Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona
 KARA ŚMIERCI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Jakoś nie widać ...

A kim jesteś, by kwestionowac moją wiedzę w tym zakresie ? Masz skłonności do niedojrzałych ocen.

Cytuj:
Buhahahahahahaha....za komuny "dbano o slowo pisane"......

Tak zwana cenzura. Nie widzę w tym nic śmiesznego. Wyjaśnij mi zatem powód twojej radości.

Cytuj:
Nie wiem czy sie smiac czy plakac........dziecko, ty wez sie lepiej za nauke, a nie dyskusje na powazne tematy

Powiedział Belizariusz, po czym napisał:
Cytuj:
Co za ignoranctwo!!

Sam nie wiem, kto powinien się wziąc za książki. Podejrzewam jednak, że to chyba powinieneś być ty. Zwłaszcza, że w niewielu słownikach znajdziesz frazę "ignoranctwo".

Cytuj:
jest przynajmniej osiem błędów logicznych bądź merytorycznych ...
I pomyśleć, że to dział 'pogadanki z etyki'

Ale co to ma do tego działu...


Męczycie mnie moi drodzy strażnicy wiedzy. Do waszej ingerencji w ten topik wszyscy wypowiadali się na temat. Tymczasem przyszliście wy i zaczęła się plaga offtropicu. Jeżeli chcecie, to nic nie stoi na przeszkodzie, byście założyli własny topik, w którym będziecie się wzajemnie oczarowywali swą bujną katolicką wiedzą, dotyczącą historii. Ja nie napiszę juz nic więcej nie na temat.

zastosujcie się proszę !

zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 31, 2005 1:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sty 20, 2005 9:55
Posty: 91
Lokalizacja: Ateista Materialistyczny
Post 
Ja jestem przeciwnikeim kary śmierci-dożywocie tak ale kara śmierci zdecydowanie nie.Było juz tyle pomyłek sądowych przez które życie straciło tysiąće ludzi.Poza tym wątpliwym argumentem jest aspekt odstraszający -jakoby to kara śmierci była straszakiem na przestępców-i nie będą oni popełniać przestępstw ze strachu przd karą śmierci.


Pn sty 31, 2005 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Zgadzam się :)
Więzienie jakoś nie spełniają funkcji straszaka - wnioskuję bo czytam w wiadomościach różnych, że sa przepełnione - i to nie tylko w Polsce.
Podobnie myślę jest z KŚ.

Gdyby miałby to byc dobry straszak...już po paru jej wykonaniach liczba zabójstw powinna by była spaść. A tu lipa.

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 31, 2005 15:07
Zobacz profil
Post 
Pozostaje jednak sprawa osób poszkodowanych w wyniku morderstwa - rodzina, dzieci, znajomi ...
Przecież - niejednokrotnie rodzina po morderstwie na jednym z jej członków pozostaje bez środków do życia ...
Pozostaje uczycie zagrożenia - głęboko wbite w psychikę ...
Choćby ze strachu przed tym co się stanie w momencie, gdy morderca wyjdzie z więzienia.
Czy nie będzie się mścił - i tak dalej ...
Jestem za karą śmierci - dla wielokrotnych morderców oraz sprawców morderstw ze szczególnym okrucieństwem...
Co do winy których nie ma najmniejszej wątpliwości.
Wydaje mi się też, że należałoby się poważnie zastanowić nad nowymi sposobami resocjalizacji więźniów - szczególnie tych skazanych za najcięższe przestępstwa ...

PS. "Kurczak" - na "PW" należałoby mi powiedzieć co sądzę o twojej bezczelnej pisaninie.
Jednak - nie chcę się zniżać poniżej pewnego poziomu - a na "normalnym" sądzę, że do ciebie nie dotrze.
Tymczasem - proponuję dla niego "ignora" - lub ostre wycinanie jego przewrotnych postów.


Pn sty 31, 2005 18:00

Dołączył(a): Cz sty 20, 2005 9:55
Posty: 91
Lokalizacja: Ateista Materialistyczny
Post 
Cytuj:
Pozostaje jednak sprawa osób poszkodowanych w wyniku morderstwa - rodzina, dzieci, znajomi ...
Przecież - niejednokrotnie rodzina po morderstwie na jednym z jej członków pozostaje bez środków do życia ...
No masz racje-ale co by zmieniła kara śmierci?Dla sytuacji ekonomicznej rodziny poszkodowanego-nic.Poza tym istnieje zawsze -przynajmniej teoretycznie mozliwośc pracy w zakładzie karnym-częsc z tych pieniedzy jakie zarobi wiezień mogłaby byc przekazywana dal poszkodowanych.
Cytuj:
Czy nie będzie się mścił - i tak dalej
Nie bedzie sie mścił-bo jak może sie zemscic człowiek z dożywotnim wyrokiem.
Poza tym jak sobie wyobrażasz rozgraniczenie jaka zbrodnia jest popełniona ze szczególnym okrucieństwem?przeceiz nie wiemuy czy np.zastzrelenie kogos jest bardziej bolesne od uduszenia kogoś czy utopienia.Śmierć to śmierć i jak ona boli tak naprawde tego nie wiemy.Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem kary śmierci.Pozdrawiam.


Pn sty 31, 2005 19:25
Zobacz profil
Post 
Dozywotnie wiezienie, jest praktycznie fikcja (w naszym kraju).
Osobnik taki moze wyjsc po odsiedzeniu 25 lat.........gdy zdarza sie po drodze jakies amnestie, to skroci mu sie ten wyrok do 10 - 15 lat.
W trakcie , w ramach pseudoresocjalizacji, taki bandzior wychodzi na przepustki......ma okazje sie zemscic. Bylo juz kilka takich przypadkow.....nie mowiac juz o tym, ze czesto z takich przepustek nie wracaja.
Dla mnie jest to wiec fikcja.
Taki ktos powinien wraz z dozywociem zostac pozbawionym praw publicznych (zero przepustek, brak mozliwosci wczesniejszego wyjscia, nieobjecie amnestia), na conajmniej 25 lat. Wtedy byc moze fikcja zamienila by sie w realna kare.


Cytuj:
Poza tym jak sobie wyobrażasz rozgraniczenie jaka zbrodnia jest popełniona ze szczególnym okrucieństwem?przeceiz nie wiemuy czy np.zastzrelenie kogos jest bardziej bolesne od uduszenia kogoś czy utopienia


Nie chodzi o to w jaki sposob zadano smierc......ale glownie o to z jakich powodow. Pojecie "szczegolnego okrucienstwa" jest pojeciem znanym prawnikom i oni sa zobligowani do tego by dany czyn odpowiednio zaklasyfikowac..
Przykladem szczegolnego okrucienstwa bylo pobicie i wyrzucenie mlodej dziewczyny z pociagu przez dwoch zwyrodnialcow....ktorzy zrobili to "dla zabawy z okazji urodzin". Sąd sprawe rozpatrzy....ale watpie czy mozna tutaj znalezc jakiekolwiek okolicznosci łagodzące.
Brednie o złym dziecinstwie......sa wymyslem kiepskich "resocjalizatorow"


pozdrówka


Pn sty 31, 2005 21:25

Dołączył(a): Cz sty 20, 2005 9:55
Posty: 91
Lokalizacja: Ateista Materialistyczny
Post 
Cytuj:
Nie chodzi o to w jaki sposob zadano smierc......ale glownie o to z jakich powodow. Pojecie "szczegolnego okrucienstwa" jest pojeciem znanym prawnikom i oni sa zobligowani do tego by dany czyn odpowiednio zaklasyfikowac..
Przykladem szczegolnego okrucienstwa bylo pobicie i wyrzucenie mlodej dziewczyny z pociagu przez dwoch zwyrodnialcow....ktorzy zrobili to "dla zabawy z okazji urodzin". Sąd sprawe rozpatrzy....ale watpie czy mozna tutaj znalezc jakiekolwiek okolicznosci łagodzące.
Rozumiem-dla sądy istnieje rozróznienie zbrodni ze szczególnym okrucieństwem czy też mniej okrutnej.Ale z punktu widzenia ofiary to jaka jest różnica czy została ona zamordowana dla "zabawy" czy dla pieniędzy?Zbrodnia którą podałes jest okrutna i bestialska ale czym ona rózni sie od przykładowo zamordowania człowieka dla pieniędzy?Czy pobudki dla któryc kogos sie zabija to są okoliczności łagodzące?Każda zbrodnia jest okrutna.
A co do wyroków -zobacz na przykład Sławomira Siokory-zbrodni dokonał w sposób okrutny,bodaj obcinając głowy ,a jest człowiekiem który raczej powinien opuścić wiezienie .Nie mówię ze popieram czyn Sikory-bo tak na pewno nie powinien postąpic=ale 10 lat już odsiedział i powinien już wyjsć.Pozdrawiam.


Pn sty 31, 2005 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
.. śmierć jest naturalną konsekwencją życia .. kara za śmierć i kara śmierci jest czymś niewymiernym ..

.. zamiast wzajemnie się przekonywać, proponuję zastanowić się nad przyczynami, które sprawiają , że (1) pojawiają się zbrodniarze oraz (2) nad przyczynami, które powodują że pewni zbrodniarze w umysłach wielu katolików, ba!, niekiedy xięży, zasługują, o ile faktycznie zasługują na zabicie .. :tancze:

.. wg mnie - istnieją trzy powody/przyczyny pojawienia się na świecie zbrodniarza ..
a . przypadek .
b . skłonności dziedziczne - choroba odziedziczona przez przodkach .
c . wpływ otoczenia (tzw czynniki społeczno - polityczno - ekonomiczne ) .

.. kiedy staram się w każdym zbrodniarzu dostrzec przedzbrodniarza , albo najlepiej dziecko - wstydzę się żądać kary śmierci ..
:oops: :zawstydzony:

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


Wt lut 01, 2005 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Jestem przeciwny karze smierci,ale za dozywociem w kamieniolomach-jak najbardziej :(

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Śr lut 02, 2005 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Przykład z kraju kapitalistycznego wyzysku :? :
Więzienia w stanach utrzymują się same*, bo istnieją prywatne firmy, które zmuszją więźniów do pracy. Zyski zgarniają oni (pokrywają utrzymanie z nadwyżką) a więźniom pozostaje kieszonkowe. Przynajmniej się nie nudzą przez ileś lat na koszt podatnika.

*Nie dotyczy więzień o zaoszczonym rygorze.

Jak dla mnie lepsze (w sensie bardziej perfidne) jest dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, bez dostepu do telewizji, książek, innych ludzi.
Spędzenie w pojedynke w małej celi 30 lat bez kontaktu z otoczeniem bardziej niszczy człowieka niż śmierć

_________________
Mors dicit


Śr lut 02, 2005 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Spędzenie w pojedynke w małej celi 30 lat bez kontaktu z otoczeniem bardziej niszczy człowieka niż śmierć

Nie chodzi o to żeby więźnia zniszczyć, tylko zresocjalizować. Gdy chodzi o zniszczenie, to pojawiły się znacznie efektywniejsze instytucje, obozy zagłady, kojarzysz ?

Cytuj:
Jestem przeciwny karze smierci,ale za dozywociem w kamieniolomach-jak najbardziej

Ludzie ! mamy XXI wiek !

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Śr lut 02, 2005 18:13
Zobacz profil WWW
Post 
Sad !
Nie jestem zwolennikiem sadyzmu - tak samo, jak nie jestem zwolennikiem nadmiernego pobłażania ...
Wydaje mi się, że za niektóre sprawy możnaby karać ostrzej (np. sumowanie jak jest to w Stanach, nie zaś kumulacja wyroków - jak jest to u nas ...); inne zaś łagodniej - np. uderzając po kieszeni za drobne wykroczenia zamiast karać więzieniem.
Resocjalizacja - to w sumie puste słowo. Doświadczenia wskazują, ze bardzo niewielki procent osób poddawanych "resocjalizacji" wraca do normalnego społeczeństwa ...
Doświadczenia ze Stanów wskazują na to, że ostre, odstraszające wyroki są najlepszym panaceum na przestępczość ...

Dodatkowo proponowałbym:
Ujawnianie publiczne wyroku sądu.
Kara wstydu...


Śr lut 02, 2005 18:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
ddv163 napisał(a):

Resocjalizacja - to w sumie puste słowo. Doświadczenia wskazują, ze bardzo niewielki procent osób poddawanych "resocjalizacji" wraca do normalnego społeczeństwa ...



.. moim zdaniem resocjalizacja, podobnie jak terapia - to nie są puste słowa .. chodzi o to, że zresocjalizowani z więzień rzadko kiedy wracają do "normalnego społeczeństwa" .. zazwyczaj z powrotem trafiają do środowisk , które w jakiś sobie tylko wiadomy sposób zainspirowały człowieka do zbrodni .. a ludzie, niestety , słabi są .. oczywiście, jeżeli skłonność do zbrodni jest wynikiem uszkodzenia mózgu lub jest uwarunkowana innymi czynnikami biologicznymi (np. genotypem) - czyli jest chorobą - resocjalizacja nie pomoże ( nie nauczy się krowy fruwać) .. ale od czego są szpitale psychiatryczne ..
:tancze:

ddv163 napisał(a):
Doświadczenia ze Stanów wskazują na to, że ostre, odstraszające wyroki są najlepszym panaceum na przestępczość ...


.. zamordyzm, owszem, jest skuteczny, ale na krótką metę .. pamiętasz stan wojenny? .. ja, w swojej naiwności, liczę na wysoką samoświadomość społeczną powiązaną ze zwiększeniem środków na profilaktykę (Skandynawia, EU) .. :))

ddv163 napisał(a):
Dodatkowo proponowałbym:
Ujawnianie publiczne wyroku sądu.
Kara wstydu...


.. oj, tak .. jestem jak najbardziej za .. troszeczkę mi to trąca Kandydem, Utopią , Platonem ("Państwo"), lekko Świętym Augustynem :) , Mikołaja Doświadczyńskiego przypadkami czy kulturą Indian Hopi/Zuni .. ale , mimo wszystko też jestem za .. :spoko: :))

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


Śr lut 02, 2005 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Trudno zresocjalizować kogoś kto polubił zabijanie. Zakład psychiatryczny?
Najsławniejsi seryjni mordercy byli inteligentni i wyrachowani. Nie jestem psychiatrą ale wydaje mi się że w takich przypadkach resocjalizacja nic nie da. Pozostaje kara...

_________________
Mors dicit


Cz lut 03, 2005 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Hej !
chyba naprawdę nie doceniacie potęgi resocjalizacji. Myślicie, że gdyby była tak mało efektywna nadal tak wielu mądrych ludzi zajmowało się nią teraz i na przestrzeni wieków ?

Odwołanie się do głebokiewj podświadomości, zagranie na instynktach. W końcu odwołanie się do potrzeby akceptacji i miłości. O nie ! nie ma więźnia, który po przebyciu w wieżieniu nie stawałby się lepszy.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Cz lut 03, 2005 16:43
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL