Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Piractwo internetowe 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
Kamala napisał(a):
Zaczynam rozumiec, dlaczego wybierasz Jaroslawa Kaczynskiego ;)
A tak na powaznie: mozna oczywiscie zyc bez konta bankowego, ale kiedy juz kiedys zaczniesz pracowac, to normalny pracodawca bedzie chcial znac numer konta, na ktore ma przelewac wyplate. Poza tym jezeli korzystasz z techniki w postaci komputerow, to trudno oczekiwac, ze kupujac w internecie bedziesz placic gotowka. Paypal to dobry system, tyle, ze ... trzeba miec konto. No a na koncie pieniadze, ale to juz drobiazg.


popieram Jarosława za wspólnotę poglądów i wartości, a nie za to,że nie mamy
konta z różnych powodów. Poza tym- ja ,jak już wspominałam i tak będę
musiała zgodzić się niedługo- na rzecz pracy- założyć przymusowe konto i
jego zdzieranie kasy za przelewy, natomiast jeśli chodzi o komputer-
wiele rzeczy zamawiałam i zamawiam i płacę przelewem w banku, nie przez karty.


Pn cze 21, 2010 19:00
Zobacz profil
Post Re: Piractwo internetowe
*Julka* napisał(a):

popieram Jarosława za wspólnotę poglądów i wartości, a nie za to,że nie mamy
konta z różnych powodów. Poza tym- ja ,jak już wspominałam i tak będę
musiała zgodzić się niedługo- na rzecz pracy- założyć przymusowe konto i
jego zdzieranie kasy za przelewy, natomiast jeśli chodzi o komputer-
wiele rzeczy zamawiałam i zamawiam i płacę przelewem w banku, nie przez karty.

A który to bank nie pobiera opłaty za przelewy? :D


Pn cze 21, 2010 19:09
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
ile banków ,tyleż różnic.


Pn cze 21, 2010 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re:
Liam napisał(a):
Pasażer, a jak się płaci PayPalem bez konta bankowego? Pieniądze na pocztę się nosi?

I gdzie można dostać kartę debetową bez konta? :D


Wystarczy mieć środki na PP, do płacenia nie potrzeba powiązania z kontem bankowym.

Karty debetowej bez konta raczej nie dostaniesz, ale z kredytową może Ci się uda jak dobrze poszukasz (głowy nie dam bo ja od kredytów trzymam się z daleka).

Julka: polecam mBank, naprawdę. Jak nie masz zleceń stałych (co jest w sumie wygodne przy płaceniu rachunków) to konto masz za darmo, przelewy za darmo, bankomaty Euronetu, Cash4You i WBK za darmo (lub za miesięczną opłatą 5PLN wszystkie bankomaty bez prowizji), nie jest wymagana regularna wpłata kasy co miesiąc, za kartę debetową nie płacisz ani grosza (możesz dobrowolnie ubezpieczyć), przelewy masz potwierdzane kodem SMS, a nie zdrapką (oczywiście za darmo).

Ja płacę tylko za ubezpieczenie karty i informację SMS za każdy przelew przychodzący >200PLN. To jakieś 2PLN miesięcznie.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn cze 21, 2010 19:55
Zobacz profil
Post 
Ale żeby mieć środki na PayPalu trzeba je przelać z konta, czyli kółko się zamyka. Można ewentualnie najpierw próbować coś sprzedać, ale to chyba bardziej skomplikowane niż założenie konta.

Karty debetowej PayPal i tak nie przyjmuje, podobnie jak większość serwisów internetowych, trzeba mieć kredytową. A kredytowa ma własny rachunek, powiązany zwykle z głównym, z którego będziesz ją spłacał. Są karty, które można dostać bez otwierania rachunku ale to się mija z celem bo i tak musisz ją jakoś spłacać.


Pn cze 21, 2010 20:11
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
co to jest w ogóle ta karta debetowa?= kredytowa?
nienawidzę biurokracji i tego całego bankowego szajsu.


Pn cze 21, 2010 20:14
Zobacz profil
Post 
Karta debetowa to zwykła karta płatnicza. Możesz nią płacić w sklepach z terminalami (większość poza kioskami i sklepikami osiedlowymi) i wypłacać gotówkę z bankomatu. Pieniądze ściągane Ci są bezpośrednio z konta. Do wysokości rachunku, ewentualnie przyznanego przez bank limitu debetowego.

Karta kredytowa jest przyznawana oddzielnie, tzn sama musisz dbać o jej spłacenie z głównego konta. To właściwie karta do oddzielnego rachunku kredytowego. Możesz płacić jak wyżej. Kredyt jest nieoprocentowany zwykle do 54 dni, poza tym jest zwykle wyżej oprocentowany niż debet w koncie. Wypłaty w bankomatach są na ogół oprocentowane od razu (+prowizja). Za to taką kartą możesz płacić w internecie.

Na początek nie radziłbym bo obsługa kart kredytowych jest dość skomplikowana. Poza tym zwykle banki wymagają przynajmniej kilku miesięcy stałego dochodu. Debetową dostaniesz od razu po założeniu rachunku chyba już w każdym banku. Też polecam mbank.

A teraz spadam bo powyższe nie ma się nijak kompletnie do tematu wątku. :P


Pn cze 21, 2010 20:28

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re:
Liam napisał(a):
Ale żeby mieć środki na PayPalu trzeba je przelać z konta, czyli kółko się zamyka. Można ewentualnie najpierw próbować coś sprzedać, ale to chyba bardziej skomplikowane niż założenie konta.


Można dostać z innego konta PP. Można dostać z serwisów internetowych (ja tak zarabiam w necie np.). Można też wpłacić na poczcie. ;P


Cytuj:
Karty debetowej PayPal i tak nie przyjmuje, podobnie jak większość serwisów internetowych, trzeba mieć kredytową.


Po pierwsze - kartę debetową mBanku PP przyjmuje z miłą chęcią i bez żadnych problemów.
Po drugie - nie trzeba, wystarczy debetowa mBanku, która jako jedna z niewielu kart debetowych w Polsce obsługuje płatności internetowe. Zapomniałem o tym wspomnieć. :)

Cytuj:
A kredytowa ma własny rachunek, powiązany zwykle z głównym, z którego będziesz ją spłacał. Są karty, które można dostać bez otwierania rachunku ale to się mija z celem bo i tak musisz ją jakoś spłacać.


Na tym się nie znam więc zamilczę.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn cze 21, 2010 20:35
Zobacz profil
Post Re: Re:
Mroczny Pasażer napisał(a):

Po pierwsze - kartę debetową mBanku PP przyjmuje z miłą chęcią i bez żadnych problemów.
Po drugie - nie trzeba, wystarczy debetowa mBanku, która jako jedna z niewielu kart debetowych w Polsce obsługuje płatności internetowe. Zapomniałem o tym wspomnieć. :)

Właśnie spróbowałem z czystej ciekawości:
mbank napisał(a):
Ta karta kredytowa została odrzucona przez bank, który ją wystawił. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat powodów odrzucenia karty, skontaktuj się z działem obsługi klienta wystawcy karty kredytowej. Możesz ewentualnie spróbować dodać inną kartę kredytową.

To właśnie była moja karta debetowa VISA z mbanku. To nie wiem jak Ci się udało?

Kredytową łyknęło bez problemu...

Ja od kilku lat korzystam z kredytowej bo debetowej nigdzie nie uznawano właśnie. Ostatnio trochę więcej opcji się pojawiło, różne systemy pozwalające na przelewy bezpośrednio z konta, ale jeszcze niedawno tego nie było. Nie chce mi się teraz sprawdzać, ale poszukam jeśli to kogoś interesuje czy są serwisy przyjmujące karty debetowe.


Pn cze 21, 2010 21:07

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
Musisz aktywować płatności internetowe w mLinii i ustawić limit jakiś. Wówczas będzie szło.

Nawet na Wiki o tym jest. ;P

Cytuj:
Kartami debetowymi raczej nie można dokonywać transakcji przez Internet, ale nie jest to regułą. Wyjątek stanowi większość kart debetowych VISA, w Polsce wydawanych np. przez banki Inteligo, Millennium Bank, MultiBank, Kredyt Bank, Polbank, mBank, BZWBK czy Deutsche Bank


Nawet więcej tych banków jest niż myślałem.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn cze 21, 2010 21:30
Zobacz profil
Post Re: Piractwo internetowe
Mroczny Pasażer napisał(a):
Musisz aktywować płatności internetowe w mLinii i ustawić limit jakiś. Wówczas będzie szło.

Nawet na Wiki o tym jest. ;P

A widzisz. Ja z wiki nie korzystam ani z mLinii. Prościej mi było kredytową podłączyć. Ale dobrze wiedzieć. :)

Niestety na eBay czy Amazon debetówką nie zapłacisz. Co ciekawe, za niektóre produkty (muzykę właśnie) kredytowej też nie przyjmą bo z Polski. Nie jestem pewien czy te ograniczenia dotyczą samej karty, czy ich przepisów celnych, bo i z tym się spotkałem, że do pewnych krajów nie wysyłają. Musiałem kumpli prosić w Stanach jak mi na paru filmach zależało.


Pn cze 21, 2010 21:36

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
eBay i Amazon amerykański (europejskie chyba nie, nie wiem) akceptują PayPal, a tego można powiązać z debetową mBanku więc problem rozwiązany. ;P

Fakt, że nie wszędzie tą kartą da się płacić no, ale możliwość jest jak ktoś (tak jak ja) stroni od kredytów.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn cze 21, 2010 22:06
Zobacz profil
Post 
eBay to europejskie allegro: większość sprzedających oferuje opcję PayPal, niektórzy też płatność za pobraniem a inni nie. Chodziło mi o to, że jak jest w witrynie znaczek Visa czy MasterCard to Ci debetówka do niczego.

Ale faktem jest, że jakieś trzy, cztery lata temu to było trudniejsze. Teraz bywają różne systemy płatności internetowych i w niektórych karta jest zbędna. Niemniej konto się przydaje.


Wt cze 22, 2010 5:59

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re:
Liam napisał(a):
eBay to europejskie allegro: większość sprzedających oferuje opcję PayPal, niektórzy też płatność za pobraniem a inni nie. Chodziło mi o to, że jak jest w witrynie znaczek Visa czy MasterCard to Ci debetówka do niczego.


No właśnie wówczas Visa się przydaje. ;P Bo płacisz kartą i środki są pobierane za jej pomocą z Twojego konta.

Tak przynajmniej czytałem bo osobiście nie próbowałem. ;P

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt cze 22, 2010 18:24
Zobacz profil
Post 
Visa, drogi kolego. Visa Classic, ewentualnie Platinum. Z mojego konta, owszem, ale kredytowego. Skoro masz awersję do kredytów, to w Twoim portfelu jest zapewne Visa Electron. Tłumaczę, że ona nie jest akceptowana przez większość systemów płatności online. A już z pewnością przez żadne serwisy zagraniczne.


Wt cze 22, 2010 18:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL