Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
 KARA ŚMIERCI 
Autor Wiadomość
Post Re: KARA ŚMIERCI
Coś mi się zdaje, że masz problem z czytaniem....ale to Twój problem.

Ja nic nie tworzę. Ja podałem przykłady, że chrześcijanie nie wykluczaja (kategorycznie) kary śmierci. Nie robią tego też inne religie.
Dlaczego mi więc wmawiasz cos co stworzyła twoja wyobraźnia i twierdzisz, że ja tworzę cos nowego?

Ubzdurałes sobie jakąs wyssana z palca teorię i chcesz by wszyscy ci przyklasneli. No to ogłos sie Mesjaszem i załóz jakąs własna sektę, gdzie bedziesz mógł swoje teorie wciskac naiwnym do głowy.


Wt sty 08, 2013 10:27

Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 15:35
Posty: 16
Post Re: KARA ŚMIERCI
humalog napisał(a):
Coś mi się zdaje, że masz problem z czytaniem....ale to Twój problem.

Ja nic nie tworzę. Ja podałem przykłady, że chrześcijanie nie wykluczaja (kategorycznie) kary śmierci. Nie robią tego też inne religie.
Dlaczego mi więc wmawiasz cos co stworzyła twoja wyobraźnia i twierdzisz, że ja tworzę cos nowego?

Ubzdurałes sobie jakąs wyssana z palca teorię i chcesz by wszyscy ci przyklasneli. No to ogłos sie Mesjaszem i załóz jakąs własna sektę, gdzie bedziesz mógł swoje teorie wciskac naiwnym do głowy.

Mesjasz, sekta, problemy z czytaniem ... to Twoje subiektywne zdanie.
Dekalogu ja nie wymyśliłem, ja tylko chcę go przestrzegać w miłości do Boga. To nie ja mam problem, tylko ci co zaprzeczają Prawu Boga. Nie zmieni go nawet najpotężniejsza religia.


Wt sty 08, 2013 10:44
Zobacz profil
Post Re: KARA ŚMIERCI
Daniel_dn napisał(a):
Chrześcijanie znaleźli się w niezręcznej sytuacji, bo zamiast zawierzyć Bogu oddali się władzy państwa. Te natomiast działa tylko we własnym interesie i Dekalogu nie uznaje. Gdy zajdzie potrzeba to cynicznie kłamie, kradnie i morduje rękami swych obywateli.
Żeby było zabawniej, związek chrześcijan z państwem był krokiem wstecz w stosunku do nauk głoszonych przez apostoła Pawła. Ten bowiem nie miał złudzeń co do tego, na czym opiera się prawo państwowe (na metodzie kija i marchewki, por. Rz 13,3n) i zalecał chrześcijanom, aby kierowali się w swoim życiu zupełnie czym innym (Rz 13,8).


Wt sty 08, 2013 12:06
Post Re: KARA ŚMIERCI
Ale mimo wszystko zalecał również by być władzy świeckiej posłusznym...

Gdyby pójść tokiem myślenia Daniela to chrześcijanin nie miałby prawa nawet sie bronić przed czynną napaścia. Gdyby bowiem zabił takiego napastnika to złamałby Dekalog...

Ciekawe ujęcie sprawy.....ale jakos takie do niczego nie pasujące. Chyba tylko do "oswieconej" teorii Daniela.

Ja nie mówię, że jestem zdecydowanym zwolennikiem KS, ale skoro Kościół jej "nie wyklucza" to widocznie nie wiedzi aż takiej wielkiej sprzeczności z Dekalogiem jak nam to Daniel sugeruje.

Jakos wole wierzyć Kosciołowi, który prowadzi nas od dwóch tysięcy lat...niż jakiemuś domorosłemu myslicielowi, który probuje wciskac wszystkim swoje "natchnione objawienia".


Wt sty 08, 2013 12:46

Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 15:35
Posty: 16
Post Re: KARA ŚMIERCI
Bóg nie ma problemu ze śmiercią, tylko człowiek usilnie chce jej uniknąć za wszelką cenę. Sęk w tym, że kto chce ratować swoje życie, ten je już utracił. Nie uczestniczy już w życiu wiecznym bo umiłował siebie samego. Nie jest sługą Boga.
Właśnie wykazałem, że zabicie napastnika dla ratowania swego życia jest gorsze niż śmierć. Przy tym nie opierałem się na przykazaniu „nie morduj”, tylko na prawie miłości do Boga. To ona jest podstawą Dekalogu i nie można jej pominąć przy analizie przykazań. To może jest trudne do zrozumienia i wymaga trudu. Łatwiej iść szeroką prostą drogą.
Nie jestem wrogiem chrześcijaństwa ani jakiejkolwiek religii. Nie jestem wrogiem nikogo nawet największego grzesznika. Nie cofam się do tego co było tylko patrzę na to co jest w tej chwili. Nie jest ważne jak mocno został wypaczony Dekalog, a potem nasz świat. Ważne jest jak się z tego teraz podniesiemy.
Bóg, którym miłującym go obiecuje łaskę do tysiącznego pokolenia, ale nienawidzących go jednak pozostawia przy życiu choć ich występek pamiętać będzie do trzeciego czy czwartego pokolenia. Nic więc nie umknie wiedzy Boga i o tym nie należy zapominać. Nie ma innych kar w Dekalogu bo miłość nie może opiera się na zemście, odwecie czy nawet źle pojętej sprawiedliwości. Bóg stwórca życia na Ziemi ceni życie każdego człowieka ponad wszystko.
Dlatego Kain czy Mojżesz zachowali swoje życie pomimo, że byli mordercami.


Wt sty 08, 2013 14:14
Zobacz profil
Post Re: KARA ŚMIERCI
No więc juz wiemy dzieki twojemu "natchnieniu", ze my chrześcijanie wypaczyliśmy Dekalog i cały Kosciół (cały znaczy katolicy, prawosławni i Protestanci) od wieków sie myli.

Możemy być więc wdzięczni, że wreszcie znalazł się ktos kto nas wszystkich naprostuje...i wytłumaczy nam co to znaczy "Miłośc do Boga i człowieka"
Tym kimś jest Daniel_dn.

Od czego więc zaczynamy?


Wt sty 08, 2013 14:33
Post Re: KARA ŚMIERCI
Może czas...zacząć od " siebie " - humalog


N lut 03, 2013 2:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: KARA ŚMIERCI
Przykazanie "Nie zabijaj" właściwie brzmi "nie morduj", nie jest np. zakazem uboju zwierząt, nie zakazuje zabijanie na wojnie czy wykonywania kary śmierci. Izraelici to rozumieli.
Natomiast głównym programem masonerii jest zlikwidowanie kary śmierci na świecie. Prawdopodobnie i w Watykanie masoneria ma duże wpływy. :(

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 03, 2013 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: KARA ŚMIERCI
Daniel_dn napisał(a):
Dlatego Kain czy Mojżesz zachowali swoje życie pomimo, że byli mordercami.

Nie porównuj proroka Mojżesza z mordercą Kainem. Kain był Mordercą a Mojżesz wykonywał sprawiedliwe wyroki. Dlatego też gdy dostał Dekalog, gdzie było piąte - nie morduj, nie przeszkodziło to wykonać wyroki na tych, którzy przekroczyli PIERWSZE przykazanie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 03, 2013 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: KARA ŚMIERCI
Daniel_dn napisał(a):
Bóg stwórca życia na Ziemi ceni życie każdego człowieka ponad wszystko.

Nie jest ważne życie ale życie wieczne!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 03, 2013 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: KARA ŚMIERCI
Co więcej, jest nawet:
(5) Upomnę się o waszą krew przez wzgląd na wasze życie - upomnę się o nią u każdego zwierzęcia. Upomnę się też u człowieka o życie człowieka i u każdego - o życie brata. (6) [Jeśli] kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga.

Nie ma to nic wspólnego z masońską ideologią zakazu kary śmierci.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 03, 2013 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 15:35
Posty: 16
Post Re: KARA ŚMIERCI
Wszystko co ma sens i widać w nim porządek logiczny, który przystoi Bogu, to tylko Dekalog. Cała reszta Biblii to fantazja ludzka pomieszana z urywkami historii. Nie było pierwszego przymierza, nie było Kaina ani też Mojżesza. To czysta fikcja inspirowana jedyną wartością - Dekalogiem. Każdy taki dopisek do Prawa Bożego, to tak jak uśmiercanie Boga. Wtedy logika dobra, logika miłości zamienia się w logikę zła, logikę śmierci.
Kto chce zabijać, bez względu na powód jaki sobie wymyśli, nawet tak ważny dla niego jakim jest ratowanie swojego życia, ten podąża logiką śmierci. Nie rozumie, że nie może w ten sposób uratować się przed śmiercią, bo już jest martwy gdy odchodzi od Boga.


N lut 03, 2013 11:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: KARA ŚMIERCI
Całe Pismo jest bardzo pożyteczne

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 03, 2013 12:11
Zobacz profil
Post Re: KARA ŚMIERCI
Andy72 napisał(a):
Całe Pismo jest bardzo pożyteczne

Nie Andy.....według Daniela całe Pismo to fałsz.
Dziwne, ze wyłącza z tego Dekalog....ale to jest własnie przykład błednego i prywatnego tłumaczenia słów zawartych w Biblii. Słów i nauki, która jak wszyscy doskonale wiemy nie jest do prywatnego wyjasniania, ale co Danielowi nie przeszkadza w czynieniu tego gdyz.....wszystko poza Dekalogiem jest tam fałszem.

To jest przypadek tak trudny, ze wszelkie dyskusje nad nim traca jakikolwiek sens.


N lut 03, 2013 13:02
Post Re: KARA ŚMIERCI
humalog napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Całe Pismo jest bardzo pożyteczne

Nie Andy.....według Daniela całe Pismo to fałsz.
Dziwne, ze wyłącza z tego Dekalog....ale to jest własnie przykład błednego i prywatnego tłumaczenia słów zawartych w Biblii. Słów i nauki, która jak wszyscy doskonale wiemy nie jest do prywatnego wyjasniania, ale co Danielowi nie przeszkadza w czynieniu tego gdyz.....wszystko poza Dekalogiem jest tam fałszem.

To jest przypadek tak trudny, ze wszelkie dyskusje nad nim traca jakikolwiek sens.



Co wg Ciebie jest Prawdą , humalogu?


Pn lut 04, 2013 1:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL