Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 14:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy Św. Tomasza wolno nazwać heretykiem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 22, 2009 9:34
Posty: 49
Post 
co to za heretycki temat :P Św. Tomasz z Akwiny jest największym teologiem Kościoła. Z jego Summy teologicznej do dzis czerpiemy pełnymi garściami. Gdyby zył paręset lat wcześniej byłby nazwany Ojcem Kościoła, a tak jest tylko i aż Doktorem Kościoła no i świętym oczywiście.


Śr lis 11, 2009 21:54
Zobacz profil
Post 
Autor słyszał coś w telewizji i od razu uwierzył, obiecał że wróci i się przygotuje, ale do dziś nie wrócił z "Dowodami".


Cz lis 12, 2009 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 22, 2009 9:34
Posty: 49
Post 
Mój prof od filozofii robił ze św. Tomasza habilitacje i potem otrzymał tytuł profa, jakby to przeczytał to by go chyba ekskomunikował od razu :P


Cz lis 12, 2009 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 858
Post Re:
Bończy napisał(a):
moja wina :( z filozofami trzeba rozmawiać logicznie [...] Może dlatetgo że jestem ateistą z krwi i kości, a pod Świętym Tomaszem podpisuję się obiema rękami i nogami. Jakoś nie usłyszałem nic co on by powiedział, a ja bym się z tym nie zgadzał.
Cóż, św. Tomasz uznawał istnienie Boga, a Ty, jesteś ateista z "krwi i kości", więc daleko rozdźwieku szukać nie trzeba. Ale to miłe, że nawet niektórzy ateiści są rozmiłowani w Akwinacie i "pod Świętym Tomaszem podpisują się obiema rękami i nogami". ;-)

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


Cz sty 29, 2015 1:35
Zobacz profil
Post Re: Czy Św. Tomasza wolno nazwać heretykiem?
@Eubulides zanosi się na to, że zostaniesz archeologiem roku ;) Ale to ciekawe o wykopałeś, ja bym się jako wierząca pod paroma stwierdzeniami nie podpisała (i to w sytuacji gdy nie mogę się pochwalić znajomością całego dorobku) a tu popatrz ateista większą zgodność z doktorem Kościoła zgłosił :)


Cz sty 29, 2015 9:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL