Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Polska - kraj ludzików katolików 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 12:48
Posty: 208
Post Polska - kraj ludzików katolików
Polska to jeden z najbardziej katolickich krajow na swiecie. Nieprzerwanie od tysiaca lat ta religia jest religia dominujaca w ogromnym stopniu. Dlaczego zatem nie przelozylo sie to na wartosci etyczne w spoleczenstwie. Jest tyle chamstwa i nieuczciwosci, kwitnie zlodziejstwo. Mamy duzy odsetek zabojstw i samobojstw, na swiecie jest o tym glosno, ze az wstyd byc Polakiem. Dlaczego ateistyczne Czechy i chyba prawie kazde inne europejskie panstwo moze poszczycic sie bardziej przyjaznym i usmiechnietym spoleczenstwem?


N sie 21, 2011 14:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Australijczyk napisał(a):
Mamy duzy odsetek zabojstw i samobojstw, na swiecie jest o tym glosno
Na świecie, czyli gdzie?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N sie 21, 2011 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Cytuj:
ateistyczne Czechy i chyba prawie kazde inne europejskie panstwo moze poszczycic sie bardziej przyjaznym i usmiechnietym spoleczenstwem?


Kwestia wychowania i wychowania w tolerancji :)

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


N sie 21, 2011 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Australijczyk napisał(a):
Polska to jeden z najbardziej katolickich krajow na swiecie. Nieprzerwanie od tysiaca lat ta religia jest religia dominujaca w ogromnym stopniu. Dlaczego zatem nie przelozylo sie to na wartosci etyczne w spoleczenstwie. Jest tyle chamstwa i nieuczciwosci, kwitnie zlodziejstwo. Mamy duzy odsetek zabojstw i samobojstw, na swiecie jest o tym glosno, ze az wstyd byc Polakiem. Dlaczego ateistyczne Czechy i chyba prawie kazde inne europejskie panstwo moze poszczycic sie bardziej przyjaznym i usmiechnietym spoleczenstwem?
Dlatego, ze mamy zbyt duża liczbę tych co wstydzą się być Polakiem, a dopuszczają się najwięcej z wymienionych zarzutów.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


N sie 21, 2011 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 12:48
Posty: 208
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Elbrus napisał(a):
Australijczyk napisał(a):
Mamy duzy odsetek zabojstw i samobojstw, na swiecie jest o tym glosno
Na świecie, czyli gdzie?

Jest o tym glosno chociazby w Wielkiej Brytanii. Czy to zreszta wazne gdzie? Chyba i bez podrozy po swiecie, latwo sobie uzmyslowic, ze ogolnie Polacy czesciej kradna niz Szwajcarzy i czesciej morduja niz Czesi. Dlaczego taka nachalna obecnosc religii w zyciu spolecznym nie przeklada sie na poziom kultury ludzi?


N sie 21, 2011 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Australijczyk napisał(a):
Polska to jeden z najbardziej katolickich krajow na swiecie. Nieprzerwanie od tysiaca lat ta religia jest religia dominujaca w ogromnym stopniu. Dlaczego zatem nie przelozylo sie to na wartosci etyczne w spoleczenstwie.

Co dla Ciebie zatem oznacza że nasz kraj jest najbardziej katolicki? Oddzielasz katolickość od wiary i przestrzegania wynikającej z niej etyki? Tego się nie da oddzielić, chyba że ta katolickość to jest to co widzimy na codzień, bez zaglądania do serc. Choć nawet to co tylko zewnętrzne u nas coraz bardziej kuleje, bo ilu z katolickich Polaków chodzi na Mszę (bez pytania ilu wierzy, ilu rozumie)?

Cytuj:
Mamy duzy odsetek zabojstw i samobojstw, na swiecie jest o tym glosno, ze az wstyd byc Polakiem.

Czy to są jakieś statystki? Naprawdę na świecie jst tak głośno o Polsce? Naprawdę tylko Polska jest aż tak dostrzegalna? Naprawdę mamy powody do wstydu i ulegamy temu wstydowi?

Cytuj:
Dlaczego ateistyczne Czechy i chyba prawie kazde inne europejskie panstwo moze poszczycic sie bardziej przyjaznym i usmiechnietym spoleczenstwem?

Są na to jakieś badania?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sie 21, 2011 23:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 12:48
Posty: 208
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Wist, nie trzeba robic badan (choc pewnie jakies sa), zeby zauwazyc, ze w Polsce poziom chamstwa jest wyzszy niz w innych krajach. Wystarczy pobyc za granica przez jakis czas. To nie sa subtelne roznice, te roznice sa kolosalne. Spedzilem sporo czasu w Wielkiej Brytanii i Australii i wiem, co mowie. Jest tam znacznie mniej katolikow, a znacznie wiecej ateistow, a ludzie sa usmiechnieci, nie patrza na siebie z byka, nie przepychaja sie w autobusach. Szczegolnie starsze pokolenie jest u nas nieprzyjemne.
Tak, jestesmy postrzegani przez rozne patologie i kryminalne sprawy. Poznalem Belga i pierwsze, co mi powiedzial, to sprawa zabojstwa przez Polaka nastolatka w Amsterdamie, przy probie kradziezy mp3. Pchnac nozem, bo chlopak nie chcial mu oddac mp3? Bylo o tym glosno i im to zostaje w pamieci. Juz nawet nie jest istotne, czy ten Polak byl katolikiem, czy ateista. Chodzi o to, ze nasze spoleczenstwo wypuszcza w swiat takie smieci. Zatem pytam, dlaczego, to ze u nas jest tyle milionow katolikow chodzacych do kosciola (prawie jest to rekord swiatowy w stosunku do liczby ludnosci) nie przeklada sie na ogolny wyzszy poziom kultury? Dlaczego mamy tylu zlodziei i mordercow?


Pn sie 22, 2011 9:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Badania, lub doświadczenia własne, tylko nie wiem czy dwa kraje pozwalają generalizować. Mnie chodzi jedynie o to aby to co się twierdzi było jakkolwiek poparte. Nie zależy mi szczególnie aby to Polacy byli najbardziej uśmiechniętym narodem na świecie. Ja codziennie spotykam się z wielką życzliwością jak i chamstwem. To zupełnie subiektywne odczucie. Nie znam wszystkich regionów Polski, a Ty poznałeś jak rozumiem aż trzy kraje dogłębnie, co i tak nadal jest mało.
Trudno żeby w Wielkiej Brytanii było najwięcej katolików... Podobnie mogłeś napisać o Arabii Saudyjskiej... No i trudno aby porównywać kraj zupełnie odmienny od naszego o innej kulturze, oraz zamożności społeczeństwa. Ostatecznie i u nas jest wielu ludzi miłych, do chwili aż się ich pozna. Nie wierzę w to że wszyscy tam są tak uśmiechnięci i nie jest to w niektórych przypadkach tylko powierzchowny ich odbiór.

Co ma do tego jeden przypadek zabójstwa? Jeden, nagłośniony przez media, działający na psychikę człowieka którego kraj ma problem z obcokrajowcami, przypadek? Czy jego odczucie jest obiektywnym stanem, czy jego subiektywnym odczuciem? To za granicą są tylko Polacy mordercy i złodzieje? Nie ma fachowców, inżynierów, czy nawet zwykłych ale uczciwych pracowników? Znów proszę o statystyki,a nie opinie o jednostkowych przypadkach.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn sie 22, 2011 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 12:48
Posty: 208
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Nie jestem statystykiem, jestem obserwatorem rzeczywistosci. Najgorsze jest, ze tej polskiej nieuprzejmosci sie nie zauwaza i uwaza za norme. Dopiero zderzenie z innym spoleczenstwem to ukazuje. Poprzez szkole, urzedy, na ulicy, wlasciwie wszedzie.
Moze Ty dysponujesz jakimis statystykami na temat kradziezy, oszustw, zabojstw itd? Ciekawe byloby porownanie Polski z Czechami, Hiszpania i innymi krajami europejskimi. Nie mowie o Arabii, bo to inna historia. Porownajmy kraje podobne do Polski.


Pn sie 22, 2011 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Czytałem, że Polacy to naród który źle funkcjonuje w normalnych warunkach.Struktury demokratyczne nie wytworzyły się na przestrzeni wieków.Ciągle mieliśmy zatargi z sąsiadami,albo walczyliśmy z zaborcami. Wspólna niedola nas jednoczy.Dlatego takie problemy w obecnych czasach i wzajemne animozje z sąsiadami :)

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Pn sie 22, 2011 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Nauczyłem się że jeśli się coś twierdzi to musi mieć to umocowanie w źródłach, badaniach, statystykach. Wiedza potoczna w stylu: dziś spotkałem nie miłego kierowcę w autobusie, wczoraj pani w sklepie krzywo na mnie patrzyła, przedwczoraj pani w dziekanacie mnie okrzyczała, nie jest dla mnie reprezentatywna dla całego narodu. I to wszystko. Gdy się chce być rzetelnym robi się badania. Nie ma badań, to się nic kategorycznie nie twierdzi. Jasne że ten niemiły kierowca istnieje i ma wiele wcieleń. Jest to możliwe że w Anglii sa milsi, bo muszą, bo szef wywiera na nich lepszy wpływ. Przykład z Arabami miał pokazać jedynie jak dziwnym jest twierdzenie że w Angli nie ma dużo katolików, jakby wyznanie miało jakiś większy wpływ.

A co do podobieństwa, to w czym podobne są Polska, Czechy i Hiszpania, że daje sie je porównywac lepiej niż np Polskę i Arabię Saudyjską?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn sie 22, 2011 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
Australijczyk napisał(a):
Dlaczego zatem nie przelozylo sie to na wartosci etyczne w spoleczenstwie. Jest tyle chamstwa i nieuczciwosci, kwitnie zlodziejstwo.

To dlatego, że naszą kulturową elitę wyrżnęli hitlerowcy, a dorżnęli bolszewicy. Organizmowi odcięto głowę. Po czterdziestu latach sowietyzacji zostało to, co zostało - chłam postkomunistyczny.

Ale jeszcze się odrodzimy. Komunizm wlał w nasze mózgi truciznę, teraz czas na odtrutkę: rozwój prawdziwej polskiej kultury, którą usiłowano po sowiecku wykorzenić.

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pn sie 22, 2011 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
najbardziej katolicki jest Watykan.wiec my w tej gonitwie odpadamy.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Pn sie 22, 2011 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:38
Posty: 473
Lokalizacja: Rio de Świebodzineiro
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
WIST napisał(a):
Gdy się chce być rzetelnym robi się badania. Nie ma badań, to się nic kategorycznie nie twierdzi
Jakie rzetelne badania przeprowadzono w kwestii istnienia Boga?

_________________
Obrazek


Pn sie 22, 2011 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Polska - kraj ludzików katolików
A czy to pytanie jest na temat?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn sie 22, 2011 20:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL