Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
 KARA ŚMIERCI 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post KARA ŚMIERCI
Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem tej kary.
Przeczytałem niedawno książkę Ks.Tadeusza Ślipko,pt."Kara smierci z teologicznego i filozoficznego punktu widzenia".
Autor pisze wniej,że nauka kościoła nie neguje tej kary i nie potępia jej.
Ps.Papież nie wypowiedział sie EX CATHEDRA w tej sprawie,więc nie mówcie,że ją ostatecznie odrzuca.Papież wyraża jedynie swoje prywatne zdanie,z którym nie trzeba się zgadzać.
Ps.2Papież w wielu kwestiach jest dla mnie autorytetem,ale to nie znmaczy,że muszę przyjmować wszystko co głosi w sprawach,które nie są ostatecznie przez Kościół zatwierdzone.
pozdr.


Pn sty 24, 2005 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
A czemu i przeciwko komu chcialbys ja stosowac

Mysle ze dzisiejsze wiezienia pozwalaja jednak na to by nie stosowac jej.


Pn sty 24, 2005 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
wiking napisał(a):
A czemu i przeciwko komu chcialbys ja stosowac

Mysle ze dzisiejsze wiezienia pozwalaja jednak na to by nie stosowac jej.


Przeciwko wyjątkowo niebezpiecznym bandytom.
Dzisiejsze więzienia to "sanatoria" za darmo,a poza tym są przepełnione.
Przede wszystkim zmieniłbym prawo na bardziej radykalne:Kamieniołomy,prace publiczne,mniejsze wyżywienie dla więźnia,likwidacja telewizji,radia,siłowni,itp.w więzieniach.
Wprowadzenie takich rozwiązań już będzie "odstraszać "bandziorów(w jakimś stopniu oczywiście)dlatego kara główna nie była by stosowana tak często.---Tylko dla wyjątkowych zwyrodnialców.


Pn sty 24, 2005 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Chłopie ! pomyśl o czym piszesz !
Mamy XXI wiek, czasy palenia na stosach juz się skończyły...

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 24, 2005 14:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
qrczak7 napisał(a):
Chłopie ! pomyśl o czym piszesz !
Mamy XXI wiek, czasy palenia na stosach juz się skończyły...

Zdroofko


Co to wspólnego z tym co napisałem?


Pn sty 24, 2005 15:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Dzisiejsze więzienia to "sanatoria" za darmo

Zapewniam cię, że nie chcesz wiedzieć jak wygląda więzienie z perspektywy kogos kto popełnił zbrodnię wg. Ciebie zasługującą na karę śmierci. Nic rózowego (oprócz moczu)

Cytuj:
Kamieniołomy,prace publiczne,mniejsze wyżywienie dla więźnia,likwidacja telewizji,radia,siłowni,itp.w więzieniach.

Pójdźmy dalej ! likwidacja pryczy na rzecz słomy, wyzywienie - chleb i woda, moze jeszcze odwiedziny i paczki znieść !
Wszystko to byłoby i może sprawiedliwe (z twojego, krzywego punktu widzenia) gdyby nie jedna sprawa - więzienia mają slużyc resocjalizacji.

Cytuj:
Tylko dla wyjątkowych zwyrodnialców.

Ciekawe kogo ocenisz jako zwyrodnialca. Pamiętaj, że zachowania, które u nas budzą wstręt i odrazę, są niczym nadzwyczajnym w takiej Afryce czy Azji. Kto zatem daje nam moralne prawo do usmiercenia tego człowieka, wedle sztucznie nałożonych praw ?

Cytuj:
Autor pisze wniej,że nauka kościoła nie neguje tej kary i nie potępia jej.

A zatem, z tego co wiem, myli się. Chyba, że na ostatniej stronie znajdziesz informację, że wydawcą tej książki jest 'wydawnictwo neoszatan' wówczas wszystko jasne :)

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 24, 2005 19:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
nie my dalismy zycie wiec nie my mamy prawo je odebrac

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Pn sty 24, 2005 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Zoe napisał(a):
nie my dalismy zycie wiec nie my mamy prawo je odebrac


a bandyta ma prawo odbierać życie drugiego człowieka?
Na wojnie też byś powiedziała,że nie wolno zabijać,bo to nie my daliśmy życie?
Zapewniam cie,że żołnież wrogiego państwa ma większą wartość niz taki bandyta,a jednak zabijamy go bo niesie niebezpieczeństwo.

Do qrczak (sory jak żle napisałem)
Resocjalizacja??????Co to wg Ciebie jest?Bo wg mnie rozpuszczanie przestępców w imię tzw.praw człowieka.Gwałciciel pójdzie do paki i bez problemów powiesi sobie na ścianie gołe panienki--to jest resocjalizacja.
Mordercy w wiezieniach tworzą grupy prześladujące innych---resocjalizacja.Gwałty na więźniach--resocjalizacja.Ćwiczą na siłowni.Po co?--resocjalizacja.
Oni powinni odbywać kary za swoje czyny oraz oczywiście przechodzić resocjalizację,ale nie w takiej fprmie jak napisałem wyżej.
zresztą kwestie te odbiegają od tematu.
KŚ powinna być wykonywana na bezwzględnych bandytach,będących również zagrożeniem dla innych więźniów.


Pn sty 24, 2005 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
jeszcze jedno.
Twoja wiedza na temat nauki KK jest bardzo słaba jeśli mówisz,że autor tej książki myli się twierdząc,że kara śmierci nie jest przez KK odrzucona.


Pn sty 24, 2005 20:13
Zobacz profil
Post 

Kara śmierci jest wydawana na osoby, które zwykle dopuściły się aktu odebrania komuś życia, który to akt potępiamy.

Równocześnie sami nie akceptując aktu odebrania komuś życia, odbieramy życie osobie, która dopuściła się czynu, który potępiamy.

Zatem dopuszczamy się aktu odebrania komuś życia, z uwagi na to, że dopuścił się aktu odebrania komuś życia, którego to aktu nie akceptujemy i w imię tego co rozumiemy sprawiedliwością zabijamy człowieka.

Proszę mi te błędne koło rozjaśnić, bo nie rozumiem jak można logicznie uważać, że czyn odebrania komuś życia jest zły i godny dopuszczenia się czynu odebrania życia i że jest to sensowne.



Pn sty 24, 2005 20:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Co to wg Ciebie jest?Bo wg mnie rozpuszczanie przestępców w imię tzw.praw człowieka

Teraz modnie nazywa sie to dawaniem drugiej szansy. Przestepcy, których chciałbys skazywać na śmierć, to nierzadko ludzie młodzi, którzy po spędzeniu w więzieniu (które jest namiastka społeczenstwa) kilku lat sam na sam ze swoim sumieniem, rozumieja swój błąd. I to wlaśnie potęga więziennictwa - sumienie.

Cytuj:
Mordercy w wiezieniach tworzą grupy prześladujące innych---resocjalizacja.Gwałty na więźniach--resocjalizacja.Ćwiczą na siłowni.Po co?--resocjalizacja.

Jak już mówiłem społeczeństwo, umiejetnośc przystosowania się. Dla niektórych to nawet gorsze niż kara śmierci. A co gdybyś pozbawił ich siłowni, plakatów z nagimi paniami etc. ?
Zwariowaliby, sumienie by ich zjadlo.

Cytuj:
Oni powinni odbywać kary za swoje czyny oraz oczywiście przechodzić resocjalizację,ale nie w takiej fprmie jak napisałem wyżej.

Ale czy ta forma dawałaby coś więcej niż cierpienie, które nierzadko później przerodzi się we frustracje, która z kolei sprawi, że ewentualny więzień znów może popełnic zbrodnię ?
Ludzie obserwowali zachowania więźniów od stuleci i wydaje mi się, że ich doswiadczenia sa głębsze niż twoje widzimisię.

Cytuj:
zresztą kwestie te odbiegają od tematu.

Ja tak nie uważam. Po prostu analizujemy, czy więzienie nie jest czasem kara o wiele gorszą (a w konsekwencji prowadzącą do resocjalizacji) niz kara smierci.

Cytuj:
jeszcze jedno.
Twoja wiedza na temat nauki KK jest bardzo słaba jeśli mówisz,że autor tej książki myli się twierdząc,że kara śmierci nie jest przez KK odrzucona.

Pokaż mi zatem jakiś argument, dowód.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 24, 2005 20:34
Zobacz profil WWW
Post 
Katechizm Kościoła Katolickiego 2266 napisał(a):
Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi.


Osobiście jestem przeciw.... :(


Pn sty 24, 2005 20:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Jezusie ! ja byłem przekonany, że Kościół jest strażnikiem normalności, a tu takie kfiatki...
To kolejny argument, że powinno się go zniszczyć.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn sty 24, 2005 21:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Do qrczak7
Czyli wg Ciebie gwałciciel patrzący na nagie panie resocjalizuje się :-D
Bo moim zdaniem wywołuje to jeszcze większe pożądanie.
Stanowisko Kościoła na temat kary śmierci znajdziesz w katechizmie 8)
Acha Gdyby stanowisko tego autora było sprzeczne z nauką Kościoła to prawdopodobnie został by pociągnięty do odpowiedzialności.


Pn sty 24, 2005 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
PTRqwerty napisał(a):

Kara śmierci jest wydawana na osoby, które zwykle dopuściły się aktu odebrania komuś życia, który to akt potępiamy.


Słusznie!!!

Cytuj:
Równocześnie sami nie akceptując aktu odebrania komuś życia, odbieramy życie osobie, która dopuściła się czynu, który potępiamy.


Słusznie!!!

Cytuj:
Zatem dopuszczamy się aktu odebrania komuś życia, z uwagi na to, że dopuścił się aktu odebrania komuś życia, którego to aktu nie akceptujemy i w imię tego co rozumiemy sprawiedliwością zabijamy człowieka.


Słusznie!!!

Cytuj:
Proszę mi te błędne koło rozjaśnić, bo nie rozumiem jak można logicznie uważać, że czyn odebrania komuś życia jest zły i godny dopuszczenia się czynu odebrania życia i że jest to sensowne.


Czyn odebrania komuś życia jest słuszny i dopuszczalny tylko wtedy gdy jest sprawiedliwy i ma na celu chronić społeczeństwo.Tak jak na wojnie.


Pn sty 24, 2005 22:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL