Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 2:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
 KARA ŚMIERCI 
Autor Wiadomość
Post Re: KARA ŚMIERCI
Co jest Prawdą?

To co jest zawarte w Piśmie św. Całośc, a nie wybiórcze fragmenty. No i oczywiście wyjasnienia do Pisma, ale nie prywatne tylko te zatwierdzone przez Kościół.

Natomiast dla Daniela liczy się tylko Dekalog....a reszta to wg. niego fantazja.

Powiem więc krótko...Daniel ma wybujałą fantazję.


Pn lut 04, 2013 7:14

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: KARA ŚMIERCI
humalog napisał(a):

To co jest zawarte w Piśmie św. Całośc, a nie wybiórcze fragmenty.


Prawdą jest zatem, że Bóg życzy sobie, żeby karać śmiercią za akty homoseksualne? Dlaczego zatem tego nie robicie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lut 04, 2013 8:02
Zobacz profil
Post Re: KARA ŚMIERCI
Ponieważ Jezus ocalił przed śmiercią nierządnicę.....ale nakazał jej by więcej nie grzeszyła.

Tak więc my nie zabijamy homoseksualistów.....ale nie chcemy by dalej grzeszyli.


Pn lut 04, 2013 11:20

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: KARA ŚMIERCI
Czyli prawdą jest, że Bóg kazał zabijać za akty homoseksualne, (oraz sporo innych rzeczy), ale na szczęście z opisanego zachowania Jezusa wydedukowaliście sobie, że już nie trzeba się do tego nakazu stosować?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lut 04, 2013 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: KARA ŚMIERCI
Ludzie nie potrzebują Boga aby ustanowić dobre i sprawiedliwe prawo świeckie.
Prawo powinno być stanowione nie podstawie jakiś tam żydowskich tekstów sprzed 2000 lat. Tylko tak aby wolność jednego człowieka kończyła się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego.
Nic co nie ogranicza wolności kogoś innego nie powiano być karane a tym bardziej karane śmiercią.
Gdy nie ma kogoś poszkodowanego to nie ma zbrodni ani przestępstwa. Tylko w myśl tej zady wybudujemy dobre prawo.

W myśl innych zasad już budowano prawa i co im wyszło. Święta Inkwizycja, Iran, III Rzesza, ZSRR.
Jeśli nie ma poszkodowanego to nie ma przestępstwa. Tego musimy się trzymać w ustanawianiu praw bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

A kara śmierci jako ze jest nieodwracalna a sądy czasami się mylą tym bardziej w Polsce. To niebezpiecznie byłoby karać śmiercią morderców. Bo można by skazać niewinnego.
I co jeśli sędzia skazałby na śmierć niewinnego? Za tą zbrodnie kto byłby ukarany? Nikt?
Sędzia który skazał na śmierć niewianego dla mnie też jest mordercą i też powinien trafić przed sąd.
A kat za współudział.
Czemu w zadnym kraju w którym jest kara śmierci i są pomyłki. W USA było kilka pomyłek. Czemu nikt nie osądził o morderstwo wymiaru sprawiedliwości?
Czy ich obowiązuje inne prawo niż nas? Powinno się ich osądzić skoro zabili niewinnego i też umieścić w celach śmierci.

Wystarczy ze prokurator będzie dobrym kolegą sędziego. I mogą skazywać na śmierć wszystkich kogo chcą się pozbyć. A gdy wyszłoby na jaw ze skazywali niewinnych to nikt im nic nie zrobi bo maja prawo się pomylić.


Pn lut 04, 2013 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 15:35
Posty: 16
Post Re: KARA ŚMIERCI
Tylko humanista może zaakceptować nielogiczność. Nawet widzi w tym logikę. Tylko, że ona jest typowa dla ewolucji. Uznaje, że prawo ulega ustawicznym zmianom co tym samym oznacza, że Bóg zmienia się. Inny był na początku niż jest teraz. Bóg Dekalogu odszedł, a jego miejsce zajął drogą ewolucji inny już bóg. Dla niego Dekalog to prawo, które już nie obowiązuje jego pokolenia. To widać dzisiaj bardzo wyraźnie.

Dla mnie Bóg jest zawsze taki sam od samego początku stworzenia aż do dziś. Prawo, które skierował do ludzi także nie uległo zmianie i każdy będzie osądzony na jego podstawie. Dotyczy to tak samo pierwszego człowieka, jak i tych co dopiero się narodzą. Jest to prawo życia oparte na miłości tak stabilne jak prawa fizyki. Nie podlega ona ewolucji, bo ta nowa nauka ma tyle prawdy w sobie co przedstawiają sobą obecne religie.

Każdy może wierzyć w to co chce, ale dla mnie wiara w Boga, to wiara w prawdę Dekalogu.
To prawda, ze to tylko wąska ścieżka od tej szerokiej drogi jakim przedstawia sobą Biblia. Można jej nie zauważyć gdy idzie się jak baranek z całym stadem. Teraz jednak gdy wskazuję ją, to już nie jest błądzenie tylko wybór.


Pn lut 04, 2013 13:32
Zobacz profil
Post Re: KARA ŚMIERCI
humalog napisał(a):
Co jest Prawdą?

To co jest zawarte w Piśmie św. Całośc, a nie wybiórcze fragmenty. No i oczywiście wyjasnienia do Pisma, ale nie prywatne tylko te zatwierdzone przez Kościół.

Natomiast dla Daniela liczy się tylko Dekalog....a reszta to wg. niego fantazja.

Powiem więc krótko...Daniel ma wybujałą fantazję.



Wybiórcze fragmenty są częścią całości - więc jedno i drugie " posiada " w sobie prawdę.
Jedno nie może przeczyć drugiemu.
Interpretacja KAŻDEGO człowieka może być omylna .
Nie pokazuj ciągle palcem na innych skoro Ty też zaliczasz się do " KAŻDEGO"


Pn lut 04, 2013 15:51

Dołączył(a): Pn maja 04, 2015 7:34
Posty: 1
Post Re: KARA ŚMIERCI
Ja uwazam ze za gwałt i zabójstwo powinna byc kara smierci :biggrin: :D


Pn maja 04, 2015 7:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 15:35
Posty: 16
Post Re: KARA ŚMIERCI
puchatek napisał(a):
Ja uwazam ze za gwałt i zabójstwo powinna byc kara smierci :biggrin: :D

To twój subiektywny pogląd, do którego masz prawo. Takie samo prawo ma 38 milionów obywateli naszego kraju. Sądzę, że nie ma znaczenia co pojedynczy element planktony myśli. Ważne jest to co ich łączy i stanowi ich wspólną wartość. Tak powstają społeczeństwa, ale daleka jest droga dla nas. Szczególnym społeczeństwem, a właściwie jej najwyższą formą, jest takie, które szanuje każde życie człowieka. Takie społeczeństwo oparte jest o wartości, którego autorem nie jest człowiek.


Pn maja 04, 2015 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: KARA ŚMIERCI
Ja szanuję niewinne życie, a nie mordercy, który powinien liczyć się z karą

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt maja 05, 2015 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 15:35
Posty: 16
Post Re: KARA ŚMIERCI
Andy72 napisał(a):
Ja szanuję niewinne życie, a nie mordercy, który powinien liczyć się z karą

Każde życie trzeba szanować. Nie po to człowiek ma władztwo nad Ziemią, aby niszczył życie i to jeszcze własnego gatunku. Każda śmierć człowieka to nieszczęście, ale nie można odpowiadać zgodnie z prawem narzuconym nam przez Mojżesza (oko za oko). Te prawo jest w niezgodzie z Dekalogiem, a więc nie może pochodzić od tego samego boga.


Wt maja 05, 2015 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: KARA ŚMIERCI
Jestem przeciwko karaniu.
Zamiast karać powinno się chronić społeczeństwo przed ludźmi czyniącymi źle. Izolować ich. Izolować nie na jakiś czas, ale DO CZASU, aż będą chcieli zadośćuczynić za swoje czyny i będzie gwarancja, że nie wejdą ponownie na drogę przestępstwa.
Kara śmierci, to ostateczność, gdy nie ma szansy na inny sposób ochrony społeczeństwa przez zbrodniarzem.

Kontrowersja: Uważam, że osoby na krótych wykonuje się wyrok śmierci powinny być rozbierane na części zamienne dla osób potrzebujących transplantacji, jako zadośćuczynienie za odebranie komuś życia, powinni innym przedłużać życie. Ale jak wtedy uchronić się przed patologiami?


Śr maja 06, 2015 9:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL