Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Piractwo internetowe 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
to bez sensu. po jedną piosenkę latać do banku ,zakładać konto,by zrobić głupi przelew.w dodatku wszędzie na jakieś dolary. to co jeszcze może do kantoru?


Pn cze 14, 2010 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
*Julka* napisał(a):
jumik napisał(a):
Można zgrać muzykę z płyty, którą się kupiło. Można kupować piosenki w internecie (jest nawet kilka takich polskich portali).


wiesz ile zachodu ? i to jeszcze jakieś dolary.

Cytuj:
Można też ściągać z internetu te pliki, które są udostępniane przez autorów/właścicieli lub za ich zgodą.


zazwyczaj udostępniane są tylko badziewia,których nie słuchasz.


www.ocremix.org tu masz fajne kawałki za free. Remixy z gier, ale niektóre są mega. Oczywiście trzeba znaleźć coś fajnego i lubić taką muzykę. Ale ja kocham zapuścić sobie na relaks np. takie kawałki:

http://ocremix.org/remix/OCR00965/
http://ocremix.org/remix/OCR00241/
http://ocremix.org/remix/OCR01040/
http://ocremix.org/remix/OCR01247/

Co do kupowania za dolary to nie rozumiem w czym problem? Są karty, jest PayPal.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr cze 16, 2010 12:54
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
nie korzystam z kart.


Cz cze 17, 2010 0:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
*Julka* napisał(a):
nie korzystam z kart.


To błąd.

Ale zostaje Ci wtedy PayPal, nie zawsze wymaga weryfikacji z kartą, można płacić samym przelewem.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pt cze 18, 2010 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Piractwo internetowe
Skoro nie korzystasz z kart, no to nie masz piosenek. Jeśli naprawdę by Ci zależało na tych utworach, taka drobna niedogodność jak wyrobienie sobie karty by Ci nie przeszkodziła. A skoro Ci to przeszkadza, to nie zależy Ci na tych piosenkach.

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Pt cze 18, 2010 16:08
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
generalizacja tej Twojej logiki mnie osłabia..


Pt cze 18, 2010 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
Ale jednak coś w tym jest. Bo co to za problem kartę wyrobić? Już nie mówię o kredytowej bo tych też nie lubię, ale bez debetówki w dzisiejszych czasach? Helou?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pt cze 18, 2010 21:32
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
bo ja mam awersję do wszystkiego,co kojarzy mi się z bankami.
między innymi dlatego nie mam konta, choć zdaję sobie sprawę,że nieuchronnie
ten przymus kiedyś mnie dopadnie.niestety.


Pt cze 18, 2010 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
E tam, kwestia wyboru odpowiedniego banku. Ja mam mBank i płacę tylko za dobrowolne ubezpieczenie karty, reszta podstaw (prowadzenie konta, przelewy, wypłaty w euronetach) za darmo.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


So cze 19, 2010 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re:
ladysherlockian napisał(a):
Dlatego teraz mniej czytam, mniej słucham muzyki. W ogóle piractwo odbiera radość z kultury, ciągle pojawia mi się czerwone światełko: nie wolno! nie ściągaj tej piosenki, to paskudny grzech, nie wolno!!!

Wracam do tej starej wypowiedzi, czytam sobie ponownie "pirackie" tematy i widzę, że wyraziłam się tu niezbyt jasno. "Piractwo odbiera radość z kultury..." - chodziło mi o to, że teraz zanim czegoś posłucham, przeczytam, zastanawiam się: "Czy ja na pewno mam prawo z tego korzystać? A może jednak nie mam prawa i grzeszę? Nagrywam z radia piosenkę, a przecież powinnam ją kupić, to może być niemoralne.." I dochodzę do wniosku, że najbezpieczniej, bo bezgrzesznie, jest po prostu nie słuchać muzyki, nie czytać, chyba że to co mam kupione, no bo wtedy jest mniej nerwów, nie trzeba się zastanawiać, czy wolno mi czy już nie. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu unikać muzyki, filmów, książek, jeśli kogoś nie stać na zakup. Wtedy jest pewność, że się nie popełni grzechu. Można przestać się po prostu interesować muzyką, filmem, to nie będzie do grzechu kusiło... A przecież narażanie się na popełnienie grzechu to też grzech.

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Pn cze 21, 2010 12:47
Zobacz profil
Post 
Lady, proszę... tyle razy już z Tobą polemizowałem. Myślałem, że doszłaś już do jakichś rozsądnych wniosków?

Słuchanie radia, oglądanie telewizji i nagrywanie z nich dla własnego użytku, czy też pożyczanie książek z biblioteki jest jak najbardziej legalne i moralne. Sama w innym wątku wklejałaś linki, które o tym świadczą: nielegalne (a co za tym idzie i niemoralne) jest tylko kopiowanie utworów artystycznych ze źródeł, w których znalazły się one bez zgody autora.


Pn cze 21, 2010 13:00

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Re:
ladysherlockian napisał(a):
ladysherlockian napisał(a):
Dlatego teraz mniej czytam, mniej słucham muzyki. W ogóle piractwo odbiera radość z kultury, ciągle pojawia mi się czerwone światełko: nie wolno! nie ściągaj tej piosenki, to paskudny grzech, nie wolno!!!

Wracam do tej starej wypowiedzi, czytam sobie ponownie "pirackie" tematy i widzę, że wyraziłam się tu niezbyt jasno. "Piractwo odbiera radość z kultury..." - chodziło mi o to, że teraz zanim czegoś posłucham, przeczytam, zastanawiam się: "Czy ja na pewno mam prawo z tego korzystać? A może jednak nie mam prawa i grzeszę? Nagrywam z radia piosenkę, a przecież powinnam ją kupić, to może być niemoralne.." I dochodzę do wniosku, że najbezpieczniej, bo bezgrzesznie, jest po prostu nie słuchać muzyki, nie czytać, chyba że to co mam kupione, no bo wtedy jest mniej nerwów, nie trzeba się zastanawiać, czy wolno mi czy już nie. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu unikać muzyki, filmów, książek, jeśli kogoś nie stać na zakup. Wtedy jest pewność, że się nie popełni grzechu. Można przestać się po prostu interesować muzyką, filmem, to nie będzie do grzechu kusiło... A przecież narażanie się na popełnienie grzechu to też grzech.


Zawsze zostaje słuchanie muzyki w marketach na słuchawkach na stoiskach muzycznych. ;] [;

Cytuj:
Słuchanie radia, oglądanie telewizji i nagrywanie z nich dla własnego użytku, czy też pożyczanie książek z biblioteki jest jak najbardziej legalne i moralne. Sama w innym wątku wklejałaś linki, które o tym świadczą: nielegalne (a co za tym idzie i niemoralne) jest tylko kopiowanie utworów artystycznych ze źródeł, w których znalazły się one bez zgody autora.


Nie wprowadzaj ludzi w błąd, nielegalne nie jest kopiowanie utworów rozpowszechnionych bez wiedzy autora.

Przepraszam, że się z tym samym wtryniam w inny temat, ale nie mogę znieść jak ktoś sobie przeinacza prawo pod swoje własne widzimisię.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn cze 21, 2010 15:50
Zobacz profil
Post Re: Piractwo internetowe
*Julka* napisał(a):
bo ja mam awersję do wszystkiego,co kojarzy mi się z bankami.
między innymi dlatego nie mam konta, choć zdaję sobie sprawę,że nieuchronnie
ten przymus kiedyś mnie dopadnie.niestety.

Zaczynam rozumiec, dlaczego wybierasz Jaroslawa Kaczynskiego ;)
A tak na powaznie: mozna oczywiscie zyc bez konta bankowego, ale kiedy juz kiedys zaczniesz pracowac, to normalny pracodawca bedzie chcial znac numer konta, na ktore ma przelewac wyplate. Poza tym jezeli korzystasz z techniki w postaci komputerow, to trudno oczekiwac, ze kupujac w internecie bedziesz placic gotowka. Paypal to dobry system, tyle, ze ... trzeba miec konto. No a na koncie pieniadze, ale to juz drobiazg.


Pn cze 21, 2010 15:59

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
Nie trzeba mieć konta bakowego do PayPala, aczkolwiek większość transakcji wymaga powiązania z kartą kredytową/debetową.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn cze 21, 2010 16:12
Zobacz profil
Post 
Pasażer, a jak się płaci PayPalem bez konta bankowego? Pieniądze na pocztę się nosi?

I gdzie można dostać kartę debetową bez konta? :D


Pn cze 21, 2010 16:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL