Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Piractwo internetowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
http://forum.gwrota.com/index.php?showtopic=18042
http://www.mbank.pl/forum/read.html?f=1 ... 3&t=843122

Ludzie na forum twierdzą co innego. Zastanawia mnie skąd Ty to wiesz skoro jeszcze niedawno nie wiedziałeś, że te płatności trzeba w ogóle aktywować. ;S

Jeszcze z mBanku:

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... index.html


Cytuj:
Zakupy w internecie - płatności internetowe, korespondencyjne, telefoniczne we wszystkich sklepach internetowych akceptujących karty Visa - w celu ustalenia limitu dla danego rodzaju transakcji dokonaj zmian samodzielnie w serwisie transakcyjnym lub skontaktuj się z mLinią.


oraz: http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=81

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt cze 22, 2010 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 17:59
Posty: 430
Post Re:
Liam napisał(a):
Tłumaczę, że ona nie jest akceptowana przez większość systemów płatności online. A już z pewnością przez żadne serwisy zagraniczne.

Nie przez „większość” tylko „wiele”, i nie „żadne” a „zaledwie nieliczne”. Poza tym masz oczywiście rację. ;)

_________________
Homo iudicio certo conscientiae suae semper debet oboedire.
Człowiek powinien być zawsze posłuszny pewnemu sądowi swego sumienia. — Katechizm Kościoła Katolickiego, n. 1800


Wt cze 22, 2010 19:34
Zobacz profil
Post 
Z autopsji. Kilka lat temu sporo kupowałem przez internet. Widać moje informacje są przestarzałe bo już od dłuższego czasu posługuję się Visą Classic. Uznałem że tak zostało.

W drugim wątku który podałeś mowa jest o eKarcie, to jest zupełnie inny produkt mBanku: http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... index.html


Wt cze 22, 2010 19:47

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Piractwo internetowe
Fakt, eKarta to co innego, mój błąd.

Ale debetówką można płacić bez problemów.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt cze 22, 2010 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Piractwo internetowe
http://arstechnica.com/tech-policy/2016 ... ca-google/

Taka ciekawostka. W skrócie: Warner Bros zgłasza własne strony od Google jako pirackie :-D

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr wrz 07, 2016 9:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Piractwo internetowe
Co jeżeli używa się dla przyjemności komputera, na którym najprawdopodobniej jest zainstalowany nielegalnie Windows i Office? Bez Office prędzej można sobie poradzić niż bez Windows. Mam w pokoju komputer z problematycznym Windowsem i nie chcę mieć grzechu, także lekkiego.

Czytałem te w Internecie, że aktualizacja systemu Windows miała być bezpłatna nawet dla osób mających piracką wersję tego systemu operacyjnego. Czy w związku z tym korzystanie z komputera, na którym jest nielegalnie zainstalowany system operacyjny, jest grzechem? Na początku pewnie był na tym komputerze legalny Windows. Potem były chyba sytuację, że nie można było uruchomić komputera albo było przeprowadzane (przez brata) formatowanie dysku czy coś podobnego i trzeba było na nowo instalować system(???) Może był wirus komputerowy? Nie wiem też, czy ksiądz nie powiedział mi kiedyś w konfesjonale tego, że nie ma grzechu, gdy korzystam z komputera, na którym brat zainstalował nielegalnego Windowsa i że to brat ponosi odpowiedzialność.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So gru 17, 2016 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Piractwo internetowe
Nie wiem, jak jest z legalnością Windowsa na komputerze, który "odziedziczyłem" w pewnym sensie po bracie. Słyszałem od brata czy jego kolegi, że klucz tego Windowsa jest wykorzystywany tylko na naszym komputerze? Może brat skopiował Windowsa od kolegi? Kolega, z tego, co mi się wydaje po słuchaniu wczoraj, ma inny klucz Windowsa niż "ja". Może kolega de facto "oddał" Windowsa, licencję i klucz do niego mojemu bratu.

Brat mówił też coś w tym rodzaju, że pewnego razu Windows się popsuł i kupił za 100 zł pirackiego Windowsa od osoby, która naprawiała.

Nie chcę grzeszyć nawet lekko. Może zastosować domniemanie niewinności? Może brat po prostu dostał Windowsa i jest on (wraz z otrzymanym kluczem, otrzymaną licencją) w "niepiracki" sposób obecny na komputerze, który mam w pokoju.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N gru 25, 2016 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Piractwo internetowe
Ostatnio bardzo dużo korzystam z komputera, Internetu. Czytam głównie na tematy związane z religiami. Dużo we mnie niepokoju związanego z możliwością cierpienia (np. jako kara za grzechy). Można powiedzieć, że nie mam stu procent pewności, że Windows pojawił się na tym komputerze w grzeszny sposób. Boję się, że mogę mieć grzech (chociażby lekki) z powodu tego, że korzystam z owego komputera (zwłaszcza dla przyjemności).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt lut 21, 2017 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 22:50
Posty: 8
Post Re: Piractwo internetowe
O tym czy coś jest złe, czy dobre w aspekcie moralności, decyduje intencja.
Ja bym chciał, żebyśmy mogli żyć bez pieniądza i dzielić się wszystkim za darmo; swobodnie brać i swobodnie dawać. Popieram gdy autor nie wymaga nic poza "co łaska".
Aspekty prawne mnie nie interesują, prawo jest potrzebne ludziom złym lub nierozgarniętym, żeby źli się bali kary, a nierozgarnięci nie zrobili sobie sami krzywdy. W grupie ludzi mądrych prawo jest zbędne.


Wt maja 23, 2017 3:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Piractwo internetowe
Brat zainstalował nowy router (stary chyba się popsuł), który umożliwia dostęp do Internetu, korzystając z komputera z zapewne nielegalnie zainstalowanym Windowsem. Kiedyś powiedział do mnie: "czego chcesz od tego Windowsa"? Powiedział też chyba coś takiego, że ten Windows jest zainstalowany tylko na tym komputerze (a chyba już nie był, bo był zainstalowany już wtedy i na jego nowym komputerze). Komputer, z którego teraz korzystam, może zawierać nielegalnie zainstalowanego Windowsa. Nie chcę nikogo gorszyć. Ksiądz powiedział chyba, że korzystanie z Internetu dzięki zainstalowanemu z wykorzystaniem nielegalnego Windowsa routera na telefonie nie jest grzechem. A ja nie chcę popełniać nawet grzechu powszedniego. Tej wiosny przez ponad 30 dni nie wchodziłem chyba do Internetu (choć niestety patrzyłem na treści na innych komputerach).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz maja 25, 2017 17:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL