Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Następna strona
 onanizm 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Andy72 napisał(a):
Polemizowałbym


Z tym, że onanizm dostarcza przyjemność?
Jeśli masz jakieś zaburzenie, to Tobie może nie dostarcza, ale zazwyczaj ludzie onanizują się dlatego, że to dla nich przyjemne. Ludzie nie lubią robić tego, co nie jest przyjemne, więc nie byliby aż tak chętni do onanizmu, gdyby ich to bolało.

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: onanizm
Początkowo się ktoś masturbuje dla przyjemności, potem z powodu uzależnienia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 16, 2018 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Nie wszystko prowadzi do uzależnienia.

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 19:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie rozumiem tego, jak zachowanie, którego celem jest seks sam w sobie, może być egoizmem. Onanizm nie jest seksem samym w sobie - jest to po prostu zrobienie sobie dobrze. Nie dorabiaj do tego ideologii.
To właśnie Ty dorabiasz ideologię. To co powiedziałeś "zachowanie, którego celem jest seks sam w sobie" to właśnie dorobiona ideologia. Relacje rzeczywiste, to seks z jego celowością i to jest pierwotna i właściwa ideologia, ideologia onanistów jest dorobiona.

Cytuj:
Przyjemności mam prawo doświadczyć tylko wtedy, kiedy będę chciał począć dziecko. To takie wynagrodzenie wykonania obowiązku.
Zupełnie nie tak. Celem nie jest doświadczenie przyjemności okupione rodzicielstwem. Prawa do przyjemności nie ma wcale, a jeśli dla kogoś występuje prawo do odbierania przyjemności rozumiane jako wymóg, to nie ma wtedy chrześcijaństwa. Nie ma krzyża z Twoim ego domagającym się przyjemności, znajdującym się na pierwszym planie.

Żeby byłą jasność, mówię o braku prawa do przyjemności, po założeniu poruszania sie w kryteriach chrześcijaństwa, a nie w rozumieniu ogólnym.

Cytuj:
A onanizm jest passe, bo nie ma na celu wypełnienia żadnego obowiązku?
Bo jest zachowaniem poza celowością seksualności.

Cytuj:
Sorry - napiszę to. Onanizując się, zaniedbuję innych... bo nie uprawiałem seksu z koleżanką?
Nieodpowiedzialna seksualność jest co najmniej takim samym zaniedbaniem. Sądziłem, że poruszamy się w etyce chrześcijańskiej i pewne rzeczy są oczywiste.

Cytuj:
Jestem człowiekiem - onanizm nie zaprzecza mojemu człowieczeństwu.
Zaprzecza relacji z bliźnim umieszczonym na pierwszym miejscu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 16, 2018 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Etyka jest czymś nadrzędnym od moralności. Moralność to zbiór zasad. To na płaszczyźnie moralności jest brak prawa do onanizmu. To nie moralność chrześcijańska. Być może jest to moralność katolicka, ale moralność chrześcijańska jest szersza.

Etyka chrześcijańska i etyka ogólna? Nie. Etyka to nauka, lub w innym zrozumieniu: najbardziej ogólne zasady, z których można wyprowadzić szczegółowe zasady moralne.

Według mojej moralności chrześcijańskiej istnieje prawo do doznawania przyjemności.

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
Zbigniew3991 napisał(a):
Etyka jest czymś nadrzędnym od moralności. Moralność to zbiór zasad
Etyka i moralność to właściwie to samo, ale mniejsza z tym, bo nie ten temat rozmawiamy.

Cytuj:
Według mojej moralności chrześcijańskiej istnieje prawo do doznawania przyjemności
Chrześcijaństwo jest tym, co mówił Chrystus, a On powiedział Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!
Chrystus nie postulował ani nie głosił prawa do przyjemności własnych, więc to wyłącznie Twoja moralność, ale nie chrześcijańska. Od chrześcijaństwa odległa tak, jak miłość od egoizmu

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 16, 2018 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Wielu Chrześcijan się z Tobą nie zgodzi, wobec czego to nie jest tylko moja moralność.

Chwat - jeśli weźmiesz dosłownie słowa: "jeśli Twoje oko jest Ci powodem do grzechu, wydłub je"... jesteś juz kaleką?

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
Wiem, że wielu się ze mną nie zgodzi, bo wielu ma w nosie to, co mówił Chrystus.

Może odpowiesz na posta viewtopic.php?p=1005264#p1005264 , zamiast oddalać się od tematu nieistotnymi uwagami.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 16, 2018 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
chwat napisał(a):
Wiem, że wielu się ze mną nie zgodzi, bo wielu ma w nosie to, co mówił Chrystus.

Może odpowiesz na posta viewtopic.php?p=1005264#p1005264 , zamiast oddalać się od tematu nieistotnymi uwagami.


No właśnie odpowiadam. Czytając dosłownie fragmenty, jakie zacytowałeś, mógłbym wziąć naprawdę krzyż na ramiona i chodzić z nim na uczelnię.

Sformułowanie: "zaprzyj się siebie" nie oznacza: nie masz prawa do przyjemności. Gdzie wyczytałeś w Ewangelii to, że Jezus odebrał człowiekowi prawo do sprawiania sobie przyjemności?

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
Ależ oczywiście, że nie odebrał. Człowiek całe życie może sobie dogadzać.

"zaprzyj się siebie i chodź za mną" oznacza radykalną ofiarę z nas samych, chociaż oczywiście nie musi to być ukrzyżowanie. Jedno jest pewne, radykalna ofiara z nas samych, czyli "nasz krzyż", nie jest przyjemnością.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 16, 2018 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Ofiara musi być dobrowolna, więc zakazy onanizowania się nie pomogą :) Wmawianie: onanizm jest egoizmem... to nie ma nic do ofiary. Ofiara w Chrześcijaństwie jest dobrowolna. Nie onanizuję się, bo chcę złożyć siebie w ofierze. Taka jest moja motywacja. Jeśli zaś nie będę się onanizował, bo tak jest napisane w Katechizmie, czego zupełnie nie rozumiem... czy to ma sens?

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie onanizuję się, bo chcę złożyć siebie w ofierze
A jak się onanizujesz, to nie chcesz złożyć siebie w ofierze, tak?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 16, 2018 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Są dwa przypadki, kiedy nie chcę złożyć siebie w ofierze w sferze onanizmu:
1. Kiedy się onanizuję;
2. Kiedy się nie onanizuję ze strachu przed gniewem bożym.

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
To już wiesz, czemu onanizm jest grzechem. Bo onanizowanie uniemożliwia wypełnienie nakazu Chrystusa chodź na mną.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 16, 2018 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Nie. Jezus powiedział: "Pójdź za mną", a nie: "Chodź za mną i nie onanizuj się".

Nie ma nakazu: nie onanizuj się. Jest tylko zaproszenie: możesz się nie onanizować i złożyć się w ofierze.

_________________
MODERATOR


So cze 16, 2018 21:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL