Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 6:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
 KARA ŚMIERCI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: KARA ŚMIERCI
tak szczerze mowiąc- wracając do tematu- sama nie wiem.. Niby uważam że nie mamy prawa odbierac życia ale kiedy się czyta coś takiego.... facet zakatował na śmierć dwuletnie dziecko. Wcześniej już siedzał za cięzkie pobicie sześciomiesięcznego synka! I on ma spędzać życie w więzieniu finansowanym z naszych podatków...? http://polskalokalna.pl/news/rpd-bada-s ... 594643,222

_________________
Ania


Śr lut 09, 2011 14:18
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: KARA ŚMIERCI
Albo masz szacunek do życia, albo działasz instynktem zabijania ze strachu.

Nasza cywilizacja wybrała to pierwsze.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr lut 09, 2011 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: KARA ŚMIERCI
wiem. I w sumie to jestem przeciw. Ale jaką karę powinien dostać taki ktoś?

_________________
Ania


Śr lut 09, 2011 14:27
Zobacz profil
Post 
300 lat więzienia. Tyle, że z pracą na korzyść społeczeństwa. To idealne rozwiązanie, prawda?


Śr lut 09, 2011 14:30

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: KARA ŚMIERCI
maly_kwiatek napisał(a):
Albo masz szacunek do życia, albo działasz instynktem zabijania ze strachu.

Nasza cywilizacja wybrała to pierwsze.


Alternatywa jest fałszywa, a nasza cywilizacja nie zaczęła się po Drugiej Wojnie Światowej.

liam napisał(a):
300 lat więzienia. Tyle, że z pracą na korzyść społeczeństwa. To idealne rozwiązanie, prawda?


A jak go zmusisz do pracy na korzyść społeczeństwa? Jak powie odp... się, to co mu zrobisz? Jeść musi dostać, bo się do Trybunału poskarży.
Idealne rozwiązania mają to do siebie, że często są nierealne ;)


Śr lut 09, 2011 15:24
Zobacz profil
Post 
Ja osobiście? Nie zmuszę. Ale sąd może takiego skazać na rzeczone 300 lat i roboty. A jak nie, to kulka w łeb albo krzesło. Mam na myśli zmianę systemu więziennego, w którym nie ma hoteli utrzymywanych z podatków, tylko zakłady pracy: fabryki, kopalnie, czy ja wiem? Dlaczego uważasz, że to nierealne?


Śr lut 09, 2011 15:27
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: KARA ŚMIERCI
SweetChild napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
Albo masz szacunek do życia, albo działasz instynktem zabijania ze strachu.

Nasza cywilizacja wybrała to pierwsze.


Alternatywa jest fałszywa, a nasza cywilizacja nie zaczęła się po Drugiej Wojnie Światowej.


Zarzucanie fałszu należy uzasadnić, inaczej jest to tylko dziecięca, a jakże słodka, przepychanka słowna.

Nasza Europejska Cywilizacja Zachodnia zaczęła się znaczenie wcześniej niż na koniec II Wojny Światowej, mianowicie po upadku Cesarstwa Rzymskiego. To dla ścisłości. A teraz czekamy na wyjaśnienie związku między wiekiem naszej cywilizacji, a karą śmierci.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr lut 09, 2011 15:30
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re:
liam napisał(a):
Ja osobiście? Nie zmuszę. Ale sąd może takiego skazać na rzeczone 300 lat i roboty. A jak nie, to kulka w łeb albo krzesło. Mam na myśli zmianę systemu więziennego, w którym nie ma hoteli utrzymywanych z podatków, tylko zakłady pracy: fabryki, kopalnie, czy ja wiem? Dlaczego uważasz, że to nierealne?


Oczywiście, ze realne. W Polsce nawet już praktykowane wobec niewygodnych więźniów, których zeznania mogłyby wzruszyć posadami Państwa wraz jego młodą wrażliwą demokracją.
Państwa w którym nie ma kary śmierci.
Jest za to śmierć dla niewygodnych ludzi i więźniów.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr lut 09, 2011 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re:
liam napisał(a):
Ja osobiście? Nie zmuszę. Ale sąd może takiego skazać na rzeczone 300 lat i roboty. A jak nie, to kulka w łeb albo krzesło. Mam na myśli zmianę systemu więziennego, w którym nie ma hoteli utrzymywanych z podatków, tylko zakłady pracy: fabryki, kopalnie, czy ja wiem? Dlaczego uważasz, że to nierealne?


Teraz (po przeczytaniu tego, co wytłuściłem) już nie uważam za nierealne. Wcześniej założyłem, że tę formę "łagodnej perswazji" wykluczasz.

maly_kwiatek napisał(a):
SweetChild napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
Albo masz szacunek do życia, albo działasz instynktem zabijania ze strachu.

(...)
Alternatywa jest fałszywa, (...).

Zarzucanie fałszu należy uzasadnić, inaczej jest to tylko dziecięca, a jakże słodka, przepychanka słowna.


Szacunek dla życia nie wyklucza instynktu zabijania ze strachu, wręcz przeciwnie. Z szacunku dla życia własnego i bliskich oraz ze strachu przed ich utratą możemy (mniej lub bardziej instynktownie) pozbawić życia agresora. W naszej cywilizacji zwie się to obroną konieczną i nie jest prawnie zabronione.

maly_kwiatek napisał(a):
Nasza Europejska Cywilizacja Zachodnia zaczęła się znaczenie wcześniej niż na koniec II Wojny Światowej, mianowicie po upadku Cesarstwa Rzymskiego. To dla ścisłości. A teraz czekamy na wyjaśnienie związku między wiekiem naszej cywilizacji, a karą śmierci.


Ta cywilizacja wyrosła na karze śmierci, dopiero stosunkowo krótki czas po II WŚ to stopniowe odchodzenie od tej kary. Diabli wiedzą, co z tego wyniknie :evil:

[EDIT: cytat poprawiony]


Ostatnio edytowano Śr lut 09, 2011 16:14 przez SweetChild, łącznie edytowano 1 raz



Śr lut 09, 2011 15:48
Zobacz profil
Post Re: Re:
SweetChild napisał(a):
liam napisał(a):
Ja osobiście? Nie zmuszę. Ale sąd może takiego skazać na rzeczone 300 lat i roboty. A jak nie, to kulka w łeb albo krzesło. Mam na myśli zmianę systemu więziennego, w którym nie ma hoteli utrzymywanych z podatków, tylko zakłady pracy: fabryki, kopalnie, czy ja wiem? Dlaczego uważasz, że to nierealne?


Teraz (po przeczytaniu tego, co wytłuściłem) już nie uważam za nierealne. Wcześniej założyłem, że tę formę "łagodnej perswazji" wykluczasz.

Nie wykluczam. Ale i nie popieram. Po prostu uważam, że obozy pracy (choć nazwa fatalnie się kojarzy) są niegłupią formą kary: nie wymagają odbierania życia i nie obciążają państwa, a więc podatników, kosztami utrzymania więźniów. Czy do tego trzeba aż takiej "perswazji" nie wiem. Są zapewne i inne metody.

A cytat poniżej błędnie mi przypisałeś.


Śr lut 09, 2011 16:04
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Re:
SweetChild napisał(a):
Ta cywilizacja wyrosła na karze śmierci, dopiero stosunkowo krótki czas po II WŚ to stopniowe odchodzenie od tej kary. Diabli wiedzą, co z tego wyniknie :evil:


Moim zdaniem, jest to znak, że niedługo nadejdzie Królestwo Boże :)

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr lut 09, 2011 16:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Re:
liam napisał(a):
Nie wykluczam. Ale i nie popieram. Po prostu uważam, że obozy pracy (choć nazwa fatalnie się kojarzy) są niegłupią formą kary: nie wymagają odbierania życia i nie obciążają państwa, a więc podatników, kosztami utrzymania więźniów. Czy do tego trzeba aż takiej "perswazji" nie wiem. Są zapewne i inne metody.


Nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za :) Zresztą dla mnie podstawowym problemem nie są te koszty utrzymania więźnia, a już tym bardziej jakaś żądza krwi. Podstawowym problemem jest to, że bandyta po odbyciu zaledwie części i tak niskiej kary wychodzi na wolność i znowu kogoś morduje... Gdzie szacunek dla życia ofiar? W podanym przez kropeczkę_ns przypadku nie chodzi mi to to, aby zabić bandytę, ale o to, aby on już nikogo nie zabił. Gdyby został odizolowany od społeczeństwa za pierwszym razem (po pobiciu 6-miesięcznego synka), to jego 2-letnia córka by żyła. Z szacunku dla życia dziecka trzeba było bandytę skutecznie odizolować. A jak jest? Mordercy rzadko mają czystą kartotekę, zazwyczaj są to ludzie z bogatą przeszłością kryminalną.

liam napisał(a):
A cytat poniżej błędnie mi przypisałeś.


Dzięki za wskazówkę, zdążyłem poprawić :)


Śr lut 09, 2011 16:25
Zobacz profil
Post 
Cóż, dla mnie to jakoś zbyt oczywiste, więc mi umknęło. Faktycznie, wszelkie reformy należałoby zacząć od likwidacji przedterminowych zwolnień. Przynajmniej za ciężkie przestępstwa. Jak już sąd zasądzi i apelacja wyroku nie zmieni, to nie ma przebacz. To w ogóle jakiś koszmarny absurd jest.


Śr lut 09, 2011 16:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: KARA ŚMIERCI
ja generalnie zgadzam się z tym że za morderstwa z premedytacją powinna być ciężka i nieodwołalna kara typu właśnie 300 lat więzienia, żadnych zwolnień, w surowych warunkach i najlepiej z ciężkimi robotami (no tylko chyba skuty by musiał być taki zwyrodnialec..?) może się boją tych najgorszych wypuścić do jakichś robót?
a gdyby za przestępstwa seksualne wprowadzić kastrację? to zgodnie z zasadą że już nigdy nikogo nie zgwłaci...
za machloje finansowe nie wsadzałbym do więzienia. Po co? szkoda kasy na trzymanie ich w więzieniu. Taki facet nie jest niebezpieczny. Niech odda 10, 100 razy więcej niż ukradł, niech spłaca całe życie. Ogólnie uważam że kary powinny być takie żeby potencjalni przestępcy się ich bali.

_________________
Ania


Śr lut 09, 2011 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: KARA ŚMIERCI
kropeczka_ns napisał(a):
żadnych zwolnień, w surowych warunkach i najlepiej z ciężkimi robotami
(no tylko chyba skuty by musiał być taki zwyrodnialec..?)
może się boją tych najgorszych wypuścić do jakichś robót?
Można stworzyć wewnętrzny zakład pracy - w pełni zabezpieczony i odgrodzony od świata zewnętrznego.
kropeczka_ns napisał(a):
a gdyby za przestępstwa seksualne wprowadzić kastrację?
to zgodnie z zasadą że już nigdy nikogo nie zgwłaci...
Mężczyzna ma wiele członków, którymi jest w stanie zrobić krzywdę...
A kastracja nie zawsze dezaktywuje sprawność tego jednego.
kropeczka_ns napisał(a):
za machloje finansowe nie wsadzałbym do więzienia. Po co?
szkoda kasy na trzymanie ich w więzieniu. Taki facet nie jest niebezpieczny.
Niech odda 10, 100 razy więcej niż ukradł, niech spłaca całe życie.
Taa, pewnie.
Ukradnie ktoś kilka miliardów, a później ma spłacać z pensji kasjera?
Takiemu mogą skoczyć.
//szczególnie jeśli ma się na tyle kasy, żeby opłacić wielu prawników
kropeczka_ns napisał(a):
Ogólnie uważam że kary powinny być takie żeby potencjalni przestępcy się ich bali.
Polecam styl norweski (wystarczy wpisać w Google: więzienie w Norwegii).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr lut 09, 2011 22:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL