Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Badania na zamrożonych embrionach 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Ostatnio edytowano Pt kwi 15, 2011 16:04 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz



Pt kwi 15, 2011 15:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
przeniosłem wypowiedz tutaj
viewtopic.php?p=594178#p594178

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt kwi 15, 2011 16:04
Zobacz profil
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
ZiarnoPiasku napisał(a):
Jest jeszcze jeden fakt.. dlaczego kobieta w ciąży nie mówi że już jest matką albo że już ma dziecko? Mówi że o niej PRZYSZŁA MATKA oraz że BĘDZIE MIEĆ DZIECKO, prawda? to o czymś świadczy]

Znakomity lekarz, prof. W. Fijałkowski powtarzał swoim studentom i rodzicom: to nienarodzone dziecko, jesteście rodzicami...a nie, będziecie rodzicami. Cóż, jeśli chcemy zabić to nie można powiedzieć, że zabija się dziecko, należy zmienić nazewnictwo i zamienić dziecko na płód...wtedy jest bezosobowe.
ZiarnoPiasku napisał(a):
Dlaczego też nie ma praw i obowiązków płodu?( które posada każdy człowiek od momentu urodzenia).
Wg. mnie to co nie przypomina człowieka po prostu nim nie jest.

Prawo ustalają ludzie, jeśli uznają, że starcy są niepotrzebni to też nie będą mieli prawa do życia. KK chroni życie od poczęcia do naturalnej śmierci, więc to prawo do życia ma każdy człowiek.
Życie ma charakter ciągły, nie skokowy i wszelkie inne definiowania mają charakter umowny. Nie wynikają nawet z nauk biologicznych, które precyzyjnie podają nawet godziny pierwszych podziałów komórkowych po połączeniu się komórek rozrodczych i powstaniu zygoty.


Pn kwi 25, 2011 11:11
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Gdyby in vitro było uznawane za metodę etyczną, z pewnością by nie przechowywano zamrożonych embrionów (wiele z nich ginie podaczas zamrażania). Często to działanie samouspokajakące sumienie. Karły- rodzice zamawiają sobie dziecko z karłowatością, chociaż mogliby mieć zdrowe dziecko. W innym przypadku rodzice decydują się na dziecko, ponieważ ma dostarczyć krwi pępowinowej dla żyjącego już dziecka i nie jest ważne czy będzie zdrowe, ma mieć tylko odpowiedni genotyp...różne są te 'badania'. Uważam, że jedno życie nie może służyć do badań nad innym życiem, bo każde jest tak samo cenne. Gdyby powiedziano Ziarnupiasku, że została odrzucona do leczenia nowotworowego nowymi lekami, bo wczoraj skończyła 40 lat i nie jest opłacalne dla państwa inwestowanie w jej zdrowie to co pomyślałaby? O innym życiu decyduje się łatwiej?


Pn kwi 25, 2011 11:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
wszystko to sprowadza się do jednego- nikt z nas nie jest w stanie podać momentu że od dziś to już człowiek, a wczoraj- jeszcze nie. Ziarno piasku pisząc że "przypomina człowieka" lub "nie przypomina" wie mam nadzieje jak wygląda 3 miesięczny płod który jest legalnie zabijany w większości krajów. W pełni i jak najbardziej przypomina człowieka.
Co do kobiet które "będa matkami"... jestem matką dwójki żyjących dzieci i jednego zmarłego. Byłam trzy razy w ciąży (więc w odróżnieniu od osób które nie były wiem co myśli i czuje kobieta w ciąży). Moje drugie dziecko straciłam wcześnie bo około 8 tygodnia ciąży. Wiedziałam wtedy i wiem teraz że straciłam wtedy dziecko, nie coś, ale dziecko, które byłoby naszym synkiem lub córką gdyby żyło. W pierwszej i trzeciej ciązy mówiłam do moich dzieci, puszczałam im muzykę, wiedziałam co ich uspokaja a co niepokoi. Nie mówiłam że "będę" miała dziecko, ale że "mam" dziecko..

_________________
Ania


So maja 07, 2011 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 17:53
Posty: 14
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
ZiarnoPiasku napisał(a):
http://info.wiara.pl/doc/834804.Francja-ludzki-embrion-material-laboratoryjny --> wg. KrK to karygodne ale nie uważacie że czasem warto poświęcić życie w stadium embrionalnym by ratować inne życie te już rozwinięte? Nie pamiętam gdzie dokładnie, ale czytałam na jakiejś stronie www że badanie embrionów pomogłoby wynaleźć lek na raka i inne schorzenia.

To taka moja refleksja, po tym co przeczytałam.. A jakie są Wasze?

Niedługo dylematu etycznego już nie będzie. Patrzcie, co znalazłam http://www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/nobel-za-biologiczna-quotpodroz-w-czasiequot,1031,1.html Fantastyczna wiadomość dla nieuleczalnie chorych.

Ale z drugiej strony nurtuje mnie czy ludzie dzięki temu mogliby stać się nieśmiertelni, albo chociaż tak długowieczni jak elfy u Tolkiena...


Pn paź 08, 2012 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 11:36
Posty: 361
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Wg ortodoksyjnych chrześcijan każda zygota ma duszę od chwili poczęcia. Dzisiejsza medycyna pozwala na lepienie i dzielenie ludzkich embrionów poza organizmem matki, więc trudno katolikowi wyobrazić sobie uduchowianie zygot w laboratorium za pomocą mikroskopu i skalpela. Co roku w Polsce rodzi się 5 tys. dzieci zapłodnionych metodą in vitro. Kolejne tysiące trafiają do zamrażarki lub są odpadem laboratoryjnym. Nie tak chyba, Bóg sobie to zaplanował? Oczywiście o ile w ogóle istnieje...

_________________
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności" (Marie von Ebner-Eschenbach)


Wt kwi 23, 2013 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL