Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Funkcje agenta i kata - czy są etyczne? 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Ostatnio w Polsce karierę zrobiła funkcja agenta, z powodu agenta Tomka, który realizując zadania zawodowe uwodził liczne kobiety wydając na oprawę tych romansów społeczne pieniądze. Niedługo po 30tce przeszedł na dobrze uposażoną emeryturę specjalną.

Funkcja kata w Polsce aktualnie nie istnieje, jednak zapotrzebowanie na nią jest oczywiste w krajach gdzie w wyniku procesu sądowego można dostać wyrok śmierci.

Pytanie jest takie:
Czy uważacie, że katolik, porządny człowiek, jest w stanie pogodzić swoją etyczność z wykonywaniem tych funkcji?

Zadaję pytanie nie bez kozery. Pamietając co hitlerowcy zrobili ze swymi uczonymi fizykami i chemikami, wykorzystując ich do pracy w aparacie wojennym, starałem się przed każdą kolejną moja pracą zastanowić, czy to, co zamierzam robić, nie przyniesie ona komuś krzywdy. Jako praca, lub jako wynik pracy.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 15, 2010 11:23
Zobacz profil
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
maly_kwiatek napisał(a):
Ostatnio w Polsce karierę zrobiła funkcja agenta, z powodu agenta Tomka, który realizując zadania zawodowe uwodził liczne kobiety wydając na oprawę tych romansów społeczne pieniądze.
To zwykłe kłamstwo mające zdyskredytować to co wykrył. Nie było żadnego uwodzenia.
Cytuj:
Niedługo po 30tce przeszedł na dobrze uposażoną emeryturę specjalną.
Bo go PO-media zaszczuły. A o Sawickiej jakoś cicho...


Śr gru 15, 2010 11:33
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Marek MRB napisał(a):
To zwykłe kłamstwo mające zdyskredytować to co wykrył. Nie było żadnego uwodzenia.

Czemu uważasz, że to kłamstwo?
Myślisz, że posłanka przyniosła kolesiowi kasę ot tak, bo miała kaprys?
On ją uwiódł, a ona go kochała i dlatego uległa jego namowom, by te kasę przyniosła.

Swoją drogą, to dziwię się jej, bo koleś robi na mnie wrażenie oblecha.
No ale de gustibus non disputandum est.

Dla mnie środki jakie Państwo dopuściło w wykonaniu agenta Tomka są nieetyczne.
I między innymi dlatego to Państwo stopniowo traci moje wsparcie ...

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 15, 2010 11:48
Zobacz profil
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Cytuj:
maly_kwiatek napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
To zwykłe kłamstwo mające zdyskredytować to co wykrył. Nie było żadnego uwodzenia.

Czemu uważasz, że to kłamstwo?
Myślisz, że posłanka przyniosła kolesiowi kasę ot tak, bo miała kaprys?
On ją uwiódł, a ona go kochała i dlatego uległa jego namowom, by te kasę przyniosła.
Co Ty bredzisz ? Przejrzyj gazety z dialogami tych dwojga - ona robiła z nim po prostu lewe interesy

Cytuj:
Swoją drogą, to dziwię się jej, bo koleś robi na mnie wrażenie oblecha.
No ale de gustibus non disputandum est.
Dużo akurat o gościu wiesz...

Cytuj:
Dla mnie środki jakie Państwo dopuściło w wykonaniu agenta Tomka są nieetyczne.
I między innymi dlatego to Państwo stopniowo traci moje wsparcie ...
Jaaasne. Nie powinno łapac gości z PO - to nieetyczne. Co innego makrela kupiona przez PiS...


Śr gru 15, 2010 12:33
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Niech żyje agent Tomek !
Ale w naszym kraju jest niestety tak, że gdy ktoś odkryje jakieś brudy, to rychło traci stanowisko.
W skrocie; nie chcesz kraść, nie kradnij, ale dajżesz kraść blizniemu swemu!
Chociaż mamiąc kobiety też trzeba mieć umiar, bo wiem z doświadczenia, że dobrym bajerem wszystko można babce wmówić, a szczególnie jeżeli robi to taki długowłosy Tomek co jezdzi Porsze (censored).

A emerytura w wieku 35 lat to rzeczywiście jakaś bzdura jest.

Nie popieram kary śmierci. Ale pewnie znalazłby się jakiś katolik chętny objąć funkcję kata.

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Ostatnio edytowano Śr gru 15, 2010 18:07 przez gargamel, łącznie edytowano 1 raz



Śr gru 15, 2010 17:54
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
gargamel napisał(a):
dobrym bajerem wszystko można babce wmówić, a szczególnie jeżeli robi to taki długowłosy Tomek co jezdzi Porsze (censored).


Właśnie ponownie wyrażam zdumienie co te panie widziały w tym obleśnym facecie??? :o
Samo Porsche (służbowe!) to chyba za mało, by popełniać jakieś wykroczenia czy przestępstwa ku uciesze agentów i telewidzów, którzy oglądali później nagrania z tzw. dowodów przestępstw.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 15, 2010 17:59
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Facet może i obleśny(kwestia gustu) ale bajer to potęga jest, babki tańczyły mu, a łon im grał.

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Śr gru 15, 2010 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
maly_kwiatek napisał(a):
Właśnie ponownie wyrażam zdumienie co te panie widziały w tym obleśnym facecie??? :o
Samo Porsche (służbowe!) to chyba za mało, by popełniać jakieś wykroczenia czy przestępstwa ku uciesze agentów i telewidzów, którzy oglądali później nagrania z tzw. dowodów przestępstw.


Otóż to, w mojej ocenie ta koncepcja się nie klei. Czy nie prostszym i bardziej spójnym wytłumaczeniem jest, że faktycznie głównym motywem ich działania były lewe interesy?


Śr gru 15, 2010 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 05, 2010 23:07
Posty: 109
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
maly_kwiatek napisał(a):
Właśnie ponownie wyrażam zdumienie co te panie widziały w tym obleśnym facecie??? :o

:) też się zastanawiam, bo ani On przystojny, ani błyskotliwy...
gargamel napisał(a):
Nie popieram kary śmierci. Ale pewnie znalazłby się jakiś katolik chętny objąć funkcję kata.

Również kary śmierci nie popieram i nie wiem jakim trzeba być człowiekiem, by być w stanie tak na zimno, bez wyrzutów sumienia zabijać ludzi! Można argumentować, ze to "tylko" praca, a owi ludzie zostali skazani przez sąd, ale tak czy inaczej, funkcja kata musi być niesamowicie obciążająca psychicznie. Ciężko mi w ogóle pomyśleć, że są ludzie, którzy podejmują się tego typu pracy.


Śr gru 15, 2010 18:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Sophie napisał(a):
(...) funkcja kata musi być niesamowicie obciążająca psychicznie. Ciężko mi w ogóle pomyśleć, że są ludzie, którzy podejmują się tego typu pracy.


Zgodzę się, że funkcja kata musi być niesamowicie obciążająca psychicznie. Ale uważam, że również funkcja sędziego musi być niesamowicie obciążająca psychicznie. Co więcej, w mojej ocenie nawet bardziej. Bo to sędzia podejmuje decyzję. I nie mam tu na myśli jedynie kary śmierci, ale też kary dożywocia, wieloletniego więzienia kontra uniewinnienie. A jednak ludzie podejmują się tego typu pracy, mimo że przecież zdarzają się dramatyczne pomyłki sądowe.

Mnie się wydaje (bo co innego teoretyzować, a co innego znaleźć się w sytuacji ekstremalnej), że w przypadku 100% pewności co do winy skazańca mógłbym być katem. Bez wynagrodzenia aby uwolnić sumienie od wyrzutów, że zabijam dla pieniędzy.


Śr gru 15, 2010 18:44
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Sophie napisał(a):
:) też się zastanawiam, bo ani On przystojny, ani błyskotliwy...

Jest typ kobiety dla której te cechy mają marginalne znaczenie, a poza tym mojej kolezance sie podoba, to chyba nie jest taki całkiem obleśny.
Obleśna to jest taka Sawicka, i do tego nie połapała się kobita, że chłop robi ją w balona. Jeszcze raz napiszę; musi dobry bajer mieć, i jeszcze posiadł tę tajemną wiedzę jak zarobić, a się nie narobić. Emerytura w wys.4tys. ponoć, w tak młodym wieku, a gość ma tylko średnie wykształcenie. Winszuję :brawo: .

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Śr gru 15, 2010 18:56
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Przypomnę, że ten temat ma nam pomóc wypracować odpowiedź na pytanie, czy wykonywanie prowokacji z użyciem uwiedzenia i jak chcą niektórzy, prowokowanych ciemnych interesów jest etyczne czy nie jest. Czy katolik może wykonywać taką pracę bez poczucia grzechu, czy powinien się z tego spowiadać?

Czy funkcja kata jest odpowiednia dla katolika?
Jeśli nie, to kto ma ją wykonywać na polecenie katolików, w katolickim kraju, w którym orzeka się karę śmierci?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr gru 15, 2010 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Ale w jaki sposób on uwiódł Weronikę, przecież miała partnera. Raczej zdobył jej zaufanie. Myślę, że agent Tomek ma, albo udawał, że ma pewność siebie i bezczelność. Silne kobiety lubią silnych mężczyzn.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Śr gru 15, 2010 20:41
Zobacz profil
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
Nikt nikogo nie uwodził (kwiaty jej przyniósł i to wszystko). Zaproponował dobry interes (i to w charakterze "kupca" usług korupcyjnych, które sprzedawała nie tylko jemu.

Trochę dziwne że gadacie o "moralności Tomka" a nie posłanki PO Sawickiej.


Śr gru 15, 2010 20:56
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Funkcje agenta i kata - czy są etyczne?
maly_kwiatek napisał(a):
Czy funkcja kata jest odpowiednia dla katolika?
Jeśli nie, to kto ma ją wykonywać na polecenie katolików, w katolickim kraju, w którym orzeka się karę śmierci?

Moim zdaniem funkcja kata nie jest odpowiednia dla katolika, a jeżeli w jakimś katolickim kraju byłaby kara śmierci tzn., że katolicyzm w tym kraju mocno kuleje. Ja to nie jestem pewien, czy katolicki kraj w ogole powinien posiadać własą armię ?

A nadmierna manipulacja też jest grzechem, tak jak pisałem, dobry bajerant nawet z porządnej kobiety może zrobić przestępczynię. A i zauroczony męzczyzna jest gotowy nie jedno głupstwo popełnić dla swej wybranki.

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Śr gru 15, 2010 21:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL