Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna strona
 onanizm 
Autor Wiadomość
Post Re: onanizm
Zbigniew3991 napisał(a):
W organizmie jest energia, którą pożytkujemy na różne aktywności. Nie jest to energia seksualna. To po prostu energia. Jeśli będę się onanizował, uprawiał seks, spotykał się z kimś - spożytkuję część z tej energii, siły. Jeśli przez 8 godzin będę pracował fizycznie, to nie będę miał siły na seks. Nie świadczy to o tym, że energia życiowa to seks. Nasze zasoby energetyczne są po prostu ograniczone - jeśli wykorzystamy je na seks, to nie wystarczy jej na coś innego.

Spójrz na to tak, energia seksualna, jest wrodzona, ją masz i nie musisz uczyć cię od społeczeństwa jak ją spożytkować - organizm sam ci wskaże, nie musisz mieć instrukcji. To, że masz pracować, uczyć się, podróżować, nauczyłeś się od społeczeństwa.
Mówisz o zasobach, tak one są ograniczone, ale nie poprzez zasób energii jaki posiadamy,(nie mamy zbiornika, który zostaje napełniony w momencie narodzin) lecz poprzez możliwość jej wymiany. Z wiekiem nasz wymiennik staje się coraz mniej sprawny.
Seks to natura, a natura wie najlepiej co jak i kiedy. Społeczeństwo, to rodzaj klatki, która chce okiełzać naturę, czyli zrobić coś co jest niemożliwe. Spójrz jaki paradoks, mężczyzna w wieku 14-21 lat jest naładowany seksem, to wulkan który jest w stanie eksplodować kilka – kilkanaście razy dziennie. Społeczeństwo mówi NIE! Nie wolno, to grzech, to choroba, to zboczenie, walcz z tym, zabij to. Takie „nauki” pozostawiają piętno na życiu seksualnym wielu ludzi. Ten sam mężczyzna ma 70 lat, społeczeństwo mówi - czemu nie uprawiasz seksu, bierz afrodyzjaki, ćwicz zadbaj o siebie, idź do lekarza, on ci pomoże. Ten człowiek jest załamany, woła nie wiem czemu, ale ja nie mogę!!!


N cze 03, 2018 12:13

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Nie jest naturalne to, żeby mężczyzna w wieku od 14 do 21 lat uprawiał seks trzy razy na dzień. W ten sposób wykończyłby się w ciągu pół roku. Są naturalne ograniczenia.

Kultura jest tworem natury - człowiek jest istotą naturalną, częścią natury. Kultura stała się częścią natury. Stąd kultura dba o to, żeby nasze naturalne, wrodzone zasoby wystarczyły nam do końca życia.

_________________
MODERATOR


N cze 03, 2018 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: onanizm
chwat napisał(a):
No tak, egoizm to wybitnie piękny akt miłości względem samego siebie.
Po co miłować Boga całym sercem i bliźniego, jak można tylko siebie.

Chwacie, onanizm to nie akt miłości względem siebie, ale gwałt na sobie samym.
Onanizm - to samo-gwałt. Gwałt na innych jest karalny, to niektórzy "sprytnie" gwałcą swoje ciało.
Natomiast mądrą miłość do siebie samego trzeba mieć, jest to konieczne. Jaki pożytek z kogoś kto mówi że wszystkich kocha, ale siebie samego uważa za ścierkę do podłogi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 03, 2018 12:47
Zobacz profil
Post Re: onanizm
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie jest naturalne to, żeby mężczyzna w wieku od 14 do 21 lat uprawiał seks trzy razy na dzień. W ten sposób wykończyłby się w ciągu pół roku. Są naturalne ograniczenia.

Kultura jest tworem natury - człowiek jest istotą naturalną, częścią natury. Kultura stała się częścią natury. Stąd kultura dba o to, żeby nasze naturalne, wrodzone zasoby wystarczyły nam do końca życia.


Wykończył? Możesz to rozwinąć wskazując także naturalne ograniczenia?
Im bardziej jesteś kulturalny tym mniej jesteś prawdziwy. Twoje prawdziwe ja jest niekulturalne, nie tknięte przez społeczeństwo.


N cze 03, 2018 12:56

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: onanizm
nolda , czemu namawiasz młodych do grzechu, że onanizm im się "należy"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 03, 2018 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Andy72 napisał(a):
chwat napisał(a):
No tak, egoizm to wybitnie piękny akt miłości względem samego siebie.
Po co miłować Boga całym sercem i bliźniego, jak można tylko siebie.

Chwacie, onanizm to nie akt miłości względem siebie, ale gwałt na sobie samym.
Onanizm - to samo-gwałt. Gwałt na innych jest karalny, to niektórzy "sprytnie" gwałcą swoje ciało.
Natomiast mądrą miłość do siebie samego trzeba mieć, jest to konieczne. Jaki pożytek z kogoś kto mówi że wszystkich kocha, ale siebie samego uważa za ścierkę do podłogi?


Ostre słowa. Gwałt to zrobienie czegoś wobec drugiej osoby pomimo sprzeciwu tej drugiej osoby. Moje ciało nie sprzeciwiało się w momencie, kiedy się onanizowałem, więc to nie był gwałt.

Moje ciało to część mnie. Poza tym to wbrew logice. Według tej narracji "potrzeby cielesne" są fizyczne. To ciało pragnie onanizmu. Wobec tego: na kim dokonuje gwałtu, skoro moje ciało chce onanizmu? To absurd.

_________________
MODERATOR


N cze 03, 2018 13:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: onanizm
Andy72 napisał(a):
nolda , czemu namawiasz młodych do grzechu, że onanizm im się "należy"?


Jeśli robię coś z moim ciałem, to mam do tego prawo. Jeśli mam do czegoś prawo, mogę z tego korzystać. Chyba, że są jakieś argumenty, które się temu sprzeciwiają. O te argumenty właśnie pytam. Podasz jakieś, Andy72?

Według prawa: to, co nie jest zakazane, jest dozwolone.
Według Pawła z Tarsu: mogę wszystko, ale nie wszystko przynosi mi korzyść.

Szukam więc powodów, dla których onanizm nie przynosi mi korzyści oraz szukam powodów, dla których onanizm miałby być zakazany. Do momentu, w których tych powodów nie znam... nie mogę powiedzieć drugiej osobie, żeby się nie onanizowała. To byłoby niezgodne z prawem.

_________________
MODERATOR


N cze 03, 2018 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: onanizm
Onanizm jest zgodny z prawem ale jest grzechem.
"Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa. (19) Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie,"
Pozwalanie na onanizm to nic innego jak gorszenie maluczkich, "temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 03, 2018 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
Zbigniew3991 napisał(a):
Szukam więc powodów, dla których onanizm nie przynosi mi korzyści
Oczywiście, że przynosi Tobie korzyści i właśnie w tym jest problem. Jezus też mógł zejść z krzyża i odniósłby z tego większą korzyść. Ale wybrał ofiarę, czyli korzyść naszą. Mamy wybór: albo przez ofiarę nas samych realizujemy przykazanie miłości, albo poprzez nasze zamykanie się w sobie, jego przeciwieństwo.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 03, 2018 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: onanizm
Onanizm nie przynosi korzyści. Ma nawet znikomą przyjemność w porównaniu z seksem, i źle wpływa na psychikę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 03, 2018 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
Andy, nawet znikoma przyjemność to jednak korzyść (w kryteriach ludzkich). Doznania seksualne to prawdopodobnie najintensywniejsze bodźce, jakie człowiek odczuwa, więc argumentacja oparta na wmawianiu, że przyjemność nie jest przyjemna, raczej nie rokuje przyszłościowo. Rzecz chyba polega na czym innym, mianowicie na tym, żeby przyjemności nie wyrywać z całości człowieka i starać się je zablokować, tylko na tym, żeby je odpowiedzialnie ukierunkować. Dopiero przyjemności połączone z odpowiedzialnością, tworzą całość człowieka.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 03, 2018 14:33
Zobacz profil
Post Re: onanizm
Zbigniew3991 napisał(a):
Szukam więc powodów, dla których onanizm nie przynosi mi korzyści oraz szukam powodów, dla których onanizm miałby być zakazany. Do momentu, w których tych powodów nie znam... nie mogę powiedzieć drugiej osobie, żeby się nie onanizowała. To byłoby niezgodne z prawem.


Nie znajdujesz powodów? Widzę jakąś sprzeczność w twych wypowiedziach. Post wcześniej piszesz

Zbigniew3991 napisał(a):
Nie jest naturalne to, żeby mężczyzna w wieku od 14 do 21 lat uprawiał seks trzy razy na dzień. W ten sposób wykończyłby się w ciągu pół roku. Są naturalne ograniczenia. […]kultura dba o to, żeby nasze naturalne, wrodzone zasoby wystarczyły nam do końca życia.

Podajesz tu swoje powody, ale jak rozumiem nie przekonują one nawet ciebie. No bo co to znaczy wykończyć się przy uprawianiu seksu. Nie masz energii, nie uprawiasz, masz uprawiasz. No i te zasoby, naturalne, wrodzone jak piszesz. Czy to oznacza że możesz w życiu odbyć tyle a tyle stosunków i potem magazynek jest pusty? A ci co żyli w celibacie umierają z pełnym magazynkiem?


N cze 03, 2018 19:36

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: onanizm
Onanizm jest grzechem, To wystarczy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 03, 2018 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: onanizm
" A ci co żyli w celibacie umierają z pełnym magazynkiem?"

Jasne i potem strzelaja przez dluzszy czas w Niebie :).


N cze 03, 2018 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: onanizm
Racjonalizowanie słabości sposobem obracania ich w żart, jest doraźnym mechanizmem ucieczki przed nimi. Takie postępowanie zagłusza co prawda kompleks onanisty (pod warunkiem przebywania w towarzystwie z podobnym problemem i poziomem kultury dowcipu), ale niestety utrwala akceptowanie własnego upadku i brak wiary we własne możliwości i własne męskie cechy, typu wytrwałość, zdecydowanie, pewność siebie, niezależność.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 03, 2018 20:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL