwa tygodnie temu do klasztoru w Lesniowe przyjechał Wojciech Cejrowski znany z "Boso przez świat"
Na samym początku zapytał sie czy na bloniach klasztoru jest jakiś ksiądz...
Po chwili cisi nagle pokazał sie proboszcz pobliskiej parafii tyle ze w stroju cywilnym

Na to Cejrowski:"Mąż który nie nosi obrączki, chodzi na dziewki, i ksiądz który nie chodzi w koloratce i sutannie tez chodzi na dziewki"

Zapadła cisze. Ksiedzu zrobiło sie nie za wesoło... Odtad ludzie patrza na niego dośc nieprzychylnym wzrokiem... Co wy na to?


Śr paź 14, 2009 17:23

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Odtad ludzie patrza na niego dośc nieprzychylnym wzrokiem... Co wy na to?


A nie pomyślałaś, że powinni tak patrzeć na Cejrowskiego? Z całym szacunkiem dla niego bo programy przyrodnicze ma ciekawe, ale jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe to jest, erm, kontrowersyjny.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr paź 14, 2009 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Jestem za tym, żeby księża chodzili w sutannach ;). W Tatrach w sezonie pełno jest sióstr zakonnych i to miły widok. Założę się, że są tam także księża i zakonnicy, ale na kilkanaście spotkanych sióstr jeszcze nigdy nie spotkałem księdza.

Inna bajka, że pan Cejrowski (książki ma świetne :D) wybrał dosyć dziwną metodę persfazji :|.
pozdrawiam

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Śr paź 14, 2009 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 6:49
Posty: 110
Post 
nie ma co...ten tekst Wojciecha Cejrowskiego jest dobry. może to da do myśłenia tym księżom, którzy chodzą po cywilu.


Cz paź 15, 2009 10:38
Zobacz profil
Post 
Mroczny....

Chodziło mi o to że patrzą się na ksiedza nieprzychylnym wzrokiem co chyba źle zrozumiałes..


Cz paź 15, 2009 18:02
Post 
Tzn że księza nie moga chodzic po cywilu?
Mnie to nie przeszkadza.


Cz paź 15, 2009 18:04
Post 
Kiedys mialam okazje byc na wystepie pana Cejrowskiego i od tego czasu nie jest on dla mnie zadnym autorytetem. Poziom jego "dowcipow" byl juz kilkanascie lat temu ponizej wszelkiej dyskusji. To on postanowil zrezygnowac z polskiego obywatelstwa:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 42876.html
bo w Ekwadorze ma wiecej wolnosci.

Mozliwe, ze on sam uwaza sie za obronce tradycji i dobrych obyczajow, ale nikt mu nie pozwolil krytykowac obcego sobie w koncu czlowieka i do tego proboszcza, tylko za to, ze nie chodzi w sutannie (nie ma takiego obowiazku chodzic wszedzie w sutannie) i to jeszcze w tak niewybredny i chamski sposob.

Ale jezeli parafianie znajac swojego proboszcza wierza a priori w kazda glupote, ktora im "czlowiek swiatowy" sypnie, to nikt im nie pomoze.

Poniewaz "po owocach ich poznacie", to mozecie sami sobie dospiewac jaka osoba jest zadufany Cejrowski, ktory na innych pluje, bo ... nie sa tacy, jak jemu sie podoba.


Cz paź 15, 2009 18:35
Post 
k-klaudynka napisał(a):
nie ma co...ten tekst Wojciecha Cejrowskiego jest dobry. może to da do myśłenia tym księżom, którzy chodzą po cywilu.


A mozesz mi powiedziec, co jest takiego "szkodliwego" w chodzeniu "po cywilu"? Dlaczego ksiadz (nie zakonnik) wszedzie musi chodzic ubrany w sutanne? Moim zdaniem w wielu okolicznosciach wystarczylby krzyzyk wpiety w marynarke.


Cz paź 15, 2009 18:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post 
w pewnym sensie Cejrowski miał słuszność ...jeśli nie sutanna,to przynajmniej koloratka...coraz więcej księży na lekcje religii przychodzi w garniturze,mi się to nie podoba..kiedyś sutanna oznaczała szacunek..teraz bardzo często jest pośmiewiskiem,okazją do chamstwa,wyzwisk (nawet na ulicy)..brak sutanny może oznaczać strach przed pokazaniem,kim jestem..może oznaczać chęć bycia kimś innym,skryciem się w tłumie,bez konieczności dawania świadectwa,bez konieczności upomnienia,zwrócenia uwagi--i do tego w sumie to wszystko zmierza..wiara zamknięta w murze kościelnym..czasem ktoś może się z dziwić zaglądając do Bożego Domu i spotykając za ołtarzem człowieka..którego np,codziennie widzi w pubie //nie widzę powodu dla którego ksiądz miałby nie być księdzem (rozpoznawalnym) na ulicy,jak siostry czy bracia zakonni.


Cz paź 15, 2009 18:54
Zobacz profil
Post 
ok
Koloratka jest też wazna
Ale nie zawsze widoczna
Przecież ze sceny Cejrowski mógł jej nie dojrzeć...
A jemu chodziło konkretnie o brak sutanny


Cz paź 15, 2009 19:15
Post 
Rownie dobrze mozna powiedziec, ze prawdziwych chrzescijan poznawano po tym "jak sie milowali".
Wypowiedz Cejrowskiego, ktory kreuje sie na nauczyciela wiary i obyczajow, moim zdaniem powinna byc oceniana przez to kryterium.
Po prostu zachowal sie (delikatnie mowiac) niewlasciwie.

Naprawde nie wiem, kto dal mu prawo wyglaszania sadow o obcych sobie ludziach i to jeszcze publicznie. Cos o belce i zdzble w oku tez przydaloby mu sie przypomniec.

W kwestia stroju duchownych to - tez moim zdaniem - sprawa biskupa i jego zalecen. W koncu mozna by przywrocic zwyczaj, ze kobieta ma miec w kosciele zakryte wlosy. Do niedawna byl to zwyczaj powszechny i przejaw poboznosci. Nie mowiac o dlugosci spodnic, nienoszeniu spodni przez kobiety itp.


Pt paź 16, 2009 7:59

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Kamala napisał(a):
Kiedys mialam okazje byc na wystepie pana Cejrowskiego i od tego czasu nie jest on dla mnie zadnym autorytetem.


Moim zdaniem Cejrowski to taka Doda dla osób o konserwatywnych poglądach ;) Działa wedle podstawowej zasady szołbiznesu "nieważne jak, ważne że się mówi". Na siłę stara się być kontrowersyjny i wzbudzać jak najwięcej sensacji wokół swojej osoby. Przy okazji zapewne ta medialność przekłada się na sprzedaż książek.


Pt paź 16, 2009 8:51
Zobacz profil
Post 
W sumie to tak...
Tyle że później podczas występu cały czas mówił i zachowywał sie jak bardzo wierzący... Jego słowa to jak sie wypowiada...

Ale na samym poczatku przegiął...
Tyle że ludzie w dużej ilości się z nim zgadzali...
Bo swiatowy człowiek tak mówi to ma byc...
Brak słów;(


Pt paź 16, 2009 11:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Dziwi mnie, ze ktokolwiek moze traktować poważnie słowa takiego pajaca jak Cejrowski.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pt paź 16, 2009 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post 
a ja myślę.ze swoje upr4zedzenia należy schować sobie do kieszeni...bo nawet ktoś kogo nie lubimy,nie szanujemy(hmm..katolik nieszanujący? ) i kogo uważamy za głupka,może powiedzieć coś z z sensem...a to zdanie miało sens..może nie widzicie tego teraz...ale wystarczy wybiec w przyszłość,lub do państw gdzie katolicyzm nie jest główna religią..a może popatrzeć na inne wyznania?-tam się nikt wiary nie wstydzi,a ich przywódcy duchowi wiedzą od czego i po co są...nasi księża,zwłaszcza ci młodzi..coraz częściej ma się wrażenie że są dla "igrzysk"--no ale oki..niech nie noszą sutann--nikt nie będzie ich zaczep[iał..byc może nie pomoga komus kto się nagle znajdzie w potrzebie (bo on po cywilnemu,ma wolne..urzęduje w kościele)..coraz więcej kościołów zamkniętych w ciągu dnia..(ale po co komu kościół na tygodniu?)..coraz trudniej zastać księdza w konfesjonale(ale spoko,na początku mszy jakis tam zawsze siedzi..a że trudniej sie spowiada w tłumie? a co go to obchodzi?)..potem katrka na drzwiach ksiądz przyjmuje w tym i tym dniu,o tej i o tej godzinie-tego chcecie?...wierzcie mi że są ludzie,którzy na widok księdza w sutannie na ulicy-przystają..zwalniają.czasem pomyślą o wstąpieniu do kościoła,czasem może są w sytuacji gdy potrzebują rozmowy,teraz i tutaj---ksiądz jest dla ludzi,posłany przez Pana,aby ludzi do Pana prowadził..to nie praca,ale powołanie-- i fajnie jeśli oni też to tak właśnie traktują....Cejrowski to luzak...ale ..nie głupi luzak


Pt paź 16, 2009 12:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL