Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Badania na zamrożonych embrionach 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Badania na zamrożonych embrionach
http://info.wiara.pl/doc/834804.Francja ... oratoryjny --> wg. KrK to karygodne ale nie uważacie że czasem warto poświęcić życie w stadium embrionalnym by ratować inne życie te już rozwinięte? Nie pamiętam gdzie dokładnie, ale czytałam na jakiejś stronie www że badanie embrionów pomogłoby wynaleźć lek na raka i inne schorzenia.
2 temat który został tam poruszony to ograniczenie badań genetycznych w ciąży. Dla mnie głupota, bo nie można zmusić kobiety do urodzenia chorego dziecka( chory płód jest wskazaniem do legalnej aborcji ), to narusza prawa człowieka i obywatela nie tylko RP.
Nie da się nie zauważyć że KK lubi "zaglądać" i mieszać się co do zawartości kobiecych macic a jak to co w nich jest przyjdzie na świat, głos kościoła ucicha. Zatem moje pytanie: jaki cel ma wydanie na świat potomstwa a potem zostawienie go samemu sobie? Działanie wydawałoby się wielkoduszne ale dzięki nim zapełniają się domy dziecka.
To taka moja refleksja, po tym co przeczytałam.. A jakie są Wasze?


Wt kwi 12, 2011 10:53
Zobacz profil
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
"nie uważacie że czasem warto poświęcić życie w stadium embrionalnym by ratować inne życie te już rozwinięte?" - każde życie ma taką samą wartość.

"Dla mnie głupota, bo nie można zmusić kobiety do urodzenia chorego dziecka" - no masz ci los, normalnie selekcja jak za czasów Hitlera.

"chory płód jest wskazaniem do legalnej aborcji" - dla mnie (mam nadzieje, że i dla większości tu), nie ma czegoś takiego jak legalna aborcja.

"to narusza prawa człowieka i obywatela nie tylko RP." - a dziecko to już nie ma żadnych praw?

"jaki cel ma wydanie na świat potomstwa a potem zostawienie go samemu sobie?" - Tylko i wyłącznie od rodziców zależy przyszłe życie potomstwa. To, że jakiś rodzić "może się zawieść" po porodzie to nie znaczy, że takie dzieci trzeba uśmiercać. Nie z dziećmi tu jest problem tylko z dorosłymi ludźmi, to nie supermarket.


Wt kwi 12, 2011 12:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Moje refleksje:
1. Temat jest w złym dziale. Co to ma wspólnego z duchowością?
2. Piszesz: "warto poświęcić życie w stadium embrionalnym by ratować inne życie te już rozwinięte". Dla mnie to identyczne stwierdzenie do tego: "warto poświęcić życie noworodka, by ratować inne życie to bardziej rozwinięte np. 20 - 30letnie". Różnica (w godności i wartości życia) między człowiekiem w embrionalnej fazie rozwoju, człowiekiem w niemowlęcej fazie rozwoju, a człowiekiem dorosłym polega tylko na etapie rozwojowym - czyli de facto nie ma żadnej, bo chyba nie powiesz, że np. życie dwulatka jest mniej warte niż 50-latka.
3. "nie można zmusić kobiety do urodzenia chorego dziecka( chory płód jest wskazaniem do legalnej aborcji ), to narusza prawa człowieka i obywatela nie tylko RP."
Jeśli płód znaczy tyle samo co dziecko, co człowiek, a jego choroba jest wskazaniem do legalnego zakończenia jego życia, to ja nie widzę przeciwwskazań, aby eksterminować wszystkie chore noworodki, te, u których wada nie została wykryta. To z pewnością ochroni prawa człowieka i obywatela ich rodziców w większym stopniu niż obecnie.
Przepraszam za ironię, nie mogłam się powstrzymać.
4. Kościół nie zagląda do macic, tylko do sumień. I mówi, że zabijanie jest złe - niezależnie od etapu rozwoju, więc po urodzeniu też.
5. Domy dziecka są przepełnione nie z powodu "nadmiaru dzieci", tylko dlatego, że dzieci te mają nieuregulowaną sytuację prawną (np. rodzicom nie zostały odebrane prawa rodzicielskie) albo są już duże - na noworodki i niemowlęta popyt jest taki, że chętne do adopcji pary muszą czekać latami. A jeśli jakaś matka wielkodusznie zdecyduje się na urodzenie dziecka, to ja bym postulowała, żeby jednak spróbowała je wychować, niekoniecznie zostawiać samemu sobie. A jeśli nie ma możliwości, to być może znajdzie się ktoś, dla kogo to dziecko będzie długo oczekiwanym darem


Wt kwi 12, 2011 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Cytuj:
"chory płód jest wskazaniem do legalnej aborcji" - dla mnie (mam nadzieje, że i dla większości tu), nie ma czegoś takiego jak legalna aborcja.

To czy cos jest legalne czy nie jest kwestia subiektywną a obiektywną (zależna od norm panujacych w danym systemie prawnym).
Cytuj:
na noworodki i niemowlęta popyt jest taki, że chętne do adopcji pary muszą czekać latami.
Prcodeury adopcyjne są dosyć długie ze wzgledu na wymóg pewnosci co do rodziców, którym oddaje się dziecko.
Cytuj:
Działanie wydawałoby się wielkoduszne ale dzięki nim zapełniają się domy dziecka.

Czyli lepiej uśmierić, tak?
Cytuj:
2 temat który został tam poruszony to ograniczenie badań genetycznych w ciąży. Dla mnie głupota, bo nie można zmusić kobiety do urodzenia chorego dziecka( chory płód jest wskazaniem do legalnej aborcji ), to narusza prawa człowieka i obywatela nie tylko RP.

Depenalizacja aborcji w takich przypadkach nie była potwierdzeniem prawa kobiety do usunięcia dziecka ale przeciwdziałaniem procederowi aborcji przeprowadzanych w ukryciu, przez osoby nieumiejętnie jej przeprowadzające. Nie czyńmy z czegoś negatywnego przedmiotu prawa człowieka i obywatela; prawa te są wspólne i podstawowe dla wszystkich ludzi, prawo kobiety do aborcji nie istnieje we wszystkich prawach, a w tych których istnieje ma różną treść i jest uzależnione od różnych okoliczności, przysługuje w różnych wypadkach.
Czynienie z pewnego prawa moralnie wątpliwego prawa człowieka i obywatela, a więc prawa fundamentalnego, gwarantowanego przez każde państwo mieniące się państwem prawa jest kuriozum. Najbardziej oględnym stwierdzeniem (używanym przez feministki, min. przez K. Szczukę ) jest "mniejsze zło" - ale nadal jest to złem. System prawny który robi z prawa do zła coś fundamentalnego jest rozechwianym systemem i wewnętrznie sprzecznym.

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Wt kwi 12, 2011 13:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Zastanawiam się dlaczego w temacie o zarodkach używacie sformuowań i argumentów o niemowlakach a przecież nie o niech mowa.
Na prawdę nie widzicie różnicy?


Załączniki:
zzz1.jpg
zzz1.jpg [ 8.54 KiB | Przeglądane 15160 razy ]
zzz.jpg
zzz.jpg [ 5.4 KiB | Przeglądane 15160 razy ]
Wt kwi 12, 2011 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 16:30
Posty: 418
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Zebyś Ty widziała, jaka jest różnica między mężczyzna a kobietą! A jedno i drugie człowiek...


Wt kwi 12, 2011 14:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Żebyś Ty wiedziała, jaka jest różnica między kotem a człowiekiem! A jedno i drugie ssak(należące do tego samego królestwa w dodatku).. :-)


Wt kwi 12, 2011 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 16:30
Posty: 418
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
No. I z takiego związku kota z człowiekiem rodzą się ssaki: koty w butach.


Wt kwi 12, 2011 14:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Cytuj:
Żebyś Ty wiedziała, jaka jest różnica między kotem a człowiekiem! A jedno i drugie ssak(należące do tego samego królestwa w dodatku).. :-)

Czyli wartość życia zarodka jest taka sama jak wartosć życia kota?

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Wt kwi 12, 2011 14:35
Zobacz profil WWW
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
ZiarnoPiasku napisał(a):
Zastanawiam się dlaczego w temacie o zarodkach używacie sformuowań i argumentów o niemowlakach a przecież nie o niech mowa.
Na prawdę nie widzicie różnicy?
Ta różnica jest dziełem wyłącznie Twojego umysłu. Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej, wskaż konkretny moment z życia człowieka, w którym przechodzi on przeobrażenie, zmieniające go w coś całkowicie innego.


Wt kwi 12, 2011 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Zoll napisał(a):
Cytuj:
Żebyś Ty wiedziała, jaka jest różnica między kotem a człowiekiem! A jedno i drugie ssak(należące do tego samego królestwa w dodatku).. :-)

Czyli wartość życia zarodka jest taka sama jak wartosć życia kota?

Uważam że wartość życia kota( w ogóle zwierząt) jest większa niż zarodka ludzkiego.


Wt kwi 12, 2011 17:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
Cawilian napisał(a):
ZiarnoPiasku napisał(a):
Zastanawiam się dlaczego w temacie o zarodkach używacie sformuowań i argumentów o niemowlakach a przecież nie o niech mowa.
Na prawdę nie widzicie różnicy?
Ta różnica jest dziełem wyłącznie Twojego umysłu. Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej, wskaż konkretny moment z życia człowieka, w którym przechodzi on przeobrażenie, zmieniające go w coś całkowicie innego.


Popatrz na zdjęcia które załączyłam powyżej:-) widzisz różnice czy dla Ciebie to kopie zdjęć?


Wt kwi 12, 2011 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
A porównaj te dwa obrazki i powiedz czy widzisz różnicę.

Obrazek

Obrazek


Który jest bardziej wartościowy? Ten, który starszy (czyli bardziej rozwinięty) czy ten, który śliczniejszy?


Wt kwi 12, 2011 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
zielona napisał(a):
A porównaj te dwa obrazki i powiedz czy widzisz różnicę.

Który jest bardziej wartościowy? Ten, który starszy (czyli bardziej rozwinięty) czy ten, który śliczniejszy?


Oba życia narodzone są ważne bez względu na wiek, ale życie NIEnarodzone jest MNIEJ ważne od narodzonego( wg. mnie oczywiście). Jakbym teraz zaszła w ciąże i zagrażałaby ona mojemu życiu to usunełabym nie zostanawiając się nawet nad tym.


Wt kwi 12, 2011 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Badania na zamrożonych embrionach
ZiarnoPiasku napisał(a):
Zoll napisał(a):
Cytuj:
Żebyś Ty wiedziała, jaka jest różnica między kotem a człowiekiem! A jedno i drugie ssak(należące do tego samego królestwa w dodatku).. :-)

Czyli wartość życia zarodka jest taka sama jak wartosć życia kota?

Uważam że wartość życia kota( w ogóle zwierząt) jest większa niż zarodka ludzkiego.

Zamiast dzieci postarajcie się z przyszłym mężem o kota.

Pewnie gdyby pieniądze nie grały roli, gdybyś teraz zaszła w ciąże, pojechałabyś np. do Szwecji by je usunąć, skoro życie zarodka jest mało ważne.

Rad bym był, gdybyś jeszcze uargumentowała dlaczego niższość zarodka jest dla Ciebie oczywista. Był taki polityk, dla którego pewne sprawy były "oczywistą oczywistoscią" ale takie ujęcie tematu nie sprzyja rozmowie.

Cytuj:
Popatrz na zdjęcia które załączyłam powyżej:-) widzisz różnice czy dla Ciebie to kopie zdjęć?

To nie jest odpowiedź wprost: w którym momencie wg Ciebie płód staje się człowiekiem?

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Wt kwi 12, 2011 20:06
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL