Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 20, 2024 13:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona
 KARA ŚMIERCI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 15, 2005 15:31
Posty: 111
Post 
Kara śmierci, kara smierci....
A kto będzie pracował w kopalniach uranu???
To przecież jedna z lepszych form resocjalizacji :)


Pt sty 28, 2005 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Oświeć nas zatem qrczaku na jaki to uznany autorytet w dziedzinie historii powołujesz się twierdząc, że:

qrczak7 napisał(a):
Pomyśl co piszesz. Chcesz zatem byśmy powrocili do średniowiecza, gdzie 100% przesłuchan konczyło się udowodnieniem winy ?


chętnie poczytam :D


So sty 29, 2005 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Oświeć nas zatem qrczaku na jaki to uznany autorytet w dziedzinie historii powołujesz się twierdząc, że:


Saxoni, zdaje się, że to ty zarzuciłaś mi niewiedzę pisząc:
Cytuj:
gratuluję "wiedzy"


A zatem jako człek światly (i zarzucający cokolwiek) to TY powinnaś przedstawić jakiekolwiek argumenty. Z takimi sie jednak z twojej strony nie spotkałem, co pozwala mi nie brać twoich postów na poważnie. Ponadto rozmawiamy o KŚ, a to bardziej kwalifikuje się do działu 'historia Kościola'

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N sty 30, 2005 8:56
Zobacz profil WWW
Post 
Kurczaku7 !
"Udowadnianie niewinności" to raczej metoda stosowana przez systemy totalitarne ( w tym komunizm) a nie demokratyczne ...
Analogicznie - jeżeli załozyłeś, kurczaku, że
qrczak7 napisał(a):
Pomyśl co piszesz. Chcesz zatem byśmy powrocili do średniowiecza, gdzie 100% przesłuchan konczyło się udowodnieniem winy ?

to wypadałoby tą tezę jakoś uzasadnić, poprzeć jakimś przykładem.
Ty tymczasem żądasz by Saxon udowodnił, że tak nie jest .... :?
Brak wiedzy z twojej strony, kurczaku, jest wręcz żenujący, tupet - również.
Uzasadnij jakoś swoją tezę - lub nie pisz nie popartych niczym głupot ...


N sty 30, 2005 10:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Analogicznie - jeżeli załozyłeś, kurczaku, że
qrczak7 napisał:
Cytuj:
Pomyśl co piszesz. Chcesz zatem byśmy powrocili do średniowiecza, gdzie 100% przesłuchan konczyło się udowodnieniem winy ?

to wypadałoby tą tezę jakoś uzasadnić, poprzeć jakimś przykładem


Niby tak. ale po co ?
Wychodzę z założenia, że na forum są ludzie inteligentni (bo czytają) i którzy znają historię w niewielkim choc stopniu. To chyba oczywiste, ze przesłuchania w średniowieczu nie świadczą najlepiej o ówczesnym systemie karno-prawnym. Nie możemy jednak zapominać, że takie zachowania miały miejsce, nieważne jak mocno Kościół chce by zostały zapomniane.

gdybyś jednak miał jakieś wątpliwości:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3168

Niemniej jednak czepiacie się szczegółów, przypominam, że dyskusja dotyczy kary śmierci.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N sty 30, 2005 10:43
Zobacz profil WWW
Post 
qrczak7 napisał(a):

Niby tak. ale po co ?
Wychodzę z założenia, że na forum są ludzie inteligentni (bo czytają) i którzy znają historię w niewielkim choc stopniu.

Masz rację - są tu osoby inteligentne, których wiedza historyczna przerasta wypisywane przez ciebie głupstwa ....
qrczak7 napisał(a):
To chyba oczywiste, ze przesłuchania w średniowieczu nie świadczą najlepiej o ówczesnym systemie karno-prawnym. Nie możemy jednak zapominać, że takie zachowania miały miejsce, nieważne jak mocno Kościół chce by zostały zapomniane.

Oczywiście, że system karno - prawny kształtował się przez wiele stuleci.
Począwszy od cywilizacji Rzymu (gdzie stosowanie tortur i uśmiercanie więźniów na arenach w wymyśny sposób było standardem) aż do zniesienia tortur przez Fryderyka Wielkiego w Prusach i - później - w Polsce oraz Europie.
Nie zapominaj jednak o tym, że to właśnie nikt inny, jak tylko Inkwizycja - jako pierwsza - doprowadziła do ograniczenia stosowanych mąk, wprowadzenie obrońcy sądowego i parę innych (niespotykanych wówczas gdzie indziej w świecie) ułatwień dla skazańców (np. areszt domowy).
gdybyś jednak miał jakieś wątpliwości:
Cytuj:
A.P. Tak. Jesteśmy nieustannie świadkami walki na terenie ideologicznym - pomiędzy czarną i białą wersją istnienia i działania Inkwizycji. Ideologia może zaistnieć również w poszukiwaniach historycznych, ale ja i mój zespół staraliśmy się odrzucić wszelkie uprzedzenia zarówno w jedną jak i drugą stronę, a oprzeć się jedynie na danych historycznych i weryfikacji źródeł.

T.O. Co więc wykazały te poszukiwania historyczne?

A.P. Przede wszystkim ukazały doniosłość struktur biurokratycznych, reguł prawnych i pewnej specyfiki tego trybunału, który przede wszystkim starał się o zbawienie dusz, a nie karanie ciała.

T.O. A tortury?

A.P. Tortury miały miejsce w procesach inkwizycyjnych znacznie rzadziej niż w innych procesach tego okresu. Jednak zawsze trybunał inkwizycyjny starał się dotrzeć do prawdy. Tortura, podkreślam to jeszcze raz, bardzo rzadko stosowana, miała na celu potwierdzenie prawdziwości zeznań. Częściej jednak kończyło się na pisemnym oświadczeniu prawdy wraz z poświadczeniem świadka na korzyść sądzonego.

http://www.datapolis.pl/grzes/inkw.htm
http://www.polska.pl/aktualnosci/kalend ... m?id=52334
Tak to np. wyglądało w Niemczech i Polsce :-(
Kolejną sprawą w której widzę, że bładzisz (opierając się chyba tylko na tekstach czytanych na "Racjonaliście" ;) - to brak rozróżnienia pomiędzy władzą cywilną (świecką ) i kościelną.
Ale - to rzeczywiście rozmowa na troszkę inne (choć zbieżne ze sobą) tematy.
A wypadałoby co nieco powiedzieć o miescowościach opartych na prawie polskim, niemieckim i tak dalej ...


N sty 30, 2005 19:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Nie zapominaj jednak o tym, że to właśnie nikt inny, jak tylko Inkwizycja - jako pierwsza - doprowadziła do ograniczenia stosowanych mąk, wprowadzenie obrońcy sądowego i parę innych (niespotykanych wówczas gdzie indziej w świecie) ułatwień dla skazańców (np. areszt domowy).


A jednak to tamte czasy postrzegane są jako czasy bezprawia i niemożności wybronienia sie od zarzucanych nam win. Przypadek ?

Cytuj:
Masz rację - są tu osoby inteligentne, których wiedza historyczna przerasta wypisywane przez ciebie głupstwa ....

Przyjmijmy określenie 'inna wersja', która równiez ja będe stosowal wobec Ciebie.

Cytuj:
A.P. Tortury miały miejsce w procesach inkwizycyjnych znacznie rzadziej niż w innych procesach tego okresu. Jednak zawsze trybunał inkwizycyjny starał się dotrzeć do prawdy. Tortura, podkreślam to jeszcze raz, bardzo rzadko stosowana, miała na celu potwierdzenie prawdziwości zeznań. Częściej jednak kończyło się na pisemnym oświadczeniu prawdy wraz z poświadczeniem świadka na korzyść sądzonego.

Pokaż mi zatem miasto polskie (założone w średniowieczu oczywiście0
w którym nie znajdziesz lochu, dybów itp. czasami wystarczyła sama świadomośc tego, że możesz byz torturowany, by wymusić dowolne zeznanie.

Ponadto odnoszę sie do tekstów przez Ciebie podanych tak samo jak ty do tych z racjonalisty :)

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N sty 30, 2005 22:40
Zobacz profil WWW
Post 
Jedno pytanie:
- Kto jest według ciebie bardziej wiarygodnym źródłem:
- profesor Uniwestytetu w Pizie,
czy też
- ktoś piszący na podstawie nie wiadomo skąd wziętych (lub wypaczonych) materiałów :co:


N sty 30, 2005 22:52
Post 
Swoje teksty staram się pisać z zasady w oparciu o znajomośc kilku wiarygodnych źródeł - "ateizujący" zaś w oparciu o teksty z "Racjonalisty" ...


N sty 30, 2005 22:55
Post 
Cytuj:
A jednak to tamte czasy postrzegane są jako czasy bezprawia i niemożności wybronienia sie od zarzucanych nam win.


Przez kogo sa tak postrzegane???
Tylko przez zwyklych ignorantow, ktorzy swa wiedze o tamtych czasach czerpia z podrecznikow historii pisanych w latach realnego socjalizmu...


Cytuj:
Pokaż mi zatem miasto polskie (założone w średniowieczu oczywiście0
w którym nie znajdziesz lochu, dybów itp. czasami wystarczyła sama świadomośc tego, że możesz byz torturowany, by wymusić dowolne zeznanie.


To wlasnie przyklad tego o czym pisal ddv........totalny brak rozróznienia pomiedzy wladza swiecka, a koscielna..
Lochy, dyby, katownie.....nie byly "wlasnoscia" Kosciola....ale swieckiej wladzy (krolow, ksiazat, kasztelanow...itp).
I to jest fakt bezsprzeczny.........podwaz go skoro potrafisz.

pozdrowka


N sty 30, 2005 22:56
Post 
Ja jestem nadal ciekaw skąd u kurczaka ta pewnośc o
Cytuj:
Pomyśl co piszesz. Chcesz zatem byśmy powrocili do średniowiecza, gdzie 100% przesłuchan konczyło się udowodnieniem winy ?

Nie uuciekaj z tematu, kurczaczku ... :oops:


N sty 30, 2005 23:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Jedno pytanie:
- Kto jest według ciebie bardziej wiarygodnym źródłem:
- profesor Uniwestytetu w Pizie,
czy też
- ktoś piszący na podstawie nie wiadomo skąd wziętych (lub wypaczonych) materiałów

Beczka smiechu. Czy tytuł profesora jest dla Ciebie równoznaczny z autorytetem we wszystkich sprawach ?
Póki co studiować można tylko teologię. Ateizmu niestety nie.
I tylko stąd ten niedomiar profesorów-ateistów.


Cytuj:
To wlasnie przyklad tego o czym pisal ddv........totalny brak rozróznienia pomiedzy wladza swiecka, a koscielna..
Lochy, dyby, katownie.....nie byly "wlasnoscia" Kosciola....ale swieckiej wladzy (krolow, ksiazat, kasztelanow...itp).
I to jest fakt bezsprzeczny.........podwaz go skoro potrafisz.

Jeszcze raz chcę przypomnieć, że nie rozmawiamy o Kościele w dobie średniowiecza, tylko o KARZE ŚMIERCI. Ta jak wiadomo jest wynikiem świeckiego kodeksu karnego (na szczęście, że świeckiego. Do czego prowadzi wolność Kościoła w kwestiach wymierzania kar przekonaliśmy się podczas inkwizycji.) Tymczasem ddv ni z gruchy, ni z pietruchy zaczyna coś o Kościele. Ja rozumiem, że to całe washe życie, ale bez przesady...

Cytuj:
Tylko przez zwyklych ignorantow, ktorzy swa wiedze o tamtych czasach czerpia z podrecznikow historii pisanych w latach realnego socjalizmu...

Ech, wtedy dbano o słowo pisane. Teraz wszystkie publikacje mogłyby miec nadruk: Katoilicka Oficyna Wydawnicza...

Belizariuszu ! może czas byś TY zajrzał do podręczników ? Ja korzystam z nich na bieżąco.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N sty 30, 2005 23:10
Zobacz profil WWW
Post 
qrczak7 napisał(a):

Belizariuszu ! może czas byś TY zajrzał do podręczników ? Ja korzystam z nich na bieżąco.


Jakoś nie widać ... :-( :-( :-(


N sty 30, 2005 23:12
Post 
Cytuj:
Do czego prowadzi wolność Kościoła w kwestiach wymierzania kar przekonaliśmy się podczas inkwizycji.)


To jak rozmowa ze slepym o kolorach.........szkoda czasu na takie jalowe dyskusje.
qrczak...coraz bardziej sie kompromitujesz. Nie dopuszczasz do zadnej dyskusji, jak osiol trzymasz sie blednych wersji.......nie dajesz zadnych konkretynych argumentow, poza wlasnymi wymyslami.

Cytuj:
Ech, wtedy dbano o słowo pisane.


Nie wiem czy sie smiac czy plakac........dziecko, ty wez sie lepiej za nauke, a nie dyskusje na powazne tematy.

Buhahahahahahaha....za komuny "dbano o slowo pisane"......

Co za ignoranctwo!!!!


N sty 30, 2005 23:16
Post 
W ośmiu zdaniach kurczaka w poście
viewtopic.php?p=43127#43127
jest przynajmniej osiem błędów logicznych bądź merytorycznych ...
I pomyśleć, że to dział 'pogadanki z etyki' :-(


N sty 30, 2005 23:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL